Brýle pro malé dítě. Jaké mám koupit?

repos
28. čer 2011

Mám syna 3.5 roku a bude muset nosit brýle.Ted tápu, jaké mu mám koupit.Optik mi říkal,že kovové jsou lepší, protože se dají opravit, pokud se rozbijou, kdežto plastové ne.Já si myslím, jestli ty plastové ale zas nedrží líp na nose, když tam nejsou ty postranní držáčky jako u kovových.Tak pokud máte někdo už zkušenost, jaký typ brýlí je lepší pro prcka začátečníka, tak budu moc ráda za vaše rady a zkušenosti 🙂

ludva
28. čer 2011

Ahoj, dcera měla brýle cca od 2 let kovové - docela dost času jsme strávili u optika, ale dalo se 😀 Jiná možnost nebyla. Takové ty klasické bakelitky se opravdu opravit nedají. U kováků je výhoda i ta, že se dají upravit nosníky (takové ty packy na nose). Tím lépe drží. Doporučuji zakoupit silikonové měkké nosníky, tolik netlačí a nekoužou.
Synek má brejličky od ročku, má brýle od firmy Baby active a jsou super!! Silikonové, nikde netlačí a vydrží opravdu všechno a hlavně jsou bezpečné. Vyrábí se ve velikostech do cca 7 let.
Drahé optiky typu Grand optical nabízí pojištění brýlí s opravami zdarma - no nevím, slušný optik opravuje dětské brýle zadarmo vždy i bez pojistky....

ludva
28. čer 2011

@repos asi se budu opakovat, ale nejlepší je optika přímo v Nýrsku - Okula 😀

repos
autor
29. čer 2011

@ludva Ahoj, moc díky za radu, ty silikonove bryle me zaujaly, to jsou takove, co jsou ohebne a tudiž nerozbitné?Musím malému koupit dvoje, tak mě zajímá, jestli tyhle jsou trvanlivější.A kolik ty brejličky stály? 🙂

ludva
29. čer 2011

@repos jukni sem http://coloroptik.com/O-produktech/detske-bryle... nebo do mého alboně. Jen pozor, Matýsek má velikost 5-7 let, holt má velkou mozkovnu 😀 Stojí okolo 900,- Kč, pojišťovna platí 300,- Kč, myslím, že 2x ročně, ale nejsem si jistá. My jsme nikdy dvoje brýle najednou neměli. Prostě pokud bylo po nich, tak jsme si došli pro nový recept... Skla by měla být plastová, dětem je hradí pojišťovna. Za žádné antireflexi si nepřiplácej, zatím je to zbytečné.... Tyto obroučky jsou vcelku novinka na našem trhu, nemají je zatím všude 🙂
Sice nesjou až tak krásné, jako kováky, ale vydrží opravdu hodně 😀 Matěj je začínal nosit v roce, dokážeš si představit, co s nimi asi tak dělal 😀 Veškeré pády a úrazy přežily. Za ten rok, jsme sháněli jen náhradní gumičku a to jen proto, že je občas místo na nose nosil v pase 😀 😀
Myslím, že máš namysli spíš titanové brýle, ale ty jsou drahé v řádkách několik tisíc, takže zkušenost nemám, protože dětem strašně rychle roste hlavička, takže z obrouček rychle vyrostou.
Dobrou zkušenost jsem měla s obrubama od Disney, opravdu krásné obroučky s obrázky na postraničkách a životnost taky veliká. Kupovala jsem je před lety ve Fokusu. Ještě možná jedna rada, pokud se rozhodneš pro kováky. Postraničky by měly mít taková pérka, aby se pěkně roztáhly a neutrhly.
Pokud jsi z Prahy, můžu ti poradit, kde mají dětské brýle za slušné ceny. Jakou ma malý oční vadu?

repos
autor
29. čer 2011

@ludva Dekuju ,jsi zlatá, zrovna jsem ted na ty stranky koukala, ale cenu jsem tam nenasla.Uz jsem koukala i na maleho v tvem albu, je v nich roztomily, prave mi ty kovove na tech prckach pripadaji divne, ze jsou v nich takoví přestárlí 😀 Taky nevim, jak na to bude reagovat, tak proto za to nechci davat spoustu penez, i kdyz chci, aby taky trosku i vypadal, prece jen je bude mit furt na ocich.Tyhle modre by se mi libily, jen ted nevim, kde je sezenu.Myslis, ze jen v Praze? My tam sice jezdime, ale byli jsme tam vcera u DR a ted pojedu az v zari.Malej má 4 a 2 dioptrie, vadu presne nevim, on to ma asi jen docasné, aspon doufam.V lednu mu zjistili zvyseny nitrolební tlak a ten mu utlacuje prave oko,takze s tim je spojeno vic ocnich problemu, jako ostrost, nejaka lomivost, ani vsemu nerozumimDR sami rikaji, ze se nevi, co to vsechno jeste udela, zda budou na oku nejake nasledky, detsky organismus se stale vyviji, tak doufam, ze to bude ok.No a doufam, ze jak se ten tlak bude snizovat , tak i ty oci se budou lepsit.Na bryle se malej těší, práve rika, ze chce modre, takze tvoje rada o tech silikonovych me potesila.Jen ted nevim, kde je sehnat.A taky jsem rada, ze maš jen jedny, mě hned optik rikal, ze musi mit dvoje. 🙂

ludva
29. čer 2011

@repos To víš, kšeft je kšeft 😠 😠 Já jsem se o brejličkách dočetla taky tady na koníkovi 🙂 Obvolala jsem si potom optiky v okolí 😉 Tak to zkus 🙂 Po zkušenostech s Terkou zatím jiné kupovat nechci 🙂 Jsou bezpečné, hypoalergenní, jsem s nimi spokojená. Nehledě na to, že tvojíedítko, už jezní určo na kole jako drak, takže kováky nejsou až tak bezpečné. Recept platí měsíc. Myslím, že je seženeš. V reálu jsem trošku hezčí než na obrázku, tak hodně štěstí.
Takhle malé děti si na brejličky zvyknou rychle, protože konečně dobře vidí 😉 Jen ty začátky, než si zvyknou, že mají něco na nose 😀 Ale tvůj malý už třeba nosil sluneční brejličky a přeci jen už je větší, tak to bude dobrý! I babičky si časem zvyknou....

repos
autor
29. čer 2011

@ludva na kole jeste nejezdi, zatim na trikolce, a i tak ho jeste musim tahat, má vyvoj trochu pozadu, je dost klidny, v jeho veku jeste nezna ani krev a mít neco odreneho nebo rozbiteho 😀 😀 Takze kdyz bych to brala podle tohohle, tak by mohl mit bryle zlaté 😀 Ale i tak mu chci koupit tyhle co máš ty, líbí se mi, protoze dite je v nich roztomile a nevypada v tom premoudrele starší.jsem rada, ze jsi se mi ozvala zorvna ty, hned mam jasno, co chci.Moc dekuju, Zkusim obvolat optiky a v nejhorsim pro ne sjedu do Prahy.A mas pravdu, babicka byla trochu vyjevena, ze jeji vnoucek - chudacek - bude muset mit brejlicky.Asi je to vsude stejne 😀 😀 A tys je koupila kde?

ludva
29. čer 2011

@repos Já jsem je koupila na Proseku, ale vím, že už je mají i ve Fokusu (Třeboratická ul.). Jen ne vždy mají všechny velikosti 🙂 A ani moc neodpovídají věku. Mates teda dosí klóbrc 3 - 6 let, ale vel. brejliček 5 - 7 se mi zdá dost 😀 😀

ludva
29. čer 2011

@repos add babička - naše babička je dodnes přesvědčená, že chodím ke špatnému lékaři 😠 Přeci to u tak malého dítěte nemůže poznat 😠 😲 Naše babi holt ví všechno nejlépe, že? 😝 Prostě malej brejličky nosí rád, vyžaduje je u všech, dokonce i u ní, která je má jen na čtení 😀 😀 A nemůže pochopit, že starší brácha brejle nemá 😀 Prostě na ně vidí dobře, jinak by je sundával 😉
Je docela možné, že až si tvůj maličký na brejličky zvykne, tak trošku pookřeje a bude rychlejší. Znám chlapečka, který až s brejličkama začal běhat a skákat, prostě špatně viděl a proto byl takový zdrženlivější, opatrnější...
Držím palce ať brejličky seženeš a hlavně, aby malému pomohly 🙂 😉

repos
autor
29. čer 2011

@ludva Dekuju za povzbuzení, mas pravdu, mozna ted spatne vidi a pak se bude celkove citit a vyvijet lip.Jinak boj s babickou mam denodenne o cokoliv, je to narocne 😀 😀 Uz jsem volala na ty ww stranky a pani slibila, ze mi posle mail, kde se daji u nas nejblíž bryle sehnat, tak snad to bude blíž nez do Prahy 🙂

mil7
22. črc 2011

Ahoj,taky se přidám.Mám 2,5 letá dvojčata a oba mají ty samé brýle jak píše ludva a myslím že jsme dávali nějak kolem 1000,- za jedny..My neměli problém si zvyknout ani jeden.Mají je asi od roku a pů.Terezka dokonce nosí okluzor na půl dne.Tam je někdy problém ji ho nalepit,ale jinak v pohodě.Je fakt,že oni sami asi vědí,že s brýlema vidí líp,protože když je nemaj tak je vyžadují.Ale se nám už dvakrát povedla zlomit nožička.Ale bez problémů nám ji vyměnili.Jednou za darmíko a po druhé za 200,-kč.Jsem z HK a je pravda,že ten výběr byl dost náročný.A ty ceny v optikách se taky dost liší.

ludva
10. srp 2011

@repos Ahoj, tak co, sehnala jsi brejličky? A co malý, jak si zvykl?

lampion
10. srp 2011

@ludva Prosím tě, budeš tak hodná a dáš mi pár tipů, kde v Praze bych mohla brýle Active Baby sehnat, kde mají větší výběr? Synovi naměřili 0,5 dioptrie, prý to je dočasné a i krátké nošení brejliček by mohlo vadu korigovat....Nevím, co si o tom myslet a hlavně mám obavu, jak ho přimět brejličky nosit. Je mu 3 kousek, má svou hlavu a dopředu prohlásil, že brejličky rozdupe a nosit nebude 🙂 ......

repos
autor
11. srp 2011

@ludva Ahoj, brejlicky mame, teprve tyden, nakonec to trvalo, nez je objednali a bylo to cele hotove.Máme stejne jako vy, zezacatku si je obcas sundaval, ze ho tlaci za usima, tak mu to trochu poupravili a ted uz je to lepsi 🙂Jen mě deptá to neustálé vysvetlovani, ze si na skla nemá sahat, má je totiz furt upatlané, ach jo 😝 O vikendu brecel, tak mu rikam - utri si oci - a on prejel hrbetem ruky pres brýle´... 😀 😀 No, ale hlavne ze je máme, jsem s nimi spokojena, moc dekuju za tip 🙂 🙂

ludva
11. srp 2011

@repos Neděkuj, ráda jsem ti pomohla 😉
Matěj má taky věčně mléčná skla 😀 😀 😀 To my, brejlouni chápeme 😀 S tím nic nenaděláš. Hlavně, že brejličky snese 😉

@lampion Výběr mají na Proseku v optice www.cvikr.cz nebo ve Fokusu v Třeboratické ulici. Pokud to máš daleko, tak zkus zajít do nejbližšího Fokusu a obroučky by ti měli poslat tam. Lepší je určitě do optiky zavolat nebo kontaktovat přímo výrobce jako to udělala repos 😉
Začátky budou trošku asi boj... Snad brejličky nebudete potřebovat dlouho.....

lampion
11. srp 2011

@ludva Veliký dík za radu. 😵 Bydlíme na konci Jarova, tak na ten Prosek by to snad nemuselo byt daleko. Jeste jsem vygooglila, ze by tyto obruby měli mít v jedné optice v Koněvově ulici - http://www.bryle-visus.cz/cs/prodejny/konevova/ , tak to možná nejdříve zkusíme tam.

jajik25
9. bře 2012

Ahoj holky,syn bude nosit brýle a chtěla sem se zeptat jestli jste s nimi spokojené a jak dlouho tzrvalo než si na ně vaše děti zvykly.Koukala jsem na odkaz od
@ludva a chtěla sem se zeptat kolik vás stály a jestli i ty částečně hradí pojišťovna?Díky za rady

evaviki
9. bře 2012

@jajik25 moje dieta si nezvyklo za dva roky, proste ich odmieta.. 😀

ludva
9. bře 2012

@jajik25 Ahoj, s brejličkama jsem spokojená moc 😉 Už bych měla dostat provizi za reklamu, že? 😀
Zrovna tento týden, jsme zakoupili nové, ty samé i stejnou barvu 😎 bylo to nějak jednodušší, neb mé dítko nutně potřebovalo "brrrejle orrrandžové" 😕 Nakonec jsem ho přemluvila znovu na modré...
Takže cena obrouček byla 790,- Kč, k tomu jsem připlatila 530,- Kč za antireflexní skla (ale to není vůbec nutné) a pojišťovna mi připlatila 472,- Kč, takže doplatek byl 788,- Kč. Myslím, že OZP do června přispívá ještě 500,- Kč, ale nevím to jistě.
Matěj si zvykl během dvou - tří měsíců, ale byl maličky, začínal jako osmiměsíční mimčo 😔
Terča doslala brejličky jako dvouletá a taky to netrvalo dlouho.

@evaviki a má správné dioptrie? Většinou si paradoxně takle malé dítě zvyká docela dobře, protože lépe vidí. Chce to ale pořád nenásilně zkoušet.

marecek4
9. bře 2012

@evaviki nechci tady nějak čeřit vodu,a taky nevím jestli Ti to už někdo nenapsal,nebo neřekl,ale nechala jsi prcka brýlky vybrat sama?,dneska jsou už pěkné s pohádkovýma postavičkama,s hvězdičkama a já nevím čím,tak třeba by to pomohlo,já kupovala brýle vloni už velké dceři a i když se jí líbily samozřejmě i obroučky za nějaké dva tisíce,tak byl pěkný výběr i v té nižší cenové relaci-kupovali jsem je na zkoušku,jestli má bolesti hlavy od očí,tak opravdu jsem nedělaly zatím žádnou velkou investici,až jaké budou výsledky-a ty jsou zatím nulové

i když přiznám se mě osobně taky brýle nepřirostly k srdci,než jsem šla do školy,tak jsem to nějak neřešila ale jak se překulil takový devátý desátý rok tak mi začaly vadit-znáš to ,děcka se posmívaly a taky jsem měla celkem popelníky-6 a 7 dioptrií,ale jak jsem si mohla brýle vybrat později podle sebe,tak to bylo lepší

jajik25
9. bře 2012

@ludva mě doktorka řekla že pojišťovna hradí 300,- tak uvidíme,v pondělí jedeme vybírat

ludva
9. bře 2012

@jajik25 jasně 300,- na obroučky, plastová obyč skla jsou na pojišťovnu (u takle malýho prcka), nám ještě něco málo poj. přispěla na ty antireflexní skla. Tyhle brejličky co má Matějda jsou celově dostupné, vydrží opravdu hodně a hlavně jsou bezpečné 😉
Uvažovala jsem o kovákách, ale pak měl Mates bouračku o stůl a bylo zase rozhodnuto o těchto 😀
Držím palce, ať je malý nosí. To je ten mladší?

evaviki
9. bře 2012

@ludva dioptrie na brylich ma cca 1,5 alebo 1. Vadu ma okolo 2,5.. takze ich ma slabsie.. podla merania koriguje oci tak, ze si dokaze zmensit vadu na pol dioptrie (bez bryli)

@marecek4 prve dostal, ked mal 8 mesiacov, to mal tie baby active.. dalsie sme vyberali asi pred rokom, su krasne, priesvitne obrucky a tie usnice su cervene.. fakt mu sedia.. da si ich na oci a za minutu letia prec (najdlhsie v nich vydrzal 3 minuty...) Tazko sa vysvetluje dietatu, ze ich musi mat, ked bez nich vyborne vidi.. a zavadzaju mu, kedze je strasne aktivny a stale skace, beha, robi kotrmelce a pod.. ☹

jajik25
9. bře 2012

@ludva Ne jde o toho staršího ale snad si bude zvykat dobře.Máma toho co se týče doktorů docela dost i bez toho takže když mi řekla ty dioptrie tak mě to docela dostalo ☹ ☹

marecek4
10. bře 2012

@evaviki pak bych asi uvažovala o sportovních-jen nevím,jestli je dělají i takto malé,a ve třech letech už by měla být možná domluva jak s malým tak i s dr-jestli je opravdu musí mít stále,nebo jestli by nestačilo jen na televizi a pak na kreslení a podobné činnosti,prostě na obyčejné hraní,nebo běhání nee,je pravdou,že pak v pubertě je to zlomové a může bez brýlí skončit úplně,nebo je bude muset nosit už nadosmrti,já je mám od dvou let,Ter je měla nějakou dobu ve školce,pak pohoda a teď na střední zase,ale jak jsem psala,jen pokud cítí,že má unavené oči-takže na čtení a počítač,nebo si tak uleví od bolestí hlavy-bohužel,zatím dr nepřišli na to proč ji bolí

evaviki
10. bře 2012

@marecek4 jj, ja ich mam taky od tri let.. ked som mala 13, tak som ich prestala nosit uplne, slzili mi oci, bolela ma z nich hlava a dr. mi odmietla dat nizsie dioptire.. takze mam ocnu vadu cca 2,15 a 2,45 a nenosim nic.. mam sice jednotky na citanie, keby som potrebovala, ale nepotrebujem.. u maleho mi dr. povedala, ze ich ma teda nosit aspon na citanie a kreslenie.. no ale v skolke 0 bodov a doma moc nekresli.. citame obvykle v posteli, ked lezi, takze to ich tiez nema.. No uvidime.. zrak sa mu trosicku zlepsuje, jedna dr. mi povedala, ze do puberty by mal byt bez dioptrii.. tak uvidime.. 🙂
inak co su to sportove bryle????

marecek4
10. bře 2012

to jsou speciální brýle pro sportovce-podle mě tedy protinárazové a nějak uzpůsobené pro ty co nemůžou nebo nesnesou kontaktní čočky-nijak jsem to nezkoumala,jen vím,že něco takového je,ale i kdyby tak jsou brýlky dětské s obrázky a pěkně barevné aby se dětem líbily a nesundávaly je,jsou i takové s gumičkou kolem hlavy aby dětem nespadly-viděla jsem je v optice,kde jsme s Ter vybíraly ty její,ale nezaručím,že byly dioptrické,ale dneska je už tolik výmyslů že Ti určitě poradí,přece jen v Praze máte větší možnosti a výběr

marmazel
28. bře 2012

Ahoj, máme taky ty plastové, se šńůrkou za hlavičkou, nosíme je dnes první den a malá si ztěžuje, že jí bolí uši, má to nad nima i červené, myslím, že se to musí otlačit, musí si na ně zvyknout, nebo ne? Díky moc za rady

evaviki
28. bře 2012

@marmazel my sme isli do optiky, pani to nahřála a trosku ohla, aby netlacilo.. ak to ma moc cervene, tak ich nechajte upravit, pamatam si z detstva, ako to strasne boli.. ☹

marmazel
28. bře 2012

no jo, ale brýle drží na uších, ne? a tam nic neohne, ne? má to červené předně nad ušima jak tam sou opřené brýlo 🙂