Brzké vstávání. Co pomohlo?

petkaa53
21. bře 2022

Ahoj holky, trápí mě brzké vstávaní naší malé. Malé teď bylo 8 měsíců a je hodně aktivní.

Náš den vypadá tak, že mezi 4:30 - 5:00 vstáváme, a mezi 7:15 - 7:45 jde zase spát (úplně vyčerpaná, dýl to prostě nevydrží). Spí většinou 2 hodinky někdy méně. Potom jde spát kolem 12:00 a spí maximálně hodinku. Poslední spánek má okolo 16:00 hodiny a zase spí tak hodinku. Večer chodí spát mezi 19:00 - 20:00 hodinou a je to prakticky jedno jestli jde spát v 7 nebo v 8 vstává ráno úplně stejně. A když jde spát ve 20:00 tak je úplně hotová.

Vůbec nevím, co dělat. Zkoušeli jsme buzení přes den aby spala vždy hodinku a méně a stejně to nepomohlo. Tak se chci zeptat jestli to neměl někdo stejně a co vám pomohlo?

Jinak naše malá je hrozně moc aktivní nevydrží sedět a hrát si pořád musí někde lozit.

za vaše odpovědi a zkušenosti předem moc děkuji

emillyhk
22. bře 2022

@pexi @ruzova_pastelka Já mám asi "divné" dítě, ale změna času (na obě strany) je mu jedno, on si to přes noc nějak srovná a vstává podle nového času 😂😂 (do 11m v 5 ráno 🙈)

veru181
22. bře 2022

@ruzova_pastelka Právě vůbec nevím, co od toho čekat, uvidíme 🙂

jirovapa
22. bře 2022

@fifinka2020 Jj sama si hraje, často s Albi tužkou, Lego Duplo, kreslí si apod. Když si haje s legem, tak mi pak vysvětluje co kde je, kdo to je a co dělá. Poslední dobou si začala, i přes den, hrát s imaginárními zvířaty. Třeba s kočkou velkou jako tygr apod. 🙂

squezy
22. bře 2022

@petkaa53 všem, kdo ti chytre radi, nech miminko na cely den a celou noc, at si to zkusi 🙂 Paradoxne se rika, ze cim lepší spanek/spanky pres den, tim pak v noci. Ja mam ted 3leta dvojčata, v tomto veku taky asi 2 měsíce vstavali mezi 4 a 5h rano. Pak to přešlo a kolem roka se to změnilo, že vstavaji mezi 5 a 6h rano, do toho nikdy nedospi ve svych postylkach, takže kolem půlnoci k nam přijde jeden, když přijde druhy, tak s nim jdu do dalsi místnosti, at máme misto a vyspime se všichni. Večer chodí mezi 19h a 19:30h spat, už přes rok nespi přes den. Ty deti to tak maji, nezmenis to, bude se to měnit a vlastne si na to časem i zvyknes :D Jestli může pomoct partner, at pomůže a občas vstane ve 4h ráno on 🙂

megi89
22. bře 2022

Syn má čerstvé 4roky a bohužel doteď vstává brzo. 🙄 Někdy po 5h..někdy v 6.... A 2x za týden vstává v 7,to máme svátek... Člověk si zvykne. Ale já vstávám brzo celý život, tak mi to nevadí. Chodím spát nejpozději v 21,30 a nejpozději v 22h spím...

vitezove
26. bře 2022

@petkaa53 máte v pokoji, kde spí, tmu? Nám třeba strašně pomohlo dat prostě zatmívací rolety a na dveře taky, aby tam nešlo fakt žádné světlo. Opravdu ji dost budilo světlo. Pochopila jsem to až když se měnil čas a ona začala vstávat dřív ptz bylo dřív světlo. Jinak období kdy vstala a za 2 hodiny šla zase spát, jsme měli taky. V 8mi měsících možná ještě jo. Tak nezoufej, srovná se to.

medakote
26. bře 2022

@petkaa53 Mě syn v tomto veku vstával mezi třetí a čtvrtou hodinou, přes den doma nespal vůbec, usinal pouze a jedině venku v jedoucí kočáře. Takže jsem dvakrát za den vyrážela na dvouhodinové procházky aby aspoň chvili spal (hodinu se jelo než usnul a pak hodinu spal). Nesměla jsem zastavovat a měnit směr jízdy. Večer usínal kolem deváté, v noci spal do těch tří už v kuse. Tohle období trvalo několik měsíců, pak se to postupně změnilo-Jeden měsíc byl zase vzhůru mezi půlnoci a druhou ráno, to snad bylo ještě horší. V roce a čtvrt přes den přestal spát úplně. Spaní se pak zlepšovalo,zlom přišel pak ve školce.