Budit nebo nebudit miminko na jídlo?

jasminy
6. led 2011

Jaký máte názor na buzení miminka, které dobře přibírá, na jídlo?Spí jako andílek a je mi líto ji budit..

misakri
6. led 2011

určitě bych ji nebudila!
když přibírá, tak není důvod.. buď ráda, že v noci krásně spinká.. 😉 🙂 🙂

sayast
6. led 2011

moje mala pribirala, nikdy jsem nebudila a ze mela pauzy i 6 hodin bez problemu. na kojeni to vliv nemelo 🙂

evena
7. led 2011

ahoj, záleží na tom po kolika hodinách myslíš ... mě malá spala třeba 8 h v kuse a prý se má raději nějakou dobu kojit s max. pauzou 6 h kvůli tvorbě mlíka, ale spíš sem si zapomínala nastavit budíka nebo ho zaspávala a mlíko sem měla v pohodě, někdy od 5. měsíce sem to už neřešila vůbec a kojila když chtěla ona a vliv to určitě nemělo 🙂

kasa
7. led 2011

Ahojki nám Vojtíšek krásně prospíval,takže jsem ho budila asi jen prvních 14 dní a pak mi už i doktorka říkala,že ho mám nechat spát,jen když se sám vzbudí a bude mít hlad tak kojit.Takže skoro od začátku mi spává v kuse od 8 večera do 4 do rána ,to se napije a spinká až do 9. 🙂 🙂 nebudíme.říká se budit ,jen kdyby neprospíval.

jasminy
autor
7. led 2011

V porodnici jsme musela malou budit. Sestřičky chtěly budit po 3hod., a když malá spala 4 nebo 5hod., tak ji budily přebalením...
Lucinka spi v noci asi od 24hod. (někdy i později) do 7hod. Jsem ráda, že to máte taky tak. 😀 Měla jsem pocit, že když ji nebudím, tak to dělám špatně.

radka.m.
7. led 2011

😉 😉 Ahoj,určitě nebudit,co by za to jiné maminy daly,že?! 😀 jinak kvůli laktaci se v porodce budí,ale jedná se spíše o těch prvních šest týdnů,než se laktace ustálí,později bych dítě budila pouze tehdy,pokud by neprospívalo a pokud by byla pauza větší a tebe by pnuly prsa a byly hodně nalitá,pak bych třeba jednou za tu dobu odstříkala,ale prcka bych kvůli tomu určo nebudila 😉 😉

apollo11
7. led 2011

Ahoj, Tvoje malá má 2m, to už by ji případný pocit hladu určitě vzbudil 🙂 já jsem to dělala přesně jak píše radka.m - budila jsem jen v porodnici, v šestinedělí se maličká budila sama po těch třech hodinách a pak mi od dvou měsíců spala i 7h v kuse a postupně víc, nebudila jsem ani náhodou, byla jsem vděčná, že se vyspíme 😉 přibírala krásně, ale občas jsem měla dost pnutí v prsou, tak jsem třeba před spaním odstříkala, i pro pocit, abych udržela laktaci, tak do těch 3,5 - 4m, pak už se mi to zdálo zbytečné.

mmmk
7. led 2011

@jasminy Rozhodne nebudit 😉 Budit by se melo jen pokud ma novorozene zloutenku, jinak ne. Kdyz ti v noci pekne spi, uz vlastne pochopila, ze v noci se spi a neji. Tudiz ji nech, lip si to tak zafixuje. Tim buzenim ji akorat tak zadelas na nejaky zlozvyk a bude se dozadovat jidla v noci i roce.

trdlice
7. led 2011

Mně Madlenka ve dvou měsících spala v noci od osmi do sedmi (v sedm večer jsem nakojila a ona se probudila až ráno) a pak se mi tvořilo málo mléka. Tak jsem ji začala budit o půlnoci a spí tak do pěti, mléka je zas dost.

kalo
7. led 2011

Mě zase všichni DR.říkali, že budit...Tak jsem budila každé 3 hodiny na kojení, protože malá by se hlady sama nevzbudila (podotýkám, že byla hodně droboučká, tak baštit musela).....S usínáním žádný problém, zaspala už při pití...

weri1
7. led 2011

NEBUDIT !!! proč? když krásně prospívá... neboj když bude mít hlad, tak se ti probudí sama 😀

andy80
7. led 2011

Mě tvrdila doktorka při prvním, že ho mám budit, že potřebuje pravidelně jíst. Malý byl hrozný spavec, jedl mi po šesti hodinách jak ve dne, tak v noci, takže měl mléko jen 4x denně, normálně prospíval. Ze začátku jsem ho zkoušela budit, ale dvakrát nasál a spal, tak jsem to pak nebudila. Při malé mě ani nenapadlo jí budit, když spala pět hodin v kuse. Je fakt, že přes den chtěla jíst pořád, ale v noci ze začátku spala tak pět hodin. Obě děti my pak od třech měsíců spaly celou noc.

katule01
7. led 2011

@jasminy tuto otázku jsem taky nedávno řešila 🙂 Nakonec jsem nebudila a vše bylo ok... 🙂 Malý mi někdy vydržel 6 hod i víc, a vliv na tvorbu mlíčka to němělo, mám ho dost doteď... 🙂 Takže malou nebuď když prospívá 🙂

lena27
12. led 2011

s prvním jsme v porodnici museli budit ve dne v noci po 3 hodinách. malej si zvyknul a budil se v noci po třech hodinách co jsem kojila. a pak jsem nahrazovala mlíko čajem a bylo to lepší, ale stejně se budil skoro do 3 let.
u druhýho syna to bylo úplně jinak. změnila se vrchní na novorozeneckém a kojili jsme ve dne po 2 hodinách a vnoci měli spát jak potřebovali. a to mu taky vydrželo. budí se max. 1x za noc, někdy spí od 20 do 7. pokud by měl hlad tak se vzbudí

ladybugie
12. led 2011

já nebudila a malá prospívala. Pak prospívat přestala a nová dr. nakázala budit, tak jsem budila. Malá řvala, nemohla zase usnout, stejně nepila. Nakonec to dopadlo tak, že se týden dostávala zpátky do zajetých kolejí a stejně jsme nebudili. Malá neprospívala kvůli refluxu a co jsme nakojili, to stejně letělo ven ☹

ffiinnkkaa
12. led 2011

do mě v porodnici pořád hučeli co tři hodiny..a dokonce i co dvě ať pije..protože jsem byla po císaři a nešlo to a buďte i v noci..ale malý spal a když spal mohla jsem s ním dělat co chtěla ale on prostě spal..podle mě je to taková kravina a dítě má jíst když má hlad..a nebudu ho přece nutit násilím když nechce..nakonec to skončilo tak že jsme byli oba vystresovaní a ve třech týdnech skončili na um

lexxa24
12. led 2011

Budit se ma i proto, ze dite do cca 3 mesicu neudrzi v krve dostek cukru... Laktace se ustali az po 3 mesicich.

lexxa24
12. led 2011

Ja osobne budila malou po 3 hodinach, trochu se napila a spala dal... takze u nas to bylo nastesti v pohode..

ffiinnkkaa
12. led 2011

@lexxa24 nechci nikoho naštvat, ale nějaké předepsané věci už mi lezou na nervy..kdo vůbec vymyslel zrovna 3 hodiny? dříve to nidko neznal

lexxa24
12. led 2011

take nechci nikoho nastvat, ale drive se nevedelo spousta veci nebo ne?? Toto neni predepsane, ale fakt. Kazdy at uzna za vhodne co je pro miminko dobre 😉 U me to slo, mala spala krasne dal.. ale nemusi to tak dobre fungovat u kazdeho.

ffiinnkkaa
12. led 2011

@lexxa24 já jen vím, že když jsem kojila tak jak malý chtěl a měl hlad všechno šlo v pohodě..ale pak přišla jedna chytrá paní doktorka a podívala se do tabulek (to jsem musela v porodnici zapisovat kdy kojím) a řekla že kojím málo a ať kojím víc a ať budím tak jsem to blbá dělala a malý řval nechtěl se přisát já vynervovaná on pak taky, že už se přisát pak vůbec nechtěl..

ffiinnkkaa
12. led 2011

@lexxa24 ale máš pravdu pokud vám to vyhovovalo je to ok 🙂

lexxa24
12. led 2011

Ja to "dodrzovala" asi do tech 2,5 mesicu... ale spis kvuli laktaci. Take nemam rada ty doktorske tabulky 😒 a pokud jsou z toho miminko a maminka jen na nervy, tak to nejde...

ffiinnkkaa
12. led 2011

@lexxa24
@lexxa24 já jsem si udržovala laktaci odsáváním když zrovna malý pít nechtěl

lencaj
20. led 2011

Ahoj holky.Také zrovna řeším problém s papáním.Dokud jsem kojila plně tak se mi malá budila á 3 hod.Pak nléka ubylo,tak jsem začala přikrmovat a malá mi vydržela spát od 20:00 do rána,kdy ji manžel v šest vzbudil aby se konečně najedla.Od té doby ji budíme alespoň jedenkrát v noci.Takže ji nakojím v 20:00 a pak ji tak ve dvě budíme.A pak ji už necháme až do rána.Přibývá pěkně,je jí měsíc a 2 týdny a přibrali jsme 1,5 od porodu,tak myslím že to je dostačující,Myslíte že ji mám budit i v ty dvě nebo ji nechat.Já bych ji nejraději nechala,ale manžel má strach aby nám neztrádala ☹

boruuvka
20. led 2011

@lencaj Nech ji spát. Jednou můžeš vzpomínak, jak krásně spinkala 😀