• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budit nebo nebudit miminko na jídlo?

20. ledna 2011 
Jaký máte názor na buzení miminka, které dobře přibírá, na jídlo?Spí jako andílek a je mi líto ji budit..
6. led 2011 ve 23:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě bych ji nebudila!
když přibírá, tak není důvod.. buď ráda, že v noci krásně spinká.. :wink: :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2011 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje mala pribirala, nikdy jsem nebudila a ze mela pauzy i 6 hodin bez problemu. na kojeni to vliv nemelo :slight_smile:
7. led 2011 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, záleží na tom po kolika hodinách myslíš ... mě malá spala třeba 8 h v kuse a prý se má raději nějakou dobu kojit s max. pauzou 6 h kvůli tvorbě mlíka, ale spíš sem si zapomínala nastavit budíka nebo ho zaspávala a mlíko sem měla v pohodě, někdy od 5. měsíce sem to už neřešila vůbec a kojila když chtěla ona a vliv to určitě nemělo :slight_smile:
7. led 2011 ve 02:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojki nám Vojtíšek krásně prospíval,takže jsem ho budila asi jen prvních 14 dní a pak mi už i doktorka říkala,že ho mám nechat spát,jen když se sám vzbudí a bude mít hlad tak kojit.Takže skoro od začátku mi spává v kuse od 8 večera do 4 do rána ,to se napije a spinká až do 9. :slight_smile: :slight_smile: nebudíme.říká se budit ,jen kdyby neprospíval.
7. led 2011 ve 04:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V porodnici jsme musela malou budit. Sestřičky chtěly budit po 3hod., a když malá spala 4 nebo 5hod., tak ji budily přebalením...
Lucinka spi v noci asi od 24hod. (někdy i později) do 7hod. Jsem ráda, že to máte taky tak. :grinning: Měla jsem pocit, že když ji nebudím, tak to dělám špatně.
7. led 2011 v 09:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: :wink: Ahoj,určitě nebudit,co by za to jiné maminy daly,že?! :grinning: jinak kvůli laktaci se v porodce budí,ale jedná se spíše o těch prvních šest týdnů,než se laktace ustálí,později bych dítě budila pouze tehdy,pokud by neprospívalo a pokud by byla pauza větší a tebe by pnuly prsa a byly hodně nalitá,pak bych třeba jednou za tu dobu odstříkala,ale prcka bych kvůli tomu určo nebudila :wink: :wink:
7. led 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Tvoje malá má 2m, to už by ji případný pocit hladu určitě vzbudil :slight_smile: já jsem to dělala přesně jak píše radka.m - budila jsem jen v porodnici, v šestinedělí se maličká budila sama po těch třech hodinách a pak mi od dvou měsíců spala i 7h v kuse a postupně víc, nebudila jsem ani náhodou, byla jsem vděčná, že se vyspíme :wink: přibírala krásně, ale občas jsem měla dost pnutí v prsou, tak jsem třeba před spaním odstříkala, i pro pocit, abych udržela laktaci, tak do těch 3,5 - 4m, pak už se mi to zdálo zbytečné.
7. led 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasminy Rozhodne nebudit :wink: Budit by se melo jen pokud ma novorozene zloutenku, jinak ne. Kdyz ti v noci pekne spi, uz vlastne pochopila, ze v noci se spi a neji. Tudiz ji nech, lip si to tak zafixuje. Tim buzenim ji akorat tak zadelas na nejaky zlozvyk a bude se dozadovat jidla v noci i roce.
7. led 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně Madlenka ve dvou měsících spala v noci od osmi do sedmi (v sedm večer jsem nakojila a ona se probudila až ráno) a pak se mi tvořilo málo mléka. Tak jsem ji začala budit o půlnoci a spí tak do pěti, mléka je zas dost.
7. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě zase všichni DR.říkali, že budit...Tak jsem budila každé 3 hodiny na kojení, protože malá by se hlady sama nevzbudila (podotýkám, že byla hodně droboučká, tak baštit musela).....S usínáním žádný problém, zaspala už při pití...
7. led 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
NEBUDIT !!! proč? když krásně prospívá... neboj když bude mít hlad, tak se ti probudí sama :grinning:
7. led 2011 ve 21:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě tvrdila doktorka při prvním, že ho mám budit, že potřebuje pravidelně jíst. Malý byl hrozný spavec, jedl mi po šesti hodinách jak ve dne, tak v noci, takže měl mléko jen 4x denně, normálně prospíval. Ze začátku jsem ho zkoušela budit, ale dvakrát nasál a spal, tak jsem to pak nebudila. Při malé mě ani nenapadlo jí budit, když spala pět hodin v kuse. Je fakt, že přes den chtěla jíst pořád, ale v noci ze začátku spala tak pět hodin. Obě děti my pak od třech měsíců spaly celou noc.
7. led 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasminy tuto otázku jsem taky nedávno řešila :slight_smile: Nakonec jsem nebudila a vše bylo ok... :slight_smile: Malý mi někdy vydržel 6 hod i víc, a vliv na tvorbu mlíčka to němělo, mám ho dost doteď... :slight_smile: Takže malou nebuď když prospívá :slight_smile:
7. led 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
s prvním jsme v porodnici museli budit ve dne v noci po 3 hodinách. malej si zvyknul a budil se v noci po třech hodinách co jsem kojila. a pak jsem nahrazovala mlíko čajem a bylo to lepší, ale stejně se budil skoro do 3 let.
u druhýho syna to bylo úplně jinak. změnila se vrchní na novorozeneckém a kojili jsme ve dne po 2 hodinách a vnoci měli spát jak potřebovali. a to mu taky vydrželo. budí se max. 1x za noc, někdy spí od 20 do 7. pokud by měl hlad tak se vzbudí
12. led 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nebudila a malá prospívala. Pak prospívat přestala a nová dr. nakázala budit, tak jsem budila. Malá řvala, nemohla zase usnout, stejně nepila. Nakonec to dopadlo tak, že se týden dostávala zpátky do zajetých kolejí a stejně jsme nebudili. Malá neprospívala kvůli refluxu a co jsme nakojili, to stejně letělo ven :frowning2:
12. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
do mě v porodnici pořád hučeli co tři hodiny..a dokonce i co dvě ať pije..protože jsem byla po císaři a nešlo to a buďte i v noci..ale malý spal a když spal mohla jsem s ním dělat co chtěla ale on prostě spal..podle mě je to taková kravina a dítě má jíst když má hlad..a nebudu ho přece nutit násilím když nechce..nakonec to skončilo tak že jsme byli oba vystresovaní a ve třech týdnech skončili na um
12. led 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budit se ma i proto, ze dite do cca 3 mesicu neudrzi v krve dostek cukru... Laktace se ustali az po 3 mesicich.
12. led 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja osobne budila malou po 3 hodinach, trochu se napila a spala dal... takze u nas to bylo nastesti v pohode..
12. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lexxa24 nechci nikoho naštvat, ale nějaké předepsané věci už mi lezou na nervy..kdo vůbec vymyslel zrovna 3 hodiny? dříve to nidko neznal
12. led 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
take nechci nikoho nastvat, ale drive se nevedelo spousta veci nebo ne?? Toto neni predepsane, ale fakt. Kazdy at uzna za vhodne co je pro miminko dobre :wink: U me to slo, mala spala krasne dal.. ale nemusi to tak dobre fungovat u kazdeho.
12. led 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lexxa24 já jen vím, že když jsem kojila tak jak malý chtěl a měl hlad všechno šlo v pohodě..ale pak přišla jedna chytrá paní doktorka a podívala se do tabulek (to jsem musela v porodnici zapisovat kdy kojím) a řekla že kojím málo a ať kojím víc a ať budím tak jsem to blbá dělala a malý řval nechtěl se přisát já vynervovaná on pak taky, že už se přisát pak vůbec nechtěl..
12. led 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lexxa24 ale máš pravdu pokud vám to vyhovovalo je to ok :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to "dodrzovala" asi do tech 2,5 mesicu... ale spis kvuli laktaci. Take nemam rada ty doktorske tabulky :unamused: a pokud jsou z toho miminko a maminka jen na nervy, tak to nejde...
12. led 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lexxa24
@lexxa24 já jsem si udržovala laktaci odsáváním když zrovna malý pít nechtěl
12. led 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Také zrovna řeším problém s papáním.Dokud jsem kojila plně tak se mi malá budila á 3 hod.Pak nléka ubylo,tak jsem začala přikrmovat a malá mi vydržela spát od 20:00 do rána,kdy ji manžel v šest vzbudil aby se konečně najedla.Od té doby ji budíme alespoň jedenkrát v noci.Takže ji nakojím v 20:00 a pak ji tak ve dvě budíme.A pak ji už necháme až do rána.Přibývá pěkně,je jí měsíc a 2 týdny a přibrali jsme 1,5 od porodu,tak myslím že to je dostačující,Myslíte že ji mám budit i v ty dvě nebo ji nechat.Já bych ji nejraději nechala,ale manžel má strach aby nám neztrádala :frowning2:
20. led 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lencaj Nech ji spát. Jednou můžeš vzpomínak, jak krásně spinkala :grinning:
20. led 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek