Budit spící batole?

makovice88
9. pro 2020

Ahojte, mam holcicku 1,5 roku starou. At se na hlavu stavim jak chci, spat po obede chodi zasadne az ve 14:00. Driv proste neusne. Coz by mi nevadilo, kdyby spala tak tu hodinku, ale ona ona spi klidne i 3 hodiny. Takze "vstava" kolem 18:00 a na nocni spanek jde treba az ve 23:00, coz uz padame s muzem na hubu.
Mam malou budit treba po 2 hodinach? Nebo nechat spat, jak ona potrebuje? Kdyz je nevyspala, tak je to pak s ni jak v hororu 😂 Mamka mi radi budit, ale ja fakt nevim. Mate doma nekdo neco podobneho?

lilian2111
9. pro 2020

V kolik vstává ráno? Asi bych zkusila ráno vzbudit dřív, vzít dopoledne ven, zkusit nějak utahat, oběd 11:30/12h a zkusit spát v jednu, nebo půl druhá a postupně se dostat na 12:30-13:00 🙂 a do 18h bych nenechala spát asi, vždyť se takhle nedostanete ani ven odpoledne? 🤔 nechala bych tak 2h a vzala ještě ven, s tím ze to večerní spaní bych se taky snažila posouvat postupně třeba ve výsledku na 20h třeba 🙂

squezy
9. pro 2020

@makovice88 Zkus ji vzbudit a az se vzbudi úplně a začne knourat, tak její pozornost zabavit nějakou oblibenou hračkou, nebo tak. Naši kluci obcas taky spi do 16:30,kdyz usnou ve 14h,ale stejně chodí spát v 21h

mourovatakocka
9. pro 2020

@makovice88 Měli jsme podobně, dcera teď ve třech letech chodí spát mezi devátou a půl desátou. Kdykoliv jsem jí chtěla do jejich spacích cyklů zasahovat, jen z toho byly nepříjemnosti. Tak jsem nakonec usoudila, že její spánek je posvátný a pokud to neomezuje provoz domácnosti a ranní vstávání, tak je mi to buřt.

te_reza
9. pro 2020

V kolik ráno vstává? Jestli někde v 9,tak se nedivím. Jako já mít dítě v 11 večer vzhůru, tak si hodím mašli. Ráno bych vzbudila dřív a posunula to.

palja
9. pro 2020

@makovice88 moje dcera to taky tak měla. Můžeš zkusit vzbudit, ale u nás to nefungovalo. Když jsem jí vzbudila, tak vždycky vstala "prdelí napřed" byla hrozně protivná nebo už jen pořád brečela až do večera. Chtěla ten svůj "režim" a přes to nejel vlak
🤷‍♀️

amazonkajanik
9. pro 2020

@makovice88 kluk mi taky chodil spát kolem 14h a spal někdy hodku,dvě i tři,ale večer nejdéle v 22h zas chrupkal. Teď ale evidentně začíná odbouravat odpolední spánek,za celý týden spal přes den jednou. Nejhorší je,že vytuhne (jako právě teď) kolem 19h a probere se kolem 1h ráno. Někdy usne během přebalování,někdy až s mlickem. Ale ze včera na dnešek se probudil o půlnoci a do dvou do rána jsem ho přesvědčovala,že táta spí a hrát si fakt nebude. Nu a v 7h byl vzhůru. Jinak,hodně jsme chodívali venku a prospal se pak v kočárku,ale počasí teď nepřeje,všude samé bahno (jsme na vesnici a pár metrů od domu už polnacka) a nějak se necítím poslední dobou na to,dávat ty naše 10km výpravy 😟

prostenika85
9. pro 2020

Ahoj, měli jsme to taky tak. Syn sice ráno vstával brzo, ale odpolední šlofík na čtyři hodinky nebyl problém. Když jsem zkusila ho budit, akorát byl nevrlý a profňukal se až do večerního spánku. Já to pak přestala řešit a on z toho povyrostl 😉

makovice88
autor
9. pro 2020

@lilian2111
@te_reza Rano vstava v 7:30. Nekdy jde vecer spat ve 21:00, nekdy az v tech 23:00. Ale jedno, v kolik jde spat, rano proste vstava po sedme.
Utahat zkousim kazdy den 😁 Dopo jdeme na 2 hodky ven, pak obed. Ale je naucena, ze ve 13:30 ma mliko a ve 14 uz spi. 🤷‍♀️ A nevim, jak to posunout. Kdyz se snazim uspavat, tak rve a leze z postele..😂
A na masli je to kazdopadne..

makovice88
autor
9. pro 2020

@mourovatakocka Kdyz me stve, ze nemame s muzem cas jen pro sebe. On chodi z prace, kdyz uz je mala vzhuru a pak se mnou trpi az do noci..😁

makovice88
autor
9. pro 2020

@palja Jo, presne tak to ma taky. Jako i kdyz je poradne vyspala, tak je to s ni narocne. Ale jeste nevyspala? Peklo na zemi.

te_reza
9. pro 2020

@makovice88 a kdyby nešla spát přes den vůbec?

lilian2111
9. pro 2020

@makovice88 Ty vado tak to je fakt že vstává celkem brzo, ven jde,.... 🙈😀 no, snad je to jen období?

pavcatko
9. pro 2020

Já jsem budila- nechala jsem spát hodinku,pokud mi usnula až v tuto dobu. Také vstávala kolem 7:30 a spát chodí ve 20h...Do 23h bych to prostě nedala

elencze
9. pro 2020

Mám to skoro stejně, tedy až na ranní vstávání, to máme až kolem 9. A zásadně nebudím, v životě si toho buzení užije ještě dost a když je vzbuzený je stejně pěkně protivný. Narušení spacích cyklů bylo vždycky akorát peklo pro všechny.

makovice88
autor
9. pro 2020

@te_reza Taky jsme zkusili. Udrzi se tak do 17:00 a pak padne jak podtata. A spi do 20:00 a zbytek si uz domyslis 😂

makovice88
autor
9. pro 2020

@lilian2111 Tim se utesuji, nebude to tak mit navzdy. Ale byla bych radsi, kdyby po obede chodila hned spat..

makovice88
autor
9. pro 2020

@elencze Manzel rika to same, ze pro vyvoj proste spanek potrebuje a ja to chapu. Ale vecer uz je to pro nas hodne narocne.

me_druhe_ja
9. pro 2020

Taky nebudim, když nemusím. Kluk má teda teprve 13m aktuálně jsme někde na rozhraní mezi 1 a 2 spankama denně. Ale odpoledne často usíná až ve čtyři a pak se budí v půl šesté i v šest. Pak jde spát klidně až těch 21:30, max 22, dýl nevydrží. Když má jeden spánek denně, je to většinou ten dopoledne (protáhne se až do 12:30 zhruba), tak usne v 19:30. A vstává 7-7:30 max ať je to jak chce. Holt to neřeším, taky nejsem zrovna nadšená, když jde spát pozdě, ale zase on usne sám v postýlce a nemusím dělat žádnej uspávací cirkus nebo společné spaní v posteli. A co by za to některé daly. :D

te_reza
9. pro 2020

@makovice88 tvl by mě mrd*o😂

iris92
9. pro 2020

Meli jsme to stejne, maly usnul kolikrat treba az v pul ctvrte.. no a ten vecer pak 🙄 pomohlo chodit po obede na prochazky s kocarkem. Usne temer okamzite, spi tak hodinku a myslim, ze i kvalitneji. A vecer celkem ochotne usina okolo pul devate. Chce to hledat zpusoby, on se jim ten spanek meni a co fungovalo driv uz fungovat nemusi.

2hanah
9. pro 2020

@makovice88 To chápu, máme to s tím spaním úplně stejně, jen malý teď nechodí po obědě spávat, protože ráno vstává pozdě, už to nevyžaduje a přesně, spal by úplně celé odpoledne, nešli bychom ani ven a večer by byla diskotéka. Když už usne, nebudím, protože to je děs, nezabere nic a jen pláče a pláče i hodiny. A bez odpoledního spánku by nebyla??

zoyee
9. pro 2020

Hm... Naší je 3,5 a úplně to chápu a pořád je to stejný. Do cca roka to ještě šlo, jakmile přešla na 1 spaní denně, probíhalo to podobně. Ani teď to není žádná hitparáda, občas po příchodu že školky usne, občas ne. To už ji skoro násilím musíme protivnou držet vzhůru aspoň do 7 a spí celou noc. Stane se tak 2x do týdne. Když přes den usne, je jedno na jak dlouho, tak dřív než po 22 neusne... Nejhorší je jízda autem, když v něm usne, stačí i 10 minut a večer je to na mašli..

mourovatakocka
9. pro 2020

@makovice88 My máme od půl desáté čas pro sebe a stačí 😀 Jinak u takhle malého dítěte bych odpo spánek neodbourávala, něco jsem si o spánku načetla a nejlepší je moc nezasahovat. Oni si to různě srovnají, jak rostou.

daasqua
9. pro 2020

Naše začala v 1,5 roce taky postupně usínat později a později na odpolední spánek (v roce spala 2x přes den). Dopadlo to tak, že nyní (2,5r) se probudí jako vždy v 9-10 hodin a usne až 15-16 hodin, je schopná spát i 3 hodiny, většinou je to 1,5-2 hodiny. Potom jdeme všichni spát po 22 hodině (já taky, trpím už od mala nespavostí a trvá mi dlouho usnout). Když bych jí dala spát dřív, tak by neusnula. Naštěstí večer/v noci usne bez problémů, chvíli si povídáme v posteli (spím v jejím pokoji) a pak vytuhne. Když přes den nespí, často i hůř usíná večer (ale není pravidlem). Tenhle rytmus zrovna u nás funguje.

elencze
9. pro 2020

@makovice88 u nás taky, romantický večer neznáme už dlouho, klidné popovídání je vzácné, ale zase mám ty dvě až tři hodiny odpoledne, kdy můžu pracovat a jsem za ně vlastně asi i ráda. Zrovna včera jsme zkoušeli nedat spát odpoledne, byli jsme na vánočních trzích, že se to snad nějak upraví. No, tak v pět mi odpadl, nevzbudilo ho ani přenášení z auta domů, ale v 7 vzhůru, a kdo pak v posteli kolem půl dvanácté v noci usnul první, jestli on nebo já, vlastně ani nevím. Doufám, že se to trochu srovná časem, ale sama jsem sova, takže má asi biorytmus po mamince.

zelenaesmolda
9. pro 2020

@makovice88
Ano,ja bych ji budila.Tedka dcera chodi spat kolem pul 1,vstava kolem 2.Kdyz se sama nevzbudi tak nejpozdeji o pul 3 budim.ale v lete mi treba usnout nechtela a usnula treba ve 4.Nechala jsem spat treba 20 min a vzbudila.

anetka9
9. pro 2020

Nečetla jsem předchozí odpovědi - ale já syna prostě budím, jinak večer neusne...a nemyslím si, že by mu z toho něco bylo...prostě vstane a jdem si hrát:D on by jinak spal taky fakt dlouho

bledulka84
9. pro 2020

@makovice88 tohle Ti nikdo neporadí, to musíš zkusit. Mám taky doma dva odjakživa nespavce(3 a 6 let). Ráno vstávají do školky a večer před desátou moc casto nevypnou, přitom před osmou je ulozim do postele a třeba čteme pohádku, ale stejně neusnou. Poobedove spaní se řídí školkou, takže to neovlivním. Dřív usínají opravdu jen tehdy, když nespí přes den.

makovice88
autor
9. pro 2020

@2hanah To jsme uz zkouseli. To ona zase nevydrzi. Tak kolem 17:00 to zabali a spi do 20:00 a pak jede velka party az do noci 🙈

makovice88
autor
9. pro 2020

@elencze Taky jsem spis sova, ale u toho ditete bych byla radsi, kdyby max ve 21:00 uz chrnela 😁