4týdenní chlapeček se budí po 20 minutách a už neusne

malibu1606
11. zář 2017

Ahoj maminky. Mám skoro 4 týdeního chlapečka a trápí nás spinkání. S uspáním problém není, usne dobře, ale za 15-20 min se probudí a už neusne...už nevím co s tím. Trvá to cca týden, ze začátku nebyl problém žádný, spinkal 2-3 hodiny. Nemàte některá zkušenost nebo radu? Dekuji.

frndafrrr
11. zář 2017

Nepíšeš v podstatě žádné informace, zda jde o den, či noc, zda je kojený, kde spí, jestli s tebou,nebo sám, zavinutý, v hnízdečku, zda začaly koliky... Tam je tolik možností, že by to chtělo upřesnit, jinak to bude 100rad k ničemu...

malibu1606
autor
11. zář 2017

Je plně kojený, prospívá dobře, od prvního dne zavinuji, spinká v postýlce. Toto buzení se děje přes den, v noci spinká, budí se tak 2x. Prdíky a bříško nás už také zastihly, dávám biogaiu a Espumisan, masíruji, cvičím s nožičkama, nkolikrát za den pokládám na bříško i nahatého, na své nahé tělo, nosím ho v poloze klubíčka. Vždy je to na chvíli lepší a za pár dní se zase občas kroutí...

makky1310
11. zář 2017

Syn mel taky takhle kratky spanky pres den kdyz byl malinky. Rikali jsme tomu mikrospanek. V noci spinkal krasne. Kdyz uz syn znamy spal pres den jen 1x, muj syn spal klidne jeste 3x po chvilkach (je o 1 den starsi nez muj syn). Casem se cas spanku prodluzoval. Na prdiky nikdy netrpel. Svagrova ted rikala ze ji kluk taky spinka pres den kratce (2m). Takze podle me to neni nic nenormalniho. Mozna je to tim kojenim...

frndafrrr
11. zář 2017

Já fakt nechci být otravná, ale v noci ti spí pěkně, důležité je i kolik toho naspí přes den a s "jakou" se budí, jestli je to totální amok, či... Co dítě to ve finále stejně originál a určitě ti holky poradí víc,když budou mít info, já mám děti spavce v noci -spí od měsíce celou noc, ale přes den na mašli a nenadělala jsem nic moc.., ono člověk v porodnici dostane spící pannu a najednou se z něj stává tvor objevující (ale to fakt nevím jak moc přes ten den spí), zkusila si šátek? Že má člověk volné ruce na běžné aktivity a dítko pohyb i uspává...

konik4525
11. zář 2017

Mně syn v podstatě od narození spí přes den cca 30 minut, jednu dobu 40 minut a teď zase 30 minut (9 měsíců). Je jak hodinky.. dříve spinkal takto 4x denně, teď 3x denně...dýl spí jen v kočáře, ale to se taky většinou za těch 30 minut probere a pak ho ještě uhoupám, tak u tebe je to buď nějaká výjimka, nebo to takto už zůstane...

ladyhacek
11. zář 2017

na 4 týdenní miminko buzení 2x za noc je krásné to mi syn spal až po 5 měsíci 🙂. Některé miminka to ttak mají stačí jim odpočinout si. Syn dlouho spinkal přes den cca 30 minut 3x za den.
Já pak nechávala malého v postýlce (či na dece) s hračkami. Hodně jsem sním chodila ven a spal v kočáru (to ho nešlo dlouho odnaučit 🙂 )
na netu je i tabůlka kolik mají naspat miminka - malý dle nich nespal a když jsem se to snažila natáhnout aby byl pak unavenější tak jsem ho akorát rozhodila. Pokud ti nepláče a stačí mu to není mrzutý nechala bych to 🙂
malý spal lépe se mnou - třeba po 30 min se vbudil (byl v kočáru) a já si ho pak ještě dala k sobě a spali i hodinku

normalnimatka
11. zář 2017

jo tááák, ve dne to je normoš....mně se syn budil i po deseti minutách..pak se to prodlužovalo na 15, 20 minut, stopnul se u půl hodiny:D

dora13
11. zář 2017

Je uplne normalni, ze spi jinak nez ze zacatku, takhle malym detem se meni rezim zhruba tak co dva dny, co plati dnes, zitra uz nemusi. Jinak mam bohuzel u obou deti stejnou zkusenost, starsi az do roka pred den spal jen v jedoucim kocarku nebo v satku (zato ted se kolem nej muze strilet a nevzbudi se😃) a mladsi prvni pulrok bud v satku, v hacce (doporucuju, skvely pomocnik) nebo v kocarku. Ted uz spi hezky i sam pres den. Nektere deti to tak proste maji, doporucuju prizpusobit se jemu a prijit na to, jak ti bude nejlip spat, usetris si spoustu nervu😃

milius
13. zář 2017

Moje dvě holky, přesně jak píšeš. Jako novorozenci spaly klidně 3 hodiny, kolem druhého nebo třetího měsíce se něco stalo a zvládly v kuse spát jen 30 minut - jako hodinky +- 2 minuty :D Neboj, ono se to časem upraví, u první to trvalo dlouho, asi do půl roku, ale ta druhá po měsíci takovéhoto spánku si začala prodlužovat spánek po obědě na 1,5 hodiny. Vydrž 🙂

milius
13. zář 2017

U první jsem to strašně prožívala, že co dělám špatně a že přece musí spát víc, ale ať jsem děla co jsem dělala (ležela s ní, nechala spát u prsa, trajdala v kočárku, spala na rukách), nic nepomohlo. Někde jsem četla, že kolem druhého měsíce nemá miminko tak hluboké spaní jako novorozenec a že se lehce probere mezi spánkovými cykly a už neusne (tomu odpovídá těch 30 minut spánku).