Čaj pro miminko. Může ho domítat tím, že odmítá i dudlík?

jjasmina
12. čer 2020

Mám plně kojené miminko, ale ne vždy a všude ji můžu nakojit, tak jsem jí chtěla občas dát čaj v tom parnu , jenže ona se jen u toho ksichtí, dudlá to chvilku, ale jinak nic. Jeden čaj je dětský od Leros jahoda a druhej z lékárny Sunárek fenyklovy. Prosim o rady, nevim jestli to má spojitost , ale odmítá dudlík již od narození

mariladka
12. čer 2020

@jjasmina spojitost to byt muze, ale muzete zkusit jinou znacku. Nam treba vzal od mam ucici lahvicku, taková vyssi, ma i savicku, nechala jsem ho to dudlat, kousat, hrát si s tím. Ale i tak jsem pres leto kojila a stacilo to, moc si sam nerikal, takze asi stacilo a pocurane plinky mel. Ale zcala bych prvne vodou, rijde mi zbytecne do takoveho prcka cpat caj, ikdyz detsky. U nas by byl treba problem s fenyklem, blinkal po nem a zhorsoval brisko.

puhelin
12. čer 2020

Kojene deti by caj dostavat nemely, protoze voda je pro jejich ledviny tezka. Deti na UM jsou na vodu zvykle primo z umeleho.
Jestli je to nevyhnutelne, muze zkusit ten, kdo hlida, podat vodu z hrnicku.
Ale vidim v tom spis strach z odlouceni. Lahev znanena nahradu za maminku, to same dudlik.

jjasmina
autor
12. čer 2020

@puhelin hlídat nikdo nebude, ale už párkrát nastala situace, ze měla žízeň a zrovvna sme nemohli hned zastavit auto nebo na ulici kojit, tak jsem chtěla mít něco po ruce v tom parnu, ale stejně to odmítá

jana_zofie
12. čer 2020

Malé byly 3 měsíce když jsem musela do nemocnice na revizi. Lahvičky jsme měli doma dvě různé a nevzala z nich ani odstříkané mléko, natož nějaký čaj. Dohromady od rána do sedmi do večera do ní muž "nacpal" asi deci. Když jsem se večer vrátila, málem mě sežrala. Jinak pokud je to, že zrovna v tu chvíli nemůžeš, asi bude záležet na tom, co je to chvíle. Já třeba radši dojdu domů, i když vím, že malá chce pít, pokud tam dojdu do půl hodiny. Není zcela nemožné ji nakojit venku, ale frfňá to. Takže pokud třeba do půl hoďky najdeš místo ke kojení, nehrotila bych to čajíčky. I když asi záleží, jak moc vyvádí.

puhelin
12. čer 2020

@jjasmina Zase na druhou stranu, nauci se chvilicku pockat. Ja bych asi miminku za jizdy lahev nedala, je ve vajicku v leze, tak aby mu nezaskocilo. Kojeni na ulici neresim, miminko zacloni telem cele pro (mam prsa G) a zalezeme k lavicce. Novorozenec samozrejme nepocka, ale vetsi miminko chvilicku zvladne.

jana_zofie
12. čer 2020

@puhelin No právě. Na lavičce u křižovatky a pohoda klid. I když já většinou už té půl hoďky předem vím, že bude mít hlad a počítám, jestli zhruba stíhám dojet domů nebo bude lepší najít nějakou lavičku. Je pravda, že mám tu výhodu, že jak nastoupím do tramvaje nebo busu je malá většinou vklidu i když je trochu hladová.

jjasmina
autor
12. čer 2020

@jana_zofie no právě, že měla vydatný pláč až hysterický amok, kdy popadala dech během těch pár minut, tak jsem si říkala, že bych sebou nosila nějakou pojistku

jana_zofie
12. čer 2020

@jjasmina Tak hysterický pláč kvůli hladu u nás nebývá, takže tam nemůžu poradit. Bývá kvůli bříšku, spaní (chce spát a nejde jí to nebo ji naopak přečtu špatně a dám ji spát když nechce), když se nudí (v kočárku pravidelně po hodině až hodině a půl), když si chce hrát jinak (neumí si pořádně chytit hračku na bříšku, ale na zádech být nechce) a úplně největší amok ji chytá když ji chci nakrmit (odcházíme nebo mám pocit, že už dlouho nejedla a musí mít hlad) a ona není hladová. V podstatě je to vlastně jenom buď bříško nebo "nechci".

puhelin
12. čer 2020

@jjasmina To bych nakojila hned, nehlede na okoli. Neni to rocni dite, ktere uz chape souvislosti.

jana_zofie
12. čer 2020

@jjasmina ale puhelin má pravdu. Nakoj hned. Kdekoli. Teda krom toho auta, ale i na dálnici se nějaký ten sjezd/odpočívadlo najde vcelku rychle, většinou.

jjasmina
autor
12. čer 2020

@puhelin ten největší amok právě chytla, když sme jeli na dálnici a zrovna nebylo kde zastavit, tak sme stavili asi cca po pár minutách, jinak venku to moc neresim, nakpjim skoro všude 🙂

mariegroth
12. čer 2020

A proc nedat jen vodu? Treba ji to proste nechutna. Ale obecne receno, miminko by opravdu nemelo dostavat nic jineho nez UM nebo MM pred sestym mesicem.

jjasmina
autor
12. čer 2020

jj tak díky holky , zustaneme u MM 🙂

amazonkajanik
12. čer 2020

@jjasmina zkoušela jsi dávat vodu na lžičku? Jestli odmítne i to,tak jí asi fakt stačí mléko

puhelin
12. čer 2020

@jjasmina Na syna pri placi v aute zabiraji hry typu (zakryvam si oci dlanemi) "kdepak je maminka?" (odkryvam a vesely vyraz) "tady jeeee". Takto jsem jednou blbla pres pul hodiny, protoze to bylo tesne pred dojezdem na misto a kdybych ho odepla, nakojila a zase zapla do vajicka, tak uz by to vzteky nezvladl. Ale mel 6 mesicu, takze vic vnimal. Nebo zpivame, delam u toho ksichty. Nebo stale dokola opakuju, jak dela "kravicka? buuuu. jak dela holub? vrkuuuu vrkuuu" Jeste ze mame zavrena okna, nekdy jsme jak cirkusova manez 🙂

jana_zofie
12. čer 2020

Ja se naucila u veci, u kterych vim, ze mala normalne rve (oblikani, kocarek nez vyjedem) zpivat Kravy,Kravy od Uhlire+Sveraka pekne smerem k ni a sem tam ksichtik. Funguje v 75 % pripadu. Je to takovy maly zazrak. Jen teda musim pridavat zviratka, original je kratky...

puhelin
12. čer 2020

@jana_zofie Tu ma dcera moc rada. Taky si vymysli dalsi zvirata. 🙂

me_druhe_ja
13. čer 2020

Já začala nabízet čajík/vodu od začátku přikrmu, začala jsem ukončenym 5m, je kojeny. Napřed absolutně neeee, nevypil ani ml. Jak zjistil, že to není mlíko, tak hodil ksicht a konec. 😀 nenutila jsem, ale nabízela furt. Časem se chytl a teď už vypije po obědě i 100ml, někdy i 150ml. Mám učící hrnek. 🙂