Časté probouzení u 4měsíčního miminka

moneline
12. únor 2017

Ahoj , prosím radu. Můj 4,5mesicniho chlapeček se v noci často budí. Většinou po 2 hodinách a pak ho ještě uspim a za hodinu se budí na jídlo. Snažím se mu spánek prodloužit ale už nevím jak. Zkusila jsem na večer zvýšit dávku um, kaší, vyvětrat místnost, zabalit do zavinovacky, dát mu do postýlky me tričko ale nic nepomohlo. Přes den je vzhůru 1,5-2hod. A pak spi půl hodinky. Jak často a jak dlouho by měl spát? A co pomohlo na prodloužení spánku vašemu miminku? Děkuji za rady. Hezký den

viki788
13. únor 2017

@moneline Ahoj,no ono je to náročné,ale vůbec bych to neřešila,akorát chápu,že jsi unavená... 🙂 Mimčo je ještě poměrně malé,my máme čtyři děti a každé na tom se spánkem bylo jinak. Jeden měl dokonce převrácený režim,prospal celý den a celou noc byl prakticky vzhůru. Jemu to nevadilo,ale já jsem odpadávala :D Měli jsme vůbec takové nespavce,do roka se budili klidně i 6x 7x za noc. To chce vydržet,zlepší se to s věkem,fakt. Pokud můžeš,prospi se s ním přes den.

leki
13. únor 2017

Muj malej se budil co dve hodinky a spal 12 bodin denne dohromady max. Doktorka rikala, ze holt nektery mimca nespi. Zlomilo se to v pul roce, kdyz zacal docela OK spat v noci - usnul v 9,vztaval ve 12-1 a pak kolem 3 a nakonec v 6-7 uz natrvalo. Kolem 9 mesicu zacal spat i 2 hodky vkuse odpo. Nepomohlo nic. Spani s nama, kase, bilej sum.. Dej mu cas, ono se to nekdy zlomi. Preju pevny nervy a malo kamosek v okoli ktery ti rikaj jak se nudi, pac mimino furt spi 😀

viridie
13. únor 2017

@moneline Ahoj.🙂 Toto je naprosto normální stav,miminka,která chrní celou noc jsou spíše rarita.Moje dcera byla takhle vzhůru třeba 8x za noc. Dítě má v to to věku přes den děsné práce-celý ten svět objevovat a zjišťovat ,akceleruje neurologický vývoj a v noci musí holt ty všechny vjemy zpracovat + miminka mají kratší spánkové cykly. Opravdu Ti doporučuju to přijmout jako určitou vývojovou fázi,která ale může brzo přejít v další.Chápu,je to náročné,ale kdo říkal,že to bude jenom prča,že ? 🙂

moneline
autor
14. únor 2017

Tak ještě bych na tohle téma navázala jednu věc, byla jsem v lékárně kde pracuje známá a ta mi rekla, že mu mám dávat homeopatika, že se uklidní a dala mi sedativ PC . Dala jsem mu jednu tabletku a spi bez jídla celou noc. Nemám radši mu to přestat dávat? Není to nějak proti přírodě a vývoji dítěte? Chci aby se malý měl co nejlíp a vím, že by mi známá nedoporučila nic co by mu ublížilo ale i tak jsem na vážkách jestli je to pro něj vhodné . Děkuji za rady 🙂

leki
14. únor 2017

Ja treba o homeopatikach neslysela. Vseobecne myslim, ze uskodit to asi nejak nemuze (pre ijen to neni nic silneho). Kazdopadne osobne bych je asi nedavala, precejen ho to asi nejak oblbne, ze je klidnejsi a pokud se budi, asi to ma svuj duvod. Verim, ze by ti znama nedala nic, co by bylo podle ni spatny, ale to na druhou stranu nemusi znamenat, ze je to v poradku.

tamtaona
12. led 2020

@moneline Jaka homeopatika Vam dala?