Časté ublinkávání. Vyroste z toho nebo změnit mlíko?

tajemna30
21. říj 2011

HOlky, budu ráda za zkušenosti a rady. Malá má 4,5 měsíce a jak se začala hodně točit na bříško, a hned zpátky, a pokoušet se plazit blinká čím dál více. Ublinkává od narození, ale tak nějak to bylo v pohodě, s tím pohybem je to čím dál více. Jsme ted už jen na UM Nutrilon Comfort, ten ji sedí, až na to blinkání .... přemýšlím o změně mlíčka ... ale jde mi o to jestli to má vůbec smysl měnit, nebo děti z toho vyrostou. Když je v klidu, třeba v noci, či po ránu a hned po papání usne, tak je to v poho, ale pokud si hraje, tak to jen "lítá". Klidně když je "na koníkovi" tak takhle ublinkne i 3 hodiny po jídle, kdy už máme znovu papat. Předem moc děkuji za zkušenosti a rady.

katka_mel
21. říj 2011

Ahoj. Mě Danka ublinkávala do prvních příkrmů. Přesně jak píšeš, když spí, tak v poho, jakmile měla pohyb, tak to letělo ven. Souvisí to s nějakou klapkou, která se nedovírá a časem by se to mělo spravit. Když tak se zeptej doktora. On určitě bude vědět. Jinak můžeš zkusit i změnu mléka, ale pokud Ti ublinkávala i z kojení, tak myslím, že to nepomůže. ☹ Vydrž! 😉

elana
21. říj 2011

taky mám blinkáčka, je schopný se ohodit i ty 3h po jídle, když ho přebaluju před dalším...maximum výskytu refluxu je okolo 4. měsíce, potom by to mělo pomaličku mizet, kolem půlroka, nejdéle roka se to snad ztratí úplně, jen velmi málo dětem to vydrží.

nebo je možnost nahradit mlíčko, které nejvíc blinká (tj. to před hraním) Nutrilonem AR (antirefluxním), je zahuštěné svatojánským chlebem, který nestrávený projde trávicím traktem a mimčo ho vykaká. Ještě je AR Beba, ale jednak jste na Nutrilonu, tak je škoda to měnit a druhak, ta Beba je zahuštěná bramborovým škrobem, to je ten karubin určitě sympatičtější 🙂 . Případně je volně prodejný přípravek Gastrotuss, je to takový sirup, který se dá po najedení a ono to vytvoří takovou jemnou zátku, takže se mlíko nedostane zpět do jícnu. Obsahuje i simetikon, což je látka proti prdíkům.

já to zatím moc neřeším, malý je holt celý den v bryndáčku a mám po ruce papírový kapesníky 🙂 , vzhledem k tomu, že potřebuje HA mlíčko, tak AR používat nemůže, to není hypoalergenní a ten Gastrotuss jsem zatím nekoupila, když přibírá...

petruskaaa
22. říj 2011

To je normální,zkus nějaké antirefluxní mléko (AR) a nebo Nutriton.Nám teda ani tohle nepomáhalo,ale vyzkoušet to můžeš.Taky jsme blindili klindě po 3 hodinách,když už bylo na řadě další jídlo.Srovnalo se to až kolem 1 roku 😉 .Tak hlavu vzhůru a zásobu čistého oblečení 😀 .

gejba27
4. led 2012

Ahoj, my máme 9 mesicu a kolikrat mi taky ublinkne i 3 h po jídle, ublinkava docela často a vsechno nejenom mliko,ale i obed, presnidavku a jogurt. Četla jsem ze se to do roka ma srovnat, tak musime čekat a doufat, nic jineho nam asi nezbyva 🙂