• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Částečně kojené dítě. Kdy začít s příkrmy?

18. prosince 2010 
Od kdy se začínaji dokrmovat částečně kojené dětí? Jedna pediatrička mi řekla že od 5. měsice, druha mezi 4. a 5. měsícem. Já jsme měla za to, že začnu až od toho půlroku, jenže to se zjevně týka jen plně kojených děti. Jak to bylo u Vás? Kojím asi tak z 50%, dokrmují Nutrilonem. Díky za odpovědí :slight_smile:
14. pro 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím že to záleží na tobě, ale co mi říkala kojící poradkyně i dr. tak mimčo je připravené pevnejší stravu přijmout kolem toho 6-tého měsíce + - 2 týdny...já bych s tim nespěchala podle mě je ve 4 měsících brzo. Ale každé dítě je na to jinak vyzrálé. Já bych počkala :wink: Pokud dítě prospívá žačala bych klidně "až" v půl roce :wink:
14. pro 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
My jsme kojili plně, ale podle mně, v ukončeném 5. měsíci stačí, když začnete. Jinak nevím jaký je rozdíl mezi částečně kojeným a nekojeným, taková kategorie asi ani nebude. Začni kdy budeš chtít, mezi tím 5. a 6. měsícem, někdy maminky začnou přikrmovat i kojené dítě dříve, záleží na mnoha faktorech. My jsme třeba začali o 5 dní dříve, protože byl zrovna manžel doma a chtěli jsme u první mrkvičky být oba. :slight_smile:
14. pro 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, byli jsme na tom podobne, plne kojeny cca 5 tydnu, nepribiral, takze dokrm Nutrilonem, ze zac. asi tretina UM, pak pulka a postupne to pribyvalo. Nakonec jsem aspon trochu kojila 4 mesice (otehot. jsem a mliko definit. zmizelo). No a mne rikali od ukonceneho 4. mesice. To byl akorat cerstve plne na UM. Mne se do toho moc nechtelo, UM mu chutnala, stacila, pribejval primerene, myslim, ze ta UM cislo 1 je plnohodnotne jidlo, uz jsem slysela i nazor, ze do pul roka staci. Takze ja jsem zacla pomalinku asi na 4,5 mesicich, poradne na ukoncenem 5. Klasicky tou mrkvi, pak s bramborem atd. Me brzdil i fakt, ze malej odmita cokoli pit krome mlika, je to boj do nej neco dostat, tak jsem byla rada za ten plnej pocet davek UM denne. Ja zavadim prikrmy asi tak s 2tydennim az mesicnim zpozdenim nez mi doporucili, nenasilne, pomalu, a dobry, papa vsechno. Podle me se nic nestane, kdyz to zacnes zkouset pomalu na tom 4,5 mesici a nelamala bych to pres koleno. Uz to, ze ruzni Dr maji ruzny nazor, svedci o tom, ze to tak nehori a jestli zacnes o tyden pozdeji... Navic tvuj kluk ma skoro 4 mesice a stale aspon napul kojis, tak to bychto vubec nehrotila, dej na svuj pocit.
14. pro 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud přibírá, tak bych počkala. Minimálně na ten 5. měsíc, klidně i do toho šestého.
14. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas to bolo rovnako, pomer kojenie:dokrm bol cca 50:50 (niekedy prevazovalo kojenie o par percent). Dokrmovat som zacala, az ked mal maly ukoncenych 6 mesiacov. Zacat skor nebol dovod, priberal, rastol, bol spokojny atd.
14. pro 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki u nás to bylo obdobné a začala jsem se zeleninkou v 5,5 měsících a to proto že nás pohledem málem snědla. bohůžel to vedlo k tomu že po cca 2 týdnech se odstavila od kojení.
pokud je spokojený není důvod začínat brzo.
14. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my od 4 měsíce částečně kojíme a částečně dáváme nutrilon a mudra nám řekla od konce 4. měsíce tedy v 5. začít se zeleninkou, pak jsme v půlce 6. začali dávat i přesnídávky a teďje nám 6 měsíců a dáváme ráno UM, pak oběd zeleninku, pak přesnídávku, večer kaši a mlíko, mezitím teda kojíme, nechceme pít nic jinýho než mlíko, tak statečně dokojujeme, já si myslím, že pokud by dítě ještě příkrm nechtělo, tak bys to poznala a můžeš to zkusit za týden - 14 dní znova, hodně štěstí, ať vám chutná :slight_smile:)
15. pro 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
My přikrmovali od začátku, tak 50:50. S příkrmy jsme začali v 5 měsících (asi bez 10 dní), malý je už začal vyžadovat, a doktorka potvrdila, že už je potřebuje. Byl a je pořád dost hubený, jí hodně, ale je velmi aktivní. V těch 5 měsících začal chodit :sweat_smile: . Kojila+přikrmovala jsem potom do 11 měsíců, pak už nechtěl kojit. Mléko ráno a večer pije pořád, má 20 měsíců.
15. pro 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám holky dvojčata, od začátku dokrmované a s příkrmy jsme začínaly v 5,5 m. Začala jsem proto, že mlíko vyžadovaly dost často a měly pořád hlad. Jinak bych začala až v těch šesti měsících. A doktor nám říkal, že je to dané i váhou...když má miminko víc než 6 kg...nekojené... mělo by začít jíst příkrmy, protože hrozí nedostatek železa.
16. pro 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem začala skoro v pátém měsíci, protože už jsem skoro nekojila a malá málo přibírala. Ale musí se začít pomaloučku, jenom pár lžiček a postupně zvyšovat. Já počítám, že velkou porci, která nahrazuje mlíko je dobrý dávat až tak po měsíci dvou, aby si ty střívka na to zvykli.
16. pro 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každý říká něco jiného. Já teda plně kojím, takže začnu až tak po 6 měsíci, ale myslím si že i u částečně kojených stačí až mezi 5-6 měsíci, jestli přibírá, tak není kam spěchat.
Někde jsem i četla, že plně kojený v7 měsíci a nekojený v 6, tak si vyber :sweat_smile:
18. pro 2010 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek