Čekaly jste třetí dítě? Nechaly jste si ho?

jadina
23. zář 2015

Ahoj všem, ráda bych touto cestou zjistila názor ostatních maminek, zda jste se ocitly v situaci, kdy jste
s dvěma dětičkama zjistily, že čekáte třetí. Jsem nyní v této situaci a moc si nevíme rady. U dvou
jsme měli v plánu zůstat. Ale ... Ráda bych si přečetla názor někoho kdo si dětátko nechal, ale i někoho
kdo ne.

brikatka
23. zář 2015

nikdo z nás neví jak jste na tom s manželem, zdravotně,věk....rodinná,finanční situace...tohle je opravdu na vašem uvážení a nic nepomůže číst někoho,kdo byl na interupci, ani názor, nechte si dítě..zvládnete to...

lenka1982
23. zář 2015

Tak já jsme jedna z těch co 3 děti má a neměnila bych.
Máme 2 holky a do třetice byl kluk.I když na tom nejsme finančně až tak nejlíp(děti nestrádaj),nikdy jsme nepřemýšlela o tom dát prcka pryč.Prostě osud to tak chtěl tak to tak je. 🙂
Stejně je pouze jen na vás jestli nechat nebo ne.vy musíte vědět jestli se na to cítíte a máte na to. 🙂
Přeji dobré rozhodnutí

jadina
autor
23. zář 2015

Děkuji za odpovědi. Jako rodina fungujeme výborně, nemáme žádné problémy. Do budoucna se samozřejmě bojím zda strádat děti nebudou. ☹ .

vercik83
23. zář 2015

@jadina pokud jako rodina fungujete, nemáte vysloveně nouzi, nechala bych si miminko být Vámi. Co na to manžel je takě důležité.

yildiz
23. zář 2015

Tak ja osobne jiz tri deti mam a dalsi na ceste 🙂 nejak se zadarilo planovane neplanovane🙂 a jsme prumerna rodina... Zadny bohaci...a deti zatim nestradaji ani nejstarsi na stredni skole...takze pokud jste v.pohode..proc ne? Nebala bych se toho dneska je hodne rodin co maji 3 deti 🙂 tak preji to prave rozhodnuti a hodne stesti a zdravi 🙂

nov777
23. zář 2015

@jadina Ja jsem se vzdycky videla s dvema detma, tri mi prisly moooc. Osud to rozhodl za me, druhe tehotenstvi byly dvojcata a id zacatku to vnimam jako velky dar a stesti.

julietta111
23. zář 2015

@jadina Máme tři děti. 7,5 syna je v druhé třídě. Dcerku 3,5 roku ta chodí do školky a ročního chlapečka. Našel si nás taky tak trochu neplánovaně, ale vlastně od zjištění těhotenství jsme měli radost a těšili se na mimčo. Nebudu Ti psát, že občas nemám fofr atd, ale jinak je to super a nic bych neměnila. Muž je často na několik dní pryč, jsem na děti hodně sama, ale už mi to nepřijde takový rozdíl oproti dvěma. Nenudím se to teda ne, pořád něco škola, školka, kroužky, různé akce, sporty...🙂 Děti se mají navzájem rádi, starší mi s malým pomáhá a nedělá to že musí, ale že chce. Tak přeju ať se rozhodneš dobře🙂

jadina
autor
23. zář 2015

Děkuji všem. Manžel nechává rozhodnutí na mě, říká, že to zvládneme, i když to prý bude mazec. Jsem stále v rozpoložení, že s něčím usínám a jinak vstávám. Prostě se v tom nehorázně plácám. Děkuji, že neodsuzujete, že o tom vůbec přemýšlím.

julietta111
23. zář 2015

@jadina A jak máš staré děti? To jsou taky ty hormony🙂

jadina
autor
23. zář 2015

Dva kluky 8 a 2 🙂 První hodný, druhý neskutečný číslo.

julietta111
23. zář 2015

Nebyli by od sebe blízko. Dcerka má od nejmladšího 2 roky a 7 měsíců. Do kdy se musíš rozhodnout?

julietta111
23. zář 2015

@jadina Nebyli by od sebe blízko. Dcerka má od nejmladšího 2 roky a 7 měsíců. Do kdy se musíš rozhodnout?

ell88
23. zář 2015

Já ted třetí cekam, bylo to ale planovane. ..😃

lusilucie
24. zář 2015

Já bych do třetího šla 😀 máme dva kluky ve věku 7let a 11let , chtěli bychom třetí dítko ale něják už začínám být zoufala kde nic tu nic s manželem děláme pořád na tvrdo už 4roky a nic tak podku se rozhodujete tak proč ne vůbec se nebojte . Známa čeká 5dítě a je spokojená říká to jsou mé poklady a jsem ráda že je mám Já -My říkáme také naši pokladové i takoví jaci jsou . 😀

keny123
24. zář 2015

@jadina my se ted o třetí snažíme a moocc sse těším...naposledy ten uzlíček doma..doufám že se zadaří..
třeba čekáš holčičku 😉

lenulinka36
24. zář 2015

@lusilucie neboj..mimísek si vás najde.. nám se4 roky nedařilo také.. a pak jsem na to přestala myslet,a ejhle.... jsem starší..takže tenkrát jsem šla k dr,že chci antinu a že končím...no tak si asi Šimon řekl,ted mám poslední šanci.. .)

lusilucie
24. zář 2015

@lenulinka36 jj už aby to bylo antinu mám vysazeno dlouhá léta a ani jí mít nemůžu nikdy , mimíska bych chtěla ať je by to bylo cokoliv hlavně ať to je zdravé i když tajně toužím po holce i přes to jak to vidím všude kolem sebe jak holky jsou pomalu chováním kluci 🙂

veruska007
24. zář 2015

@jadina Mám tři děti, 6, 4, 2 roky, prostřední je raubíř... neměnila bych. Někdy padám únavou, jindy je to super, děti zlatíčka a já si stihnu i zacvičit. Finančně se vidím na nižší střední třídu s hypotékou.

ratatooy
24. zář 2015

do třetího bych šla uplně v klidu jestli dvě nebo tři je už prašt jak uhod

hojda
24. zář 2015

Dvě kamarádky byli ve stejné situaci, třetí ne úplně plánované a obě si ho nechaly. Velké rodiny jsou dnes docela trend, 3 děti už není nic vyjímečného 😉 .

hakanka
24. zář 2015

Mám 3_kluky, plánované a jsem ráda. Je to fičák, ale hlavně radost.

sabcav
24. zář 2015

@jadina máme holky 6,5 , mladší bude v únoru 5 a na přelomu března/dubna čekáme ne úplně plánovaně 3. dítě , ale těšíme se moc, jak my s manželem, tak i holky , tak i tchánů . Naši se mnou kvůli tomu nemluví 😕 😝 , prý jsme strašně nezodpovědní ... fajn, s manželem jsme spolu 20 let, máme spolu 2 děti, postavený dům, jsme bez dluhů i bez hypotéky, průměrná rodina s průměrnými příjmy, a jsme strašně nezodpovědní 😀 . O interupci jsme nepřemýšleli ani minutu, sice to byl šok, ale když se chce, všechno jde, vymění se auto za nějaké starší, kam se vejdou dozadu 3 děti, oblečení a kočárek se koupí použité, pár věcí nových , a když to bude holka, oblečení od 2 let už zase mám, zbavila jsem se jen těch miminkovských věcí ... přeji, ať se rozhodnete správně, aby Tě to pak nemrzelo ...

sabuse1
24. zář 2015

ano, Ema byla dost neplánovaná, probrali jsme to ze všech stran a zjistili,že jsme schopní to zvládnout - u nás šlo hlavně o prostor a vyřešit auto, já bych nedokázala jít na potrat tak jsme hledali řešení jak to zvládnout, už když se narodila jsem na ní koukala a říkala si jak málo stačilo a nebyla tady, jsem hrozně ráda,že jí mám a užívám si jí snad ze všech nejvíc🙂

lusilucie
24. zář 2015

@veruska007 jé taky máme hypotéku jeden plat a třetí dítko bychom chtěli je to jedno zda živím 2děti nebo tři děti 😀

granta
24. zář 2015

Věkový rozdíl mezi druhým a třetím dítětem by byl myslím ideální. Záleží na vás, ale já bych byla za 😀 My máme dvě děti, ale pokud by se neplánovaně podařilo třetí, sice s obavami, ale určitě by se narodilo. 😎

lajla
24. zář 2015

Mám 4 děti...a o potratů jsem nikdy neuvazovala. Je to neskutečný ficak, postavu mám jak v 16🙂 malému zjistili vzácnou oční vadu v 10 měsících...ta třetí mi díky jedné nemocnici byla skoro rok na hromadě...je to těžké ale bude lépe. Ani kdybych toto věděla nerozhodla bych se jinak
Držím pěstí ať uděláš to správně rozhodnuti

veruska007
24. zář 2015

@lusilucie Dokud byly děti v MŠ, tak to bylo úplně v pohodě, ve škole jsou teda náklady mnohem vyšší ☹, ne tak kroužky, ty jsou v MŠ i ZŠ cca na stejno, ale pořád se na něco vybírá a oproti školce o dost vyšší částky. Horší asi budou léta, tábory na 2 měsíce pro tři děti, hm... tak to mi vyjde levněji au-pair 😉. Ale jinak náklady na bydlení, jídlo, oblečení a obuv citelně nevzrostly, děti po sobě dědí. Osobně mi nepřijde, že bychom nejmladší finančně nějak víc poznali - ale má teprve dva, tak to asi přijde 😎

lusilucie
24. zář 2015

@veruska007 Ano ve škole je to jiné nejhorší je 1třída pak už v pohodě to jse dokupují jen částečně ty věci co je třeba staršího mám v 5třídě a mladšího v 1třídě ve škole jsme navrhli třídní fond každý jsme dali 500,- a s toho to jde na různé výlety , a akce kino a atd. na 1pololetí se udělá vyučtování a doplatí se zase do 500,- někdy to výjde někdy ne ale je to bezva tak nemusím myslet že mají kino a já mám dát 40,- na něj 😀 jinak jak již jsem psala mít třetí čtvrté je jedno my máme hypotéku na dům a zvládame to sice jsi vyskakovat nemůžem ale jde to děti nestrádaj v ničem .-)

katyt
24. zář 2015

My máme tiež 3 deti, pod dvoch chlapcoch sa podarilo dievčatko. My sme aj plánovali 3. Vôbec by som nemenila a ak by sa náhodou pritrafilo aj štvrté, tak si ho určite nechám. V okolí máme tiež veľa rodín s troma deťmi, takže nie sme jediný, u nás je to momentálne " in" mať viac ako 2 deti a obdivujem rodiny, ktoré majú 4, 5 detí, je to síce niekedy o nervy, ale zvládnuť sa to dá a je to krásne keď vidím, ako sa majú všetci traja radi. 🙂

veruska007
24. zář 2015

@lusilucie No, my dali 1000,- SRPŠ (tedy povinný dar rodičů), pak 280,- na sešity (následně přišel mail, že sešity firma zaslala jiné a seznam, jaké máme koupit ze svého), teď 450,- na dva výlety, kroužky v družině po 450,- plus přes 1000,- vyjde nákup dle seznamu na jeden, seznam věcí do školy a seznam do družiny (nákupy cca po 400,-), k tomu komplet výbava pro prvňáčka... jsme se prohli teda 😅