Celodenní výlet na kole s 15ti měs. dcerou. Zvládne to?

rymeska
13. dub 2010

Ahojte maminky, chystáem se ve červnu na pordloužený víkend na kola a chtěli by jsme podnikat celodenní výlety. Máme 15-ti měsíční dceru a tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenost ?? Dá se to nějak zvládnout ?? A jak jste řešili polední spánek ??? To jde asi blbě, co ??? Budeme mít koupenou sedačku na kolo ...
Omlouvám se, pokud jsem založila duplicitní téma, ale nikde jsem nic podobného nenašla ...

Díky za rady a tipy.

shaula
13. dub 2010

Rymesko, no nevím, ale nepřipadá mi zrovna jako dobrý nápad vozit 15 měsíční dítě celý den v cyklosedačce 😖 Jinak polední spánek můžeš vyřešit tak, že si prostě uděláte přestávku a dítě necháš vyspat na zemi pod stromem 😉 Samo na nějaké podložce nebo tak něco... Já to tak řešila loni na chatě, kluci se bezva vyspali na čerstvém vzdoušku 😉

oli.k
13. dub 2010

Trochu souhlasím s Shaulou. 15měsíční holčička by asi celodenní sezení v cyklosedačce těžko zvládala. Mohlo by to jít za předpokladu častých přestávek, kdy si dcerka pohraje někde na trávě, posvačí, odpočine, a pak byste zase kousek jeli. Ale jestli byste jeli s organizovanou skupinou, tak to by taky mohl být problém, pokud byste jeli sami nebo jen s kamarádama apod., tak by to možná šlo. Taky záleží, jaká tvoje dcerka je. Jak v klidu třeba vydrží delší procházky v kočárku apod. Pokud by byla po pár hodinkách výletu mrzutá a unavená, tak si to neužijete nikdo. Ale s těmi častými přestávkamï by to mohl být, myslím, docela fajn výlet.

cassiela
13. dub 2010

A co koupit ten vozík za kolo?? Tam by měla pohodlí, ne?

jabber
13. dub 2010

Ahoj, my jsme byli s naší tehdy roční dcerou týden na kolech. Zvládala to v pohodě, akorát teda nebyla v sedačce, ale v croozeru, ten je lepší v tom, že tam může mít hračky a zabavit se. Jelikož je to strašné šídlo, tak jsme museli vždycky tak po hodině zastavit a tak půl hodiny jí nechat vyblbnout venku. Vždycky jsme si vybrali nějakou zahradní hospodu, která měla venku hřiště nebo houpačku, klouzačku - museli jsme trasy a zastávky celkem pečlivě naplánovat....Pak jsme jí naložili a zase hodinu jeli 🙂) Moc jsme toho sice za den neujeli, ale bylo to bezva 😵 Ale je fakt, že myslím, že tehdy by v sedačce ještě nevydržela, loni ve dvou letech už byla a v pohodě, ale v tom roce by, myslím, strašně prudila. Ale záleží to na dítěti, potkávali jsme tam lidi, co měli takové prcky v sedačce. A spaní, jak píše shaula - nějaký pěkný rybníček, vy se zatím vykoupete a malá si na karimatce pod dekou pěkně schrupne 😉

rymeska
autor
13. dub 2010

Holky, díky moc za rady ... my jedeme jenom s kamarády a neplánujeme ujet nějakou šíleně dlouhou trasu ... prostě do pohodičky, s častými přestávkami, klidně co hodinku zastavit, protože malá je strašné šídlo a déle by nám asi nevydržela. Díky za tip se spaním, jen doufám, že mi tam usne, ale pokud bude onavená, tak určitě 🙂 . Vozík za kolo je asi dobrí řešení, je jasné, že tam dítka mají mnohem lepší pohodlí, ale bohužel není v našich finančních možnostech ... tak snad to dobře dopadne ... 😉

jabber
13. dub 2010

Ten vozík se dá i půjčit, na víkend to ani nebude tak drahé, mrkni se po netu nebo na mimibazaru, tam taky několik lidí půjčuje 😉 My jsme loni s sebou na kola vezli i vozík i sedačku, protože jsme nevěděli, jak na tom ve dvou letech bude, ale už chtěla být v sedačce, ve vozíku už jí asi přišlo, že není dostatečně v akci 😀 😀
Určitě to bude fajn 😉

shaula
13. dub 2010

Rymesko - jestli bude unavená, tak ti spíš usne na tom kole 😀 Ony ty cyklosedačky se sice dají naklonit i na pololeh, ale klimbání hlavičky to teda podle mě moc nezabrání 😖
S tou půjčovnou má Jabber pravdu, viděla jsem inzerát, kde chtěli za půjčení myslím 70 Kč na den, což je super na takovéto občasné použití. Chtěli sice zálohu 5000 Kč, ale ta byla vratná. Nicméně nevím nevím, jesli je takové šídlo, jak píšeš, tak ti ve vozíku asi nevydrží...
Tak ať se výlet vydaří.

jabber
13. dub 2010

shaulo, s tím klimbáním hlavičky na sedačce jsi mi připomněla - jedni lidi, co jsme cestou potkali a prcek jim spal v sedačce, to vyřešili tak, že mu helmu, co měl na hlavě, přichytili nějakým páskem k té sedačce 😀 a prcek spal jak dudek 😎

shaula
13. dub 2010

Jabber - to je super nápad! 😎

akdar1
14. dub 2010

My jsme vzdy, kdyz usnul, nafoukli cestovni polstarek, v jeho zahybech jsme privazali tkanicky do bot, strcili mu jej pod bradu a tkanickami, ktere jsme protahli skrz operku zad, ho "ukotvili" do sedu a hlavicka mu neklimbala 🙂 Take jsme si pujcili croozer - zadne ohromne nadseni...kdyz usnul, hlava mu padala uplne stejne jako na sedacce a ukotveni ve voziku jsme proste nevybadali - kazdou chvilicku jsme zastavovali, abychom ho pomoci polstrku nejak srovnali, aby nebyl zkroucen!?! A do deste take neni - omylem jsme se vraceli v desti a z croouzeru byl mokry hadr - hlavne voda strikala dovnitr vsemi neuzavrenymi otvory v okoli kostry!?!?!