Celý den a někdy i noc chce být u prsa

klara.t
20. únor 2010

Prosím poradte mi, co dělám špatně. Mám 7 týdenní holčičku a ta chce neustále prso. Spinkat jdeme kolem 19-20hod (víc nevydrží) a spinká tak 4 hodiny. Jenže pak se budí po 2 hodinách, občas i po hodině. Začne se budit prdíkama, jenže i když jí přebalím, vyprdíme se (někdy s použitím trubičky), nakojím, tak nechce spinkat. Pořád chce mít v puse prso a dumlá i když už při tom spí. Jen co jí ho opatrně vytáhnu, hned otevře oči a chce prso znovu. Takže jsme vzhůru klidně 2-3 hodiny. Výjmečně jen hodinu. Dudlíka odmítá. Cucá ho tak 5 minut v kuse jednou za pár dní. Už jsem koupila i jiný tvar. Nevím, jak jí naučit bud na delší intevaly spánku, nebo na to, aby po nakojení usla a nedumlala. Já u toho nedokážu usnout i když jí kojím v posteli (v obýváku v sedě to bylo totéž). Všude možně čtu, že maminkám děti do 3 měsíců spaly skoro celou noc a tak jen tiše závidím.

No a přes den je to skoro to samé. Vzbudí se, trochu nakojím, pak zacvičím Vojtovku a dokojím. U prsa zase usíná, jenže jen co ho vytáhnu, tak je vzhůru. Chvíli kouká, pak začne ječet. Tak to je celý den. Prostě mi příjde, že se ve dne nudí a tak bud chce mít prso nebo brečí. Zatím jí nic jiného nebaví. V leže vydrží koukat tak 5-10 minut, pak chce nosit, houpat a i to jí pak přestane bavit a chce prso. Nevydrží ani hodinu v kuse bez prsa. Já jí ho zkouším nedávat, ale pak už jsem s nervama v koncích a dám jí ho, jinak by se snad udusila pláčem. Mléko mám. Po kojení nebo mezi si stisknu prso a mléko teče. doktorka doporučuje kojit ve dne po 2 hodinách, ale já netuším, jak toho docílit. 😢 😢 😢

gs208
20. únor 2010

rimmel > co tak pozoruji, jsi naprostá super máma. važ si toho, ale netuším, proč musíš hanit jiné. každý je totiž rozdílný, to co jednomu připadá samozřejmé, jiný těžko zvládá, každý z nás nemá stejné množství energie,stejné hodnoty, ani stejné zázemí, dokonce lidé ani nemají stejné děti, které by se stejně chovaly.

rimmel
20. únor 2010

jezis gs neviem kde sa to v tebe bere.....len som vyjadrila nazor....ze to nechapem, co niektore mamicky ocakavaju od materstva..tod vse, nechcem sa nikoho dotknut, iba pisem aka je realita, nech sa z nej rychlo zobudia.. 😉

momin
20. únor 2010

he he.... 😎 ja myslim ze Rimmel si taky nekolikrat pobrecela..vycerpanim....
Jenom jak rikam uz to s odtupem vidime jinak...

rimmel
20. únor 2010

jasne ze som si poplakala, to hadam kazda mamicka 😵

rimmel
20. únor 2010

klara poradim ti jedno, ak dieta vyslovene chce prso, daj mu ho...ak chce usinat pri prsu, nechaj ho, lebo takto to ma byt, tak to priroda zariadila, prsnik je prirodzena cesta ako dieta ukludnit a dat mu pocit bezpecia.

beruska24.9.
20. únor 2010

Myslím, že klare moc nepomůže, když se tu budou dohadovat všichni se všemi 😖

momin
20. únor 2010

😅 😅
Ale na tohle jina rada neni nez vydrzet... 🙂

rimmel
20. únor 2010

asi tak momin 😉

gs208
20. únor 2010

rimmel> no kde by se to bralo. každý většinou nečeká to nejhorší, ale tak nějak vnitřně počítá s lepší variantou, at už navenek tvrdí cokoliv. a to co očekáváš se u prvního dítěte určitě odvíjí od tvého okolí. a lidé v okolí, či na diskuzích, se také raději chlubí s tím příjemnějším. tak můžeš třeba získat pocit, že to mateřství je docela brnkačka, ale nějak se to rozchází s tvou realitou a tak je jasné, že je z toho člověk neštastný. a v tom případě mi takové poznámky přijdou dost nepřínosné, žádná rada to tedy dle mého názoru není, jen popíchnutí.

rimmel
20. únor 2010

gs a citala si co som pisala uplne na zaciatku? 😉

ps. ako som len rada ze som prvych par mesiacov na net skoro vobec nechodila! niekedy je to fakt na skodu 😖

stazina
20. únor 2010

Zdravím,
Kláro, já bych taky zkusial místo prsa dudlík....třeab i se Sabíkem, jak radí i nekterá mamina výše...a netrápí ji třeba prdíky? Některé děti si pomůžou hodně cumláním prsa...nedáváš jí třeab Baby calm? Twen nám pomohl a kluci se krásně vyprdí....
A Rimmel - nezád se mi , že b to bylo o tom, že matka chce být pohodlná, porodit a dítě krmit co 4 hodiny , a mít od něj ,,klid"...řekla bych , že tady jde taky o něco jinýho....kdybych se vžila do role Kláry tak jsem na mrtvici...ano, jsi tu pro miminko...ale taky se potřebuješ občas umýt, najíst , vyčistit zuby , dojít si na záchod...a třeba se i vyspat, vyprat, uvařit...a to moc dobře s miminkem uprsa nejde..
No, je pravda ,ž tyhle dohady nikomu nepomůžou, ael nemohla jsem si pomoct....asi nejsem matka , co je pro ní přirozené mít děti přisáté celý den u prsa( většnou je dítě do 10 minut napité a pak už je cumlá)...( a do dneska kojím a to po 3 hodinách a děti fakt nehladoví a ani tímc netrpí)

klárko, držím palce

rimmel
20. únor 2010

stazina, u nas po porode upratane kazdy den nebolo, robila som co som mohla, hlavne teda manzel, ja som ozaj vkuse kojila, vlasy mastne to bola normalka..varit tiez varil muz nejaku dobu..no proste si tym prejde hadam kazda....hovorim, treba spat ked maly spi, co tam po riadoch, tie pockaju nie? 😉

a jasne ze 7m dieta sa za 10min napije ale malinke dvojmesacne nie.

schwarzovka
20. únor 2010

souhlasím s rimmel...Je jasný, že si tím projde většina maminek, taky jsem byla ze začátku nervozní, mastná hnusná, bordel doma, nevyspaná...(člověk si i časem zvykne 😕 )...je to ohromná změna, už jsem nebyla jen sama za sebe...ale opravdu to časem přestalo, ustálilo se to, zvykli jsme si na sebe....proto už to vnímáme jinak, páč už jsme si tím prošly a můžeme právě "poradit" a říct, že to bude opravdu časem lepší...
teď už na tu dobu akorát vzpomínáme....a popravdě...zlatý ležící, přisátý miminko 😅 😅

lucie777
21. únor 2010

Už sem to, mám pocit, že i přímo Kláře, psala, Kája byla úplně to samý, pořád sem jí měla přisátou na koze, dudlík nechtěla, ale je to lepší, už se zabaví i jinak, chce to čas.. Pak se objeví zas jinej problém, my teď třeba neumíme usínat, ale na druhou stranu si říkám, jak za 15 let budu vzpomínat na ty "problémy", že nechtěla spinkat, když bude chtít chodit na diskotéky, puberta s ní bude mlátit, takže vlastně je to úplně krásný, když to naše malý miminko chce být u maminky a po ničem jiném netouží, až nás budou posílat do háje, bude hůř.. 😀

klara.t
autor
21. únor 2010

Já nečekala, že to bude procházka růžovým sadem. Čekala jsem, že nebudu nic stíhat. Ale mě jde o to, že malá to prso jen dudá. Kdyby celou dobu pila, tak mi nevadí, že jsem s ní přikovaná na gauči. Jenže ona se napije a pak jen dudá. Hlavně v noci mě to štve, protože já u toho nemohu usnout - prostě vnímám to jak mě dudá. Ona u toho spí, takže je vyspaná a jen co já pak usnu (když se mi podaří jí ho vyndat), tak pak je brzy zase vzhůru.
Spíš mi jde hlavně o to, aby z toho nebyl zlozvyk. Třeba když jdem na návštěvu, nebo je návštěva u nás, tak je mi blbé, mít ji furt u prsa. Nejde odjít vedle na čtvrt hodky a vrátit se s klidným napitým mimčem (i když by byla vzhůru).
já vím, že se to časem zlepší. Zabavím jí třeba hračkama, ale chtěla jsem znát váš názor a zjistit, jestli to nedělám blbě, když jí to prso poskytnu.

momin
21. únor 2010

Ja bych se snazila ji davat ten dudlik.. dost casto.. i kdyz ho zatim nechce treba se jednou chytne...
Maly ho taky hodne plival ze zacatku...

schwarzovka
21. únor 2010

nech jí ho...časem si najde lepší zábavu...a kdyby ne, tak bych to nějak řešila až později...teď je ještě hodně malinká

kisori
31. črc 2012

@klara.t
dobrý den, zajímalo by mě, jak se to u vás nakonec vyvinulo 🙂 je to sice už víc než dva roky, ale já tuto diskuzi objevila až ted a mám uplne stejný problém. Dnad sem ještě chodíte, abyste mi mohla odpovědět. Kdy se to zlepšilo? Mě moje malá taky nechce usnout jinak než u prsa a je na něm závislá. Dumlala by ho věky. Takže by mě celkem zajímalo, jestli jste dělala nějaké kroky nebo to deznělo časem samo a kdy. Jestli přestala plakat a začala být spokojená i bez toho prsa. Díky moc. KISORI

klara.t
autor
1. srp 2012

@kisori no já nakonec zjistila, že mi neprospívá...tak mi to docvaklo, on to byl začarovaný kruh, jen mi prso dudala, protože neměla sílu už pořádně sát, já tím pádem měla málo mléka, takže ani neměla moc co sát...takže jsem začala při kojení budit (jak začala dudat), přehodila jsem jí k druhému prsu, když zase usínala a dudala, tak jsem jí přehodila k druhému prsu atd. Prostě jsem pak kojila z obou prsou. Tak 3-5x denně jsem jí po kojení dala stříkačkou nebo kapátkem cca 30ml sunaru. Vařila jsem si čaje, pila gravimilk, nahřívala prsa atd, abych se rozkojila. A povedlo se, do dvou týdnů už jsem kojila normálně a ona se jakž takž nasytila, že už tak nedudala, hlavně ve dne ne. To už jsem pak kojila klidně po těch 2 hodinách, ale někdy i dřív, někdy i déle. Jak se mi to hodilo a nebo jak chtěla. Přes den se to tedy vyřešilo. Už tak neplakala, předtím plakala hlady. V noci to bylo tak různé. Už si to moc nepamatuju, ale vím, že až do cca 1 roka mi vždy první půlku noci spala a pak se budila. Ale ona od 3 měsíců usínala sama a v postýlce, takže jsem jí pak i v noci po nakojení dala probuzenou (nebo spíš poloprobuzenou) do postýlky a ona tam usnula. Když jí bylo 11 měsíců a kousek, tak jsem se rozhodla, že jí v noci už prso nedám..no a ona ho ani nechtěla...nabídla jsem jí do postýlky pití, ona si párkrát cucla a sekla sebou a spala dál. PRostě úplně v pohodě jsme vyřadili noční kojení.
Rada pro vás to asi není, ale ono to mimčo čím je starší, tím je to lepší. Nejhorší to je první tři měsíce, pak další zlom asi v tom půlroce, kdy začnete dávat příkrmy.
Ted už mám druhou cácorku, ta je zlatíčko. Ona mi od začátku spí krásně a vstává jednou za noc, max. dvakrát, když jí ta starší po rozednění vzbudí podruhé. SPala mi i 9 hod v kuse, ale spíš vstává tak po těch 6ti hod. Ona mi ze začátku prso vůbec nedudala, vždy se po napití odvrátila a spala. Začala dudat tak v 5ti měsícíh, tak jsem použila dudlík (také ho dřív nechtěla) a používám do teď. A to takto. Kojím a ona mi u toho pomalu usíná, když už předpokládám, že je víc uspaná než probuzená, tak jí prso rychle vytáhnu, šoupnu jí dudlík a zase jí přitisknu obličej do mého prsa. v 99% případů si myslí, že pokračuje v dudání prsa 🙂 takže jí nechám bud spát na posteli, nebo jí po nějaké chvíli přenesu do postýlky. Ona sice krásně spí, ale v usínání na ségru nemá. Ta usínala krásně, ale hůř spala. Malá Anetka zase blbě usíná, ale spí krásně. No každé mimi je jiné.

kisori
2. srp 2012

Díky moc za odpověď, uvidíme jak to bude s mým prckem. Zkouším ji ted vážit a uvidíme jestli taky nepláče hlady. Ale někdy mi připadne, že brečí tak nějak z nudy nebo že nemůže usnout. Nevím, jestli to je normální (malá ma skoro 2 měsíce), ale ona nedokáže být bdělá a spokojená, buď spí nebo pláče. Jen ráno si pohrajem tak 45 minut a pak už přes den právě bud pláče nebo usne. Někdy chvilku kouká v náručí, ale fakt chvíli a pak nepomáhá nošení nic a pláče, po chvíli plácání po zadečku a poloze na hrudi usne. Trvá to někdy dýl někdy kratší dobu ,ale dost u toho brečí. Pak se asi vysílí a usne. Někdy ji musím nechat pár minut plakat v lehátku, protože i když nosím, tak hrozně brečí a nic nepomáhá a po těch pár minutách ji někdy vemu a pak se uklidní nebo stejně až za dýl. Často takhle uspává manžel, protože mě to nějak nejde, jakoby věděla, že já mám ty prsa 🙂 a nejradši by je dudlala. Ik dyž někdy jí je dám a stejně u toho neusne. Možná ještě někdy v kočárku kouká chvíli spokojeně a pozoruje a pak bud brečí nebo usne. Možná fakt blbě usímá, nevím. Doufám, že se to bude lepšit. Nemůžu s ní nikam jít, protože právě bud brečí nebo spinká, ale hrozně špatně usíná a budí ji každý zvuk. Aby usnula u prsa, musí být naprosté ticho a pak hrooozně opatrně předělat odp ostýlky, někdy ani to ne. Probudí se. A nebo si ji musím nechat na prsou v poloze na odkrknutí, protože má neklidný spánek, V noci to jde. To se bud ududlá vleže nebo ji kojím v sedě a předělám do postýlky. Je to celkem náročný. Je to normální aby mimčo němělo přes den dobrou náladu? Spraví se to? Až začne víc vnímat hračky a tak? Díky moc za radu.

kisori
2. srp 2012

@klara.t Díky moc za odpověď, uvidíme jak to bude s mým prckem. Zkouším ji ted vážit a uvidíme jestli taky nepláče hlady. Ale někdy mi připadne, že brečí tak nějak z nudy nebo že nemůže usnout. Nevím, jestli to je normální (malá ma skoro 2 měsíce), ale ona nedokáže být bdělá a spokojená, buď spí nebo pláče. Jen ráno si pohrajem tak 45 minut a pak už přes den právě bud pláče nebo usne. Někdy chvilku kouká v náručí, ale fakt chvíli a pak nepomáhá nošení nic a pláče, po chvíli plácání po zadečku a poloze na hrudi usne. Trvá to někdy dýl někdy kratší dobu ,ale dost u toho brečí. Pak se asi vysílí a usne. Někdy ji musím nechat pár minut plakat v lehátku, protože i když nosím, tak hrozně brečí a nic nepomáhá a po těch pár minutách ji někdy vemu a pak se uklidní nebo stejně až za dýl. Často takhle uspává manžel, protože mě to nějak nejde, jakoby věděla, že já mám ty prsa emoticon a nejradši by je dudlala. Ik dyž někdy jí je dám a stejně u toho neusne. Možná ještě někdy v kočárku kouká chvíli spokojeně a pozoruje a pak bud brečí nebo usne. Možná fakt blbě usímá, nevím. Doufám, že se to bude lepšit. Nemůžu s ní nikam jít, protože právě bud brečí nebo spinká, ale hrozně špatně usíná a budí ji každý zvuk. Aby usnula u prsa, musí být naprosté ticho a pak hrooozně opatrně předělat odp ostýlky, někdy ani to ne. Probudí se. A nebo si ji musím nechat na prsou v poloze na odkrknutí, protože má neklidný spánek, V noci to jde. To se bud ududlá vleže nebo ji kojím v sedě a předělám do postýlky. Je to celkem náročný. Je to normální aby mimčo němělo přes den dobrou náladu? Spraví se to? Až začne víc vnímat hračky a tak? Díky moc za radu.

kisori
2. srp 2012

@klara.t Taky je hrozně lekavá a bojí se. Koupání je většinou horor, vůbec si to neužívá, spíš má strach, i když ted napsled se uklidnila po delší době tou teplou vodičkou, ale pak mazání olejíčkem zase pláč. Přijde mi hrozně přecitlivělá. Nevím jak to udělat aby nebyla ze všeho tak vystrašená. Snad se to časem zlepší. Měj se hezky a přeju tvojí rodince jen to nej

klara.t
autor
2. srp 2012

@kisori tak ty to máš ještě horší než jsem to měla já. Mě neplakala až tak moc a ve vaničce už vůbec ne, to se jí líbilo. Mě plakala vždy až po nějaké době, ale vydržela třeba půl hodiny neplakat (postupně i déle). Máš jí ještě malinkou. Mě takhle vyváděla až někdy po tom 6tém týdnu - to začala mít hlad, nevím čím se to spustilo. Napadlo mě, že jsem začala brát antikoncepci (Azalia) nebo jestli to nebylo tím, že jsem začala dodržovat ten dvouhodinový interval v jídle. Třeba jí to nestačilo, oslabila se a tím pádem už neměla ani sílu dál jíst...nevím. Něčím to začalo, protože dřív mi neplakala. Proto jsem u druhé dcery už v porodnici dala při kojení vždy oba prsy naráz. Dělám to dosud a na nějaké intervaly a doporučení nedbám. Je to tak, že si miminko samo řekne. Pokud tedy chce papat, tak jí to prso dej. sleduj ale, jestli opravdu polyká, já si myslela že jí, ale ona jen pocumlávala. Pokud bude dudat, zkoušej jí nenápadně vrazit ten dudlík. Nedřív si ho nahřej v druhém košíčku podprsenky, nebude tak studený a "nasákne" tvojí vůni. Nebo si předtím trochu odstříkni do mističky a pak ho v tom vymáchej, než jí ho dáš do pusinky, třeba se nachytá 🙂
Co se týče uspávání, tak tam bud koj vleže a pak až usne musíš opatrně odejít, nebo nahradit to prso dudlíkem. Jinak zbývá už jen to, že jí necháš plakat, ale vím, že to rve srdce...
Spinká ti v kočárku? když jedete? Mě spala klidně 4 hodiny...jestli ani to ne, tak bude fakt neklidná, nebo má prdíky. Zkus použít rektální rourku, jestli z ní nevyjdou plyny. Neboj se jí, já jí používala u obou holek a v pohodě...kakaly pak samy bez problémů. Namazala jsem zadeček rybilkou, zasunula (klidně 3-4cm a zakroutila párkrát, nebo povytahovala...). To může být také tím...třeba jí bolí bříško.
Moc jí na nošení neučte, aby se vám to nevymstilo 🙂 ony si děti snadno zvyknou....
Pokud bude pořád plakat, tak to řekni své dětské doktorce, třeba příjde na to, že jí něco trápí a pomůže vám...
tak přeju hodně štěstí a pevné nervy...

kisori
2. srp 2012

@klara.t Díky moc za povzbuzení a rady. Akorát je problém, že ten dudlík fakt nechce, dokonce se jím dusí, je na nic moc velkej asi a nadavuje se z něho. Mám všelijaké tvary a všechno je to stejný. Tak uvidíme, prostě to chce asi čas aby si na ten velkej svět zvykla. Ted mám pujčenou váhu a vážím po kojení, tak uvidíme. Možná jí to moje mlíčko taky přestává stačit, ale každopádně je hodně citlivá a lekavá a snadno se vystraší, což má taky vliv na to plakání. Navíc to usínání, prostě neumí usnout jinak než u prsu a když jí ho vemu, když už dudlá moc dlouho a není ještě úplně uspaná tak pláče a musíme uspávat a nosit. Plakat v postýlce ji fakt nenechám, má pak úplný záchvaty, to nejde u tak malýho miminka. No nic. Když tak ti pak písnu později, jaký děláme pokroky. Díky a zatím čau

yesu
8. srp 2012

@kisori ahoj mám stejnej problém! mám dvouměsíčního syna a většinu dní mi propláče ☹ Přes den skoro nespí, tak cca dvě hodiny a zbytek dne plače nebo pofňukává. Fakt se stává málo, že by byl vzhůru a byl spokojenej. Klid je jen u prsa nebo když ho koupu 😒 minulej týden sem byla i na pohotovosti, protože fakt hystericky řval celej den, nic mu nenašli, jen že je zaplynovanej...ale přece nemlže mít prdy 12hodin denně?!Ještě mám žádanku na neurologii, tak tam s ním zítra asi zajdu ať vím, že zdravotního hlediska je v pořádku. Když měl spurt, tak sem dokrmovala, takže mám doma nutrilon, tak možná zkusím třeba dva dny nekojit a nechat ho na UM a uvidíme. Ale přibírá, takže vyloženě hlady to není. Fakt nevím, už sem zoufalá a vyčerpaná!