Čemu se rozumí ukončený daný měsíc?

anelka83
6. led 2010

Ahojte maminy, vím, že je všude toho dost a každý taky tvrdí něco jiného, ale jsem zmatená jak lesní včela ve městě 😀 😀 . Můj synek se narodil 10.7.2009 a teď 10.1.2010 mu bude půl roku, že? Takže ukončený 6. měsíc (tedy aspon podle mého), Mudr. ale tvrdí že bude mít ukončený 5. měsíc!? Tak já nevím, prosím napište své názory, třeba se pletu a ráda bych to věděla 😀

mariii
6. led 2010

adricc, jestli chceš přikrmovat od ukončeného šestého měsíce = od šestého měsíce, tak začni 6.2. 🙂 Počítej to tak- 3.9. má ukončený první měsíc života, 3.10. má ukončený 2. měsíc života... 3.2. má ukončený 6. měsíc života 😉

keminek
6. led 2010

3.8. začínající 1. měsíc
3.9. ukončený první měsíc a zároveň začínající druhý měsíc, tzn. dítěti je 1 měsíc
3.10. ............2. ........................................3.
3.11. .............3. ......................................4.
3.12. ..............4. ..................................... 5.
3.1. ...............5. ...................................... 6. tzn. dítěti je 5 měsíců a k nim se přidávají dny ze 6. měsíce

Takhle? Snad se mi ty čísla mezitím nesplašily, než jsem dolezla na konec.. 😅 Vychází mi to snad..

adricc
6. led 2010

jo chci ukoncenej 6 mesic fajn zacnu 6. ale proc ne toho 3. hahahahaahaha 😀 jsem magor

keminek
6. led 2010

já bych do tý mrkve taky šla v únoru, jestli chceš teda přikrmovat od 6 měsíců 😉 😀

adricc
6. led 2010

aha no to jsou pocty to je mazec teda 😀 😀 😀

keminek
6. led 2010

A jestli ti to bude jíst 😀

adricc
6. led 2010

to tady resime a bez tak mi to nebude chtit 😀 😀 hubenour

anelka83
autor
6. led 2010

holky souhlasím s váma.. adricc ja začla s první lžičkou 11.11 to mu byl 4 měsíc pryč.. podle někoho měl teprve ukončenej 3 měsíc ale mrkvička mu chutnala a teď už dáváme i polívky a moc chutnají .. Když to veme co bylo kdysi? Naši rodiče nám cpali už 4 měsíců knedlíky 😀 😀 a taky jsme živý 😀

anelka83
autor
6. led 2010

a když jsme u toho tak to veme na roky.. když oslaví 2 rok života tak taky přece není na světě 1 rok myslím, že takhle to je i s těma měsícema 🙂

anelka83
autor
6. led 2010

Tak holky napsala jsem i do poradny a tady odpověď .. Dobrý den paní Aleno, Váš syn bude mít ukončený 6. měsíc 10.1..

S pozdravem

Pokud budete mít jakékoliv dotazy na výživu Vašeho děťátka, neváhejte nás kontaktovat na naší bezplatné lince.
Ludmila Truhlářová
Poradkyně v oblasti péče o dítě a výživu

adricc
6. led 2010

jo ja to s domikem taky neresila zacali jsme v 5msicich ale adamek ma alergii na bkm tak nam mozna jeste reknou ze mame zacit dyl tak jsme to uspesne vyresili jsme to ale holky sikovny 😀 😀

keminek
6. led 2010

jo přesně tak.. když se narodil 10. 7., tak 6 měsíců (celých, ukončených) mu bude v lednu. Do té doby mu bylo 5, 5 a půl, 5 a 3/4 a nakonec celých 6 😀 😀
adricc (teda jí přímo ne 😀 ) bylo 3.1. 5 měsíců (ukončený 5. měsíc, začínající 6. měsíc) a u nicku má teď taky 5 měsíců, což sedí.

anelka83
autor
6. led 2010

😀 😀 no sranda to byla

germik
6. led 2010

to je sranda,že sa to isté rieši každú chvílku 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jankanej
6. led 2010

koukám že nejsem jediná kdo na tý mateřský blbne 😉 😀 myslím si i že je to jedno jestli začnete o pár dní dřív přikrmovat nebo později ne?tak i kdyby to někdo nemohl spočítat tak tomu dítku se absolutně nic nestane - dřív dávaly knedlíky ještě před ukončeným 6 měsícem a taky jsou ty děti živý a zdravý...

pikusa
6. led 2010

Když má dítko něco po ukončeném 1.roce,taky nezačnete,když mu jsou 2 roky.....ale když je mu rok a jeden den
tak je to s měsíci přece.....

soanpe
6. led 2010

dnem ,kdy se dítě narodí ,tak začíná žít 1.měsíc
tzn. 1.1. narozené dítě má 1.2. ukončený (odžitý) 1. měsíc a zároven začíná žít svůj druhý měsíc.
takže 6.ukončený měsíc je v den,kdy slaví půl roku.

je to logické,jen se z toho dělá šílená věda 😎