Červené fleky na obličeji při kojení u 3m miminka

teru_lka
22. črc 2019

Dobrý den, mé dcerce 3m (plně kojená) se při prvním loku malička začnou na obličeji tvořit červené mapky, je i neklidná u prsu, má strašně neklidné bříško a teď i zácpu. U mudr jsem samozřejmě byla, ale ta mi teda moc neporadila, jen že mám zkusit UM, po kterém mi malá opět zrudla. Dokonce ani nepřibírá tak jak by měla za necelý měsíc snad ani o 50g. Prosím máte s tím některá zkušenost? Jsem z toho celá nešťastná ☹️

barulina
22. črc 2019

Me taky mala rudla pri kojeni. Alergie ani atopak nema. Podle me to bude jak se prekrvuje. A brisko? Hodne miminek trapi najit co vam pomuze, tygrik, bio gaia, espumisan, peckivy polsarek

teru_lka
autor
22. črc 2019

@barulina No ony jsou to spíš fleky po celé hlavičce, na překrvení to nevypadá. U kojení pláče a kroutí se, nepřibírá +teď měla úplně hnědou hroudovatou stolici..Mám třetí dítě a tohle zažívám poprvé. Obě děti před malou byly kojeny do 2let úplně bez problémů.

agripina83
22. črc 2019

Asi bych opět navštívíla DR a možná i se vzorkem stolice. Mohla by mít alergii, divné je že nepřibíra. Zkoušela jsi třeba u sebe změnu jídelníčku? Třeba jí vadí nějaká potravina.

teru_lka
autor
22. črc 2019

@agripina83 No mám jídelníček poměrně zdravý, nejím dráždivé potraviny. Ode dneška jsem vysadila i mlíčko, tak se možná něco zlepší. Zítra jdeme na odběry, raději jsem zavolala do nemocnice a doktorovi se to vůbec nelíbí.

anita003
22. črc 2019

A máš dost mléka? Já taky pořád myslela, jak malou trápí bříško, u kojení byla neklidná, plakala, přibrala 50g za 2 týdny... No a i když by mě to nenapadlo (neb jsem z prsou i po kojení dostala mléko), dokrm UM vyřešil všechno... A jestli tak nerudne, neb se snaží sát, co může, a nic jí neteče... A zácpu beztak taky nemá, jenom spotřebuje všechno, co vypije...

teru_lka
autor
23. črc 2019

@anita003 Dnes jdu k mudr. na ty odbery, tak uvidime. Vcera jsem koupila UM Nutrilon Alergy Care, tak ho dnes male budu davat. Ono to dost pripomina alergii na kravske mleko. Prilozim fotku, jak mala vypadala u piti odstrikaneho mlicka, kdy jsem si poprve vsimla, ze neco neni ok.

teru_lka
autor
23. črc 2019
anita003
23. črc 2019

@teru_lka aha, má to hlavně kolem očí, to fakt vypadá jako nějaká reakce... Osobně bych zkusila to UM na alergie a uvidíš, jestli nastane nějaký rozdíl..

teru_lka
autor
23. črc 2019

@anita003 Tak i mudr uznala, ze to moje plaseni o alergii bylo opravnene. Cely den je mala na te UM a uplna pohoda zatim☺️ vzala male KO at se urci presne alergeny a uvidi se no. Jen me mrzi to kojeni. Dekuju moc za snahu pomoct nam ❤️

anita003
23. črc 2019

@teru_lka tak alespoň je super, že se to tím UM vyřešilo, to je pozitivní 🙂 ale uvidíš, třeba to bude nějaká banalita, která půjde ze stravy odstranit a budeš moct kojit dál ;) ale i kdyby ne, není to konec světa, malá bude spokojená i bez kojení, neboj 🙂

krausik_88
26. říj 2019

@teru_lka muzu se zeptat jak to dopadlo?