Červené tvářičky a nosánek. Nevíme z čeho

dendy03
13. lis 2010

Ahojte maminky. Chtěla jsem se zeptat . Moje malá 3měsíční holčička má asi tak 4dny červé líčka a také špičku nosánku(myslela jsem si že to ma otlačene, jelikož mi spi na bříšku, jinak mi totiz neusne, ale má to i během celého dne...) Nevíte náhodou někdo čím to může být?? Neměla jste nějaká mamnka taky takový problém??? Mockrát děkuji za odpovědi!!!!

pehaka
13. lis 2010

Malej má červený tvářičky když mu rostou zoubky - ale ten nosík nevím....

naty
13. lis 2010

nemáte to třeba ze zimy? to by mohlo být...ale pokud nemá jiný příznaky a není to vyrážka, tak bych to asi neřešila, zas to zmizí...

teddyx2
13. lis 2010

a nemá třeba atopický ekzém?

terezt
13. lis 2010

Ja bych tipovala na vitr, ted fouka hodne...

saly
13. lis 2010

Ahoj, náš malý to má vždy když se ochladí..líčka červené jako kdyby byl uřícený a pokud bych ho nemazala, tak se stanou časem suché...taky jsem se bála, jestli to není ekzém, ale ne..vyzkoušela jsem plno mastí od Mudry, ale jediné co mi bezpečně zabralo je modrá indulona,..zkus tohle... 😉 třeba to zmizí...

katka_21
13. lis 2010

Já si taky myslím, že by to mohlo být z chladného počasí, doktorka mi doporučila mazat obličej Infadolanem. Pokud to má tvoje holčička i když jste zrovna nepřišly z venku, zkusila bych pro jistotu i změřit teplotku.

miarosa
14. lis 2010

Osobně si myslím že je to jen z toho že spí na bříšku, náš chlapeček je taky moc rád od malička na bříšku a pořád sem si říkala proč je pořád tak červený, tvářičky, nosánek někdy i čelíčko. Mají to otlačené a pak když se o to jen chviličku opřou nebo když si je vemem do náručí a je to v tom místě tak je to zase hned červené. Nebo když papal tak jak pracoval pusinkou tak se zase ty červené otlačeninky ukázaly myslím že je to normální, ale uvidíš sama jestli vypozoruješ třeba ještě něco jiného. 😉

michamicha
16. lis 2010

tak náš Vojtík to měl také a bylo to z toho, že spí jen na bříšku od cca 3.týdnů... teď mažeme ambidermanem (masťový základ z lékárny za pár kaček) a má tvářičky hlaďoučký jak satén 😉