Cesta z porodnice. Jak se dostat domů?

vivian
3. zář 2007

Tak mě holky, dneska napadlo, jak my vlastně pojedeme s miminem z porodnice, když nemáme auto 😕... Existuje vůbec možnost požádat o sanitku? Já kdesi četla, že na přepravu sanitkou má nárok jen nemocný... Jet s novorozenětem přes půl Prahy tramvají a autobusem se mi teda vůbec nechce, zvlášť na podzim, kdy každej prská kolem sebe všelijaký svinstva... Myslíte, že se dá třeba objednat taxík s dětskou autosedačkou, nebo to je nesmysl? Nejlepší by asi bylo poprosit někoho, kdo má auto a v něm autosedačku pro mimi, ale my tady snad ani nikoho takovýho neznáme... 😕
Řešil jste někdo tenhle problém?

sisstin
3. zář 2007

vivian: no my taky nemáme auto 😕 ale asi někoho seženu..kamarádky nebo známý, kdo pro nás přijede..a nebo taxíkem..ale autosedačku jsem si koupila..protože se to neztratí a stejně ji využiješ 😉

prada
3. zář 2007

vivian, já mám pocit, že v taxíku je vyjímka a autosedačka být nemusí...ale 100% jistá si nejsem. ale v pravidlech to určitě bude.

perada
3. zář 2007

vivian to se opravdu žádný příbuzný/kamarád nenajde, který by pro vás přijel?
Taky jsem viděla jak od nás některé maminky odjíždí s miminkem v zavinovačce v náručí...

sisstin
3. zář 2007

prada: no mě to taky napadlo, jestli v taxíku není výjimka..ale stejně jsem si tu autosedačku koupila...i když nemáme auto..zas se to hodí..když tě nekdo bude chtít přemístit a tak 🙂

perada
3. zář 2007

siss, přesně..mít autosedačku není vůbec na škodu..🙂

krista
3. zář 2007

Teda já bych fakt neriskovala převoz mrňavoučkého miminka metrem, stačilo mi že dneska na mě prskaly bacily v čekárně u Dr. 😠

Buďto bych se snažila poprosit někoho z příbuzných - rodina, kamarádi ... nebo fakt toho taxíka 😉

prada
3. zář 2007

siss, jak píše Perada, autosedačka se bude určitě hodit, i když nemáte auto.
a k tomu taxíka, opravdu mám pocit, že jsem to někde slyšela...

prada
3. zář 2007

ale určitě musí být i možnost, že přidělí sanitku...co taková mamina po císařském řezu, která třeba nemá manžela ani přítele a opravdu ji nemá kdo odvézt.

perada
3. zář 2007

s tím taxíkem to vůbec netuším, ale určitě ti vivian nic neudělá, když do nějaké taxi služby cinkneš a zeptáš se 🙂

vivian
autor
3. zář 2007

Když my těch výdajů teď máme až hrůza a kupovat autosedačku, když ani nemáme auto, se mi zatím kvůli jediné jízdě opravdu nechce... Asi budu muset zjistit, jak je to s těma taxíkama nebo jestli by nebyla možnost nechat se odvézt tou sanitkou, pokud to vůbec jde. Žádný ochotný známý se asi nenajde, oni buď nemají auto nebo nemají děti (tj. v autě autosedačku) 😀, my bydlíme v Praze a veškeré příbuzenstvo máme ve východních Čechách...

sisstin
3. zář 2007

vivian: mně se do toho taky nechtělo..to kupovat.. 😒 ale taky nemám nikoho, kdo by ji měl..tak jsem prostě musela 😉

prada
3. zář 2007

vivian, opravdu si zkus zjistit ten taxík.

kristi
3. zář 2007

to je prekerni situace, myslim, ze by ti tu sanitku meli nejakym zpusobem dat...nebo si auto na jeden den pujcte,v pujcovnach by meli autosedacky mit

swetlus
3. zář 2007

Tak na tu sanitku bych moc nespolehala, mamina kdyz lezela v nemocnici tak tam odchazela nejaka stara babinka, nemohla skoro chodit, mela berle a rekli ji ze na sanitku nema narok. Tak se chudina plazila s dvema igelitkama do MHD.
Neverim ze by se nenasel nikdo kdo by vas odvezl, ja byt v Praze tak pro tebe klidne dojedu 😉

prada
3. zář 2007

Kristi, máš pravdu-buď sanitka nebo ten taxík.

nikitazak
3. zář 2007

vivian: myslim, ze by nemel byt problem domluvit se a jet sanitkou!

vivian
autor
3. zář 2007

Až půjdu do poradny v porodnici, tak se tam zkusím zeptat, jak je to s tou sanitkou... Eventuelně ještě pozjistím ten taxík.
A třeba se ještě ozve někdo, kdo jel z porodnice taky sanitkou nebo taxíkem 😀

sisstin
3. zář 2007

na tu sanitku bych nespolíhala teda vůbec 😕

evcafrank
3. zář 2007

no já bych se sanitkou moc nepočítala 😉 on je problém odvézt člověka, co sotva chodí natož maminu z porodnice 😅 jinak jsem pražská, mám auto i autosedačku 😉

chechta
3. zář 2007

vivian já vím, že výdajů je hodně, ale autosedačka není až tak hrozný výdaj - dá se sehnat pod 1000kč - pokud by jsi šáhla do bazarové tak koupíš i levnější. Myslím, že se určitě neztratí - sama vidíš že už nějakou situaci řešíš teď a to mimi není ještě na světě. A na druhou stranu když o tom tak přemýšlím sanitka je taky auto - kam by jsi mimčo dala, to by jsi ho držela v ruce? Je to nějak v sanitkách vyřešené - to taky nemám ponětí.Jeslti by jsi nepotřebovala autosedačku i tam. Zeptej se na kontrole svého gynekologa on - by ti měl říct jestli na to máš nárok nebo ne. 😉

lenkazdenek
4. zář 2007

Viv,já mám takový pocit,že by šla i ta sanitka pokud nemáš nic jiného,ale na druhou stranu,kdo ví jak dlouho na ni budeš muset čekat 😕

kacabacka
4. zář 2007

já myslil, že se vůbec nic nestane, když pojedeš normálně taxikem a mimino budeš mít v náručí...pochybuju, že bude taxikáře zastavovat nějakej policaj, kvůli tomu, že nemáš dítě v sedačce...dyť nebude ani pořádně z venku vidět!!!

zuzka1000
4. zář 2007

Já bych si v dnešní situaci na silnicích nedovolila bez autosedačky ujet ani metr !

lenkazdenek
4. zář 2007

Zuzko,to je pravda,kor přes prahu,jedině si někde tu autosedačku půjčit 😕

petraluk
4. zář 2007

Ahoj holky, taxíkem vás ze zákona nesmí pustit,stejně jako MHD, musíte mít vlastní odvoz autem. Pokud ho nemáte, automaticky vám zařídí sanitku 🙂 Na druhou stranu, když řeknete, že odvoz máte, nikdo s váma nepůjde ven, aby to zkontroloval. 😉

nika70
4. zář 2007

Já myslím, že se na takovou "pamětnou" chvilku určitě dá domluvit s někým z kamarádů nebo příbuzných.....určitě bych tedy nevolila MHD....to si nedovedu představit. Taxík už je přijatelnější, ale miminko určitě v sedačce, ta se dá využít i jinak, než v autě (košík v supermarketu apod.)

vivian
autor
4. zář 2007

petraluk: no vida, a je vymalováno...

nika70: já bych MHD asi s novorozeným miminkem nejela ani za zlatý prase, ono úplně stačí jet s břichem třeba natřískanou tramvají, těhotná ženská je pro většinu lidí tradičně neviditelná 😎, takže se klátí na tyči, teď to nečekaně přibrzdí a už se po někom válíte... a s týdenním miminkem, to už je absolutně mimo diskusi.

Děkuju všem za informace 🙂

chechta
5. zář 2007

zuzka přesně - nejde přece o to jeslti tě vyhmátne policajt, ale o bezpečnost dítěte

viv, ale já si myslím že ti tu sanitku napíšou - u nás se celkem bežně sanitky na různý vyšetření píšou.

vivian
autor
5. zář 2007

chechta: asi jak kde, těžko říct... Já se na to asi budu muset zeptat v poradně, až začnu chodit do porodnice. Včera jsem zase někde četla, že po porodu rodička na sanitku nárok nemá, tak už nevím, pokaždé se dočtu něco úplně jiného... Já bych si tu sanitku i zaplatila, kdyby na to přišlo, mně je to jedno, jen abych nemusela v nějaké listopadové plískanici šlapat z Podolí na Střížkov s miminem pěšky 😖

lenkazdenek
5. zář 2007

Viv,ono je to možná podle porodnice,každopádně se na to radši zeptej,já si teda cestu z podolí domů neumím představit 😝