Cestování dálkovým autobusem s 19ti měsíčním dítětem

radka.k
24. lis 2008

Ahoj,
v únoru máme jet lyžovat do Alp. Já teď řeším, jestli nechat malýho (v únoru mu bude 19měs.) doma s babičkou, nebo jestli ho máme vzít s sebou. Chci, aby byl na čerstvém vzduchu, viděl hory, sníh, ale bojím se toho cestování.
Jelo by se na noc, asi 10h normálním autobusem. Máte někdo zkušenost s dálkovým autobusem?
Spí velice dobře, ale mám strach z těch přestávek, on bude spát, najednou se zastaví, rozsvítí a všichni se hrnou ven....co to s ním udělá?

kacka79
24. lis 2008

Ahojky, tak s autobusem nemám zkušenost, ale celkem dost s naším synem létáme - třeba i 13h lety a pokud je to na noc tak naprosto OK, i když se třeba podává jídlo a svítí se, tak se vzbudí, ale zase hned usne..

kubaka
24. lis 2008

Radko, myslím, že malý nepozná rozdíl ve sněhu Alpském nebo sídlištním 😀 A hora je pro něj každý větší hrbol... Bude mu to fuk.Takže spíš jen kvůli tomu vzduchu 😀
Nám spal dvouletý syn v autobuse celou noc. On byl OK, my úplně vyřízení, protože jsme nespali vůbec. Takže myslím, že přes noc to on přežije bez problémů, ale mrtví budete vy ☹ Většinou se ale chovají lidé o těch přestávkách potichu, protože hodně jich spí taky a patrně budete mít stejně tak dvě, tak by se to dalo přežít s nějakou plenkou přes ouška - třeba.

my máme takového raracha, že s ním bylo utrpení cestovat i tři hodiny ve dne. Budeme rádi, když dojedeme v zimě jen do Jánských lázní 😅

petule.h
24. lis 2008

radka.k: dělala jsem 5 let v CK, která prodávala francii hory(naše hl. sezóna), matek s dětmmi jezdilo spopusta i s mladšími...jasně, přestávky každé 3-4h, světlo...záchod, pauza 10-20 min...čekánní na ubytování...ok
hele je to na tobě, já spíš bych busem nejela, pač vím, jak mě unavuje že nespím, málo místa...vždycky mě to drtilo 😀 ...kam jedete???? Itálie je blízko to by se dalo, francie je už min 1000km...pokud máš dítě v pohodě tak bych jela, ale já raději všude autem 😀
jak píše kubaka, mě dělá problém i 2,5h udržet ho v letadle

sarinkam
25. lis 2008

Taky jsem zažila jednu pouze 5 hodinovou cestu v autobuse a potvrzuju, deti spaly ale kdo byl uplne znicenej byli rodice tech deti. vetsinou det lezely na nich a spaly celou cestu.

nonaci1
26. lis 2008

radka.k: Ahojky, máme holčičku 22 měsíců a v červenci jsme s ní byli v chorvatsku busem. To jí bylo vlastně....cca 18 měsíců a proběhlo to úplně v poho. Neboj se toho. Myslím, že vždy záleží hlavně ¨na tom jak to prožívají rodiče a podle toho to bude prožívat dítko 😉 . Je fakt, že nás na ní bylo docela dost 🙂 , já, manžel, starší syn, synovec a babička, ale věřím, že to zvládnete a vy. 🙂 . Hodně štěstí.

radka.k
autor
26. lis 2008

Děkuju holky, zdá se, že samé pozitivní zkušenosti, tak to risknem 😎

petule.h
27. lis 2008

radka: a kam jedete??? ono opravdu hlavně záleží na dítěti jaké je, já bych určitě nemohla...dáš mu plínu do busu???

tomasek06
6. pro 2008

Ahojky! Mám 24 měsíčního syna a cestujeme s ním už od 4 měsíců a všude. Nejlépe se nám ale jezdí vlakem. Jsme sami v kupečku pro dítě a matku a máme pohodlí. Malý se může i proběhnout. Autobus není moc pohodlný.

jennyska
14. bře 2014

Ahoj @radka.k @tomasek06 @petule.h @nonaci1 @sarinkam @kacka79 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Cestování s dětmi https://www.modrykonik.cz/cestovani-s-detmi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s cestování s dětmi, pomůžete další spoustě maminek, které se na cestu s miminky nebo malými dětmi chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all