Cestování s mimčem narozeným v létě

lencis1vv
2. čer 2019

Ahojky holky! Prosím vás, jak jste cestovali s novorozeným letnackem? Aby se neprehrivalo. Nosítko/ kočárek.

Jinak co mě teď trápí nejvíc je převoz z porodnice. Jelikož budu rodit v porodnici vzdálené 25km, budeme muset domu dojet autem. Logicky že 😁 bohužel ale máme starší kus a bez klimatizace, jak to vyřešit aby se mi ve vajíčku neprehral prosím?

xcassiopea
2. čer 2019

Ahoj, ideální je parkovat před porodnicí ve stínu a pak do auta vyvěsit mokré pleny nebo cokoli zevnitř na okna, jednak to stíní a pak to zvlhčuje a chladí a při jízdě přiměřeně větrat. Co se týče kočárku, být co nejvíce ve stínu a hlavně v žádném případě nedávat přes korbičku plenu nebo cokoli co by bylo přes hlavní otvor nebo přes síťované zadní otvory, dělá to skleník, občas to vídám, že to maminky myslí dobře kvůli sluníčku, ale sáhněte si pak dovnitř. Pokud se sluníčku nevyhneš, pomáhá přes boudu mokrá plena. V extrémních vedrech nedoporučují s miminkem chodit mezi 11 a 15hodiou myslím, nebo prostě v těch největších vedrech. Já si brala mokré pleny v pytlíku s sebou a když bylo mimču moc horko tak jsem miminka otřela plenou.

bayt
2. čer 2019

@lencis1vv V létě jsem nosila syna nahatého v nosítku, a v extrémních vedrech jsme od 11-15.00 nechodili ven.

lencis1vv
autor
2. čer 2019

Děkuju mockrát!!! 🌻🌻🌻

pe_tu_ss_ka
2. čer 2019

@lencis1vv n pořídili i letní potah na autosedačku. A malého moc ne oblékám, většinou jen body s krátkým rukávem a plenkou.. Jinak sice klimatizaci v autě máme, ale nepoužíváme, právě kvůli malému, sami jsme trpěli na bolení v krku, když jsme ji používali (a to jí pravidelně necháváme čistit).. I pro mě bylo příjemnější mít lehce stažená okna 🙂

marieku
2. čer 2019

@pe_tu_ss_ka pomáhá ten letní potah?Naše malá je horkokrevná a strašně se potí.Tak uvažuji,že to koupím jak pojedem na dovču.

pe_tu_ss_ka
2. čer 2019

@marieku náš právě taky, dřív jsme ho vydávali úplně spoceného a teď je sice lehce teplejší (ale kdo při těch teplotách ne) ale už nemá mokré oblečení 🙂

marieku
2. čer 2019

@pe_tu_ss_ka tak super musím to pohledat a koupit protože ona je vždy mokrá bobek a to jsme si nechali aspoň dát folie do auta a už i to dost pomůže

pe_tu_ss_ka
2. čer 2019

@marieku my máme celý zadek s foliemi, ale i tak se před tom dost potil.. Dneska mi ségra posílala fotku (má stejnou autosedačku, ale bez toho letního potahu), jak jí po cestě od našich k nim domů malej celou propotil, úplně mokrý koláče u hlavy, ramenou a pod zadkem, a to prý jel jen v plence a body.. A náš malej po dnešním ježdění ani kapičku 🙂

malytlustyhroch
3. čer 2019

Malej se narodil uprostred veder, z porodnice jsme taky jeli asi 30 km. Potize zadne nenastaly. Ale on byl krasne vitalni, hodne pil a obecne je klidas, mozna, ze s jinym miminkem by to tak snadne nebylo. Jak oblect na cestu jsem si nechala poradit od sestricek, myslim, ze mel body a ponozky, snad ani cepicku nemel. Ceho lituju je, ze jsme neporidili letni vlozku do autosedacky, nez jsme se rozkoukali, tak bylo malemu pul roku a kolem prosinec (jsme trochu pomalejsi), ze sedacky byl vzdycky zkrz nazkrz spoceny, jeste v rijnu, takze vzdycky s sebou nahradni obleceni a na delsich cestach jsme prevlikali i nekolikrat. Kolem pleny na kocarku mi to prijde jako zbytecna hysterie, nedovedu si zivot bez ni predstavit - proste pocitas s tim, ze je vevnitr vedro, dite obleces jeste min nez sebe, a stejne ho kazdych pet deset minut kontrolujes, ne? Jak je mu teplo, jaky ma vzduch, a kdyztak vytahnes, vyvetras, nakojis. Ale mozna jsou super klidne matky, ktere proste dite na hodinu zaparkuji a jdou si po svym - tak to je samozrejme lepsi dite spalit nez celkove prehrat, pripadne novorozence mazat opalovacim kremem, ale to mi bylo silne proti mysli. S nositkem jsme se hodne zahrivali oba, takze to jsem nosila nahradni obleceni pro oba.

eva267
3. čer 2019

Já jsem už před šesti lety koupila pro první dítě sluneční clonu. Používám i teď u druhého. Plenu přes boudičku bych nedávala. Také doporučuji letní potah na autosedačku.