Cestování vlakem s kočárkem. Máte zkušenosti?

monnsu
27. únor 2012

Jaké máte zkušenosti s cestováním vlakem ČD s kočárkem? Díky

monnsu
autor
27. únor 2012

na pohodlné cestování ve vlaku Regiojet si počkáme http://www.mojebrisko.cz/?p=3727, ale co ČD? Jakou máte zkušenost s R, EX, EC atd

tarasa
27. únor 2012

ahoj, když má vlak kupé přímo pro rodiče s dětmi tak v jednom kupéčku je místo na klasický velký kočár. s golfáčem jsem byla v normálním kupéčku, ale kdyby bylo plné tak by to nešlo. teď cestuju se synem Regiojet, zdarma má svoji sedačku, takže je to pohoda.

blanka.k
27. únor 2012

@monnsu Jezdím často, s přestupama, jezdím rychlíkama a těma starýma motorákama (a lá "máme zpoždění , nezastavujeme", samottný kočárek se synem má přes 30kg + tak 10kg mám batoh+ přebal.taška,fusak atd.) a pohoda 😉 Když jsem měla korbičku, tak jsem si ji vzala do kupéčka a položila na sedačku, malý to celý prospal, a podvozek kočárku s věcma dala do "úschovy během přepravy" za 20,- (teď myslím 30,-), to se mi jednou stalo, že teda mi fakt ten zřízenec v tom služebním oddíle nepomohl a musel jsem si ten kočárek tam vytáhnout sama, ale jinak jsou hrozně ochotní, s pomáháním do vlaku, při přestupu, výstupu, kolikrát i něco dostneme (od průvodčí - obrázek,dětskou jízdenku,...) nebo od cestujících 😀
Teď jezdím se sporťákem, je hodně široký, nevleze se do 80cm dveří, předpokládám, že žádný běžný kočár se nevleze do dveří co vedou ke kupéčku, ty jsou fakt uzoučký, já fakt musím kolikrát násilím s pomocí cizích lidí prorvat kočárek těma hlavníma dveřma (ale zatím jsem se vždycky vlezla), takže ho nechávám v sekci pro kola (ve většině rychlíků bývá), a sednu si hned vedle do kupéčka, které má prosklené okno do míst s kočárkem 😉 V motoráku taky nechám kočárek u WC a jdu si sednout dovnitř, je na něj krásně vidět.
Jediný co mi kazí cestování je nyní už akční syn, který strašně touží furt někde lozit a běhat po vagoně 😅 Porprvé jel valkama na konci 6 nedělí 🙂) Se divím, že zatím nic nechytl, oslintá co může :P

monnsu
autor
27. únor 2012

máme poměrně velký(dlouhý) sportovní kočárek. Nedovedu si představit s ním do kupé či úzkých chodem. Jezdím jen Elefantem/ ale trvá to věčnost.

veruska007
1. bře 2012

Ja zatim jezdim jen se starsim za ruku a s mladsim v satku. Uz se tesim, jak mi budou stacit golfky...ale stejne, to nasedani a vysedani je des. Obcas mam co delat, abych neslitla pod vlak, kdyz mam mimco v satku a druhy zvedam nahoru 😠

lynks
1. bře 2012

@monnsu ahoj, my taky jezdíme elefantem a s velkým sportovním běžeckým kočárkem.Většinou nastupujeme do prvního kupé, tam je část pro kola/kočárky a v poho se tam vejdem dovnitř, přes ty automatické skleněné dveře, kočárek dáme podélně před 3 sklopené sedačky a my si k němu i sednem 🙂

nikke11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz