Četnost koupání miminka. Jak často se má koupat?

lenycka
22. pro 2007

Ahoj všem 😅
Dcerka má trošku opruzený zadeček a když jsme jí ho zasypali pudříkem, tak hrozně plakala. Tak jel přítel do lékárny pro něco jiného a paní se tam hrozně divila, že v tomto počasí koupeme každý den... Už od konce šestinedělí má malá stejný režim, kolem šesté začne být protivná a musí se do vany, přes to vlak nejede!
Vím, že někdo koupe obden, někdo 1x za tři dny, někdo obden koupe a druhý den otírá jen žínkou.
Nám v porodnici sestřička řekla, ať koupeme dle vlastního uvážení, ale ať si taky uvědomíme, jak často se koupeme/sprchujeme my 🙂
No a teď tohle a celou noc mi to vrtá hlavou, jestli je to teda špatně a nevím, jak by na to malá reagovala, kdybych jí po nějakých 4 měsících narušila režim 😲
Netušila jsem, že je rozdíl v koupání v létě a v zimě 😕
Prosím o vaše rady a zkušenosti. Děkuji mockráte 😉

alcatko.j
27. pro 2007

Andilku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sokolka
28. pro 2007

Tak mi koupeme od narození ob den, ale až začnou být vedra a Kubík se bude potit tak najedeme na každodenní koupání. Teď to zatím funguje tak, že jeden den se vykoupe ve vaně, druhý den otíráme jen vlhkou žinkou. Už je to rituál, na který jsme zvyklí a vyhovuje nám to. 😉

skaredka
28. pro 2007

my koupeme kazdy den, ze zacatku jen kvuli vecernimu ritualu ted uz musime neb je vecne jak prase.

Petra: my jsme to meli taky, ale ne pod krkem ale v podpazi, nas lekar nam na to dal antibiotika (rikal, ze tam ma infekci) a steroidni mast, behem 5 dnu to zmizelo. Pokud tam najdes takovy bily mazek co strasne smrdi tak tam je infekce. Hodne to ty miminka boli, mozna bych zasla k lekari.

chechta
28. pro 2007

My koupeme každý den , Tedík si koupání užívá - asi od 2,5 měsíce koupeme v evelké vaně páč s enám do malý už nevešel 😀 😀 😀 😀 Kosmetiku používáme od Hádka koupelový olej a krém , kterýmmažu celý tělo a má krásnou kůžičku. Mýdlo taky používáme a to na doporučení doktorky oilatum páč měl malej trošičku dermatitidu a po tom to asi do týdne přešlo - ted už je vše oki. Mydlíme teda ob den - každý den mydlíme jen ručičky(dlaně) , prcinu a noženy(chodidla). Jinak malej se mi i v tomhle počasí dost potí a hlavně hlavička - říkáme, že má hlavičku smraďošku 😀 😀 😀 😀 😀

chechta
28. pro 2007

jo jinak hodně větráme prdelku, mažem rybilkou - někdy když hodně kaká tak promáznu bepantenem pro prevenci - používám vlhčené ubrousky, ale vždy ho pak vytřu do sucha plenou, ABy se právě nezapařil

shmudlinka73
28. pro 2007

Já taky koupu malýho každý den a s opruzením jsme měli problém hned po příjezdu z porodnice,protože mi tam řekli,že mám mazat jen prdelku,okolo pipíska ne.Takže opruzeninu okolo pipíska jsme vyřešili bepanthenem a pozdější opruzení na zadečku Pevaryl+Bepanthen.Jinak zadeček mažu zásadně Lenienskou,protože nesmrdí a krásně se roztírá.Jinak tu mokvající smrdící věc měl malej za jední uchem,vyřešil to framykoin. 😵

kacka79
28. pro 2007

Tak my koupeme každý den, mydlíme ale jen prdelku.. celé tělíčko jen jednou za cca 3 dny.. když jsme byli v létě večer třeba někde na návštěvě, tak jsem nekoupala, ale to je cca 2 x za měsíc...na opruzeniny se nám ověřilo mýt přes den prdelku vodou a větrat, větrat, větrat..... občas mi připadá, že ty vlhčený ubrousky dráždí kůžičku.. ale taky je používáme 😖

sokolka
28. pro 2007

My teda problémy s opruzeninami nemáme. Zatím. Tak doufám,že už se neobjeví. 😕

sublinrk
2. pro 2012

@sokolka 🙂

kocour1
26. zář 2013

Já také koupu každý den a dávám do koupele i dětské mýdlo. Myslím, že to s opruzeninami nemá nic společného - naopak - je dobré omýt zadeček vodou, aby se dostaly pryč všechny nečistoty ze stolice a moči, které narušují pokožku a vznikají tak spíše opruzeniny. Na opruzeninu bych spíš místo zásypu použila Bepanthen - má skvělé složení, které pokožku chrání, ale nezatěžuje. Naopak při opruzeném zadečku omývám vodou při každém přebalování, namažu Bepanthenem a máme většinou do druhého dne pokoj.