Četnost koupání miminka. Jak často se má koupat?

lenycka
22. pro 2007

Ahoj všem 😅
Dcerka má trošku opruzený zadeček a když jsme jí ho zasypali pudříkem, tak hrozně plakala. Tak jel přítel do lékárny pro něco jiného a paní se tam hrozně divila, že v tomto počasí koupeme každý den... Už od konce šestinedělí má malá stejný režim, kolem šesté začne být protivná a musí se do vany, přes to vlak nejede!
Vím, že někdo koupe obden, někdo 1x za tři dny, někdo obden koupe a druhý den otírá jen žínkou.
Nám v porodnici sestřička řekla, ať koupeme dle vlastního uvážení, ale ať si taky uvědomíme, jak často se koupeme/sprchujeme my 🙂
No a teď tohle a celou noc mi to vrtá hlavou, jestli je to teda špatně a nevím, jak by na to malá reagovala, kdybych jí po nějakých 4 měsících narušila režim 😲
Netušila jsem, že je rozdíl v koupání v létě a v zimě 😕
Prosím o vaše rady a zkušenosti. Děkuji mockráte 😉

bielanevesta
22. pro 2007

My kúpeme každý deń ale keď sa to nestihne(napr. malá je už veĺmi unavená) tak jedno kúpanie vynecháme 😉

bielanevesta
22. pro 2007

Petra my sme mali niečo podobné, ale nie úplne....malú sme kúpali v odvare z heřmánku a cez deń sme jej to aj tým "potierali"...ale niektoré mimčá heřmánek nemusia 😒

jandalinka
23. pro 2007

Já jsem na červené flíčky za krkem narazila před 14dni a též jsem se zhrozila.Ale měli jsme pod krkem potničky,které už mizí,tak jsem si říkala,že budu hlavně pořádně tyto místečka mazal a bude líp.Teď už je to lepší,i když za krkem u vlásků ještě malinko přetrvávají flíčky,ale není to tak hrozné.

jandalinka
23. pro 2007

Jinak koupeme naše sluníčko ob den.Kdyby bylo léto,tak bych byla i pro koupat každý den,ale jelikož občas ukucnem,tak si říkám,že to stačí.

zuuzza
23. pro 2007

tak my koupeme každý den, taky to máme jako takový rituál, no ael třeba teď má malej zrovna rýmu, tak nekoupeme, jen otíráme a je to takový divný, prostě už jsme byli zvyklý, že se rozbalí, pohraje si, vykoupe, nakrmí a spát a teď je to tím nekoupáním takový rozhozený 😠
jinak používáme na prdelku mastičku INFADOLAN a ještě je dobrej zásyp DEVILAN

lenycka
autor
23. pro 2007

Petra, my to měly pod krkem taky a mazání nepomáhalo, tak jsem jí to začla sypat pudříkem a do dvou dnů bylo po červeným 😉

terezkaaa
23. pro 2007

Já rituály závádět nechci,aby pak nebyl vyplesklej, když budou změny 😉 My koupeme obden někdy i za tři dny-nevidím důvod proč ho máčet ve vodě a vysušovat mu pokožku,když je stejně čistý 😉

schnek
23. pro 2007

my koupeme denně 😉 je to prima, Ondra se na to těší, hezky se tím uklidní a ví, že se půjde spinkat 🙂 koupeme tak od narození a žádný problémy s vysušováním a pod.nemám 😉

s.arik
23. pro 2007

tak to budu z vás asi jediné čuně 😀
Mirku koupu co 3-4 dny, někdy v kyblíku, někdy ve velké vaně se mnou - opruzeniny nemá mít z čeho - kadí do nočníku, přebaluju po každém počůrání, i kdyby to bylo 30x denně, často je po čůrání dlouho úplně bez plenky 😉 zatím neleze a nepříkrmuje, tož se nemá jak zašpinit - samozřejmě zadek a poblitý obličej průběžně lokálně utírám, ale velké koupání fakt tak max. dvakrát týdně, a bez kosmetiky, jen čistý rostlinný olej na masáže...

terezkaaa
23. pro 2007

s.arik,proč bys měla být čuně?Zeptej se jakéhokoli dermatologa a ten ti to jenom schválí.

s.arik
23. pro 2007

terezkaa, taky si myslím, ale že tu každý koupe denně 😕 😀

terezkaaa
23. pro 2007

Ono je to na každém...Když to ty děti baví se cachtat, tak bych možná taky koupala,jenže malý vodu dvakrát nemusí,takže je to vyřešeno.Taky když jsem ze začátku koupala denně, tak malý měl tu kůži hrozně vysušenou a šupinkatou.On má dost citlivou pleť.Stačí, že má chvíli náplast-po očkování a okamžitě to má celý zapálený.

s.arik
23. pro 2007

já taky časem plánuju koupat denně - jednak nácvik do bazénku (budem chodit na plavání kojenců) a taky až bude větší, určitě jí cachtání s hračkama bude bavit 🙂 taky jak se malá začne plazit, více se zašpiní....
no ale koupat úplné novorozeně denně mi fakt připadá zbytečné 😕 snad leda kvůli režimu, ale ten my vůbec nevedeme 😀

terezkaaa
23. pro 2007

Já taky o tom uvažuju-o plavču,ale já tý vodě v bazénu vůbec nedůvěřuju,tak pořád váhám, jestli je to vůbec vhodný...

lenycka
autor
23. pro 2007

Tak to my pokožku vysoušenou nemáme, dokonce používáme mýdlo každý den, ale po vašich příspěvcích jsem to přehodnotila a pojedeme jeden den s mýdlem a druhý bez nebo jen na prcinu. Mažeme pak olejíčkem od Bubchen a vyrážku nikdy neměla.
Zatím se zdá, že se to zlepšilo, tak doufám, že jsem to teď nezakřikla 😉

marinka
23. pro 2007

My koupeme co druhý den.. Jako součást rituálu před spaním to nemáme, malá se koupáním vždycky probere a rozdovádí, takže koupu už tak v pět, aby se do večera sklidnila. S uspáváním problém není, jakmile ji položím do postýlky a zhasnu, je to pro ni signál, že se jde spinkat. Do vody dávám koupel od Weledy a natírám weleďáckým olejíčkem a myslím, že má pěknou pokožku..

zusma
23. pro 2007

My koupeme každý druhý den. Taky to nemáme jako součást rituálu nebot po koupání (cca v 17 hod)je malá živá, kouká si kolem sebe nebo ječí. A každý den usíná až kolem půlnoci 😒 No ale zato spinká až do 8 do rána 😵

zuzda
23. pro 2007

s.arik: my to děláme stejně jako ty!

lenycka
autor
25. pro 2007

Holky, je to dobrý, od včerejška není po zarudnutí ani památky 😀

betka007
27. pro 2007

Ahoj, my kupeme skoro kazy den, lebo mala ma suchu pokozku, takze musime dost mastit. Pouzivame olejceky do kupela a vela oleja na telo po kupani.

brnda
27. pro 2007

mi taky koupem každy den ,už v porodnici me to doporučili protože mel malej potničky a koupeme pořad i když už je nema ,malimu se koupani libi tak nebudem nic menit

karotky
27. pro 2007

My koupeme každý den před spaním a věřím tomu,že kdbychom to vynechali,tak Áda nezabere ani za nic. 😅
Sice to do 4.týdnů byla tragédie,ale od té doby si to užíváme. 😵

tumkal
27. pro 2007

My koupeme taky každý den, protože Emča měla ze začátku suchou pokožku a musela jsem mastit. No a už nám to zůstalo a nebudeme na tom nic měnit. Ze začátku to byla taky tragedie, ale vyřešila jsem to tak, že jsem pár dní sprchovala Emču ve sprcháči, poněvadž velkou vanu nemáme a ona zapomněla a od té doby se jí ve vaničce líbí 😉 .

malovani
27. pro 2007

My koupeme taky každý den, mýdlo nepoužíváme nikdy, žádný, do vody dáváme olejíček Johnson´s a je to fajn, máme rituál před spaním, vykoupat, napapat a spinkat. Koupání se jí líbí, kope nožičkama ostošest, skoro celá místnost je pod vodou 😀 ... Evulka je na lehátku ve vaně, já koupu a chlap poletuje s mopem a vytírá 😀 ...

andilek
27. pro 2007

tak my jsme koupali teď na vánoce a budeme koupat příští rok zase na vánoce 😉 😀 😅

andilek
27. pro 2007

né vážně, teď do třetího měsíce jsme koupali jednou za dva dny a od 3. měsíce se snažím koupat každý den, ale pokaždé to taky nevyjde 😉

karotky
27. pro 2007

andílku 😕 😅 😀

anatanka
27. pro 2007

Ja malou koupu obden.
Mne by spis zajimalo, jestli si uz vase deti koupani uzivaj. Mirinku to bavi, ale celou jen drepi a cuca si vsechny mozny prsty... Ja ji porad ukazuju, ze tam prece muze delat mnohem zajimavejsi veci, ale ma svoji hlavu 😉

simone
27. pro 2007

tak my malou jako novorozene koupali ve vane co druhy den a mezi tim omyvali vatou a jak byla trosicku vetsi,tak koupem kazdy den.

alcatko.j
27. pro 2007

My od narozeni koupeme kazdy den, vzdy zhruba ve stejnou dobu a jak uz tu nekdo zminil delame to hlavne kvuli ritualku, ktery jsme si vsichni oblibili.Koupeme jen v ciste vode. Cca od 4. mesice jsem presedlali z vanicky do hluboke vany u sprchoveho koutu(mame tu hlubsi, takze se tam muze dost solidne cabrat, i ja se nekdy cabram 😅 ).Napustime vzdy tak 15 cm vody(stupne uz neresim, snazim se otuzovat a odhaduju 😅 ), ja si tam sednu vzdy s ni a jen hlidam...Nelinka si koupani uziva, ale asi ne tim zpusbem, jakym by mela 😅 Takze hracky a nadobky tam mame pomerne zbytecne, nezajima ji to, max mlati ruckama do vody, jenze po chvili si nastrika do oci a je hned nasrata, takze se vrati ke svemu obligatnimu stoupani a pot¨zorovani ve stoje cele koupelny, popripade strka prsticky do odpadu apod 😀