Četnost koupání miminka. Jak často se má koupat?

lenycka
22. pro 2007

Ahoj všem 😅
Dcerka má trošku opruzený zadeček a když jsme jí ho zasypali pudříkem, tak hrozně plakala. Tak jel přítel do lékárny pro něco jiného a paní se tam hrozně divila, že v tomto počasí koupeme každý den... Už od konce šestinedělí má malá stejný režim, kolem šesté začne být protivná a musí se do vany, přes to vlak nejede!
Vím, že někdo koupe obden, někdo 1x za tři dny, někdo obden koupe a druhý den otírá jen žínkou.
Nám v porodnici sestřička řekla, ať koupeme dle vlastního uvážení, ale ať si taky uvědomíme, jak často se koupeme/sprchujeme my 🙂
No a teď tohle a celou noc mi to vrtá hlavou, jestli je to teda špatně a nevím, jak by na to malá reagovala, kdybych jí po nějakých 4 měsících narušila režim 😲
Netušila jsem, že je rozdíl v koupání v létě a v zimě 😕
Prosím o vaše rady a zkušenosti. Děkuji mockráte 😉

pipisek
22. pro 2007

koupeme každý večer,místo mýdla mám syndet od sebamed a ten neobsahuje mýdlo (kvůli vysoušení pokožky) a já to považuju za součást rituálu před spaním a že se mají dodržovat u dětí nějaký rituály, je jasný. zkrátka mimčo ví, že se koupe, pak dostane najíst a jde se spát. takže já bych se tím, co říkala nějaká paní v lékárně moc nezbývala. a upřímě, ani moc nechápu, co tím,že "koupete v tomhle počasí každý den" myslela, protože doma máš teplo, i když je venku -10.
jasně, že pokud bude mimčo trpět na nějaký kožní problém, tak se musí dát na radu kožaře a koupat tak, jak doporučí, ale jinak ???

kalo
22. pro 2007

My do konce 3 měsíce koupaly obden až dva..(protože malá hrozně trpěla prdíkama, tak žádný pevný režim-jako vykoupat a spát- nebyl možný). Od 4 měsíce sprchujeme denně (obden s mýdlem-Altermed + natíráme, na střídačku jen s vodou bez natírání).
A režim funguje...pak kašičku a chrupkat...

¨pipisek: ta lékárnice tím "koupání v tomto počasí" asi myslela, že dítě se v zimě tolik nepotí, že to asi není potřeba koupat denne, nee???

lenycka
autor
22. pro 2007

No prvně prý myslela, že koupeme málo, kvůli té opruzenině, tak to chtěla držkovat, ale když se pak dozvěděla, že každý den, tak to se jí taky nelíbilo!
My právě používáme mýdlo od Bubchen a myjeme jím každý den teda a hlavičku šamponem obden.
No právě, to mi taky nešlo do hlavy, že když mám doma teplo, tak jaký vliv na to má počasí venku 😕

bramburka
22. pro 2007

my jednou tejdně mejdlem hlavičku, každý den vodou v kyblíku. Mejdlem pak jenom prdelku.

pietra81
22. pro 2007

Já koupu každý den, kvůli režimu, mydlím jednou za dva až tři dny.

petra2204
22. pro 2007

Ahoj holky, malého koupu každý večer kvůli rituálu, ale jen v čisté vodě. Mydlím mu jen prdku. Celé tělíčko mydlím jen 2 x týdně, ve středu a v sobotu 😀 a nikde ani pupínek. Nemažu ho na radu paní doktorky ničím, jen prdelku lavarizínkou. Pleť má jako broskvička. Pokud se malý trochu oprudil, bylo to po ošetření vlhčenými ubrousky, takže po každém kakání, a to je dost často 😀 😒 , ho umyju vodou v umyvadle a pořádně usuším a vyvětrám.

lenycka
autor
22. pro 2007

No já si právě myslím, že se mi malá oprudila taky po ubrouscích a nebo po Rybilce, kterou jí odmalinka mažu. Takže teď větráme co se dá, máme nějaký čaj z řapíku nebo čeho, tak jí přikládám hadřík a nechávám tak 10min. působit a pak máme mastičku, tu natřu a nechám dalších 10min. působit, no ráno nám to zabralo hodinu 😝
Tohle se mi stalo úplně poprvé, takže vůbec nevím, co s tím 😒
Asi se budu muset zamyslet i nad tím každodenním používání mýdla 😉

aniska
22. pro 2007

Kupeme kazdy vecer- ako tu pisete, nas ritualik🙂 Hlavne ja sa na to zdy uz velmi tesim 😅
ziadne mydlo, iba v cistej vode. Malemu pokozku vsetci obdivuju(naposledy tento pondelok pani dr na poradni🙂)
Rybilku ani nic ine nepouzivam, na zaciatku som to dala par krat, asi prvych 5 dni, ale potom som zistila, ze ked je trosku pruznuty tak na vyliecenie to nema rozdiel oproti tomu, ked ho oplachnem len chladnejsou vodou, osusim a necham vetrat.

susik77
22. pro 2007

my sme tiez mavali dost tazke koliky do 3.mesiaca, tak sme malu kazdy den kupali v kybliku.to jej pomaha.kupeme doteraz kazdy den.Vsetku kozmetiku-okrem zimneho kremu mam od weledy-aj prisadu do kupela a krem na zadocek.-obsahuje to nechtik a nikdy sme ziadne probl. nemali-mala ma krasnu plet 😉

zdenka26
22. pro 2007

My koupeme každý den,používám kosmetiku Bubchen a na zadeček bepenthen.Jsme moc spokojení

johanda
22. pro 2007

My koupeme ve vaně tak jednou za 2,3 dny, prdelku, ruce a papulu dle potřeby. Malé nelezoucí mimča se nemusí koupat denně, nemají se jak ušpinit, v létě se ale víc potí a můžou se zapařit, hlavně pokud jsou kulatější-tak to možná ta lékárnice myslela. jinak, pokud máte koupání jako jeden z večerních rituálů, nerušte ho 😉

katako
22. pro 2007

Nám Ondra bez koupání neusne. Nechtěli jsme ho to učit, ale pak jsem nějakou dobu častěji koupali a už to bylo. Zase to ale dobře funguje na uklidnění před spaním.

petraluk
22. pro 2007

My koupeme většinou obden, ale někdy i denně. Prdelku tedy meju každý den sprchovým gelem od Sebamedu. Občas se nám nějaká ta malá opruzenina objeví, ale většinou ještě ten den bývá po problému. Zatím nemám ani problém s usínáním, ale určitě od léta až se udělá teplo, tak chci koupat denně, aby se naučil, že bude následovat krmení a spánek 🙂

zdina
22. pro 2007

lenycko vubec si nedelej tezkou hlavu, mate urcity ritual, tak jej dodrzuj. Ja jsem koupala kazdy den starsi deti a pokracuji v tom i ted s malym. Je to taky nas ritual. Omyvam ho cistou vodou, jen na prdelku kazdy vecer pouzivam tekute mydlo a 2x-3x tydne pouzivam kosmetiku na telicko a vlasky. Prdelku natiram ondrejovkou, tu jsem taky uz pouzivala u starsich deti. na telicko jak kdy, kdyz mam pocit ze ma suchou pokozku, tak taky ondrejovka. My nastesti nemame problem s vlhcenymi ubrousky, tak je pouzivam.

lenycka
autor
22. pro 2007

My jsme právě teď ve fázi, kdy máme ty opruzeniny asi i rozmokvalé, tak jí rozbalím, lehce otřu vlhkým hadříkem, chvíli jí nechám prokopat, mezitím jí to uschne a pak teprve mažu. Odpo jsem koupila olejíček + krém od Avirilu, oboje se doporučuje na opruzeniny, moje mamina mi říkala, že jí to mám hodně promazávat, ale je to teda boj, to vám povím. Jsem z toho dost vyplašená jak to neznám ☹

johanda
22. pro 2007

leny, pokud máte doma víceméně teplo a malá moc neleze, zkus ji nechat bez plíny na nějaké nepropustné podložce třeba i hodinu. Poklud se počůrá tak pod ní jen jenom vyněň plínu.

lenycka
autor
22. pro 2007

Už se jí to rozlezlo i na pipku ☹ Byla se tu na to podívat sousedka, má tři děti, říkala, že jí to mám hodně mazat. Při koupání řev, nesmí se jí na to pomalu sáhnout ☹ Je to spíš horší než lepší. V noci jí hold budu muset přebalit tak 3x a ráno uvidíme. Snad se to zlepší!
Pořád si lámu hlavu jak se to mohlo stát, furt dělám všechno stejně a najednou prostě tohle ☹

bramburka
22. pro 2007

za to nemuzes, je to i tím, jak je venku zima a děti jsou navlečený, pak doma teplo, jim je horko, zapaří se v mžiku - dle mě

zdenucha
22. pro 2007

lenycka kup si ve zdrav.potřebách krém Menalind je to na proleženiny a opruzeniny,stojí skoro 200,- ale je fakt super!Opravdu to pomáhá mám ho vyzkoušený. 😉

kristynaw
22. pro 2007

leny,nechces to vyfotit>jestli je to rozmokvaly,mela bys to udrzovat v suchu-detsky pudr

ria80
22. pro 2007

Pravda,.rozmokvaly udrzovat v suchu,ale pudr ne,ten to mutze rozdrazdit.Jen vetrat a obklady z bylinek.

kristynaw
22. pro 2007

zalezi,jak to vypada,pokud je to vylozene jakoby hnisavy ,tak pudr ne

adelin
22. pro 2007

Lenycka zkus Bepanthen mast je suprovej sice trochu drahej ale pomáhá.

lenycka
autor
22. pro 2007

Když jsem jí to posypala pudrem, tak hrozně plakala, musela jsem jí to hned smít ☹
Ale dnes jsem jí po koupeli namazala pořádnou vrstvou Rybilky a uvidíme, jestli jí to pomůže. O Bepanthenu jsem taky přemýšlela.
V lékárně nám dali řepíkový čaj, ale po tom mi to právě přišlo ještě horší.
No teď mi nezbude víc, než čekat do rána.
Je fakt, že jsem s ní včera jela k pradědovi, cestou mi usnula a tam jsem jí měla v paneláku v předsíni a spinkala tak hodinku v kombinéze a na fusaku, snažila jsem se jí co nejvíc odkrýt, aby jí nebylo vedro, ale jak se probudila, měla totálně propocenou čepici až přes kombinézu na fusak, takže jsem jí tím asi dopomohla, že už to mohla mít třeba v pohodě a tohle jí naopak moc uškodilo!
Každopádně zatím moc díky za rady 😉

romana27
22. pro 2007

co má podle paní lékárnice společnýho počasí s koupáním? Snad se s dítětem po koupání už ven nechodí 😕
Od narození koupeme denně, jen párkrát se nekoupal, skoro šest týdnů trvalo, než si na vodu zvykl a nebrečel 😉

apricots
22. pro 2007

Tak my koupeme denně a je to rituál - a rozhodně bych to rušit nechtěla🙂 A k těm opruzeninkám...uplně nejvíc ze všeho podle mě pomáhá, když má mímo prdelku venku co nejdýl - to dělá zázraky....

beruskax
22. pro 2007

Ahoj lenycko, na ty opruzeniny je super Bepanthen pokud je to jen maličko zarudlé, pokud už je to jak píšeš v horším stavu, tak si nech předepsat od dr. PEVARYL, je to naprosto super a účinkuje to rychle, během 24hodin i nejhorší opruzenina zmizí, mám to vyzkoušené, tak můžu doporučit. 😉

zuzda
22. pro 2007

koupeme dvakrát týdně i ted, v 5. měsíci, zatím žádný problém...

syrael
22. pro 2007

Tak my koupeme kazdy den, pomaha nam to strukturovat den a jsme bez opruzenin zrejme diky tomu, ze pri prebalovani mazeme klasickou Rybilkou za 30 kc...Jsem presvedcena, ze je to zasluha tohodle smradlavyho lektvaru🙂

petra.vavra
22. pro 2007

Ahoj my koupeme ob den a vzhledem k tomu, že naše malá má dost problémy s bříškem většinou je to koupání dost protrpěné, pořád nám u toho brečí. Jediné co mě uklidňuje je, že na zadečku nemá jedinou opruzeninku, takže asi vše v pohodě, ale včera jsem se totálně zhrozila, protože jsem zjistila, že malá má opruzený krk a to na jedné straně až do krve. To jí ten krk pečlivě myju, protože je takový malý otesánek a stejně jsem našla tohle. Namazala jsem ji to Bepantenem a je to lepší, ale opravdu blbé místo. Máte s tím někdo také problémy??? ☹ Je vidět, že jí to moc bolí.