Chce pořád nosit. Přejde to někdy?

mamula1178
26. pro 2010

ahoj holky mám skoro 6měsíčního chlapečka.Chtěla jsem se zeptat byl vzorné mimčo,ale od 4,5 měsíce chce pořád nosit a nosit,když ho položím do postýlky tak pořád jen brečí a chce čučet kolem sebe.Přejde to někdy?Jde o to,že mám ještě 2letou holčičku a musím se věnovat hlavně jí takže pak nic neudělám.Díky za rady jak to děláte třeba vy.

rena2
26. pro 2010

Ahoj, máme to same ale malé jsou teprve 3m. Ale uz ji to odnaučuji a co zaručene zabírá tak je opravdu je nechat vybrčet a nebo hodně něčím zabavit... jinak mé rady nejsou ještě tak vyzkoušené🙂)) hodně sil 😝

mamula1178
autor
26. pro 2010

no on vydrží brečet docela dlouhou a mě se nechce ho moc nechat,ale v tom řevu si ani nejde hrát🙂.Jinak mimčo máš ještě malinké 3 měsíce to ho klidně nos chce být u maminky tím ho nerozmazlíš užívej si to vyrostou ani nevíš jak🙂

ktr
27. pro 2010

@rena2 ve 3 měsících nechat miminko vyřvat,protože se chce chovat????Tak to snad ne....prostě je malinké a potřebuje maminku!!!!

dvojka
27. pro 2010

A co si uvázat šátek a mimčo nosit u sebe?To se dá pak i s druhým děckem hrát.
Jinak věř že to přejde.Až začne lézt nebo aspon válet sudy tak se bude pomalinku zabavovat samo,zatím bych to moc nehrotila

rena2
27. pro 2010

@ktr nenechávám ji dlouho plakat a i chovame ale ona je strasne rozmazlena 😀 ale chovám ji stále...

zizelin
27. pro 2010

taky bych byla spíš pro šátek - i šestiměsíční (natož tříměsíční) dítě maminku potřebuje a je to úplně normální, že chce vědět, že jí má u sebe.. To že dítě nebrečí, neznamená, že je šťastné a spokojené, miminka v kojeňácích taky nebrečí.. tříměsíční mimčo fakt rozmazlit nemůžeš - to není dvouleté dítě, které křičí v obchodě, že chce bonbóny, to je jiná věc..🙂

mamula1178
autor
27. pro 2010

No já mám na něj ne šátek,ale klokanku a tam se mu moc líbí,ale zároveň s tím moc neudělám,když chci malou třeba přebalit nebo si hrát🙂.Brečet ho nenechám dlouho stejně nepřestane je to vydřiduch haha.Jinak pořád se směje a má radost,když se tahá,ale už má přeci jen přes 8 kilo a je těžký🙂Snad to brzy přejde a zabaví se sám jak píšete.Takže nosit nosit dále to mám radost.Hold ségra to bude muset přežít,ale ona je fakt zlatá🙂

k.jolanka
27. pro 2010

@mamula1178 Ahoj, a co ho zkusit prostě položit někde blízko vás, když se malé věnuješ...myslím třeba pokud si spolu hrajete na zemi s hračkami, tak ho dát na hrací deku, aby byl stále s váma a věnovat se oboum dětem najednou, prostě mu třeba ukazovat chrastítka atd..já vím, mě se to mluví, vůbec si to neumím představit, že bych se starala o 2 děti, je to jen nápad 😅 no a když malou přebaluješ, tak ho dát třeba do vibračního lehátka s hrazdou, jestli máte. na tu chvilku by to mohlo pomoci, alespoň našemu se v něm docela líbilo 😉

kikastika
28. pro 2010

ahoj holky, já naši malou nosím prakticky taky furt, narodila se o měsíc dřív a dlouho jsem ji nemohla mít u sebe, tak byla takovej uplakánek nešťastnej a já byla nešťastná s ní.... nakonec jsem si pořídila šátek (teď uvažuji, že pořídím Manducu nebo Ergo) a v šátku ji nosím skoro pořád (budou ji 4 měsíce) , ráno si vydrží chvilku sama pohrát, ale pak ji navážu do šátku a malá je spokojená a většinou po chvíli usíná, zvládám i lehké domací práce 🙂 malou vždy na kojení vydělám přebalím nechám si narovnat zádíčka nebo ji dám na lehátko, když se ji tam znelíbí, tak pak šup zase zpět do šátku, také se mi osvědčil gym. balon, na kterým s ní hopsám když ji mám navázanou 🙂 ... pokud je to jenom trošku možné noste ty své miláčky, určitě to je pro ně mnohem lepší než je nechat "vyplakat" 😕 každé miminko je úplně jiné a zrovna to vaše má třeba větší potřebu být s vámi.... 🙂

mishad
1. led 2011

@ktr musím se zastat rena2 .... asi jsi měla hodné miminko a neznáš to.....naše 3,5 měsíční také strašně vyžaduje pozornost a jakmile jí odložíme tak řve, když si jí vezmeme opět do náručí, tak se na nás směje a je spokojená...prostě jí také musíme nechat občas vyřvat, protože to bych jí jinak měla na ruce 15 hodin denně...tak neodsuzuj!!!!

mishad
1. led 2011

@rena2 nic si z toho nedělej...máme to to samé....nejlepší jsou ty maminy, co to nezažily, jejich děti si občas pobrečely a hned nám radí, že hlavně nenechat vybrečet....

shaula
1. led 2011

@mishad A jak víš, že Ktr neměla podobně uplakané miminko? Já si to zažila, pláč do půlroku víceméně nonstop, navíc krát dva, a dělala jsem, co jsem mohla, aby plakat přestali... Ani by mě nenapadlo nechat je plakat "jen tak"...
Jako nikdo neříká, když třeba potřebuješ na WC a podobně, těch pár minut se holt nedá nic jiného dělat. Ale nechat 3měsíční miminko plakat jen proto, aby si "nezvyklo", nebo prostě "teď se mi nehce tě chovat", tak to fakt není dobrý přístup 😉

rena2
2. led 2011

@shaula Každý má své metody na výchovu a me se to osvědčilo, nesmi si zvykat stále nosit a nosti vzdyt to si pak ani na ten záchod nedojdes natoz ji nechat nekomu na hlídání (v pozdejsim veku samo 6mesicu) Naše malá bude mít ted 4mesice a uz se uci se zaměstnat sama at je to na lehátku nebo na zemi nad hrazdickou, nebo u televize... myslim si ze par minutek breku vubec nevadi naopak takhle malinká miminka si zvykají rychle takze parkrát nechás vybrecet chvilku a ono si pak zvykne ze nepřibehnes a nezvednes ho...a pak prestane.... nevim na nasi Sofinku to zabýra nerikam ze vzdycky ale nekdy ano. Takze vetsinou se taky nosi to je jasne kort u taty ale snazime se kazdých 20min nechávat ji samostatne...
a děkuji mishad za podporu!!! 🙂

k.jolanka
2. led 2011

@rena2 na výchovu? podle mě tohle nemůžeš brát "výchova jako taková" ..ono u těch miminek se vše neuvěřitelně rychle mění. máš pocit, že jsi teď své dítě naučila být ve třech měsících samostatné, ale za měsíc může být vše zase jinak...to píšu ze své zkušenosti, malý byl chvíli samostatný, pak mě zase X měsíců k sobě potřeboval a nyní si opět vystačí sám už takové 4 měsíce, ale nevím, jak to bude příští měsíc 😅 ..je to stejné jako s tím, jak dítě v nocí spí, jednou celou noc a třeba v osmi měsících se ti začne najednou 10krát budit. nemůžeš se na nic spolehnout, vše je nevyzpytatelné 😀 já mám na nošení svůj názor a nechci ho nikomu cpát, ale můžu tě ujistit, že takové ty řeči, že dítě které stále nosíš bude rozmazlené, ani si nedojdeš sama na záchod, nebude si umět samo hrát..tak to jsou teda fakt výmysly a my jsme toho živým důkazem!! 😀 a můžu tě ujistit i @mishad že jsme zažily neskutečné koliky, prdíky, píšeš, že tvé dítě brečí když vyžaduje pozornost, zajímalo by mě, jestli jsi zažila, že tvá holčička brečela od bolesti téměř celý den, prostě musíš nosit, nemůžeš nechat brečet, nic jiného ti prostě nezbyde.. 😉 ale ty jsi máma a určitě víš, co je pro ní nejlepší, každá děláme podle svého instinktu a to je podle mě úplně to nejduležitější.
@shaula s tím pláčem to u nás bylo stejné..prdíky a tak...ale mít to dvakrát, to tě obdivuju, já občas lezla po stropě i z toho jednoho 😅 😉

ktr
2. led 2011

To že 3 měs. mimi nenechám vyřvat protože se chce chovat,tak za tím si stojím!!Já mám totiž 3 děti,z toho jedno již dospělé ...a včechny jsme chovali 🙂 a třebas i celý den 🙂 .... a jací z nich vyrostli samostatní pohodoví klučíci!!!! Nechci nikomu radit,jen mě to zarazilo .....vždyt máte jedno.......ale.at si každý vychovává podle sebe...jsou to vaše děti...

mishad
2. led 2011

@k.jolanka, @shaula, @ktr my jsme zažily tak neskutečné koliky, že to v našem okolí nikdo neměl....absolutně nic nezabíralo jedině skákání na míči a celodenní nosení, opravdu jsem si prošla očistcem, takže vím, co znamená, když mi miminko brečí bolestma celé dny 🙂 a to jsme opravdu celé dny pouze nosily a skákaly a prostě se té naší berušce věnovaly....ale koliky nám přestaly a malá si samozřejmě na to chování zvykla a vím na 100% že jí ted nic netrápí, jen je rozmazlená a vyčůraná 🙂 , takže prostě nechám občas vybrečet....myslím, že 10 minut dítěti neuškodí, doktorka mi říkala, že si pěkně posilují plíce 🙂 , rozhodně nenechám malou řvát půl hodiny, to mi jako matce prostě nedá...ale mám velkou domácnost, každý den vařím teplý oběd a slušku nemám, takže to někdo doma udělat musí, po manželovi, který pracuje to opravdu nechci, aby vařil, pral, uklízel atd....takže at dělám cokoliv, tak malá brečí....nemyslela jsem to vůči žádné mamče tady zle, ale prostě mi příjde názor ,,hlavně at miminko nebrečí" dost zvláštní, ono jim to neuškodí a neznamená to, že ty maminky, co to tak praktuji, nemají své děti rády....prostě souhlasím s @rena2 ...ale respektuji názor ostatních maminek, pokud opravdu celý den jen nosí, tak obdivuji, tímto se @ktr omluvuju, dost jsem vyjela, vím, tak pardon 🙂

mag5olie
2. led 2011

No nevím jestli poradím. Malý do desáteho měsíce na ruce skoro vůbec nechtěl. Od pěti měsíců lozil a hrál si s hračkama úplně sám. Za 10 dnů mu bude rok a poslední měsíc pořád vyžadoval na ruce a plakal. Ze začátku jsem ho nechala brečet, ale pak jsem zjistila, že mu rostou zoubky tak jsem zmírnila. Třeba si s ním začnu hrát a bavit ho a nebo mu dám do ručičky něco na papání.

k.jolanka
2. led 2011

@mishad jj, také respektuji tvůj názor i názor ostatních holek..10minut je ok, asi záleží na tom i jaký pláč to dítě má...kámošky syn pláče potichu a bručí jako méďa 😅 můj syn hystericky řve, jako tur, po pár minutách je flekatý a dáví se...takže já i kdybych chtěla, prostě ho vybrečet ani nechat nemůžu, bála bych se aby se mu něco nestalo...ale i má doktorka mi řekla, abych ho třeba večer nechala vybrečet aby se naučil sám usínat, ale ať si to přijde poslechnout, třeba změní názor 😀 ale jak už jsem psala, myslim, že důležitý je instinkt, jak to cítíš tak to bude a tak je to správně 😉

kikastika
2. led 2011

ahoj holky, tady se to teda rozjelo 🙂 jak píše K.JOLANKA ve svém příspěvku, důležitý je instinkt, jak to cítíš a tak je to správně 🙂
Moje dcera se umí v cuku letu proměnit z usměvavého sluníčka na hystericky řvoucího tura, který při tom řvaní zapomíná dýchat.....a to se fakt pak člověk bojí aby se ji něco nestalo.... 😖

Zajímavé čtivo na tohle, ale i jiné téma je Koncept kontinua, Jean Liedloffová 😉

Hodně zdaru při výchově našich ratolestí 😉