Chce se nám čůrat a ne a ne si sednout na nočník

milin
15. črc 2011

Ahoj holky
netuším zda je tu takové téma, ale snad se najde někdo ze stejným problémem.
Sárinka bude mít 1,5 roku. Na nočník se jí to podařilo už párkrát. Jednou se tam i vykakala. Dnes si ho donesla a vyčurala se do něj. Jenže kolikrát vidím že se jí chce čůrat a ne a ne si na něj sednout. prostě pobíhá všude možně a dělá vše možný aby si na něj nemohla sednout. Pak si třeba někde ucvrkne a pak někde zase a nakonec už se někde vyčurá. Když už jsem viděla že prostě někde crbla ihned jsem ji posadila na nočník a nějak jí zabavila viz hračky apod. Pak se třeba vyčurá, ale je to děsný jak se vrtí na nočníku. Nejhorší je, že se jí chce a ne a ne na nočník. Pak jí tam posadím a zvýšeným hlasem řeknu ať se vyčurá. Začne plakat a při tom se vždy vyčurá a pak se sklidní. Jenže to je léto a chodí bez plín. Když jí dám kalhotky tak to do nich udělá. Nezavolá aa. Nevím jak to udělat aby zavolala a pak to vklidu udělala. Prostě ví že se jí chce a ovládat svěrače si myslím že umí. Máte nějakou radu? Nebo někdo prožíváte to samé. Děkuji.

berenika39
15. črc 2011

nahoře vpravo ve Foru je vyhledavač, dej tam bez diakritiky "nocnik" a vypadne na tebe xxx diskusí na podobné téma. najdeš tam, co hledáš.
Jinak - v roce půl má nárok na to, aby klidně čůrala do plínek, když to nepůjde, je zbytečné ji nutit, zvyšovat hlas, jen ji odradíš, Nech nočník někde v koutě, nech to na ní, její čas přijde, musí sama. Byla by škoda, kdyby si čůrání do nočníku spojila s něčím nepříjemným, s nucením, nátlakem, o to déle to pak bude trvat.

lucca35
16. čer 2021

@milin a co wc a prkenko?

kafr
16. čer 2021

Ano, měli jsme to podobně. Dcera se tedy nechala na nočník posadit. Když jsem to na ní viděla, že chce, jemně jsem ji hru přerušila - nemůžeš ji z ničeho nic vytrhnout ze hry. Taky si musí uvědomit, že čůrání nepočká, že musí hned - ale to se musí naučit.
Citoslovce na čůrání je u nás čšííí - jako tekoucí voda = to to čůrání jen podpoří 🤭

makovice88
17. čer 2021

@lucca35 Pani to za tech 10 let snad uz vyresila 😂😂

lucca35
17. čer 2021

@makovice88 pozdě jsem si všimla 😂

makovice88
17. čer 2021

@lucca35 😂😂

kafr
17. čer 2021

@makovice88 jé a já se chytla taky 🙈

makovice88
17. čer 2021

@kafr Se stane no 😀 To bude tim horkem 😂

zelenaesmolda
17. čer 2021

@milin
zkus se vycurat na zachod,dospelemu cloveku se na nocnik cura asi dost blbe ne?

lucca35
18. čer 2021

@zelenaesmolda ale na dětské wc prkenko mi chlap sedá pravidelně, jako já ho pravidelně zapomínat sundavat 😂