Chce už sedět. Můžu nastavit kočárek na polohu 2?

janicka006
14. zář 2010

Hezký večer všem,
po té co jsme překonali počáteční potíže s kočárkem a vyšechno se uklidnilo ,jsou tady scény v kočárku opět na pořadu dne.Jedná se o to,že slečna už by chtěla sedět,ale prostě sama doma to ještě nezvládne...sice se krásně přitáhne když jí dám ruce,i na klíně sedí u někoho hezky,opřená o polštářek už se nijak nehroutí,ale že by si sama sedla,tak to prostě ještě neumí.
V kočárku máme 4 polohy.Užívali jsme ted logicky jedničku,čtvrtá poloha je devadesát stupňů,takže si dokážete asi představit,kde jsou ty další dvě mezi nimi.
Můžu už jí dávat na dvojku????Zkoušela jsem to jenom na chvilinku a Michalka má tendence tělíčkem ležet,ale zvedá ještě hlavu aby viděla ještě víc,než vidí.TAk se bojím,že si nějak namáhá krk zezadu.Máme takový kočárek hapina,žádná moderna se sporťákem...
Kdy jste se rozhodly vy,že už jste zralý na sezení v kočárku????

eloana
14. zář 2010

Ahoj koukam ,ze Michalce je 5 mesicu, kdyz ji to na chvilku zvednes,tak by to nemelo nicemu vadit.... v autosedacce jsou take napul v sede....my reseme take podobny problem-maly si chce porad sedat -za ruce se pritahne,kdyz si ho dam na sebe porad se naklani do sedu.....taky prave furt cpe tu hlavicku dopredu.Jenze nam byly teprve 3 mesice- to na sportak musime jeste chvili pockat....

beruska24.9.
14. zář 2010

Dokud si malá sama nesedla, tak v kočárku ležela na zádíčkách nebo chvílemi na bříšku čelem ke mně (nožičky pod boudičkou). Když se naučila sama sedět, tak v kočárku seděla, ale bez opěradla (prostě jako bys ji posadila v prostoru). Od chvíle, kdy se naučila stát, tak v kočárku většinu času stojí (zády ke mně, ručičkama se přidržuje boudy kočárku).

yellowbanna
14. zář 2010

ja ted taky resim sezeni, mam taky petimesicniho chlapecka a stejne jako tobe se mi zda, ze se zacina predklanet, kdyz ho nosim, za ruce se pritahuje...jenze jsem slysela a cetla, ze dite se nema posazovat, ani s oporou, dokud toho neni samo schopno, preskakuje se tak pry jeho vyvoj...deti maji co nejvic casu travit na rovne plose (na dece na zemi), aby mohly trenovat pretaceni a postupne si i sednout...pry ale az tak do 7., 8. mesice to samy nezvladnou...do te doby by sedet nemely...to nemam ze sve hlavy, ale z rozhovoru s jistym fyzioterapeutem... tak nevim...

eloana
15. zář 2010

kazdy na to ma svuj nazor...hlavne to co plati dnes nemusi platit za 5 let.drive se do roka nesmel lepek a ted uz zas by se mel davat od pul roka.ja doktory beru s rezervou 🙂 Ja treba mela maleho vypodlozeneho i v kocarku do ted kvuli refluxu.ted je rovne neb uz to je lepsi.

janicka006
autor
15. zář 2010

zaráží mne třeba proč tolik maminek má místo klasické korbičky na kočárku autosedačku.....pochopím to,když jdou do obchodu nebo si potřebují něco vyřídit....ale jít jen tak na prochajdu a dávat ho do autosedaačky????Vždyť tam je miminko v podobné poloze,jako "podepřené v kočárku"
Jinak zatím všem moc díky za názor🙂)))

kach82
15. zář 2010

Tak naší malé jsou 4 měsíce a už tak měsíc dělá totéž, zvedá se jako když chce sedět. V kočáru se jí to nelíbí, leda když jí to zvedneme, aby viděla. Takže my koupili klokanku, tam vidí krásně, to jí utahá a pak v kočáru spinká. A pochovat v náručí vleže, to ani náhodou, jen sedět sedět sedět. Nám doktorka řekla, že to nevadí, že jí v tom hlavně nemáme bránit. Když se chce přitahovat za ruce, tak jí pomoct. Chvíle sezení nevadí, prý je důležitý střídání poloh, takže pak jí zase na chvilku položit.
Hlavně každé dítě je jiné. Nemůže se mu v něčem bránit, protože podle tabulek se má nejdřív přetočit. Naše vůbec nemá potřebu se přetáčet. Na bříšku se jí nelíbí a z bříška zpátky jí přetočím přece já, protože ten její řev nevydržím. 😉 😀

l.u.c.i.e
15. zář 2010

Náš malej se už začíná zvedat taky. A to jsou mu jen 2 měsíce. Když to viděla před týdnem doktorka, tak nevěřila svým vlastním očím. Prý toto děti dělají až kolem půl roku... 🙂 Taky říkala, že mu v tom nemáme bránit, pokud to dělá sám. Vzala ho za ručičky a přitáhl se jí bez problému. Ale vždy jen na chvíli a střídat polohy. Dle slov naší doktorky na kontrole.

janicka006
autor
15. zář 2010

@kach82 Katch nevím jak máte velkou slečnu vy,ale my máme obří slečinku 72cm a 7,7 kg...takže u nás klokan nepřipadá v úvahu...Jinak ale myslím,že to by určitě bylo to pravé ořechové..jenže se léčím se zádama,takže smůla ☹ to bych nedala...
Já to zkouším tak,že když vyrazíme ven,tak jí mám na rovné poloze,vím že po odchodu z domova vydrží být hodná a brzo usne..no a teprve až když se probudí a začne kňourat,tak jsme zkusila tu vyšší polohu..

kach82
15. zář 2010

@janicka006 my máme 66cm a 7,1kg, takže chvíli ještě v klokanovi vydrží. Lepší než ji nosit jen tak nebo chodit s ječícím kočárem. Ale s těma zádama to ne, to nejde.
Tak jak to děláš, tak bych to taky dělala. Dokud nekňourá, tak jí nech ležet a pak až jí to zvednout. Myslím si(a dr. mi to i potvrdila), že když v té zvednuté poloze není celé odpoledne, tak že to vůbec nevadí.

@l.u.c.i.e teda koukám, že máte doma pěknýho čiperu, to v půl roce už začne chodit,né? 😀

eloana
15. zář 2010

@l.u.c.i.e ahoj luci -presne my se pritahujeme jako vy od dvou mesicu a neco.....ve vsem se mi zveda, za ruce se normalne bez problemu pritahne...

eloana
15. zář 2010

@janicka006 -to mi povidej🙂 taky mlady pan je trosku vetsi -na 3 mesicicch pres 7 kilo zitrra jdeme do poradny jsme silne zvedava🙂))

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@kach82, dle slov doktorky může malej sedět už kolem 5 měsíce, ale taky nemusí... Sama se divila, že se začal zvedat. Kdyby to neviděla, tak by mi nevěřila 😉
Jinak my máme 63cm a 5,74kg, teda to bylo před týdnem... 🙂

eloana
15. zář 2010

zitra se chci na to zeptat co delat kdyz chce sedet pritahuje se .... tak uvidime jaky nazor na to bude mit nase dokotrka

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@eloana, ahojky, jak se vede? Super, další čipera. To je dobře... Ten náš všechno chce vidět a zlehu to jaksi nejde 😀

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@eloana, tak pak písni, co řekla vaše doktorka... Názor naší doktorky jsem tu už napsala... 🙂

eloana
15. zář 2010

@l.u.c.i.e docela to jde,ale uz malemu rostou zouby ,tak je takovy trosku nervozni do toho je vzteklej ,ze nemuze sedet 😀 ale zase si uz hraje,sklebi se nahlas uz je vetsi prca.)) a co vy?🙂

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@eloana, to vám rostou už takhle brzo? Myslela jsem, že zoubky se klubou kolem 5 měsíce... No my, už teda 14 dní strašně slintáme a mamka mi neustále říká, že se dásně připravují na prořezávání zoubků...
O vztekání mi nemluv... Když nevidí, to je řev. Když si ho na chvíli na sebe posadím, to je hned samý úsměv a žvatlání... Na všechno otáčí hlavičku až by si jí pomalu vykroutil 😀
Zatím se nahlas ještě nesměje, ale za pár dní či týdnů určitě budeme... Nejvíce je takhle rozřechtaný po ránu 🙂
Jinak se máme dobře...

janicka006
autor
15. zář 2010

@eloana chichichi..teda vy máte ale veleobříka🙂)))Naše Michalka není baculatá,má jenom tvářičky,ale má strašně dlouhý tělíčko....nevím teda po kom,sice s manželem liliputi nejsme,ale zase nějaký dvoumetrový čahouni taky ne.
V této souvislosti jsem upřímně ráda,že máme i takový kočárek..sice nemoderní hapinu,ale do těch pidikorbiček už by se nevešla.
To je třeba další věc,která mne zajímá...některé maminky vidím,že děti dávají do sporťáků a taky nesedí samostatně...Taky jsem potkala maminku co dává holčičce pod záda polštář,ale opravdu duchnu,aby byla víš.To si zase říkám,že naše rovná podložka v kočárku,když jí zvednu,je menší zlo....

janicka006
autor
15. zář 2010

Já blbec byla v poradně minulý čtvrtek,ale byly jsme na posledním očkování,tak jsem z toho zase byla taková vyplesklá,že jsem na na ten kočárek nezeptala☹(((.Teď jdeme až v polovině října....
Ale tak nějak sama pro sebe si říkám,že když Michalka spí v posteli cca 14 hodin denně(úplně na rovném),pak tak 1,5 hoďky v kočárku-taky na rovném,pak je tak 3 hoďky denně v křesílku,tak snad ty 2-3 hoďky denně(půlka dopo a půlka odpo) ve zvýšené poloze nebudou vadit..

janicka006
autor
15. zář 2010

@l.u.c.i.e Luci my slintáme už od 2,5 měsíce,ale zuby sice cítím,dole to má už takovvé hodně ostré,ale pořád nic.Dávají na to v lékárně Calgel,ale nějaká maminka v čekárně v poradně mi doporučila Citrovital(nějaký citrusový gel)

eloana
15. zář 2010

@l.u.c.i.e no ja taky koukala,ale ono to muze jeste trvat nez vylezou....
@janicka006 jani ja videla pul rocni ditko na golfkach -to se mi taky moc nelibilo.....my teda dost vyuzivame sedacku na podvozek,ale jen kdyz jedu do mesta nebo nakupniho centra .... rozhodne ne jen na prochazku..
no obrik je -to co ma na 3m mela dcera na roce 😀

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@janicka006, myslím, že by to vadit nemělo, když bude malá v kočárku trochu ve zvýšené poloze...
Dásně máme jen tvrdé, ale zatím nic ostrého tam nemáme... 🙂

momin
15. zář 2010

@janicka006 danecek delal to same.... ze zvedal hlavicku v kocarku,sou zvedavi.. 🙂
urcite to nicemu nevadi,jen si posili svaly....
na tu 2 bych ji klidne uz zvedla... 😉 ale vice asi nee....

doma sme si maleho obcas posazovala na klin ale snazili sme se aby byl co nejvic na dece v leze,nebo na brisku..

eloana
15. zář 2010

nekdo da dite do sportaku az kdyz si sedne samo.... no ja nevim asi maleho urcite pres zimu neprevozim -budu nekde po vanocich muset dat sporat neb se asi do hluboke s fusakem po celou zimu nevejdeme....
sporak mi jde uplne do lehu.dceru jsem taky od 5 mesice mela tak,aby videla.... vzdy na chvilku -kdyz usla tak jsem ji dala do uplneho lehu.Kdyz ji tak nenechas cely den -vadit by to urcite nemelo

djkrypta
15. zář 2010

Ahoj....náš Davídek si taky užíval jízdu v kočárku histerickým řvaním...na začátku pátého měsíce jsem koupila golfky, krásně vidí ven a už je po záchvatech. Ptala jsem se doktora kam chodíme cvičit vojtovu metodu, jak moc to vadí, že jezdí už v golfkách, tak mi odpověděl, že pokud v tom není vyloženě posazenej a je opřenej a dobře přikurtovanej, aby nemohl sjíždět dopředu nebo na boky, tak to ničemu nevadí....vozím, dyž usne, tak ho sklopím na tu nejnižší možnou polohu. Prej je to jen známka správného psychyckého vývoje, dítě se prostě nudí když můsí koukat jen na jedno místo nebo nevidí z kočárku ven...Davčovi bylo včera půl roku, má 10 kg, papá jak o život, miluje plavání, chodíme i cvičit, leze po čtyřech už měsíc, sám se přitáhne do sedu, je prostě aktivní, takže jsem se na rady typu-to ještě nesmí, vyprdla a nechávám ho jít si svojím tempem k poznávání světa :0)) každý mimčo je jiný-to je svatá pravda!!! a každá mamka umí vycítit co její mládě potřebuje...

eloana
15. zář 2010

maleho kolem toho mesice trapil hrozne reflux.... takze lezeni na rovine neexistovalo -bud chovani nebo autosedacka -proste neco kde skoro sedel. Na lince kojini mi pani sama rekla ,ze to jsou tvz. chovaci deti,ze kdyz se polozi pali je zaha......nastesti uz se to o hodne zlepsilo

aguaverde
15. zář 2010

@l.u.c.i.e nechci strašit ale Chár tohle dělala taky cca ve 2měs a ve 4měs se přitáhla a stoupla si 😠 😠 😠 😀 když sme ji podali ruce tak se chytla a začla chodit 😠 😀 dr taky byla vyvalená a je prostě ve vývoji napřed no 😅

l.u.c.i.e
15. zář 2010

@aguaverde, páni, tak to se máme na co těšit 🙂 😉 😵

eloana
15. zář 2010

@aguaverde jee nestras 😀 ja rikam ,ze nam pujde za 2 mesice pro pivo🙂)
nedavno ukazovali ,ze nekde v rusku maji miminka do 3 mesicu zavazane a jen v kolebce - malej by nejradeji uz chodil 🙂

l.u.c.i.e
18. zář 2010

@eloana, jak jste pochodili u doktorky? Copak říkala, že se malý přitahuje do sedu? Kolik máte ve třech měsících. Bylo očkování? Jak to malý zvládnul? To je otázek, co? 🙂 No, nás to čeká za 14 dní, tak jsem zvědavá... 🙂