Chci mít do léta pokoj od plínek. Pište postřehy

zuzi82
19. dub 2011

Ahojky maminky,
je tady některá, která by ráda měla do léta pokoj od plínek? Synovi bude příští týden rok a já bych ráda, aby do léta zvládnul nočník. Od neděle nosí doma jen slipy a plenku má jen na spaní. Zkoušíme dávat na nočník, tak doufám, že to půjde a uvidím zlepšení. Zatím samozřejmě pořád jen peru slipky a tepláčky, ale bude líp.
Tak pište vaše postřehy, nápady jak na to a taky zkušenosti. 😉

ktr
20. dub 2011

pokud se bude dítě násilím učit na nočník v době,kdy ještě není zralé proto,můžete docílit pravý opak.....bude ječet ,jen když se na nočník podívá ,odmítne na něho chodit a může se to táhnout mnohem delší dobu,než kdyby se počkalo až bude zralé.....u nás obě děti se seznámili s nočníkem až když jasně věděli,co tam mají dělat..tedy kolem 15 měs.starší byl od 18 měs. bez plen,mladší chodí ,ale zatím si sám neřekne.Nehrotím to,jen se ho vždy zeptám,jestli se se mu chce....a bud jde nebo ne.....prostě v pohodě.

moncicak.as
20. dub 2011

U nás nočník nezafungoval, kolem roka mi na něj táďa uplně kašlal, a v roce a půl začal chodit rovnou na záchod, nočník mi nechce, takže miniprkéneko na záchod a ted ve 2 a čtvrt letech je bez plínek i bez nočníku 🙂 Nevim, mě nočník uplně bojkotoval, možná, kdybych chodila na nočník i já, chodil by taky 😀 Je to prostě opice, a musí to stejné, co rodiče 😀 Hold, každé dítě je jiné 🙂 Ale za pokus formou hry v tomhle věku nic nedáš 😉

lusi80
21. dub 2011

@lamarika jj,ať si to každý zkouší,jeho věc,já nebyla taky ve 2 letech bez plíny a nic se nestalo 😉 dřív to bylo spíš tím,aby si matky ušetřily práci a čas,teď se plínky neperou,vyhazujou tak co by nás nutilo že jo 😀 😀 a úplně přesně jak píšeš,taky bych to už neabsolvovala,ale každého věc,stejně nevěřím že tam roční dítě čurá nebo kaká vědomě 😉 😉 náš malej si začal říkat sám po 2 roce taky se nic nestalo,kamarádka obě děti učila ve 2,5 letech,o prázdninách,a vzáří šly vždy do školky,všechno zvládla,a nedělala si nic z toho,že jí ostatní,hlavně babičky samo,řekly že měla začít dávno.Každého věc tojo,ale stejně si myslím,že je to potom chlubení jak je jejich dítko šikovné a přitom je jenom vycepované!!!!!!!Někde tu byla diskuse,kde maminka psala,že má dítě které má 2,5 a má plínky,prostě to nejde tak to nejde,stejně chleba levnější nebude jak říká moje mamka 😀 😀
@lenca81 a já si myslím,že ve 2 letech taky není pozdě když nesedí na nočníku,náš malej taky nenáviděl nočník,chodil přímo na záchod 🙂 a ve 2 letech nebyl úplně bez,ale z části se nám to dařilo. Já jsem byla s malym u doktorky,to měl rok a 11měsíců,ptala jsem se jí na to,že nechce na nočník nebo že se mi zdá,že se počůrává schválně když to zkoušíme,a ona,kolik že má,mrkla do PC a řekla,ještě nemá ani 2 roky,na to má čas,já bych to nehonila,on na to přijde,chodí tu maminky co mají 3 letá děcka a mají plínku mezi nohama,řekla.Já nani hleděla,myslela jsem si že by už měl být bez plen,nebo aspoň náznak,a ona ne 😲 😲 ale mě to vrtalo hlavou a stejně doma zkoušela 🙂
A hlavně,každej to bere podle sebe nebo kamarádek,nebo pdoel staršího dítka,když vy jste byly bez plen v roce a půl,chcete aby váš prcek byl taky,ale každymu to sepne jindy,a ani není pravda,že holky jsou šikovnější,aspoň co vím podle okolí 😉 😉 Každej prcek na to dřív nebo později přijde a pak na to budete vzpomínat a říkat si,už nikdy víc(jako já),nebo ten(ta) byl(a) šikovná,ani jsem se nemusela nervovat 😀 😀 😀

beruskanula
25. dub 2011

@zuzi82 : ahojky...
pridavam se... malej ma osm mesicu a pravidelne chodi na nocnicek.... a uspesne 🙂 ... tze po ho vzdycky pochvalime a ukazeme ee 🙂

rozhodne ho nenutim a nedrzim na nocniku do doby, nez neco udela....

zuzi82
autor
26. dub 2011

@beruskanula Ahoj, díky za pozitivní reakci. My jsme taky víceméně uspěšní. Matěj chodí týden ve slipech a první dva dny jsem prala asi sedmery slipy a postupně to ubývá. Dneska třeba nemáme ještě ani jedny. A když jdeme odpoledne ven na zahradu a jsme tam hodinu, tak jak přijdeme domu, posadím na nočník a do minuty se vyčůrá. Je to šikovný kluk a dělá mi radost. Jinak to děláme jako vy, chválíme a ukazujeme ee. Matěj už i umí říct ee, když to tam vidí, tak ještě aby to řekl, když se mu chce. 😀

beruskanula
26. dub 2011

@zuzi82 : tak to je super 🙂
mame proste sikovny kluky 🙂 ...

jestli si dobre pamatuju, tak jste taky zacli davat na nocnik kolem osmeho mesice? 🙂

jinak...my kdyz byli na 8mi mesicni prohlidce, tak mi dr. rekla, ze bych pomalu mohla vysazovat malyho na nocnik, tak jsem ji rekla, ze to uz delam a byli jsme pochvaleni-vic samo malej, ze je sikovnej 🙂 😉 ....kdyz jsem ji rekla, ze nocnicek s uspechem....

ted vysazujeme castejc (ze acatku jsme davali tak 3-4x za den, podle toho, zda jsme nebyli venku), pze se mi stalo, ze malej mel plinku suchou a hned po posazeni na nocnik potrebu vykonal 😕 😵

ja.na81
26. dub 2011

@zuzi82
@beruskanula ahoj holky, mojemu malemu je 8 mesicu a pred par dny jsem mu taky koupila nocnicek 🙂 Chci ho tam proste obcas posadit a uvidi se. Zatim tam sedel 3x. Poprve a podruhe se vycural chvilinku potom, co jsem ho z nocniku sundala, hezky na koberec 😉 Dnes jsem ho posadila hned potom, co se probudil a hezky se tam vycural 🙂 Tak si myslim, ze ho ted budu davat vzdycky rano po probuzeni a dal se uvidi 🙂 Tak jasne, ze je to jeste male miminko, ale proc to nezkouset, no ne? 🙂

beruskanula
26. dub 2011

@ja.na81 :ahojky.... mame stejne stare kluciky 🙂 😵

my taky prvne posazovali hned po probuzeni a uspesne....

urcite je dulezity se drzet toho, ze ditko nenechat sedet dlouho a do doby, nez neco neudela.... rika se, tak tri minutky a pak ho z nocnicku sundat....

drzim palce 🙂

beruskanula
26. dub 2011

@zuzi82 ,
@ja.na81 : jeste bych mela dotazek... jen tak... pouzivate latkovky nebo papirovky? 🙂
my jedeme prevazne v latkovkach....

zuzi82
autor
27. dub 2011

Ahojky
@beruskanula My máme papírovky, já jsem na látkovky moc pohodlná. Nechce se mi prát a žehlit.
Jinak slipy peru stále méně. Včera byl bez pleny jen ráno, protože pak jsme byli na plavání a odpo hlídala babička, ale za celé ráno ani jedna nehoda a dnes to samé. Dokonce se oba dny do nočníčku i vykakal.
Já Matěje posadím a když sedí, tak ho nechám, když hned sleze, zkusím ještě dvakrát posadit a pak ho oblíknu. No a zkusím to třeba za půl hodinky znova. Vždycky, když sleze, tak se dívá a volá ee ee. 😀

beruskanula
27. dub 2011

@zuzi82 : Matějíček je šikulka 🙂

oni se nektery latkovky ani nesmi zehlit a pere pracka 😀 🙂 ja mam teda vesmes plenky ktere se zehlit musi, ale mne to neva, ja jsem magor na zehleni 😀 🙂

jen mne to zajimalo

🙂

malej mi uz taky kaka do nocnicku, pokud se teda rano uz pokakanej neprobudi 😀 -posledni dobou minimalne 🙂

taky se tesim, az bude malej volat eee 🙂

zuzi82
autor
27. dub 2011

@beruskanula Já nesnáším nevyžehlené prádlo, ale taky nesnáším žehlení, takže žehlím (třeba zrovna teď), ale nepřidělávám si práci. Ale i kvůli papírovkám, jsem Matyho začala učit už teď. Za prvé to něco stojí a za druhé to musí být nepohodlné. Za ten týden, co je Maty jen ve slipech, má krásnou prdelku. Po plenkách občas míval pupínky a teď nic. 😉
A neboj taky se dočkáš. Já už se těším, až Matěj zavolá ee, když se mu bude chtít, ne jen jak to vidí už v nočníku. Ale jsem i tak na něho hrozně pyšná. Od narození strašně miluju všechny jeho pokroky. Je to děs, ale myslím si, že mám to nejšikovnější dítě na světě. 😀

beruskanula
27. dub 2011

@zuzi82 : nas malej je desnej cita, tze kdyz papirovkum tak jedine fixies a ty se daj koupit jen v lekarne a u nas vetsinou na objednavku...

jj, taky nesnasim nevyzehleny veci 😝

urco se dockam 😀 🙂 malej ted hlavne vzdxcky po probuzeni a kdyz se blizi jidlo, proleze kolem jidelni zidlicky, vidi jidlo apod. vola mama ham 😵 🙂

😵 😵 taky miluju pokroky malyho 😵 😵 ..... a chapu te, my mame taky to nejsikovnejsi dite 😵 😀 🙂

ja.na81
30. dub 2011

@beruskanula tak ja davam obcas latkovky (jako fakt obcas, moc jich nemam, tak vzdycky davam, doberu je, dam do pracky, zas jedu papirovky... pak zas latku (teda zasadne jen na doma, na ven jsem ji nedela jeste ani jednou)

ja.na81
30. dub 2011

a jinak teda k tematu 🙂 prcek se dnes probudil, posadila jsem o na nocnicek... okamzite rev, tak jsem ho rychle sundala, co se to deje... odlezl si k postylce, kleknul si a pocural se 😀

beruskanula
30. dub 2011

@ja.na81 : ja davam papirovku jen na prochajdy nebo kdyz nekam jedem 🙂 ...

na nocnicek si musi zvyknout 🙂 , pujde to uvidis.... a s tim vycuranim se u postylky 😀

zuzi82
autor
2. kvě 2011

Ahojky, tak my o víkendu oslavili první narozeniny a Maty se chtěl asi ukázat před babičkou, která na víkedn přijela a tak jsme se v nočníkování posunuli o velký kus dál. Ve čtvrtek jsem za odměnu začala dávat piškotek, takže teď když Matyho posadím, tak se fakt snaží alespoň trošičku učurknout. 😀 Tak až to bude stoprocentní, tak začneme s odnaučováním piškotků. 😀 😀

@ja.na81 Neboj, to půjde. Maty taky někdy spustí, tak ho sundám a za chvíli to zkusím znova. A počůranou podlahu teď máme dost často. Ještě, že máme dlažbu. 😉

beruskanula
2. kvě 2011

@zuzi82 : gratulka k 1.rocku 😵
sikulinek 😵 🙂

snazilkabara
2. kvě 2011

@zuzi82 To víš že to má smysl. mamka říkala že jsme oba s bráchou byli bez plen ve 14 měsících, takže určitě to jde a nějaký smysl to má. Držím palce a hlavně je to jen vašre věc 🙂

zuzi82
autor
3. kvě 2011

@snazilkabara Díky za podporu a přeju pohodový zbytek těhu. 😉

zuzi82
autor
3. kvě 2011

@beruskanula Děkujeme 🙂

sandra81
4. kvě 2011

Nase prvni dcera byla v 18ti mesicich bez plen na den a v 20 mesicih i na noc. Uplne bez problemu, zadne velke uceni proste to hned pochopila, myslim tak 2 tydny jsme trenovaly, byly hodne venku nebo doma hlavne, kdyz byla nehoda tak se holt utrelo a veci vypraly. Kazdopadne bobek delat do nocniku/zachodu pochopila hodne rychle a nebyl problem. Ani nocni nehodu jsem nikdy nezazila takze jsem byla fakt rada.

Ted ale resim mou druhou dceru. Je to drama. Nevim zda to mam napsat sem nebo je jine nocnikove tema ale snad mi trebe nekdo poradite.
Helce budou v cervenci 2 roky, doma ji nechavam bez plen - nekdy, kdyz je cas kdyz nikam nemusim a asi ve 14 ti mesicich curala do nocniku i kakala. Jsem si rikala ze je cas do toho 18mesice ze to pak ty deti umi vice ovladat. Ale ted mame problem. Hlavne s kakanim nebo ona se toho asi tak boji/stiti ze to nechce delat, a to ani do pleny ani kdyz nema a na nocnik uz vubec ne, napne se jak struna a nesedne. Treba 2 hodiny furt chodi a rika ba ba ze chce a nic, hrozne furt breci, vystrkuje zadek. Je to sileny, ja furt ji posazuju na nocnik kam si sedne ale stejne nic a kdyz je v tom nejhorsim ze uz to skoro vylejza (sory za vyraz) tak si nesedne a jen hrozne rve a rve. Dneska to same.....nakonec to pustila po koupani do plinky kdyz ja sla pro neco dolu a nasla jsem ji jak tam rve vystrcenej zadek a ba ba.....byla zoufala, ani utrit se poradne nedala.
Nevim co delat. Kdyz mi to furt rika to ji tu plenu nemam sundavat? Ze by na to nocnikovani nebyla fakt jeste zrala???
Je to fakt sileny, nevim na koho se obratit muzete mi nekdo nak dobre poradit, nemate nekdo zkusennost s tim ze by se toho dite balo a jak teda dal postupovat???
dik

zuzi82
autor
4. kvě 2011

@sandra81 A nemůže mít zácpu? Třeba jako hodně tuhý hovínka a může jí to bolet? Zkusila jsi jí na nočníku nechat o samotě? Matěj teď třeba čůrá a kadí do nočníku jen, když je sám v předsíni, takže odcházím za roh a čekám, až nočník začne hrát. 😒

sandra81
9. kvě 2011

No zacpa to myslim neni, nebo kdyz konecne po tak 3-5 dnech udela bobek tak sakra velkej a ne tuhej, jako normalni bych rekla. Dneska chudera si 3 hodiny furt jen poskakovala kdyz jsme byly na hristi a pustila to konecne az doma v koupelne , cast do nocniku cas to zachodu ale jak s brekem, no strasny drama proste. Asi to bude psychicky, ze to nema rada kdyz to vidi a kdyz to z ni leze ale dyt preci nemuze tak male dite kakat jen 1x za 4 dny???
Nechat ji samotnou to ani nahodou, to ona si ani nesedne na nocnik. A kdyz mela tu plenu tak to taky neudelala, to ani moc nehraje roli zda ji ma nebo nema. Nevim si rady...je mi ji lito, pak kdyz to z ni konecne po tolika dnech vyleze je mi fakt i jedno kam....ale jak to zmenit aby se toho nebala????

kristi
9. kvě 2011

@sandra81 kamarádky holčička měla ve 2 letech hemeroidy, nemá je třeba Helenka? A co zkusit záchod s redukcí, co by se jí líbila?

možná jsou to zažívací problémy, vzala bych ji k mudře na vyšetření. Jiná kámoška nejde jakmile není doma, takže klidně 7 dní na dovče, to by mě jeblo

sussanah
10. kvě 2011

@zuzi82 Taky jsem se chtela pridat k podpore "uceni" na nocnik i driv jak v 2letech. Je to fakt dite od ditete a pokud s tim maly, tak proc ho neposazovat a nepodporovat v nem ty spravne navyky? 😕 Nic se nema lamat pres koleno, tzn ne vsechny deti musi zacit s navykem na nocnik az kdyz reknou casopisy, ze je dite dozrale..
Takze drzim palce, zkousejte, v lete to pujde o to lepe a hlavne se nebude muset parit v plince, kdyz budou 30st 😉
Jinak my jsme delali bezplenkovku a muzu nektere zde ujistit, ze dite opravdu dokaze sverace vytrenovat i drive nez v 20m, jak se obecne uvadi. Maly je od roka bez plen pres den ( i denni spanek) a na noc ji mival jen jako pojistku do pulnoci, nez se vycural, pote opet bez plinky. Zcela jsme zrusili kolem 18m.

zuzi82
autor
10. kvě 2011

@sussanah Díky, Maty to přes den už zvládá. Problém zatím máme jen s kakáním, ale čůrání už chytáme jen do nočníku. Na spaní ještě plínku má a to zatím rozhodně neřeším. Fakt jsem ráda, že už se nepaří v plíně. 😉

sussanah
10. kvě 2011

@zuzi82 jenom potom byva problem sehnat padnouci slipy pro rocni ditko, to jsem obehala snad pulku Brna 😀

zuzi82
autor
10. kvě 2011

@sussanah Jo, tak to znám, já nakonec sehnala v Polsku a myslím, že mu do vánoc vydrží 😀
Jinak BKM od narození obdivuju, to bych nedala. Teď už to je pohoda 😉

beruskanula
10. kvě 2011

@sussanah : sikulinek 🙂

@zuzi82 : taky sikulka....

😠 holky, muzete mi nektera vysvetlit, proc je dovulety dite, ktere se vycura a vykaka do nocnicku sikovnejsi nez nas malej, co bude mit 9mesicu?, kterej mi kaka uz jen do nocnicku a cura taky? 😝 nejak nepobiram 😠 🙄 😨
ja to blbe napsala....to dvoulety je desne sikovny, zatimco nas malej ne....