Chci mít do léta pokoj od plínek. Pište postřehy

zuzi82
19. dub 2011

Ahojky maminky,
je tady některá, která by ráda měla do léta pokoj od plínek? Synovi bude příští týden rok a já bych ráda, aby do léta zvládnul nočník. Od neděle nosí doma jen slipy a plenku má jen na spaní. Zkoušíme dávat na nočník, tak doufám, že to půjde a uvidím zlepšení. Zatím samozřejmě pořád jen peru slipky a tepláčky, ale bude líp.
Tak pište vaše postřehy, nápady jak na to a taky zkušenosti. 😉

sussanah
10. kvě 2011

@beruskanula no to je totiz tak, ze ten dvoulety je uuuzasny a sikovny, kdezto vas maly je jen utrapena chudinka, kterou rodice tyraji a nici mu detsvi natlakem na nocnik 😉 😀 Ale chapu, taky jsme zazivali podobne situace, kdyz jsem s 8m klukem zastavovali s tim, z epotrebuje kakat a lidi se na nas divali, jako bychom spadli z visne. Az jsem se jich zeptala, jestli oni jako preferuji misto zastavky v aute konat svou potrebu do plinky a pokdu ne, tak proc k podobnemu ukonu nuti meho syna, kdyz on chce taky tu prestavku na zachod 🙂

sussanah
10. kvě 2011

@zuzi82 ja jeste nasla dobry strih v C&A, maji sice velikost od 1,5, ale maly je nosil od roku a vydrzely do tech 18m. Ted jsme koupili velikost 2-3roky a jsou mu akorat. Ale nas je vcelku velky, v roce mel uz 12kg a 82cm

beruskanula
10. kvě 2011

@sussanah : 😀 jj, ja od dotycy uz jendou slysela, ze sve dite ohrozuju 😠 😀

diky za vysvetleni a hlavne pochopeni 🙂

zuzi82
autor
11. kvě 2011

@sussanah 😀 😀
Slipy mám i z Hypernovy, ty jsou teda dost velké, ale když je nouze, tak nosí i ty a v pohodě. Lepší velké, než aby ho to škrtilo. 😉
Jinak se přidávám. Minulý týden na cvičení už byl Maty bez plen a instruktorka s jednou maminkou se na mě dívali jako na ekzota, který dělá něco snad i trestného, druhá maminka naopak obdivovala šikovnost našeho dítěte a i trošku záviděla. Instruktorka se mě zeptala, jestli si malý sám řekne a když jsem řekla, že to samozřejmě ještě ne, tak hodila dost kyselý úsměv a co, nějak se začít musí a vím, že časem mi i dá najevo, že se mu chce čůrat. 😵

sussanah
11. kvě 2011

@zuzi82 Urcite si sam povi, ale doporucuju mu nechat tu moznost. Uz se pomalu dostava do veku, kdy to urco zvladne. Pokud uz si ted uvedomuje co a kam dela, tak se jednou proste obrn a nedavej ho ty, ale az si sam rekne. Ze zacatku to muze byt treba signal typu tahani za pindika, nevrlost, roztekanost apod. Nebo zkus znakovani, to je u nas uspech porad (maly jeste nemluvi ani tuk). Pokazde, kdyz jsem ho davala na zachod, tak jsem poklepala pravou rukou na svuj podbrisek a rekla "curat" a pak to same s jeho rukou a opet opakovala "curat" To jsem delala pokazde a behem asi 2-3tydnu zacal ten znak pouzivat sam. Takze dneska, kdyz potrebuje na zachod, tak za mnou pribehne a poklepava si rukou na bricho a tim si rika, ze musi jit. My ale celkove znakujeme, takze nevim, jak na to bude reagovat neznakujici ditko, ale za pokus to stoji.
@beruskanula ohrozujes, to je dobry 😀 Je to tyrane dite od pohledu 😉 JInak ja zas vsude poslouchala, jak to nemuzeme zvladnout s bezplenkovkou a proc sebe i jeho trapim (jsme vylozene utrapena rodina) a ze nevim, co to je starat se odite apod. No a kdyz zacaly prichazet vysledky a maly zacal krasne reagovat, tak teda kritika presla. No a ted to opet posloucham znovu, ze jako at si nemyslim, ze s 2 detma to zvladnu, ze to je uplne neco jineho a ze nas maly je proste jen obrovska vyjimka a ze je to vlastne jenom nahoda, ze je od roka bez plen.. Tak ja nevim, kolik tech deti si budu muset poridit, aby mi lidi dali uz pokoj 😀

zuzi82
autor
11. kvě 2011

@sussanah My neznakujeme, ale už jsem si říkala, jestli na čůrání nějaký znak nezkusit, takže díky za tip. Budu to zkoušet a uvidíme, ale věřím, že to půjde. V pondělí se stalo, že začal tleskat a mířil k nočníku, tak jsem ho tam posadila a on se vyčůral, ale myslím, že to byla spíš náhoda, ale možná si fakt řekl. My totiž tleskáme hned jak začne nočník hrát a taky voláme hurá a vůbec máme hroznou radost. 😀 Tak znakování s nočníkem zkusím.

sussanah
11. kvě 2011

@zuzi82 to klidne mohlo byt naznaceni. Maly me taky nekdy sokuje, jak si spojuje veci. Nak pro curani pouziva tak od tech 12-13m, takze urcite tu sance je 😉

zuzi82
autor
11. kvě 2011

@sussanah Jo díky, určitě to zkusíme a věřím, že to brzy pochopí a začne si sám říkat. Je fajn mít chytré a bystré dítě, že? 😀 😀 😀

beruskanula
11. kvě 2011

@zuzi82 :je, super, mit chytre a bystre dite..

ikdyz ja bych si mela pockat do jeho dvou let 😀

@sussanah : si budem rozumet 😀

beruskanula
11. kvě 2011

jinak znakovani je jiste super 🙂

zuzi82
autor
11. kvě 2011

@beruskanula Myslíš na zjištění, že je tvůj syn inteligentní? To se přimlouvám, abys nečekala, ochudila by ses o rok dobrýho pocitu, že jsi porodila budoucího Einsteina 😀

beruskanula
11. kvě 2011

@zuzi82 : no proste nase babicka bude malyho desne chvalit, ze uz chodi na nocnik az bude mit dva roky....ted nerekne, ze je sikovnej 🙄 😠 🤐 ...proste des

jsem desne hrda, pysna matka 😵 😀 malej je sikulka 😵 .

jinak Flo misto ee rika bba 🙂

zuzi82
autor
11. kvě 2011

@beruskanula Buď klidná, já jsem v očích tchýně a tchána děsný tyran. Vždycky když přijdou, tak se znova ptají, jestli má Maty plínku a když řeknu, že ne, že už je prostě doma nenosí, tak hodí děsný pohled nebo vrtí hlavou. 😉

beruskanula
11. kvě 2011

@zuzi82 : 😝 🙄 tze jsme tady vsechny tyranky 😅 .. mne proste jen mrzi, ze Flo ej sikovnej, ale tchynka ho nepochvali, zatimco dvoulety druhy vnouce desne chvali 😝 -donedavna bylo jeste na plenach tak ted je desna slava, ze chodi na nocnik 🙄 🤐

😀 jinak koukam, ze tchyne vsude stejny 😀

sussanah
11. kvě 2011

@beruskanula je, ted se koukam, ze se maly jmenuje Florian, moc hezke jmeno 🙂
A neboj, jakmile to ditko prekroci tak tech 16-18m, tak uz okoli hodnoti chozeni na nocnik pozitivne 😉 A znakovani, na to nedam dopustit. Maly totiz nikdy tomu zvatlani moc nedal, to jak deti bezne zvatlaji koelm tech 9m, tak to mi maly zacal delat az tak v 15-16m, takove to babababa gagagga apod.. Slovo zatim nerika zadne, ma par oblibenych hlasek a slabik, kteryma oznacuje nektere veci, ale diky znakovani se alespon domluvime bez vetsiho vztekani se. Navic mi i povyklada, co videl a co delal apod 🙂
@zuzi82 jj vzdycky kdyz nekdo rekne, ze je moc sikovny, tak rikam, ze je po mamince 😀

zuzi82
autor
12. kvě 2011

Dobré ráno maminky,
tak jak se dnes vede při tak pěkném sluníčkovém dnu?
U nás je to dnes trochu horší, já jsem od ponědlí pěkně nachcípaná a Maty je dnes docela protiva.
Taky jsem dostala IP o tom, že dvouleté dítě, které se naučí na nočník je šikovnější, protože je v období vzdoru a tak je to těžší, než u ročního prcka, který se sebou nechá dělat, co se mamce zlíbí. Ale na obhajobu pisatelky musím napsat, že to bylo hezky napsané a rozhodně ze mě nedělala tyrana. Jen dala najevo svůj názor. Tak to beru. Vadí mi jen maminky, které mě za moje rozhodnutí a Matějovu šikovnost odsuzují.

@sussanah Chodila jsi do diskuze o BKM? Tam jste přece ještě větší tyranky než já? 😀 Taky jste tam měly takové příspěvky?

sussanah
12. kvě 2011

@zuzi82 jj chodim tam porad, ale takovych prispevku tam bylo minimum, vetsinou jsme jim rekli, ze tato diskuze je primo venovana bkm, takze rady vysvetlime co a proc delame a jaky to ma smysl, ale at nas nikdo nenapada, protoze jit do takto zamerene diskuze, aby clovek rekl, ze tamni matky jsou ... je provokace a hlasi se to adminum 😉
Ad dvoulete dite v obdobi vzdoru, no to je sice pravda, ze rocni dite je flexibilnejsi, ale opravdu se sebou nenecha delat to, co se zlibi matce 😀 Mozna ona takove ditko ma, ale my jsme rozhodne zazivali mini bojkoty nocniku asi tak od 9m a prave kolem 12-14m se bkm hodne lame, dite se bud rozhodne ze se v podstate zacne postupne odplenkovavat nebo se rozhodne, ze na nocnik kasle a tim to "konci" Nevim, jaka je situace u deti, ktere zacnou nocnik v roce poprve, ale co jsem cetla na ruznych diskuzich, tak ty deti vetsinou nemaji ani sajnu o tom, co se po nich chce, coz je pochopitelne a teda rozhodne je clovek nijak nedonuti. Naopak v podstate musi pockat do tech 20-24m, kdy uz zacne pobirat jeste vic rozumu a uz se necha ukecat 😉 Takze bych fakt rekla, ze je to o pohledu na vec.
Ale hlavne, tohle prece neni soutez, ktere dite je sikovnejsi 😀 ve skole budou bez plen pravdepodobne vsechny deti, jde jen o tu cestu, ktera matce a rodine vyhovuje vic 🙂

zuzi82
autor
12. kvě 2011

@sussanah 😀 😀 😀 Jo, jo, dobře se to čte. U nás teda dneska trochu bojkot, nebo spíš se mu nechce čůrat. Pokaždé, když jsem ho chtěla posadit na nočník ,tak se začal vztekat, tak jsem mu zase natáhla gaťky a nic, jako že se mu nechce a zatím se teda nepočůral, teď mi omylem usnul v kočáře, tak než půjde papkat, tak ho vzbudím a zkusíme to znova. 😉

sussanah
12. kvě 2011

@zuzi82 a pak ze se sebou ty rocni deti nechaji vlacet 😉 S tim necuranim, to mi maly taky jednou udelal, byli jsme na chate v jesenikach a asi se mu tam moc nelibilo umisteni nocniku nebo nevim, ale proste mi najednou odmital curat. Musela jsem ho skoro premlouvat, ale jak pises, nepocural se, ale treba necural 3-4h 😕 Zacal samoze i sam mene pit, no uz jsem mela strach, jestli nema zanet mocaku, protoze dlouho necural a pak treba chodil po 10min. Ale nastesti to doma zase behem 3-4dnu preslo. Proste mu neco preletelo pres nos 🙂

zuzi82
autor
12. kvě 2011

@sussanah Odpoledne to bylo horší, ale, když ho posazuju, tak se občas vzteká, když se nevzteká, tak ho posadím a pak se hned vyčůrá, tak nevím, jestli se vzteká, že ho tam chci posadit, když jemu se nechce čůrat 😅

beruskanula
12. kvě 2011

@sussanah : dikec...jmeno se nam moc libi 😵 ....

plne s tebou souhlasim stim prispevkem, jak si reagovala na tu IP Zuzky 🙂 ...

@zuzi82 : no treba se fakt vzteka proto, ze se mu zrovna nechce lulat 🙂 a nebo to bude chvilkovy a pak bude zase vse vpoho

zuzi82
autor
12. kvě 2011

@beruskanula Já fakt nevím, ale každopádně se dneska ani jednou nepočůral a všechno, kromě spaní, bylo v nočníku 😉

sussanah
12. kvě 2011

@zuzi82 treba fakt nechce zrovna curat, zkus to pozdeji

luciana43
12. kvě 2011

@zuzi82 Ahojky, nejdřív gratuluji, že to tak hezky zvládáte... Taky sem syna (dnes 2,5 roku) posazovala na nočník jen co si sám uměl sednout, jen aby si na něj hlavně zvyknul, od roka jsem ho pak přes den semtam doma nechávala bez plen aby si zvyknul (je v prosinci,takže venku než bysme vše svlékli, to bysme asi nestíhali), v patnácti měsících už o plínce přes den nechtěl ani slyšet a v osmnácti měsících, týden před tím než sem šla do porodnice s dcerkou, řekl že plínku na noc nechce (moc slov neuměl, ale nechci výborně 🙂 ), tak sem to riskla a bylo to v pohodě. Zvláštní je, že když sem před rokem a půl hledala informace o učení na nočníku, všude se psalo, že děti dokáží ovládat svěrače od patnácti měsíců, letos už se dočítám až od osmnácti m. 😉 S dcerkou se chystám taky začít brzy, zatím ji jen posazuji aby si zvykla, ale vidí to u brášky, tak jí to i jde a vypadá,že i ví co tam dělat, jen je tam rozdíl, že syn už od deseti měsíců chodil, takže pro něj nebyl problém v roce doběhnout k nočníku a posadit se na něj - jen občas zapomněl že se musí stáhnout tepláky a slípky 😀 , takže uvidím kdy malá začne chodit a v kolika to zvládneme. Měj se

lucie777
12. kvě 2011

Ahoj holky, to mi řekněte, kde je chyba, moje dcera si uměla v roce říct, že chce čůrat, tahala za kalhoty nebo si přinesla nočník a asi ve 14 měsících nastal zlom a nic, takže jí samozřejmě pořád vysazuju, ale ne vždycky to trefím, dneska odpoledne sem to zkusila bez plínky, občas už si zas začala říkat, a všechny čůrání byly v kalhotách, nejhorší je, že se jí zeptám, jestli chce čůrat, ona vrtí hlavou, že ne a začne zdrhat a než jí chytím, tak se počůrá, zas jí nechci dávat na nočník moc násilím, páč pak řve a stejně si nesedne, ale štvě mě, že se to tak pokazilo, nechci to nechat úplně být, aby nezpomněla ještě víc a nebyla v plínkách do dvou.. 🙄

luciana43
12. kvě 2011

@lucie777 To teda nevím, ale pokud už jí to tak pěkně šlo, co zkusit místo nočníku záchod s redukcí, pak jí nechat po sobě spláchnout, třeba by jí to zaujalo a povedlo se...

lucie777
12. kvě 2011

@luciana43 To ona si většinou sedne v pohodě na nočník a když se trefím, tak se i vyčůrá, ale místo toho, aby se to zlepšovalo a říkala si sama, tak se to zhoršuje, viz dnešní pročůraný oblečení, možná zkusíme záchod, jestli si bude připadat větší a začne si třeba zas říkat, no doufám, že do léta to nějak zmáknem a bude přes den bez nehod bez plínek.. 😅

luciana43
12. kvě 2011

@lucie777 Držím palečky 🙂

zuzi82
autor
13. kvě 2011

Ahojky,
@luciana43 to je super, že si syn říkal už v roce, že se mu chce. To my tak daleko rozhodně nejsme a dneska máme nějaký horší den. Včera dopoledne čůral 3x a dneska 8x a z toho třikrát do tepláčků i přes to, že deset minut předtím čůral do nočníku, ale já jsem nastydlá, tak nevím, jestli třeba není problém v tom, že na něho něco leze. Každopádně jsme dneska jedno čůrání odchytli díky tomu, že si začal tahat za tepláčky, tak jsem si říkala, že to bude signál a jo. Povedlo se a bylo toho v nočníku i dost, tak se mu asi už fakt chtělo. 😉 Držím palce, ať to i malá zvládne tak krásně jako bráška. Myslím, že to prostě chce zkoušet, ale nenutit.

@lucie777 zkusila bych jí nechat doma bez plenky, ať vidí, že to teče po nožičkách. Je to sice hrůza praní, ale já tak začala. Prostě jsem ráno sundala plenu a navlíkla slipy. 😉 Může to být jen přechodné období. Chce si hrát a sedět na nočníku je otrava. Vidím to trochu i u Matěje. Prostě ho nočníkem otravuju. 😉

luciana43
13. kvě 2011

@zuzi82 Přesně tak, zkoušet, nenutit a vydržet 🙂 Věřím, když tak pročítám, že s dítkama po druhým roce je to jednodušší, dá se s nima určitě lépe domluvit, ale zas sem toho názoru, že přece to není přirozený, dítko se s plínkama nenarodí, jen je prostě každý jiný a každý to zvládne jindy... Možná tenkrát nečekat druhý miminko, taky bych to nechala až to přijde nebo až na dýl, já nevím, ale jsem ráda, že jsme to zvládli nebo spíš syn to zvládl a dokonce sme i u pár známých tak trošku pomohli s odplenkováním - prý když viděli Domču jak čůrá, už to pak chtěli zkoušet taky samy a bez plínky 😀