Chci mít do léta pokoj od plínek. Pište postřehy

zuzi82
19. dub 2011

Ahojky maminky,
je tady některá, která by ráda měla do léta pokoj od plínek? Synovi bude příští týden rok a já bych ráda, aby do léta zvládnul nočník. Od neděle nosí doma jen slipy a plenku má jen na spaní. Zkoušíme dávat na nočník, tak doufám, že to půjde a uvidím zlepšení. Zatím samozřejmě pořád jen peru slipky a tepláčky, ale bude líp.
Tak pište vaše postřehy, nápady jak na to a taky zkušenosti. 😉

lena27
13. kvě 2011

já jsem začala posazovat na nočním v 15měsících. hrozná hysterie tak jsem to zkoušela asi po 14 dnech, měsíci. vůbec jsem to nehrotila, prostě tam sedět nechtěl, tak jsem ho nenutila. pak v 19 měsících pochopil co má dělat a za týden byl bez plen. pak jsem tomu ani nemohla uvěřit

zuzi82
autor
16. kvě 2011

Ahojky, tak včera byl chudák Maty téměř celý den v plínce. Nejdřív spal, pak jsme jeli do restaurace na oběd a pak zase spal a nakonec jsme byli u babičky na návštěvě a nebrala jsem nočník. A večer měl opět trochu zarudlý zadeček. Fakt na ty slipy nedám dopustit. Ještě bych ho potřebovala naučit čůrat do travičky, ale to zatím vůbec nevím jak na to. 😒

luciana43
17. kvě 2011

@zuzi82 Ahojky, tak u nás nejvíc při čůrání do travičky pomohlo, že to odkoukal od tatínka a zůstalo mu to dodnes, když jde taťka venku čůrat, malej samozřejmě musí taky vedle něj 😀 Jinak sme nejdřív začínali, že sem ho držela v náručí (jak holčička) a až později ve stoje.

beruskanula
15. čer 2011

tak jak holky? 🙂

🙂

zarzuela
24. čer 2011

Ahojte holky, taky bych chtěla malého přes léto pomalu odnaučit na čurání do plínek. Kakání už máme zmáknuté od 8 měsíce, jednou jsme to zkusili a od té doby ani jinam kakat nechce, sám si i řekne "KA" "KA" a vezme nočník, s čuráním už je to taky jakž tak dobrý, sedá si na nočník sám, ale oblečenej :o) a než doběhnu je už většinou hotovo. Někdy se poštěstí, že máme třeba 1-2plínky na den. Teď mu ale nemůžu vysvětlit, čurání venku, bez nočníčku nějak neví co dělat...
Držím vám všem pěstičky, aby se odplenkování dařilo 🙂

luciana43
26. čer 2011

Ahojky, taky bych chtěla zkusit malou přes léto odnaučit od plínek když se zadaří. Sice jí bude teprve až v červenci rok, ale kakat už chce jen do nočníku a tenhle týden vždy po spaní na mě volala že chce čůrat , volá "ččč" - má odposlouchaný od bráchy a dokonce i občas normálně přes den, tak uvidíme jestli to zvládne nebo zatím zůstaneme jen u toho,ale myslím, že je škoda toho nevyužít. Syn je od 1,5 roku kompletně bez plenek, tak se nám třeba zadaří i u dcerky 😉
Taky držím všem pěstičky 🙂

sussanah
26. čer 2011

@zarzuela na curani venku doporucuji nazornou ukazku 😉 Ne vazne, my jsme delali model synovi kamaradky, jak videl curat naseho, tak hnedka taky spustil, takze doporucuji najit nejake starsi ditko a nebo jit prikladem a ukazat ditku, ze se muze curat i na travicku. Nas teda ale jeste porad cura venku na holku, na kluka mu to nejak nejde, asi ma strach, ze si pocura kalhoty 😀

luciana43
27. čer 2011

U nás u syna taky pomohla názorná ukázka - od taťky 😉 , a u dcerky taky pomůže? 🙂

sussanah
27. čer 2011

@luciana43 asi bych sla do nazorne ukazky od tebe, precejen Natalka asi na kluka curat nebude 😉

luciana43
27. čer 2011

@sussanah 😀 😀 až teď koukám jak blbě sem to napsala...

zarzuela
28. čer 2011

@sussanah tak to s názornou ukázkou snad nebude problém, máme o 2 roky staršího bratránka tak snad mu rád ukáže jak na to 🙂

luciana43
17. zář 2011

Ahojky, tak jak? Zadařilo se?

hanickaa.d
24. únor 2014

ahoj maminky, obnovuji diskuzi. Poradí někdo co do začátku? Jestli nechat dceru nahatou doma a posazovat, nebo oblíct a vždy posazovat....nebo??? poraďte co vám osvědčilo, vyšlo 😎

anetka1701
24. únor 2014

@hanickaa.d mně hodně pomohlo nechávat nahatou a často posazovat, za čůrání udělat divadlo a chválit :o) Občasnou louži okomentovat - nenadávat, spíš vysvětlovat...

hanickaa.d
24. únor 2014

@anetka1701 dnes jsme to zkusily přesně jak píšeš...no sušíme sušíme 🙂 uvidíme za týden 🙂

anetka1701
24. únor 2014

@hanickaa.d já jsem třeba vypozorovala, že Šárka čůrala vždycky po probuzení. Tak ihned po probuzení jsem sundala plínu a šup na nočník... vyčůrala se a byla "sláva" :o) nebo jsem jí dávala pít na nočník a tak... prostě jsem se snažila aby na nočníku bylo co nejvíc úspěchů... No byl to boj :oD za pár měsíců mně to čeká zase, nemůžu říct, že bych se těšila :oD

mina_
24. únor 2014

@hanickaa.d
já mám systém asi jako @anetka1701 Bohužel to zkoušíme už měsíc a stále mám pocit, že chci po synovi moc... jako překážka je i to, že zatím v podstatě nemluví a tak si neřekne.... spíš odhaduju podle jeho rytmu, takže po spinkání hned na nočník, po jídle a hoooodně často přebaluju, aby byl pořád suchý a přišel a to, že mokro je nepříjemné... byl pokus nechat ho i nahého, ale zatím je mu to jedno... hodí bobek i loužičku na podlahu a je to...
Jako jediný úspěch vidím, to, že přes noc máme už několik měsíců suchou plínku, za týden máme přes noc mokro v plínce tak max 2x, ale většinou jen jednu a to pokud má neklidnou noc...
Na nočník zkoušíme od jednoho roku, látkumeje a teď tak měsíc nepoužívám velmi savé kalhotové plínky, ale vždy jen 1 čč narovno...

asi prostě budu muset ještě chvilku vydržet.... ale do léta chci aby byl určo bez plen 😝 😝

hanickaa.d
24. únor 2014

@anetka1701 no já vidím a vím, kdy bude čůrat, ale prostě se nevyčůrá do nočníku ani na záchod....pak začne pořád poskakovat a lítat, to prostě vidíme že se jí chce, ale až ji dám tepláčky tak to pustí...musíme to prolomit jinak to chápe a vydrží na nočníku. Dneska si tam jen jednou učurkla 🙂

hanickaa.d
24. únor 2014

@mina_ a kolik má syn? Moje Ema taky nemluví jen slova a až se pokaká tak to řekne

mina_
24. únor 2014

@hanickaa.d 19 měsíců, u nás nejsou ani slova... jen ham, haf a baba -jako halo halo do telefonu a tím to končí... ☹ Zkouším i to, aby mi nočník přinesl a nebo se zatahal za gatě... ale má z toho zatím srandu.. jednou teda si sedl oblečný na nočník a měl tam bobek, ale to bylo fakt je jednou....

hanickaa.d
24. únor 2014

@mina_ no jednou se to naučí 🙂 jen ta trpělivost naše a dobrý návod 🙂 tak to Ema si i svleče gatě, natáhne zpět...prostě vše okolo na 1, ale do nočníku ani ránu 🙂

mina_
24. únor 2014

@hanickaa.d no, to Tom si je taky svlíkne, ale když uzná za vhodné a ne ve spojitosti s nočníkem... já vím, že to zatím nemá smysl hrotit, i finančně je mi to tak nějak jedno - látkuju, ale už mě nebaví tahat tašku s plínama a v zime je problém s přebalováním venku....