Chleba s máslem, Rama nebo normální máslo? A odkdy ?

2010kacenka
25. čer 2011

Ahojky 🙂 prosím prosím o radu...nikde nemůžu najít nic o másle.... Máme 10 měsíců a bojujeme s jídlem jak se dá. Maličká některé dny nechce jíst vůbec nic tak jen kojím.... zkoušíme vše možné ☹ Manžel si natřel toustový chléb s máslem (ramou) a jak to malá viděla ....začala pomlaskávat, tak jsme jí dali kousnout a byla jak divá..... snědla celý toustík. Jak jsem byla ráda že konečně něco papá a navíc s takovu chutí...... ani jsem nepřemýšlela nad tím, jestli to může nebo ne 😒 Až teď 😒 a nijde to nemůžu najít.... Nevíte prosím něco o másle ? Děkuji moc

marhulinka
25. čer 2011

@2010kacenka za mě doporučuju máslo od dr.Haléře,je nejlepší 😉 /myslím tím nejkvalitnější podle testu laborky.-)/

weri1
25. čer 2011

tak my s manželem taky jíme ramu a floru ale dítku bych dala klasický máslo

2010kacenka
autor
25. čer 2011

🙂 a můžeme už v 10 měsících ? Není to brzo ?

jaa
25. čer 2011

Taky bych tak malému dítěti dala radši pravé máslo a ne ztužený tuk margarín.. 😉

fiallinka
25. čer 2011

Máslo by vadit nemělo, i do příkrmů se doporučuje dávat olej... ale radši máslo než ramu 🙂

kristi
25. čer 2011

rozhodně radši máslo

eyael
26. čer 2011

@2010kacenka - tak nebudeš jí to dávat na kila 😉 mmch, dcera, když ochutnala pravé máslo tak už žádné náhražky nechtěla 😉 😵

eloana
26. čer 2011

Maslo..... floru ani ramu nejime..delam mu i prikrmy na masle...

crca
26. čer 2011

Kupuji jedině klasiku máslo a nebo když už něco na rychlé namazání tak olivovou Zlatou Hanu 😉 Jinak pokud jde o věk,v 10ti měsících jí to neublíží když nebude mít půl bochníku chleba denně s 1cm vrstvou másla 😅

bocinka
26. čer 2011

Já dávám obojí.... i máslo, i floru malá má ráda oboje.... dneska už jí dávám vybírat, které chce.... 😀

kotatko
26. čer 2011

Taky hlasuju rozhodně pro máslo. Taky je dobrá lučina,

xkacatkox
26. čer 2011

rozhodně máslo, Lučina a jiné podobné až od roka, to máte za pár, my na dětském teda dětem margaríny vůbec nedoporučujeme, margaríny at si jedí dospěláci když mají tu potřebu ale děti by neměli 🙂

weri1
26. čer 2011

tak lučina se může právě dávat dřív než v roce

benjik
26. čer 2011

Máslo a když jí to chutná taks e neboj,ten trošek jí neublíží. Naše zas už půl roku ujíždí na škvarkové pomazánce,když ji vidí u prababi,ale je to tak jednou za měsíc.

berenika39
26. čer 2011

@2010kacenka máslo určitě, v pohodě, ramu taky,ale mě ty uměliny moc nejedou, to ale neznamená, že by to prcek nemohl jíst🙂. plus klasické žervé, pokud najdeš takové to v tom alobalu, klasické, nebo ho ted dělají v kelímku. Lučina taky.
deset měsíců je tak akorát, kdy s tím můžeš začít, neboj. 😉

kammka
27. čer 2011

v 10ti měsících , když už, tak máslo.. s rostlinnými margaríny bych počkala.. ale já si teda nejsem jistá, ale je to mléčný tuk a i pečivo nám dr. říkala až po roce, kvůli lepku.já do roka i kaše dávala jedině bezlepkové, tj. rýžová, jáhlová, kukuřičná. pečivo ani náhodou.
ta lučina není problém, je to už sýr, ten je z překysaného mléka, to je něco jiného.

andelka
27. čer 2011

@kammka dneska už se lepek doporučuje zavádět mnohem dřív, do 7měsíce věku. Takže pečivo v 10měsících úplně v pohodě. I máslo, sýry, jogurt... Dany snídá od 11měsíců - pečivo s máslem, Lučinou nebo žervé. Máslo máme z farmy čerstvé v kouli - mňamka ohromná. 🙂

kammka
27. čer 2011

@andelka hmm, takže ta doporučení, která jsem od Dr. slyšela já, neplatí?? kdo se v tom má vyznat??? dceři budou 4 v září a je to zase jinak???nwechápu..docela mně to štve. nám to zakazovali, i kvůli alergiím atd..

berenika39
27. čer 2011

@kammka nechci tě strašit, ale petrovi jsou tři a už je to taky jinak...kuk třeba sem, to je jen shrnutí....
http://www.rodice.com/clanky/prvni-rok/nove-poh...

blandik
27. čer 2011

ono se to dost mění, doporučuje se nově zavádět alergeny - tj. lepek v době, kdy je dítě ještě kojeno - tím se to posouvá na ten dřívější měsíc -ale souvisí to s kojením, takže pokud je dítě bezproblému kojeno, tak je v poho, pokud se lepek dá i později...

K tomu máslu - margarin. Taky jsem pro máslo. My jsme nemohli do dvou let mléčné věci, takže jsme dávali výborné BioVive - složení je - kokosový a palmový olej, slunečnicový olej, mrkvová a citronová 'štáva - a chu´=tově je to úžasné. Nespadá to do kategorie margarinů. Ale stojí cca 40 kč/250g.

blandik
27. čer 2011

@berenika39 - výborný článek. ahojky.

kammka
27. čer 2011

@berenika39 díky za článek, super.. takže já jsem se stresovala s bezlepkovými kašemi a sunarem na vaření krupičky po roce zcela zbytečně ☹
nakonec to bude jak za našich matek, nebude problém dát ročnímu děcku svíčkovou s knedlikem.. pak se ptej na radu doktorů, lepší bude se ptát babičky. vypadá to, že u druhého děcka, pokud nějaké bude, to bude pokud jde o jídlo pohodička 🙂)))

andelka
27. čer 2011

@kammka neteřím je pět a taky neměly do roka lepek, tehdy se věřilo, že je to prevence celiakie. Ale nové studie, asi rok dva zpátky potvrdily úplně něco jiného a snad všichni pediatři to doporučení přijali, stejně jako nové články a knihy. Teď jsou nové studie i o vejcích, že není třeba s bílkem čekat do roka. Ale to ještě není tak obecně známé.
Já dám na svou Dr, má celkem přehled, ale nakonec spíš na sebe. Takže jsem lepek zavedla v 8měsících, postupně pomalu. U dalšího prcka začnu v 7měs.

berenika39
27. čer 2011

@kammka
@blandik
článek fajn, ale jasný důkaz, že se nemá nic přehánět - žádné extremy, nic přehnaně brzo, ale ani s ničím neotálet do tří let - jediné jisté s výživovými doporučeními to má maminka dvojčat, tam je to snad stejné 😀 😀 😀 😀 , ale stačí rok a všechno je jinak🙂.

lidiab
27. čer 2011

Ja jsem synovi zacala ob den davat chleba s maslem nebo s "pomazankovym" syrem davat asi pred tydnem. Namazu jen tenouckou vrstvu a on to ji moc rad. Margariny a jine tak zvane "zdrave" rostlinne pomazanky bych diteti nedala. Na co? Maslo, ktere nepouzivam k peceni, kupuji ve farmarske prodejne. Z tech pomazankovych syru davam Fenix, Philadelphii, Zerve. Lucina mi prijde moc slana - dukazem toho je skutecnost ze cheescake jen z Luciny chutna hodne neobvykle slane, kdyz to cheescake z Philadelphie nebo Zerve chutna jako cheesecake. Takze si na to davam trochu pozor....
Lepek jsem zacala zavadet kolem toho 7. mesice.

2010kacenka
autor
11. črc 2011

Děkuji moc všem za rady a návody - není nad přítele na drátu 😀 Ještě jednou velký dík