Chodíme se synem plavat a on pořád brečí. Poraďte

pavlina05
28. led 2009

Holky, začali jsme s našim drobkem chodit plavat.
Z prvu se to zdálo jako dobrý nápad, ale hned od počátku poplakával v šatnách a sprchách.
Předpokládala jsem, že to bude náročné než si zvykne na změnu prostředí, lidi a vodu.
Ale!!!

V plavání už jsme byli 5 krát a stav se nelepší, ba naopak horší!!! MAlý brečí celou dobu ve vodě, vzteká se, neslyším vlastního slova a z plavání nemáme oba nic. ....... Jo, stresy ☹ ☹ ☹ ☹

Máte podobnou zkušenost? Co poradíte? Ukončit a začít později nebo se nevzdávat?!

(máme 7,5 měsíce)

kubaka
7. únor 2009

pavlina nikitazak - přesně tak. Děti tyhle aktivity většinou děsí a a nic jim to nepřínáší. Je to fakt aktivita pro maminky, aby se nenudili a navíc měly pocit, že dělají něco pro děti.
Ale v jiném vláknu se do mě pustili s tím, že už kojenec potřebuje kolektiv, protože se tím učí!! sociálním kontaktům. Opravdu: do dvou let je tyto aktivity spíše ruší ve vlastním zažíváním světa. KLid, mámu, tátu, píseček. Jsou to prostě fakta, která zná každý psycholog - proto mě opravdu nadzvedává ze židle, když pak matka 8 měsíčního kojence, který navštěvuje anglické lekce Helen Doron pohrdavě odfrkne, že každý psycholog má jiný názor, a je tolik protichůdných psychologických směrů, že se "nedají vůbec brát vážně". Ovšem její mimino v osmi měsících neleze, nesedí a dle neurologa je opožděné 😒 - to jí nijak netrápí - ovšem 🙄

Takováhle neznalost, neinformovanost a přezíravost vůči vědění a faktům mě tady občas silně dráždí.

nadik
7. únor 2009

Ahoh holky můžete mi říct co z toho ty děti mají?? Plavat se nenaučí a když se jim to nelíbí, tak já bych své dítě takhle tedy netrápila....

kubaka
7. únor 2009

nadik - vůbec nic z toho nemají - o tom právě tady diskutujeme 😀 že je to zbytečné, když se jim to nelíbí. A i kdyby se jim to nakrásně líbilo, tak jim to taky nic nedá. Dítě je schopno se naučit koordinovaně plavat tak možná po čtvrtém roce. Kvůli tomu ho nemusím ale máchat v bazénu pod vedením "instruktorky" od půl roka věku za nekřesťanské peníze, že... 😅 My jsme se tu právě shodly, že je zbytečné s nimi chodit plavat, takže je netrápíme. My byli třikrát, nic moc, pak měl úraz, tak jsme to zrušili. S druhým synem už mě to ani nenapadlo.
V jiném vláknu ale naopak matky řešily, že se musí vydržet, protože se dětem přeci voda "musí" líbit a "musí" pochopit, že to nic není a je to děsná zábava. To je ovšem neobyčejně idiotský přístup 😠

nadik
7. únor 2009

kubaka: jojo já četla jen ty první příspěvky a ten tvůj až potom 😀 no mě když to někdo říká, tak mě to taky zvedá ze židle.... ano samozřejmě,že jim instruktorka řekne, že ať to vydrží tak ona z toho má prachy a to jí zajímá..... 😉 a už vůbec to nepochopím u matek co mají doma i třeba pidi zahrádku kam v létě mužou dát bazének a je to bez stresu. Takže si to dítě vytvoří k vodě odpor a ten se nezapomíná.....

martimarti
7. únor 2009

Také se chystám příští týden na první lekce plavání, já neinformovaný, neznalý, přezíravý idiot. 😀 😀 😀 Chudák to moje malé dítě ☹ ☹

kubaka
7. únor 2009

martimarti - 😀 😀 😀 😅 😅 😅 s humorem jde všechno líp 🙂

sheherazada
8. únor 2009

tak já sem začala s verčou chodit v 6ti měsících a super, jako fakt se jí to líbilo, instruktorka bezva. No jenže se separační úzkostí někdy před měsícem přišlo i to,že najednou nechtěla polejvat hlavu, pod vodu už ani náhodou a trvá to doposud, takže sme si řekla, ýe končím a zkusíme to až bude starší. taky nemám potřebu jí to nutit. Ona je teda nadšená z dětského koutku co tam maj, ve vodě je celkem ráda, ale jak se jí namočí hlava, ví že se bude brzo potápět a už je protivná a pak řve. Já se teda neptala, co mi kdo doporučuje, já dávám pauzu a budem chodit někam do herny, nebo hudební školičky, prostě někam jinam mezi dětim kde bude štastná🙂

majka07
8. únor 2009

Pavli, my když začali chodit tak Mau na začátku poplakávala, ale pak to byla pohoda, po 5 lekcích na další došli nový maminky a tatínkové a dětišky, bylo nás tam šíleně moc a bylo to zase dost nahnutý a teda nejvíc udělalo prostředí, ta ozvěna tam byla šílená, bolela mě vždy hlava a tak jsme se na plavání vykašlali......tak jsme se domluvili se známou a sešli se u nich doma, udělali takovou siestu a jelikož mají bazén doma krytej tak jsme si zablbli u nich a bylo to tam bez breku, sem tam se sejdeme u nich a sem tam si zajdeme do bazénu a je to mnohem zábavnější než na kurzu. Známá vydržela lámat to přes koleno a malého do vody nedostane a zhoršilo se samotné koupání.

lenkabu
8. únor 2009

Plavání děti a je jen pro maminky? 😅 Vtipné...některé děti děsit může,ale takhle zevšeobecnit se to přece nedá.Mně tam dcera vůbec neplakala,jak vidí bazén,radostně piští a snaží se tam vlézt sama...kvůli sobě na plavání opravdu nechodím.

lenkabu
8. únor 2009

mělo tam být děti děsí..

lenkabu
8. únor 2009

Sohlasím s tím že nenutit když řvou 😉 Ale že je potřeba do 2 let sedět doma s mámou,to se opravdu nedá říct všude....Vanda kolektiv miluje,chodíme plavat,do herny a hudební školičky,je nadšená...a opožděná rozhodně není, nemá zdravotní problémy z plavání,naopak je otužilá......

zuzik03
8. únor 2009

holky, nenasazujte zas matkam psi hlavu - to, ze nekomu deti v bazenu rvou, neznamena, ze tam rvou vsem - u nas je pokazde v bazenu nadseni a u spousty dalsich deti taky 🙂 kazde dite je jine, kdyz se mu plavani nelibi, nebudu ho trapit, to je snad jasne, ale kdyz se to libi, tak proc nechodit ? Pro matky to urcite neni, ty se umi zabavit samy 😉

A kubaka, to, ze kazdy psycholog ma na "spravny" pristup k vyvoji deti rozdilny nazor, to je proste fakt, kazdy at si vybere, co mu vyhovuje 😉

majka07
8. únor 2009

My doma nesedíme, v kolektivu jsme pořád, já hlídám kolikrát do měsíce pár dětí, chodíme plavat se známýma ale ne do kurzu, tam jí to prostředí nejspíš vadilo. Mau vodu miluje, je to živel, ale bohužel v kurzu to tak nevypadalo, se jí tam nelíbilo tak jí tam tahat nebudu.

majmuna
8. únor 2009

kubaka ty me bavis 😀 😝 Ja z plavani opravdu nic nemam..leda tak upoceny triko a hruzu z toho jakej bude zas natresk na parkovisti abych kurz stihla 😅 Nechci ale malyho ochudit o tu radost a nadseni...jen vidi vodu kope nohama a tesi se 🙂 Jo a mimochodem v osmi mesicich nam taky nelezl chudacek opozdenej 😀

majmuna
8. únor 2009

Jo jo bavim se asi sem neznala neinformovana a prezirava 😝

katka_j
8. únor 2009

já jsem taky chodila s malou na plavání, líbilo se jí tam,ale neměla ráda potápění, u toho vždy řvala a polívání konvičkou taky. potom se to teda zlepšilo,ale jinak ve vodě řádila a moc se j í tam líbilo, však je taky ve znamení ryb,ne? 🙂 . Myslím si,že je to pro děti dobré,za prvé se učí být v kolektivu a seznamují se z vodou. Nejde o to,že se naučí či nenaučí plavat ale o to trochu to poznat. i když mi malá řvala u potápění tak jsem to nevzdala a dál s ní chodila, jen jsme se nepotápěli....

petruna
8. únor 2009

necetla jsem celou diskuzi, ale neda mi to neprispet.
Ja na plavani nechodim, ale ne proto ze bych si myslela, ze je to zbytecny, ale protoze jsem sobecka matka, ktera nedokaze prekousnout trauma z plavek a vody se bojim.
Ale znam spoustu matek co na plavani chodi a hrozne si to pochvaluji, protoze jejich deti jsou z toho nadsene.
A zaroven neznam zadnou matku, ktera by dite nutila plavat, kdyz by z toho melo hruzu a brecelo tam.
Jako jasne ze se deti uci plavat az mnohem pozdeji, ale nedelame snad pro sve deti vse co je potesi ?
Kdyz vidim, ze syn z neceho nadseny, ze ma nejakou cinnost rad, tak mu ji umouznim.
Neni nad spokojene dite.
On je treba daleko radsi nekde v kolektivu mezi lidma (ma teda radsi dospely nez deti) nez sam se mnou doma.
klid, mama, tata mu teda zadne extra pozitky neprinasi. Kdyz je sem mnou sam doma, tak ho mam porad na teplakach, ale kdyz jsme mezi lidmi, tak je proste neuveritelne spokojenej a hodnej.To mam proste za tech skoro 11 mesicu vyzkouseny. A mimochodem, my jsme mezi lidmi od sameho zacatku a muj syn lezl a stal o mesiic driv nez je bezne. I podle dr. je pry napred , co se pohybu tyce (to se nechlubim - neni cim, kazde dite je jine, jen konstatuji k prispevku vyse...)

KOho dite na plavani rve, at tam neleze, ale nenavazejte se tady do vsech maminek, co s detmi chodi plavat nebo s nimi provozuji nejake aktivity navic nez aby s noma cely dny sedely samy doma na p.....
Taky neznam nikoho, kdo by tam chodil kvuli sobe, naopak se hodne z nich premaha, aby udelali radost svym detem.
To bych rovnou mohla rict, ze matky, co nikam nechodi, jsou sobecky, protoze jsou liny zvednout zadek a neco pro sve deti delat .
(podotykam, ze si to nemyslim, ale nabizi se to srovnat)

petruna
8. únor 2009

ted jsem si trochu cetla na zacatku diskuze a sama za sebe si myslim, ze pokud dite takhle breci, opravdu kazdou lekci, tak fakt nema smysl tam chodit. To uz taky povazuju za trapeni ditete.
Jako jestli je bezny, ze si dite musi zvykat 10 lekci, tak to uz mi taky zavani tim, ze instruktorka chce kseft.
Ale nevim, nemam ty zkusenosti jako ona.
Proste kdybych chodila na plavani a kluk by mi tam brecel stejne jako Pavline 05, tak tam proste chodit nebudu.
To mi pride fakt divny, ho takhle "trapit".

petruna
8. únor 2009

jen dodatek : k tomu klid, mama, tata....(pisecek) syn je s nami samozrejme rad, nechci tim rict, ze je doma nestastny nebo ta, aby me treba nekdo nechytal za slovo....ale nic naplat, doma se obcas nudi. Ja se teda fakt nenudim.
Nedovedu si predstavit, ze by byl do dvou let jen se mnou a s manzelem a nestykal se s jinymi detmi a lidmi (mimo pribuzne) 😲
Nechci aby se lidi bal a drzel se moji sukne, kdykoliv nekam prideme.. (kdyz nepocitam obdobi, kdy to tak proste je, to mi nevadi)
ale pokud nekdo chce mit doma takoveho zavislacka a mamanka celou dobu jeho detstvi, tak proc ne...kazdy to mame jinak. Nekdo chce aby jeho dite bylo spolecenske a nekdo si zas preje, aby jeho dite bylo upoutane vyhradne na nej. (pripadne na tatu a pribuzne)

to.manka
23. bře 2009

My jsme začali chodit na kurz plavání v březnu. První dvě lekce v pohodě, pak jsme byli týden nemocný.Po nemoci jedna lekce v pohodě, ale ty další nic moc. Prostě přijdeme do šatny a začne strašný řev a trvá po celou dobu než přijdeme k bazénu tam je pak klidná. To samé když vylezeme z bazénu, zase celou dobu prořve. Teď naposledy pofňukávala už i v bazénu ☹ Máte někdo taky podobnou zkušenost? Nevím, jestli máme vydržet nebo raději přestat chodit a zbytečně tak malou nestresovat 😖
Jinak Markétka je celkově klidné miminko, nebojí se cizích lidí a vydrží si hrát docela dlouho sama

petka80
23. bře 2009

To jsem se opravdu pobavila, že na plavání chodím vlastně kvůli sobě, abych se doma nenudila 😀
Ano, kvůli sobě tam každý týden jedu, sbalím všechny věci, naložím, vyložím, dorazím na plavčo, svlíknu sebe i dceru, pak si užívám plavčo, pak zas oblíknu sebe a dceru a jedu domů....... 😉

Já s dcerou plavu od 6 týdnů, nejdříve doma ve vaně pod dohledem instruktorky, od 6 měsíců chodíme do bazénku. Jsem přesvědčená, že je to pro ni jen dobré a rozhodně to není o "plavání "jako takovém, jak tu někdo psal, že takhle malé děti stejně plavat neumí..... Např. u nejmenších dětí pobyt ve vodě hodně pomáhá na koliky, navíc na vodu jsou zvyklé z bříška, takže je to pro mě známé prostředí, je to velice dobré také na správný psychomotorický rozvoj atd. atd.
Dceři se plavání líbí, jsem přesvědčená, že se nikdy nebude bát vody a plavat sama bude umět velice brzy.
Důležité je i třeba to, že děti, které takhle chodí plavat, se pravděpodobně neutopí, pokud by se stala nějaká nehoda, když třeba malé dítě spadne do bazénku 😔 Takové dítě umí samo vyplavat na hladinu, dostat se ke kraji a tam se chytit. To vše se v kurzech také nacvičuje.

Nechtěla jsem se tak rozepsat, ale opravdu mě některé názory nadzvedly ze židle ☹ Neobhajuju plavání za každou cenu, ale prosím nesuďte něco, o čem nic nevíte.

barushka
24. bře 2009

Ahojky, tak se přidávám se zkušeností, začali jsme plavat nedávno a jsou na 3 měsíce. Máme za sebou 4 probrečené lekce s tím, že malý je celou dobu v klidu a začne plakat až ho ponořím do vody. Přišlo mi, že je na něj voda studená, takže začalo otužování a teď koupeme doma cca v 33-34 st., bazén má 30-31 st. Dneska jdeme zase a chystám se mu zkusit dát dudlíček. Nemám pocit, že bych ho nějak týrala, chci, aby si zvykal na nové věci, na vodu, na kolektiv, na hry. Pokud ale bude plakat ještě pár lekcí, tak budu asi uvažovat, co s ním. Hrůza je, že většinou rozpláče všechny děti, takže pak neslyšíme vlastního slova a lektorka z nás asi je na nervy 😀 Odpoledne můžu dát vědět, jak to dnes proběhlo 😉

petka80
24. bře 2009

barushka, to bude asi opravdu tou teplotou vody, je to poměrně studené na tak malé mimčo. My jsme šli do bazénku se 30 stupni až na 6 měsících a do té doby jsme otužovali doma, abychom se postupně dostali na tuhle teplotu, naše instruktorka nám to vysvětlovala, bylo to nějak půl stupně za týden, že jsme ubírali, už si to ale přesně nepamatuju, tak se zkus na to zeptat.

martimarti
24. bře 2009

Barushko, také chodím s malou plavat, u nás v pohodě. Ale kdyby malá proplakala 4 lekce, tak bych vycouvala, obdivuji tvé nervy. Pokud dítě pláče, tak se mu asi něco nelíbí ☹ Já bych malou takhle netrápila.

radkar
24. bře 2009

Nám plakala asi první dvě lekce. Teď si to užívá, směje se. Už se potápí bez problémů. Ale je fakt , že my jsme začli až v 7 měsících. My teda máme bazén většinou tak 33-34 stupňů, takže jí fakt zima není 😀 .

verena
24. bře 2009

My jsme chodili se synem na cvičení od 4 měsíců, moc se mu tam líbila ta atmosféra (maminky, říkanky) a ke konci už byl fakt číslo, má hrozně rád ostatní děti, pořád na ně výskal a upozorňoval na sebe. Tak jsem ho teď přihlásila na plavání. Doma měl jako malý k vodě obezřetný vztah, tak jsem byla odhodlaná, kdyby se mu to nelíbilo, okamžitě přestat chodit, nebo aspoň zaměnit za cvičení. Myslím, že si dítě zbytečně vypěstuje trauma a stres z vody. Kydž si vzpomenu, jak mě v tělocviku nutili hrát basket (a to jsem byla spíš na balet), nevím, proč bych měla své dítě nutit k něčemu takovému v tak nízkém věku. Ale kupodivu malému se plavání hrozně líbí, vodu v podstatě nevnímá, má radost, že je mezi dětmi a myslím, že je mu i příjemný ten pohyb ve vodě. Myslím, že bylo dobře, že nejdřív chodil na to cvičení a zvykl si tak na prostředí babycentra a na děti.

smilena
26. bře 2009

to.manka já chodím s malým od 4 měsíců. Ze začátku bylo vše v pořádku, ale teď jsme byli na 12. lekci a už tak od té 7. jak přijdeme do šatny tak natahuje. Když se musím osprchovat a nechat ho samotného v herničce, tak taky řev, jakmile jdu do sprchy s ním, tak taky. Ve vodě fňuká jen chvíli, pak se zabaví i potápění mu jde. Jak si ho ale vezme instruktorka a třeba ho posílá mně do vody po klouzačce nebo pod vodou, tak taky začne natahovat...připadá mi, že je to tím, že začal víc vnímat cizí lidi... Takže váhám, jestli si zaplatit další kurz nebo se na to vyprdnout. J ☹

aponchie
26. bře 2009

barushka tak to nechapu co pises...chce aby si ve 3mes,zvykalo na neco ??to nemyslis vazne teda 😔 jestli ti teda neprijde divne a netrapi te,ze tve dite to nema rado a prostestuje proti tomu tak co uz?ne tohle fakt nepochopim.. 😝

jabluncanka
27. bře 2009

Ahoj vespolek,

mám takový problém - budeme mít koncem dubna 3 měsíce a já bych ráda začala se synem chodit plavat.Posílala jsem infomailíky s dotazem na zahájení kursu jak do Kenny,tak do Nekky a žádné odpovědi se mi nedostalo...Může mi někdo prosím poradit,jak postupovat??Zda třeba zavolat?? 😕

smardik
27. bře 2009

jabluncanka já chtěla chodit do keny ale nakonec tam nechodíme, u nás je taky ale na emeil mi neodpověděli tak jsem tam volala a domluvila se a je to,takže radím zavolat 🙂. jo a dovolala jsem se asi až na pátý pokus

my začínáme chodit plavat 9.4 a nedělám to kvůli sobě, to můžu jít sama. chci to zkusit protože si myslím že by se to malému mohlo líbit a když ne, tak prostě chodit nebudeme,nehodlám tam chodit za každou cenu, důležitá je pro mě spokojenost mého syna a on sám si určí zda se mu to líbí či ne