Chodíme se synem plavat a on pořád brečí. Poraďte

pavlina05
28. led 2009

Holky, začali jsme s našim drobkem chodit plavat.
Z prvu se to zdálo jako dobrý nápad, ale hned od počátku poplakával v šatnách a sprchách.
Předpokládala jsem, že to bude náročné než si zvykne na změnu prostředí, lidi a vodu.
Ale!!!

V plavání už jsme byli 5 krát a stav se nelepší, ba naopak horší!!! MAlý brečí celou dobu ve vodě, vzteká se, neslyším vlastního slova a z plavání nemáme oba nic. ....... Jo, stresy ☹ ☹ ☹ ☹

Máte podobnou zkušenost? Co poradíte? Ukončit a začít později nebo se nevzdávat?!

(máme 7,5 měsíce)

martule20
28. led 2009

Ahoj Pavli, my naštěstí podobnou zkušenost nemáme, ale naše instruktorka radí vydržet! Sama si to prý
s dcerou vytrpěla, brečela snad deset hodin a pak se to najednou zlomilo a dnes je Bára plaváček 🙂
Nebyla jsi náhodou s námi ve snažilkách? (missed abort...? )

klouzavka
28. led 2009

pavlina05 •ahoj, co tu píše martule20 můžu jen potvrdit, chodíme totiž do stejného kurzu 🙂 Vydržet, vydržet!!!!!!!!!

jjaanca
28. led 2009

A děláte všechno co ostatní? U nás se to taky zlomilo, ale jakmile malá začala plakat, tak jsem s ní šla stranou a něco jí začala ukazovat, popřípadě jsem s ní vylezla úplně z vody a když se uklidnila tak se zase vrátila. Časem to vypadalo tak, že začala plakat vždycky na konci, tak jsem s ní odcházela z bazénu dřív. Myslím, že by se mělo s bazénem seznamovat postupně a ne násilně přes pláč.

martule20
28. led 2009

klouzavka: Jé, čauky, Luci, koukám, že máme na večer stejný program 😀 No, já už se jdu vrhnout na to cvičení,
dnes na náhradce to zase byla samá vyžlina, tak s tím musím do léta něco udělat 😉

jjaance: Děláme všechno, co ostatní, i když prckové pláčou. Někdy mi to taky přijde tvrdé, ale naše
lektorka razí heslo neustupovat jim... Asi na tom něco bude, ale popravdě taky nevím, jestli bych
vydržela, i kdyby mi Eliška několik hodin po sobě probrečela. Ono se říká, že jak s nimi jednou z toho
bazénu vylezeš, tak už se tam nevrátíš... (myslím tím, že třeba na břehu přestane prcek brečet a
jakmile se vrátíš do vody, třeba začne brečet znova a bude předpokládat, že s ním zase vylezeš...)

pavlina05
autor
28. led 2009

martule20 díky, jj, byla jsem tam. A už se raduji z klučíka 🙂 🙂

...dělám vše co ostatní...ale když pláče moc, tak jdu bokem a hladím jej a povídám sama....

Holky, já nevím zdali vydržet...chtěla jsem, ale opravdu za každou cenu??? když on se fakt trápí!!!! 😢

eps
28. led 2009

Vydrž! My první kurz (od 8 měsíců) jakž takž (řev většinou jen po potápění), druhý kurz (po roce věku) už vždy s řevem-ale jen jakmile jsme měly skákat z okraje bazénu do vody). Tam s náma byl chlapeček a ten řval opravdu od šaten po závěrečnou vířivku... Paní nám doporučila, ať vydržíme, ať jdem na další kurz, ale už jsme to nechali - z několika důvodů (vyrážka, plavání přes zimu-nemoci, plus teda osoba instruktorky a Madlenčin řev).

Zkuste si zajít, pokud máte možnost, soukromě, jestli je v problém v moc lidech, hluku, prostředí... Madle třeba vadila i teplota vody.

A ještě jedna věc, paní (koordinátorka na suchu) se ptala, jestli nejsem ve stresu já, že to děti vycítí (měla jsem před státnicema)...i to může být důvod! Takže hodně sil! A opravdu, zkuste vydržet!

jjaanca
28. led 2009

No... já sama se jako dítě bála vody a kdyby mě tam nutili tak mi akorát vypěstujou fóbii - ten strach si pamatuju, opravdu jsem si myslela že mi jde o život. Proto bych tohle Lucce nikdy neudělala.
A na plavání kam chodím já, razí jinou teorii. Kdyby mi řekli že jí nemám ustupovat, tak by mě tam už neviděli. To, že se prcek bojí vody není žádný zbytečný vzdor ale strach z neznámého.
No a my jsme se do bazénu vrátily (i když jsme vylezly).

martule20
28. led 2009

pavlina05: No tak to je supér!!! Pamatuju si Tě, prožívala jsem to s Tebou a o to větší radost
mám z toho, že se vám to napodruhé tak rychle zadařilo! 🙂

jjanca: Máš asi pravdu, jak říkám, naštěstí jsem to nezažila a vůbec nevím, co bych v dané
situaci dělala já. Tak držím palečky, ať už se z vody můžete jen a jen radovat Oba 🙂

aponchie
28. led 2009

tak na co cekas? 😅 to ukonci kdyz se mu to nelibi to te ma poblit aby jsi to pochopila? 😝 😀

aponchie
28. led 2009

nevim proc bych mela mimochodem neco delat tak dlouho az toho druheho zlomim pac nema sanci na odpor 🙄

jjaanca
28. led 2009

Sem nad tím ještě přemýšlela....... a mě hodně záleží na tom aby mi Lucka důvěřovala. Když je v nějakym problému, tak je tu máma která jí v tom nenechá.
Vy víte že voda je fajn, ale to dítě to neví a má strach.
(Když jsme chodili za Mikuláše tak si pamatuju že se v jedné rodině smáli tomu když se dcera bála čerta a strkali jí k němu až se z toho chudinka poblinkala - z takovej lidí je mi fakt zle. Sem měla sto chutí je přepadnout s pistolí a kuklou a až by se strachy po..... tak bych se smála že to byl jen fórek - aby viděli jaký to je.)

klouzavka
28. led 2009

jjaanca • to máš pravdu. Instruktorka nám vždy říká, ať jsme v pohodě, žádná křeč. To dítě to vycítí.

mkr
28. led 2009

popravdě my začali brečet na druhé lekci po 5 jsem to chtěla vzdát, ale vydžela jsem všech 12, poslední byla nejlepší skoro nebrečela, ale na druhý kurz už nechodíme, než jsme začali plavat byla zdravá, ten přechod po bazénu do auta v zimě není dobrý, žádná herna tam nebyla tak mi nic jiného nezbývalo a ejhle najedno máme i atopický ekzém, rýmu má každou chvíli a i kašel, takže pro nás to nebyl dobrý nápad a většinu kurzů odplaval manžel, byla jsem na jednom co plaval mužskej a probrečela jsem to, bylo to hrozný jak nechtěla, a oni ji potápěli sem a tam, sem si říkala, že se nemůže snad ani nadechnout, mám špatný zkušenosti s tím, jinak vodu malá miluju máme bazén a supr, jinak nám zůstal strach ze sprchy jak se pustí tak začne vyvádět, popravdě to za to nestojí nám taky říkali ať vydržíme a už nikdy víc měla jsem skončit hned na začátku

pavlina05
autor
28. led 2009

...holky díky.
Ve stresu nejsem. Jsem naprosto v pohodě, ba naopak já se na plavčo vždy těšila.A v křeči také ne. Dělala jsem to samé co doma ve vaně. On je v mé náručí spokojený, položí si hlavičku na rameno a je v naprosté pohodě.
Myslím, že se vody nebojí. doma plaveme ve vaně s MM při teplotě 33 stp. Tam je 31 stp. doma se směje a dělá hlouposti!!!!!

martule20...jj, velice rychle, hned po druhém cyklu 🙂

...holky, to m být přece radost, pořitek pro nás oba!!! A ne utrpení a pláč. A to....vydržte..vydržte...bude plakat třeba ještě jeden kurz (10 hodin!!!) a pak bude Ok se mi zdá zbytečný mordování!!!
to mi vážně za to nestojí!!!
Já si to chci užívat a ne ho trápit!
Tak jsme nad tím s MM přemýšleli a naznali jsme, že nás také nikdo po plaváních netáhal a plavat umíme, vztah s rodiči je krásný, takže bez újmy.

...

pavlina05
autor
28. led 2009

Holky, tady Vám písnu jak to bylo dnes...

Aleš plakal už od samého začátku (tedy v šatnách a sprchách kupodivu ne), ve vodě boj!!! nemohla jsem jej utišit, žádná změna plaveckého stylu nepomohla, pořád jen pláč!!! Chtěl být co nejvíce natěsnaný na mě a položenou hlavičku na rameni.
Dnešní hodina potvrdila moje zlé předtuchy....
no nechtěla jsem to vzdát bez boje, ale dorazila mě paní co má tohle plaváníčko. při předávání klíčů a průkazek docházky jsem jí řekla, že zřejmě končíme a ona ať jdeme do psychologicko - pedagog. poradny... že prý může být příčina plakání ve vodě i ve mě. (prý nějaké trauma z dětství???) TAk to mě akorát tak podlomilo kolena...usmála jsem se na ni, a řekla, že to tedy není...tak mi s vážnou tváří řekla, že to není legrace..
....nejvíc mě štve, že ta paní vůbec neví jak se Ájis v tom bazeně chová!! Ona tam neplave a rozumzumuje!!!

ninule
28. led 2009

PAvlinko,
ctu tady, ze holkam radili vydrzet a vydrzet..

No my teda byli jen 1x ale hned na zacatku namrekla, ze jakmile zacne plakat, rychle utisit a z vody ven, aby vedela, ze pokud se ji to nelibi, tak tak byt nemusi..A ldyz CAthy ke konci bekala, tak nas teda poslala z vody pryc po utiseni..
Tak nevim nam radila PA presnej opak nez holkam zde 😕 😕 😕 😕 😕 😕

llucinka
28. led 2009

Pavli, my jsme také šli na první hodinu plavání, která byla jakoby zkušební a nešli jsme více. Malý mi prořval celou tu lekci od doby co jsme vlezli do vody až než mi usnul v sedačce při cestě domů. Měl 6 měsíců. Doma se pak moc nechtěl koupat a my radši začali chodit na bazén soukromě (ke známým). Dneska malý vodu miluje, doma se koupe strašně dlouho a řve jen když musí ven (jinak by se mi tam asi rozpustil 😀 ). Prostě plavání jsme vzdali po první lekci, byla tam ale i špatná organizace, studená voda a taková divná instruktorka. A bylo tam tolik lidí, že jsme museli v plavkách čekat, až se uvolní na lavičkách místo a já mohla malého vůbec převléknout. Nejsem zastánce nějakého nechání vyřvat, vydržet apod. Většina dětí tam byla v pohodě, ale on prostě ne a beru to tak, že mu to nesedlo. Kdyby se mu to aspoň malinko líbilo, nebyl by celou dobu na mě přilepený jako klíště. 😉

Takže já bych to ukončila a buď zkusila později, nebo zašla třeba sama na bazén jen s malým a manželem. U nás se to tímhle prolomilo a já bych nechodila se řvoucím dítětem na 12 lekcí plavání a docílila třeba toho, že by se začal vody bát. To mi za to nestojí. 😉 Když bude mít rád vodu, naučí se potápět i v šesti nebo deseti.

pavlina05
autor
28. led 2009

Ninoušku,...no tak to vidíš 😵 A mě připadá rozumný také to co radili u vás.
Vždyť to může chápat, že to je za trest! Pláče a já jej neutiším a trýzním dál? Co to je za matku, že jo??? 😕

aponchie ...máš pravdu 😵

pavlina05
autor
28. led 2009

llucinka 😉 ..díky moc. Klíště jsem měla také 🙂
JJ, právě že mi doma plaveme a je vše v pohodě. A v neděli se doma už vztekal. TAké se začínám bát aby neměl fobii. dobrý nápad zajít společně na bazén 😉

llucinka
28. led 2009

pavli: Dobrý nápad, opravdu... 😉 Přeju moc pohody a hlavně zdravíčko malému i Tobě. 😵

majenka
28. led 2009

Pavlína: já jsem s malou chodila od cca 5.měsíce a bylo to super! Vůbec nebrečela, vše se jí líbilo...hrozně si to užívala...celé hodiny vysmátá. Ale cca 14 dní zpátky se něco zlomilo a nechce pod vodu...lecos se jí nelíbí i při cvičení. Když se chystáme na signálek, začne se mě chytat kolem krku, brečet a volat "nene, mam mam". Při cvičení nad vodou ji rozptyluji hračkama a snažím se jí pořád zabavovat-to je v pohodě. Ale když začne brečet před potopením, tak nepotápím! Nechci v ní vypěstovat fobii z vody. Kurzy nevzdávám, ale nedělám věci, které nechce. Na poslední hodině se i potápěla-teda nic moc nadšená nebyla, ale dalo se to. Myslím si, že potápět či nutit k činnosti za každou cenu je k ničemu-asi bych se bála, že se ztratí ta důvěra, kterou mezi sebou máme, a že přestane věřit tomu, že ta maminka tam je proto, aby se jí nic nestalo, že ji vždy zachrání a pomůže. A pokud se to potápění nezlepší, mám v plánu vyzkoušet potápět se s ní-aby mě viděla i pod vodou 😉 . Myslím, že to u nás souvisí se separační úzkostí, která Aničku přepadla mezi 10. a 11. měsícem.

pavlina05
autor
28. led 2009

llucinka díky moc zlatíčko!! Já Vám samou radost 😀 😀 😀

majenka ...také si to myslím. 😉 On plakal celou hodinu,...takže jej nebudu nutit. JAk píše lucinka, vyzkoušíme někde společné plavání a pak se k tomu třeba vrátíme.

gabka32
29. led 2009

Pavli přidávám se k těm, co radí chvíli počkat.

My začli se Saškou ve vaničce když jí bylo něco přes 4měsíce a napoprvé už po vložení do vody strašný řev (tedy držela ji instruktorka, tak jsem jí zkusila do vaničky dát já a zase řev.) takže nás poslali domů a za 14dní další pokus.

podruhé ve vaničce vydržela asi minutu než začla brečet, ale pak nešla utišit ☹ - tak jsme to dál neprotahovali, naštěstí po mě ani jednou nechtěli vaničku zaplatit, když jsme si jí vůbec neužili 😵 navrhli nám za dalších 14dní zkusit rovnou bazének.

Myslela jsem že ve vaničce se nelíbilo, protože byla tmavě modrá a je z domu zvyklá na bílou vanu. no trošku divný nápad dávat děti do tmavé vany, žejo 😒 nicméně ani v bazénu jsme nebyli moc úspěšní. pořád natahovala, sice žádný hysterák, možná bylo i trochu zima, ale po 15min střídavého breku jsme raději šli pryč.

pak jsem počkala měsíc a začli jsme chodit do kurzu a od první hodiny se jí to líbí, dokonce ji při 2.pokusu o potápění moc chválili, jaká je šikulka 😅

prostě si myslím že je lepší počkat a nenutit násilím. (doufám že se mi to vyplatí i s jídlem, protože 2měsíce odmítá jíst lžičkou, tak to zkoušíme 1xtýdně jestli se chytne...)

alishia
29. led 2009

jezismarja proc za kazdou cenu chcete ty deti topit..vydrzet vydrzet... to mi prijde teda pekne hnusny.... akorat si vybuduje strach k vode.

alishia
29. led 2009

co je to dneska za trend deti machat pod vodou v bazene?

alishia
29. led 2009

ja bych vas taky potopila pod vodu a cekala co tomu reknete 🙂

aja123
29. led 2009

Tak malá taky prořvala celou první lekci plavání a potom to ještě odmarodila. Začali jsme chodit v 6 mesících, pak jsme si dali chvilku pauzu a zkusili jsme to znova. Bylo to úplně skvělé, jak malý vodník, moc si to užívala. Od té doby je to super, malá vodu miluje. Myslím si, že jsme udělali dobře, že jsme si dali chvilku pauzu a do ničeho jsme ji nenutili 😉

pavlina05
autor
29. led 2009

gabka32..plaveme od 3 měsíců doma ve vaně a pohoda. první 2 lekce v plavání také plakal, ale te´d už je to řev!!! A já ho nebudu přece trápit jen proto, že dnes je moderní chodit plavat!! Odložím to na nějakou dobu a pak uvidíme.

opravdu je to mazec jak píše
alishia .....vždyť si sami představme jak nás někdo nutí dělat to co se nám právě nechce nebo nelíbí!!!! My řekneme ne, ale co ti naši malí?????Pláčou a volají NE a my...vydrž, vydrž,...

gabka32
29. led 2009

však Pavli jasně. já už byla smířená s tím že klidně budem chodit třeba za rok když to nepůjde. nebo vůbec. všichni na vodu nejsou... mě zas překvapilo jak mě ty instruktorky utěšovaly, že to není žádná hrůza když poprvé, podruhé, brečí, že raději ji nenutit a zkusit později a hlavně at z toho nejsem zklamaná...
no asi to některé maminky berou jako selhání nebo co. ale to co radily tobě - jít k psychologovi, co dodat? 🙄

gabka32
29. led 2009

alisho, já si nemyslím, že bychom ty děti nějak nutily. stejně 9 měsíců plavali v plodovce.....
a máchání pod vodou to rozhodně není - jen se během polívání vodou na chvilku ponoří pod vodu. a samozřejmě kdyby se to dcerce nelíbilo, tak ji nutit nebudu. když se ale směje a cáká kolem, tak proč ne? 😨