Chodíte někdo s mimčem do bazénu bez kurzů, prostě sami?

alterna
22. srp 2008

🙂 Myslíte že je nutné navštěvovat kurzy?

gilotek
22. srp 2008

Ahojky, také o tom přemýšlím. Malému je 7 měsíců a manžel chtěl na kurs, ale u nás chtějí za 10 půlhodinových lekcí přes 2000 😲 Co se mi zdá hodně. TAk nevím. Nechám si taky poradit.

sylvar
22. srp 2008

my chodili na 2 kurzy, navazovaly na sebe,ale ten druhý už malá nespolupracovala(nechtěla cvičit na zádech atd.), tak jsme ho dochodili a pak už jsme jezdili plavat sami, odpoledne po práci s tatínkem a dobrý...výhodou kurzů je, že se děti seznamují s vodou, učí se potápět, polívají je vodou, takže pak je jen tak nějaká vodička na obličejíku nebo zaplutí pod vodu ve vaně nepřekvapí 🙂 malá to do určité doby vyhledávala, být pořád pod vodou, malá potápka 😵

alterna
autor
22. srp 2008

no u nás stojí 10 lekcí 2700..
Nechci na malé šetřit ,ale zdá se mi to hodně. JUsmr s manželem rádi v bazénu,chodíme plavat..

sylvar
22. srp 2008

my měly kurz asi 1700,- a druhý 1300,- a 30km od Prahy, jezdili jsme v sobotu na půl devátou 😒 fakt opruz, to jsme kolikrát malou tahali z postele a přes pýžo rvali kalhoty,abysme stíhali 😀 v týdnu vstávala v 7, v sobotu nikdy ne 😀

lukin
22. srp 2008

alterna: Já s ní nechodím nikam. Zdá se mi to zbytečné. Do bazénu ji letos ještě nechci dávat, ale příští rok už jo. Vlastně nevím, k čemu je ten kurz vůbec dobrý. Potápět se nemusí přece. Příští rok ji dám do bazénku s minimem vody a může se tam chladit. Jak jsme byly my malé, tak žádné takové kurzy neexistovaly a taky žijeme a umíme plavat 🙂

flufla
22. srp 2008

ahoj, my začnem chodit do bazenu od září, zbytečné mi to nepříjde. Vincí má vodu rád a pro mě to bude taky spestření. My budeme mít 16 lekcí za 4800,- ☹ ale určo to bude stát za to. těšíme se

lenkaha
22. srp 2008

Ahoj, já s Kubou chodíme na kurzy plavání a zbytečný mi to rozhodně nepřijde. Naopak, je to příjemné zpestření pro mě i malýho, ve vodě se mu líbí, je krásně teplá-asi 35 st.C. Posiluje to obranyschopnost, přijde do kontaktu s jinýma dětma, rozvýjí se pohybové dovednosti a dítko bude mít kladný vztah k vodě. U nás stojí 10 lekcí 2000 Kč. Kdo má dítko pojištěný u VZP, tomu pojišťovna přispívá 1000 Kč. Už máme 10 lekcí za sebou a navazujem hned další kurz 😉 TAKŽE MŮŽU PLAVÁNÍ VŠEM JEN DOPORUČIT!!! 😎

petka80
22. srp 2008

Taky mi to nepřijde zbytečné. Ale záleží na tom, co od plavání v bazénu čekáte. Instruktorky přesně vědí, co je vhodné pro který věk, jak správně stimulovat psychomotorický rozvoj dítěte, potápění, opraví chybné držení...... A zároveň je to i legrace, jsou tam další děti a tak.......
My s malou plavali už od šesti týdnů doma ve vaně (instruktorka chodila k nám domů) a od šesti měsíců chodíme do bazénku.
Na obyčejné cachtání v bazénku ale žádný kurz nepotřebujete, to je jasný.......

kacka.va
22. srp 2008

já bych s mimčem do obyč nechodila. přece jen tu vodu v těch bazénech pro děti trochu jinak ošetřují.
Lukin: je to dobré k tomu, kdyby ti náhodou někde spadla do vody například a hlavně se pak té vody nebojí. Dneska má plno lidí doma bazény, což když jsme byly malé, nebývalo.

dnada
22. srp 2008

Ahojky,my bychom chtěli do kurzu,tak se chci zeptat,jestli tu není někdo,kdo chodí nebo chodil do Rokycan a když tak písnout či je spokojenost 😉 Děkuji

lenkazdenek
22. srp 2008

Kackava,no u nás my nepříjde že by jí nják zvlášť ošetřovaly-poi dětech máme totiž aquerobik a jediný co je spešl je teplá voda,taky uvažuju zda od září chodit či nechodit,10 půl hodinovejch lekcí stojí 2,500tisíce navíc je to přes zimu takže se bojím že až pojedu s malou z bazénu nastydne navíc když si představím ty další pokračovací lekce a další peníze,na malý šetři nechci ,ale..... no ještě nevím no 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacamar
22. srp 2008

Tak my jdeme s malou na plavani do bazenku od zari. Jak pise Gedren vyzkouset, tak tady u nas je 1. zkusebni hodina (250,-) a pak 10 dalsich lekci (1900,-). Neocekavam od toho nejaky extra navyky a ze se tam mala nauci buh vi co, ale beru to jako zpestreni naseho kazdodenniho stereotypu. A kdyz nam to tatka zaplati, tak nevidim duvod proc nejit 🙂 😉

lenkazdenek
22. srp 2008

Holky máte dobrý že máte ty zkušební,ty tady nejsou ☹
Gedren,prosímtě kam jsi s malou chodila? Chtěly by jsme zkusit taky samy ,ale nevím kde pouštějí i malý děti,díky 😉

mirka755
22. srp 2008

u nás také chtějí nehorázné peníze za kurzy kojenců. Chodili jsme s malou sami a za mnohem menší peníze

kacka.va
23. srp 2008

leni: ale ten aquaaerobic je až po dětech, ne před nima ne? Jinak se doporučuje v zimě zůstat po plavání třeba hoďku někde v herně.

lenkaha
23. srp 2008

Ahoj, v Pardubkách se plave ve speciálním bazénku s teplou, slanou vodou. Průběžně se voda upravuje a čistí technologií, šertnou k dětem. A instruktorka by měla maminky upozornit, že je třeba po koupání dodržet nutnou aklimatizační dobu, aby dítě nenastydlo.

lenkaha
23. srp 2008

Do obyčejného bazénu s chlorovanou vodou, kde plave veřejnost bych teď s malým nešla. Ale až bude větší, tak jo. 🙂

lennis
24. srp 2008

Holky, právě mám dilema, jestli se nahlásit do kurzu nebo ne. Máme jeden kurz za sebou, cílem bylo potopení, jenže náš malý Honzík jak slyšel povel, který jsme ho učili tak začal bulet a lezl mi z vany, prostě neměl rád nějaký polejvání vodou atd...ale i přes to na poslední hodině světe div se, se 2x potopil díky lektorce. Ale jak začnu opět se signálem, tak řve a prostě nechce, další kurzy budou hlavně o potápění, ráda bych s ním chodila, ale: Cena je 1800Kč za 10hod, což mi přijde dost za 180 Kč tam být 45 min max ve vodě, je tu výhoda, že ve stejný budově je mateřský centrum, takže zázemí je super, ohřátí jídla, herna, kafe pro mamči, super, ale obávám se toho, aby mi tam pak o hodinách neřval a spíš to pro něj nebylo trauma, vodu miluje, máme bazén doma, cachtá se jak může, ale potápění a nucené polejvání tedy ne -e. Tak nevím, co si o tom myslíte??? Taky nepovažuji "plavání" za nějaký výrazný pokrok či stupeň dovednosti v jeho životě, spíš vodní vyžití, ale jeho zase moc nebere to, že tam musí dělat něco, co dalších 7 dětí okolo, často ani neposlouchal co lektorka říkala, co by měl dělat, radši by si tam hrál, zkoumal tam všechno okolo. Tak nevím, jestli nebude lepší chodit s ním normal a řádit tam s ním a dělat co by chtěl on. Nějaký plavací pomůcky jsem mu už koupila. Jestli není lepší počkat až na ty plavací kurzy - kde je vyloženě učí plavat.

niki2
24. srp 2008

Ahoj, taky resim, zda od podzimu zacit chodit plavat. Maly vodu miluje uz od narozeni, v porodnici zirali, jak se mu i prvni koupani hrozne libilo...
Byli jsme parkrat v bazenu a myslim, ze ani to potopeni by mu nevadilo.
Mate nektera zkusenost s kurzy v Praze? Myslim konkretni reference, zatim mi byla doporucena Betynka, ale podle bazenu maji dost rozdilne ceny a zase se mi nechce jezdit pres celou Prahu.

nikkos
24. srp 2008

Tak u nás jsou všechny kurzy děsně narvaný a je problém se na nějaký dostat ☹ Proto se právě chystám zkusit chodit s malým sama. Jasně že ho nenaučím to co v těch kurzech, ale alespoň se vyblbnem. Vodu má rád tak proč ho o to obírat jen proto že nebude kurz. Jsem na to zvědavá jak se mu to bude líbit.

dnada: mám namířeno právě do Rokycan. Ne tedy na kurz, ale písnu pak alespoň jaký je bazén 🙂

ladunka
24. srp 2008

Chodila jsem s dcerkou na dva běhy kurzu od cca 10 měsíců do cca 1 a čtvrt roku. Moc ráda to neměla, byla tam studená voda, lektorkám bylo dost jedno, jak to jednotlivé děti zvládají, dcerka ve vodě pravidelně řvala, a to i když jsem ji nepotápěla. Ale doma bravurně "plavala" v plné vaně a nejevila rozrušení, když jsme ji polévali, proto jsem to zkusila ještě jednou i v tom druhém běhu kurzu.

Pak jsme se domluvily s kamarádkou a její holčičkou, které na tom byly trochu podobně. Chodíme s holkama jednou týdně do jiného bazénu (je tam i teplejší voda) a holky jsou od té doby nadšené. Skáčou do vody, potápí se, jezdí po skluzavce po hlavě, jsou to vodnice. Kurz byl výborný v tom, že člověku dal tipy, jak s malým dítkem ve vodě zacházet a co s ním dělat, třeba v tom kurzu, kam jsme chodily, nedělaly s potápěním moc velké cavyky, což bylo zajímavé a inspirující. A naučila jsem se různá říkadla a hry a to dost usnadnilo samostatnou docházku do bazénu.

majaaita
24. srp 2008

S mladým chodíme sami. Manžel má pár plavčických a instruktorských kurzů, jinak se řídíme citem. Začali jsme v lázeňské vodě (minerální) v půl roce. To se malý dost bál, tak jsme pak čekali a učili ho ve vaně (doma) zvyknout si na šum vody (puštěná sprcha do napuštěné vany), šplouchnutí na obličej apod. Od deseti měsíců chodíme pravidelně, malý je hrozně spokojený, už ve vodě řádí, nebojí se položit na vodu.
Organizované kurzy nesnáším, navíc člověk nikdy neví, jestli bude dítě zdravý a bude moct, nemáme pravidelný režim v akcích, hodně cestujeme.
Teď v létě jsme chodili na koupálko a na písáky, vše ok. Teplota voda od 21 do 28 stupňů a bez problémů.

Osobně jsem pro rodičovský cit, ten poví nejvíc 🙂

lu777
25. srp 2008

tak mi jsme ted byli v laznich a s malym dvakrat v bazenu s termalni slanou vodou, teplota asi 32 stupnu... byl trosku vykuleny, ale sli jsme na to pomalu a malinko jsme sli i do bublinek a tak... nejvic ho bavilo se drzet okraje a kopat nohama 🙂 a pak se snazil dostat k lidem co meli vyrazne plavky nebo cepici 🙂 a pak se na ne culil a culil, az si s nim zacali hrat, proste se choval jako na sousi 🙂
celkove docela dobry, ale voda do obliceje, to se mu teda dost nelibilo... zkousela jsem ho chvilku na zada, to nechtel, ale cpal se na brisko a byl hrozne prekvapeny, ze kdyz mu padne hlava dolu tak se napije 🙂

pry je dobry bazen ted v Pruhonicich, i s brouzdalistem a je tam tepla voda... byl jste tam nekdo? ja bych vyrazila, kdyz uz mame ty plavecky 🙂

chtela bych to tak dvakrat trikrat jeste vyzkouset a kdyztak jit na kurz... muzete nekdo doporucit hezky bazen s teplou vodou, kde maji dobre instruktory???

v Praze, nejlip nekde v centru nebo sirsim centru, abysme to zvladli sami v tydnu....

nelasik
25. srp 2008

Na kurzy plavání dětí do 3 let přispívají některé zdravotní pojišťovny 1000, Kč, tak toho využijte 🙂

bramburka
25. srp 2008

m\y chodime do kurzu, kde se učí nový věci - stojí 10 lekcí 3200 😅 😅 ale chodíme i sami. Sama si nebudes vedet rady co delat, ale pro naučení s vodou dobrý, ale začali jsme sami az tak od 7 mesíce, od 3 mesíce jsme chodily k instruktorce.

slunicko552
25. srp 2008

Ahojte ,tak my jsme se cachtali doma ve vaně do 7měs.a potom jsme šli do dět.bazénu.Ale sami bez instr.malý byl spokojený.Pak objevil schody a od té doby chce chodit jenom po schodech do vody a zpátky 😒 .

kozimura
25. srp 2008

Ahojky!Tak já jsem si najivně myslela, že příští měsíc začneme chodit na plavání s instruktorem-Terezka má 5 měsíců, vodu miluje a je velice šikovná...Dnes jsem se šla u nás na kurzy informovat a bylo mi řečeno,ať si instruktorce zkusím zavolat,ale že je to plavání až od roku. To mě velice zklamalo a rozhodla jsem se, že budem chodit sami...

nikkos
3. zář 2008

Ahojky, tak my jsme byli minulý týden poprvé sami v bazénu. V Rokycanech - krásný bazén, v šatně přebalovák, veliká spokojenost.
Malýmu se voda hrozně líbila. Nejvíc ho sice zajímaly ty odtokové mřížky na krajích, ale jinak to bylo super, dnes se asi půjdem cachtat zas.

Akorát nevím pořádně co v tom bazénu všechno dělat. Neznáte nějaké hry a pod.?
Poraďte prosím co vyvádíte s dětmi vy? Já znam akorát tak spadla žička do kafíčka a jinak se spíš tak rácháme a cákáme 🙂

majaaita
3. zář 2008

Nikkos, v tomhle věku ani nic víc moc dělat nejde 🙂 Hlavní je nemít strach z vody, zkoušet postupně stříkat vodu na obličej na slovní signál, pak potápět bradičku, pusinku, obličej, zas na slovní signál. Zkoušet oddalovat malýho od svýho těla, aby cítil vodu všude kolem sebe, ten prostor a tak.
Na nějaké koordinované pohyby je času dost 🙂
Prostě hlavně pro radost. Dají se koupit za pár korun ve zdravotních potřebách různé míčky, destičky, kroužky z takové té pěnové hmoty v barvách a s tím blbnout.