Chodíte s mimčama ven, když mrzne?

kocicinka
20. pro 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na jak dlouho( a jestli vůbec) chodíte s miminama ven, když mrzne.Myslím tím teploty okolo -10-ti stupňů.
Díky za odpovědi🙂
Katka

andulka4
20. pro 2009

Dítě ležící v korbě by nemělo vycházet ven nad -5C, dítko ve sporťáku -10C (řekla bych ale že už starší jak rok)

joa.n
20. pro 2009

Ahojky,

kdyz je kvalitni obleceni, fusak a do korby nefouka, chodime ven take. Dnes tady bylo -13,5 stupne a sli jsme asi na 20 minut. Kacenka po vyndani z kocarku byla krasne teploucka a ani tvaricky nemela studene a moc cervene. Jedeme v unoru na hory tak trosku trenujeme.. 😉

vercak.
20. pro 2009

Tak malýmu je 15 měsíců, včera bylo u nás -11 a byli jsme nakoupit. 25 minut cesta tam a 25 minut zpátky 😖
Dneska tu bylo -14 a to jsme šli teda nakoupit už blíž. 15 min. tam a 15 min. zpátky 😉 Malej byl nabalenej, ale ani nedutal, chudáčkovi se asi blbě dýchalo v tom mrazu. Zítra to bude horší, musíme na úřad a jelikož nemáme auto, tak musí vydržet ☹

andykov
20. pro 2009

já nad těch -10 raději nechodím 🙂

dadule4
20. pro 2009

achoj koci, my ven taky nechodíme, i když já bych se šla projít strašně ráda, dneska bylo u nás nádherně - mráz, ale cejej den krásně svítilo sluníčko, spousta sněhu k tomu, tak to mám úplně nejraděj, ale radši jsme byli doma

eldenisa
20. pro 2009

My sme tady dneska měli - 12,5 ale přece jen sme šli s malou na 10 minut ven alespoň se provětrat 😉 My s přítelem oba zmrzlí a malá krásně teploučká jen už jí nosík červenal 🙂

tymothy
20. pro 2009

Nad -10° nesmí chodit na procházky děti ve školce - tzn. děti kolem 5 let. U kojenců je doporučení myslím kolem -5°, ale hádat se nechci. 😉
Je pravda, že jsme byly s M. venku předevčírem, to byli asi 4 pod nulou, dala jsem ji kombinézku a ještě ji k tomu zavřela do fusaku, přes obličej jsem ji dala šálku. Venku jsme byli asi 20 minut a stejně po příchodu domů měla obličejík ledový. Jinak ji bylo teplo. Včera a dneska bylo ještě chladněji, tak jsme raději zůstaly doma.

ojo
20. pro 2009

tak my do předvčerejška bejvali venku skoro hodinu 😅 víc asi jak -5 ale nebylo...nevím...mylej byl zabalenej ve fusaku a měl ho hodně nad obličejem, spal celou dobu, tak mu asi bylo teplo...zčervenal teda až když jsme dorazili domů 😅
jinak dneska u nás bylo ráno -20 a po obědě -14 stupňů, tak to jsem radši nešla 🙂 ale bylo krááásně azuro 😎

kefin
20. pro 2009

tak to my chodíme ven za každého počasí 🙂 malá totiž jinde nespí, než v kočáru na zahradě. do mínus deseti ji dávám ven dvakrát denně, celkem na 3 hodiny- řádně oblečenou, zachumlanou ve fusaku, deku atd. dneska ale u nás bylo minus 14, tak to byla venku jenom půl hodiny. jo a taky jí otvor v kočáře překrývám dekou, aby si to tam zadýchala a musím říct, že tam má krásně teploučko.

kocicinka
autor
20. pro 2009

Timothy děkuji za info, to jsem potřebovala vědět 🙂
Já mám malého též zachumlaného, jen se bojím, jestli mu v plicích nemůže uškodit ten ledový vzduch, či namrznout tvářičky, protože mě tedy mrznou pořádně.
Mažete děti něčím?
U nás bylo celý týden cca -8 stupňů a neumím si představit, být s ním týden zavřená doma, ale je fakt, že moc kočárků s miminama nevídám, tak se ptám. 😅

tymothy
20. pro 2009

kocicinko, já mám na tvářičky speciální krém od Nivey - do větru a zimy (nebo tak nějak se to jmenuje) - seženeš ho v každé drogerii. Dej si hlavně pozor, abys malého nenamazala ničím hydratačním co obsahuje vodu, mohly by mu potom popraskat tvářičky.

pikusa
21. pro 2009

Ahoj holky....
tak já ven chodím,aspon na půl-třičtvrtě hodinky.
Mažu krémíkem od Hipp,pořádně zabalím do fusaku,přes něj ještě deku a ten konec fusaku mu jako by ohnu nahoru,aby mu tam moc nefoukalo.....
Mates se vyspí venku,já se provětrám a jdeme dom.

kristufka
21. pro 2009

Ahoj, já taky mažu krémem od Hippu na zimu. Jinak ven musíme, protože pro malou je to doma hrozně dlouhý a pak je protivná a fňuká. Takže chodíme... Když venku usne tak jsme venku třeba 1,5 hod. Ale to jí taky přikreju i přes obličejík.

rimmel
21. pro 2009

baby mozno odveci otazka ale co na tom vadi ak bude mat studene, ladove licka? co to moze sposobit? diki 😵 my tu sice tak extrem stupne nemame ale ideme na sr o tyzden tak chcem vediet 🙂

kocicinka
autor
21. pro 2009

Ten krémík od Nivey máme taky, mažu se s ním zatím jen já( testuju) a právě mám pocit, že mi s tím mrznou tváře ještě víc... Já zatím nechci používat na malého žádnou kosmetiku, ale když už, tak spíše přírodní
Dneska je už na nule, hurá.

katka82
21. pro 2009

Ahoj tak my chodili ven i v -10-ti malej tam byl v korbičce nabalenej a zachumlanej do fusaku a těsně k obličeji jsem mu dala plenu a tak ani nedýchal ten ledový vzduch a byli jsme venku určo přes hodinu a po rozbalení byl krásně teploučkej a v pohodě 😉

k.ate
21. pro 2009

tak u nás je pořád kolem -10° - -13°, takže nikam nechodíme, malej musí přežít, že je doma... Ale jinak když byla větší zima, mazala jsem mu tvářičky infadolanem, má to v sobě lanolin a tak...

kocicinka
autor
21. pro 2009

Kate tys chodila s tak malinkým mimi do ještě větších mrazů? 😕 Nebo jsem to blbě pochopila... díky za tip na ten infadolan, kdysi jsem ho používala na pusu, už jsem skoro zapoměla, že se vyrábí. Mě napadlo třeba sádlo, ale no nic, zatím se nezdálo, že by mu za ten hodinový pobyt tvářičky mrzly, spíš jsem měla větší obavu z toho ledového vzduchu v plicích.

dalmationka
21. pro 2009

Tady je kolem -10° nechodím ven, zítra ale musíme autobusem na kyčle. ☹ Zachumlám ho co nejvíc to půjde. 🙂

aponchie
21. pro 2009

mazeme Weledou naprosto prirodni ..chodime ven kdyz je v dobre kondici za kazdeho pocasi i v mrazu na chvilku,mame hluboky kocar s velkou boudou a kdyz ji zatahnu a malou napolohuju lehce tak ma uvnitr prijemne klima a zaroven kuka pri nejhorsim plastenku na to..ted je trosku nachlazena tak sme celej vikend nesli bylo -13 dneska uz jo

k.ate
21. pro 2009

koci - já to myslela jinak... jakože když byla větší zima, ale na nás - kolem nuly, já to blbě napsala... jakmile spadnul teploměr pod mínus pět, sedíme doma, takže naposled byl malej chudák venku minulý úterý... ☹ Ale mám o něj strach... Však až se oteplí, budeme zase procházkovat 🙂