Chodíte s miminkem ven, když jsou 30stupňová vedra?

favofrenki
22. kvě 2012

Ahoj, zajímalo by mě jestli chodíte s miminkem ven i když je vedro. Synovi jsou 2měsíce a já bych ho nerada "uvařila" Jak vlastně poznám jestli malému vedro vadí nebo ne?? Omlouvám se za pro někoho hloupou otázku ale je to moje první dítě 😎 Díky za odpovědi

denousek
22. kvě 2012

to by me taky zajimalo ja mam sice druhé díte ale prvni bylo v zimě...my ven zatim chodime na chvili..

terinda
22. kvě 2012

Ve vedrech (loni) jsem chodila po ránu nebo k večeru, když bylo příjemně. Jinak bylo líp doma 😉
Řídila jsem se tím, jestli je na krku opocená, pláčem, nemožností usnout atd.

Teď už chodím ven s kočárem jen když vím, že bude spát. Zalezu někam do parku a chodím po stínech.

berenika39
22. kvě 2012

@favofrenki určitě bych nechodila na naše krásné brandýsské náměstí 😝 😝 😝 . Jsem taky odsud a už mě s tím štvou☹
Ne, vážně: po šestinedělí má mimčo už vyvinutý termoregulační systém, prostě se dokáže tak nějak přizpůsobit teplotě, kde zrovna je. Každopádně by měl být malý pořád ve stínu, mít dostatek tekutin - buď MM nebo UM plus vodu z láhve, a ven se dá jít skoro vždycky. Pokud by teploty měly být extremní, což zatím nebylo, zůstala bych s ním doma - tam, kde je chladněji. Na procházky můžeš najít nějaké místo, kde není dusno - kolem Labe, tam je fajn, nachodila jsem tam desítky km. A moc dětem nesvědčí časté střídání teplot, jejich kolísání - do krámu s klimoškou, ven do vedra, do auta s klimoškou, ven do vedra.
Pokud bude fakt děsné vedro, je lepší si procházku naplánovat na třeba dopo nebo navečer. Neboj, když bude malý v nepohodě kvůli vedru, poznáš to.

beruska24.9.
23. kvě 2012

ve vedrech ven brzy ráno nebo pozdě odpoledne. mezi 11-15h. - pokud se někam nejelo - doma.
když to šlo, tak být ve stínu. v kočárku je o x stupňů vyšší teplota než je venku.

pepibubu
23. kvě 2012

s miminečkem jsme chodili cca od osmi do desíti, nejpozději v jedenáct zalézt domů, nebo pak až po páté, prostě to nejhorší přečkat doma.

jmisa
23. kvě 2012

Mám červnové dítě, chodila jsem s ním ven stále, kolikrát bylo venku lépe než v rozpálené bytovce. Ale chodila jsem třeba do parku, kde jsou stromy nebo do lesa a ne v tom největším vedru mezi 12-15 hodinou, to jsme stejně dodržovali spaní v postýlce už od mala.

diviska
23. kvě 2012

Já chodím kdykoliv, jen se držím stínu a když je moc vedro, tak nenosím v šátku ale dám malou do kočárku s mokrou plínkou.

iva_kucerova
23. kvě 2012

Ven chodíme pořád, i ve vedrech, ale malá se hrozně potí i doma, takže jí moc neoblíkám, přes kočár hodím mokrou plenu a snažím se být co nejvíc ve stínu. Když někdy vidím mimča navlečený v bodýčkách, mikinách, punčocháčích a kalhotách, chce se mi brečet, naše Ivanka by tohle nepřežila, nesnáší moc ani čepičku, takže když je vyloženě teplo a bezvětří, nedávám jí ani tu

andelka
23. kvě 2012

chodíme, dopoledne a odpoledne - no a bohužel se potí, no, kdo ne. Má jen lehké bodyčko a přes nožky plínku. A chodím hlavně po stínu.

stoupicka9
23. kvě 2012

chodila bych spíš jen ve stínu a né přes poledne kdy je to vedro největší. Spíš jak píšou jiní od 8-11 a od 16hod. Ale vyjít ven určitě. Čerstvý vzduch je potřeba. Hlavně dodržuj pitný režim ty i malej 🙂

andy80
23. kvě 2012

S oběma dětma chodím od narození ven pořád, ať jsou vedra nebo třeskuté mrazy. Přizpůsobila jsem oblečení, v létě jsme se snažili držet ve stínu, dávala jsem hodně pít. Nikdy nebyl žádný problém.

saronka
23. kvě 2012

musím hlavně kvůli starší, ale chodíme dopol a odpol mimo poledne..jsem venku cca do 11 a pak od 3 či 4 hodin, myslím že malý to docela zvládá... má třeba jen body a dávám ho do stínu.

olusenka
23. kvě 2012

Chodím ven, ale třeba dneska jsem vynechala. Nechodím ven přes poledne, když nemusím. Procházku zkracuju, musím. Kojím, normálně vydrží 2 hodiny, ale když je vedro a jsme venku, vydrží max. hodinu. Stín tady nikde moc není, takže mám korbu zvednutou, plínu přes to, aby mu nesvítilo sluníčko do obličeje.
Když mu bude vedro a hlavně bude mít žízeň, to poznáš, bude asi mrzutý a začne se ozývat. Taky mám první dítě, ale když už mě je vedro na padnutí, zkracuju procházku, nemám totiž vedra ráda, co je nad 25st., je moc) a on má třeba rudé tváře a tak a jak začne mít žízeň, začne brečet nebo kňourat.

alexkvet
24. kvě 2012

Jelikož máme doma tak 18 st, protože máme starý dům, tak s malým chodím i když jsou ta vedra. Spíše jsme venku pořád, aby Honýsek neměl tak velké teplotní šoky. Dr. nám říkala, že to je pro dítě jako klimatizace, takže když je venku více jak 25 st, jsme pod slunečníkem. 🙂

llluckaaa
24. kvě 2012

Ano, chodíme. Ale držíme se ve stínu a přes nejhorší vedro 11 - 15 hod jsme doma. Řekla bych, že vedro na dítěti poznáš, že se potí, je červené, má horkou kůži a blbou náladu 😉

slundo
28. kvě 2012

Není to hloupá otázka 🙂 asi bych nechodila mezi 11.-14. h a pak bych se držela ve stínu. Dej mimi třeba jen bodýčko ( klidně i s dlouhým rukávem ), ponožtičky a čepičku a plínku na přikrytí. Určitě se neuvaří, mají jinou termoregulaci a navíc leží, nehýbou se....

pejtho
28. kvě 2012

My jsme chodili také kdy buď. Ale pokud už fakt byly ty 30ky, tak jsme evakuovali k našim na barák-bydlí u lesa a i doma bylo příjemně 🙂
Jinak jsme chodily spíše do parků, mezi stromy-nikam na rozpálené náměstí. Malou jsem nechala jen v plence a max. nějaké bavlněné tričko. Žádnou čepičku ani ponožtičky-to jen kdyby foukal vítr.
Teplotu nejlépe poznáš podle zátylku. Aby nebyl studený a zároveň horký a opocený.
Myslím, že tenhle problém řešily všechny novopečené maminky 🙂

petrusew
28. kvě 2012

chodím s malou ven. Oblíkám ji jen lehunce, ona nesnáší moc oblečení, když je takhle horko. Má prostě body s krátkým rukávem, nebo šatičky a ano, jsem hrozná, ale malá nemá ráda čepky a hlavně se pod nima šíleně potí! Takže dávám klobouček jen když je venku z kočárku. Jinak bych moc nechodila na rozpálená náměstí, nebo tak, ale jako proč ne. Ono je venku mnohdy příjemněji než doma (jsme v paneláku a jako fakt síla). Dodávat tekutiny. Poznáš že je prckovi horko tak, že šáhneš na zátylek. Jinak jsem někde četla, že v kočárku (hlubokém) může být až 50 stupňů, takže opravdu raději obleču méně a do tašky vezmu svetýrek nebo mikču a lehoučké kalhoty. Poradila jsem se s mamkou (dětskou sestrou) takže myslím,že to tak má být. Oblékat podle sebe. Nedokážu pochopit, když vidím mimča navlečená zabalená a ještě přikrytá nánožníkem a matky v lehoučkých šatičkách....jako tohle mi hlava nebere...

jasekd
29. kvě 2012

Chodili jsme porad, nejradeji rano a navecer, jak pisou vsichni. V nejvetsich vedrech jsem vytahla ty lehke zavazovaci kosilky s dlouhym rukavkem po nas, plinku, a to je vsechno, pres kocar tak, aby to stinilo, ale zaroven vetralo, mokrou plinu. Mam cerny kocarek, takze jsem klido dala bilou mokrou plinu i pres strisku boudicky a pohoda. Nejsem zastancem toho, sedet kvuli pocasi doma, at je zima nebo teplo, jedine, co me drzi doma, je smog. Kazde dite je taky jine, ja mam dve, kluk je zmrzlik a kdyz on ma dlouhe kalhoty i triko, jeste si vyzada deku, zatimco mladsi holka je v kratkym a spocena 😅 Clovek to casem vychyta.

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @petrusew @pejtho @slundo @llluckaaa @alexkvet @olusenka @saronka @stoupicka @andelka9 @diviska @denousek @beruska24.9. @jmisa @jasekd @ivakucerova @pepibubu @terinda @favofrenki a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Procházkami s novorozenci do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/prochazky-s-novorozen... a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato otázka zajímá a zvažují, kdy dítě na první procházky vzít, na jak dlouho, jak ho obléci atd. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

peeli
5. črc 2018