Chodíte s prckama v mrazech ven?

adrianav
6. únor 2012

Maminky zajímalo by mě,jestli chodíte s Vašimi mrňousky ven tady v těchto mrazech..U nás přes den teplota nejde pod -12 stupňů.Už 5 dnů jsme nebyli venku.Mám chlapečka 9 měsíců a všude čtu,že se s tak malými dětmi nemá chodit ven.Jenže si nedovedu představit,že by jsme nešli ven ještě min.týden nebo 2,když hlásí pořád takovou zimu....jsem vzduchomil a už mi z toho doma začíná harašit 🙂 ......děkuji za odpovědi..Adriana

brutus
6. únor 2012

chodime take kazdy den na 30-60min,jsme teda uz starsi 18mesicu,nedovedu si to predstavit byt doma tolik
dni...

lukza
6. únor 2012

s mladším nechodím ten má necelé 3měsíce a když mám hlídaní tak ze starším 2roky jen když svítí sluníčko a nefouká a to jen tak nanejvíš na hodinku u nás je skoro stále okolo -13 a přes poledne kdy je lépe tak mě děti spí.nebo dám mladčího do prujezdu do kočárku a ze starším vyběhneme na zahradu. a nemá se chodit hlavně skrz studenej vzduch né mráz já bych teda miminko nedala ven ani náhodou jak tu některé píše že s prcekm vyleze.a dá se to doma vydržet furt vymýšlíme nové aktivity at se zabaví.

eleena
7. únor 2012

Ven s malou v mrazech nechodím, pokud zrovna nemusím. Nechci nic riskovat a navíc si myslím, že procházka v téhle zimě nemá ani pro dítě, které jen leží v kočárku, žádný prospěšný účinek. Něco jiného bude, až bude dítě capkat, to pak klidně na nějakou krátkou vycházku vyrazím.

crca
7. únor 2012

Něco jiné jsou miminka a něco větší...Nám budou 3 v dubnu a jsme venku denně tak na tu hodinku,ono je jiné když svítí sluníčko a nefouká,nebo je zataženo,mrzne a ještě fučí jako dnes 🙄 dneska asi přeběhneme jenom přes silnici k babí kde teda končíme každé odpoledne 😀 Ale ptám se jich,nebo mě i sami říkaj,že už je zima,válej se po sněhu,blbnou tak mají pohyba,le já jsem zmrzlá jak ho..o-no,co by člověk neudělal pro radost dětí že?? 😀

vendullka
7. únor 2012

Ono u těch malinkých dětí v kočárku ani nejde o to, že by jim mohla být zima, spíš o to, že jim ten ledový vzduch může vyvolat spazmus hrtanu a můžou se udusit, proto se to nedoporučuje. Do těch -10 bych to na chvilučku ještě riskla, ale jinak ne....

nerreidda
7. únor 2012

Nechodíme...u nás je stabilně -12 a fouká docela slušný fučák ☹

mikulka
7. únor 2012

My chodili celou dobu, co jsou ty mrazy na max 40 min. Včera jen na 20, to byl velký mráz. Dnes jsme tu měli mínus 12, tak jsme nešli. Ale doma šíloený, malý je strašně hodný, ale furt zabavovat, vymýšlet zábavu, já týden před porodem, neustálé poslíčky, zdálo se mi to náročné. Tak si říkám, že zítra bych na chvíli šla. Dnes jsem četla, že mrazy potrvají minimálně do 20. února, tak to mne málem omyly.

Teď si říkám, jak to bude v porodnici, jestli tam nebude zima a co pak s novorozencem, to bych ven nešla. Radši bych porodila co nejdéle - snad je šance, že mrazy poleví.

vafle
7. únor 2012

jdu až je malý opravdu unavený tak na 10 minut to mu stač aby usnul a pak spí další tři hodiny na chodbě kde je tak 12C

mjanca
7. únor 2012

dnes uc. ve skolce rikala, ze maji zakazano s detma chodit ven, pokud je pod -10. U nas je po cele dny tak - 10, - 14 :/.

jankadudova
7. únor 2012

Synovi je 10 mesicu a my teda ven chodime. Oba nabaleni, pres den je tak -10. Tak na pulhodiny venku a pak treba dospava na chodbe v baraku a ja si tam ctu🙂 nejsme trasoritky 😀

antarres
7. únor 2012

Určitě ne, starší se nadýchala ledového vzduchu a teď je nemocná(rýma, bolest v krku, ale bez teploty), mladší 5ti měsíční jsem v kočárku dávala do skleníku, ale tam pak přes poledne bylo až +25°C, tak ji dávám spát doma do postýlky. Doktorka říkala, že se starší 3,5 letou ven můžeme, ale mazat obličej krémem proti mrazu a větru od Johnsons a pusu zakrýt šálou nebo šátkem.

slundo
23. únor 2012

Máme 8m a nechodili jsme. Malý děti rychle prochladnou a pri více jak -5 by měly být venku minimálně. Navíc jde hlavně o ten studený vzduch, který není dobrý. U starších dětí už je to jiné, ale u kojenců bych byla raději opatrnější.