Chodíte s prckama v mrazech ven?

adrianav
6. únor 2012

Maminky zajímalo by mě,jestli chodíte s Vašimi mrňousky ven tady v těchto mrazech..U nás přes den teplota nejde pod -12 stupňů.Už 5 dnů jsme nebyli venku.Mám chlapečka 9 měsíců a všude čtu,že se s tak malými dětmi nemá chodit ven.Jenže si nedovedu představit,že by jsme nešli ven ještě min.týden nebo 2,když hlásí pořád takovou zimu....jsem vzduchomil a už mi z toho doma začíná harašit 🙂 ......děkuji za odpovědi..Adriana

olcab
6. únor 2012

To nejsi sama,taky už mi to leze na budku,Máje je 1,5roku ale taky ven nechodíme,tady se to teda drží kolem-10,ale stejně,máme AE apři takovémhle mrazu se nám to zhoršuje ☹

iv123
6. únor 2012

Když nemusím, tak taky nechodím :(

camelinka
6. únor 2012

my na tu pulhodku vyrazime, nemocny nejsme 😉

mami29
6. únor 2012

Ja jsem s nimi bohuzel sama a nikdo za me nenakoupi takze na nutnou vychazku je beru ☹

ined77
6. únor 2012

ahojky 🙂 ,
taky jsme zavření doma, ale zvažuju jestli odpoledne nejít aspoň na takových 45 minut ven....je to děs ☹ .
malou nabalím do kočárku a možná dám i pláštěnku na kočárek, taky to udrží teplo a malého navleču jako kuličku 😀 😉 .

mili84
6. únor 2012

Když je míň jak -10, tak vyloeně na procházku nejdeme, to není příjemné ani mě. Do krámu nebo s odpadkama do popelnic neo tak něco nutného, to jdeme. Když je kolem -10, tak nabalím do fusaku do kočáru, namažu tváře a jedeme se nadýchat čerstvého vzduchu. Stačí 15min. Sama si pamatuju, jak jsem jako malá bruslila v -15 a vůbec mi to nevadilo 😀 Jsem si jistá, že to dětem určitě neuškodí - naopak, je krásně čistý vzduch, tak se člověk trochu nadopuje 😉

rozarka65
6. únor 2012

My tu máme ráno kolem -20st. i méně...Aninka chodí do školky, už jsem se jí ptala,jestli nechce radši zůstat doma...nechce,naštěstí jen seběhneme kopec...paní učitelky s nima teď ven vůbec nechodí...a já jdu s dětma ven odpol. i v těch -12st,ale jen když svítí sluníčko...většinou jsme venku půl až hodinu...Eli mi v hlubokém kočárku spí...

aajina
6. únor 2012

Chodíme, spíš tedy až odpo a pořádně se nabalíme a na chvilku max.tu půl hodinku jdem.Mrazy mají být ještě pár dnů a neumím si představit být po celou dobu doma. 🙂

lojzina
6. únor 2012

ja myslim ze 30minutama odpoledne se nic nepokazi...a ja ani dyl stejne nevydrzim 😀

zvirka
6. únor 2012

Našemu je 16 měsíců a taky jsme už týden nebyli venku. Částečně i kvůli mě, mám mrazovou vyrážku, teď jsem ji doléčila od středečního pobytu venku a ve středu ji určitě zas chytnu, musím opět do práce. S malým vyrazím až bude tak těsně pod nulou, dřív ne. Ale taky nám už hrabe, už ať je teplo a můžem se jít vyřádit na hřiště. 😉

bocinka
6. únor 2012

Tak my teda nechodíme, jen k tchýni, to máme hned vedle a venku jsme max 10 minut, já mám vrozenou vadu průdušek a tyhle mrazy mě stahují až k neudýchání.... Malá si drží šálu u pusy a říká, že "kašle" ale nejde to.... takže nechodíme když je víc jak -10° a to je u nás už dlouho, umírám doma, ale venku se to taky neda.... 😠 Jako nakupovat chodíme, teda jezdíme autem, ale jinak nee...

ivular
6. únor 2012

Mám ročního chlapečka a chodíme. Na dno kočárku jsem dala dvě deky, malého vždy nabalím, dám do fusaku, přes něj teplou peřinu a přes kočárek pláštěnku, takže si tam vytvoří mikroklima. Chodíme i na 2 hodiny, malý spokojeně spinká a já jen průběžně rukou zkouším, že má pod tou pláštěnkou opravdu teplíčko - a má 😉

madormi
6. únor 2012

já řeším to samé, malé je 5,5 měs a už nám doma hrabe venku azuro, ale děsný mráz ☹ asi už to zítra zkusíme nabalím, dám jí pláštěnku a na 30 min vyrazíme, ono doma moc nespí a je protivná pak ☹

hasky24
6. únor 2012

chodíme denně na 30 minut - jsou nám 2 roky 🙂 🙂

1983hr
6. únor 2012

Já malýho 9mes.ven neberu,starší děti vozí muž do mš a zš a přijdou kolem 16hod takže nikam nemusim

eloana
6. únor 2012

Moc nechodime... syn v tu nejprihodnejsi dobu spi mezi 12-15. Nase vychazka je takova, ze jedeme nakoupit autem🙂)

pejtho
6. únor 2012

Já mám holčičku 6,5 m. V těchto mrazech chodíme tak obden ven, ale jen tak na půl hodinky a pak jí nechám spinkat v kočárku ve verandě, kde je chladněji.
Já stejně déle venku nevydržím 🙂

llllucka
6. únor 2012

Doktorka mi říkala,že děti do tří let věku mají dodržovat teplotu do -5C kvůli průduškám.U mladšího to dodržuju,sama vidím i na tvářích,že i po natření speciálním krémem je má stejně osmahlé od mrazu.U staršího tuhle teplotu takhle neberu a na chvilku ven chodí,pokud svítí sluníčko.

kukuca
6. únor 2012

Taky jsme nechodili, ale starší se šíleně nudí a menší doma nezalomí.Třeba jen 30 minut a jak už tu někdo psal, pak se s ní nedá vydržet. Jelikož mrazy prý potrvají min. ještě 14 dní, dneska půjdem tak na půl hoďky a pak malou nechám dospat v chodbě.Dám plenku přes korbičku,nato slídu ať to moc neprofoukne a vzduch se jí tam maličko ohřeje.Jenom to oblíkání a vyslíkání plus 30 minut venku, to už je zábava aspoň na hodinku 😉

apollo11
6. únor 2012

S kojencem bych asi nešla, teď (20měs) chodíme tak obden na chvilku, 30 min, dopoledne. Včera ale fučel ledovej vítr, tak jsme pěkně rychle zase zalezli.

lucmart
6. únor 2012

vůbec nejít? to snad ne, pokud je tedy dítě zdravé, my chodíme denně tak na půl hoďky určitě, vynechala jsem jen dvakrát, kdy fakt foukal vítr. Ale čekám, až bude venku tak -10 minimálně, jinak bych taky nešla.

ivarei
6. únor 2012

Nechodíme, i když máme problém doma vydržet, milujeme procházky - děti chtějí ven a já bych si ráda odpočinula u kočárku.

mates22
6. únor 2012

obden v poledne tak na 15 minut vyvětrat - jinak naše dětská říká, že při teplotě pod -5 nemaj batolata venku co dělat...... ale v kočárku, hodně zabalenej a namazanej to snad zvládá, i když má stejně červenej nosík a studený tvářičky. Starší předškolačka chodí tak na půl hodinky bruslit....

nikiii
6. únor 2012

Taky dodržujeme to že do tří let by se nemělo ve větším mrazu do víc jak -5, takže nechodíme, max. přeběhneme do auta, nějaká velká nemoc mi za to nestojí, raději vymyslím pro děti zábavu doma.

kfitecko23
6. únor 2012

Mám ročního chlapečka a chodíme kolem poledne ven tak 15-20minut. On už chodí tak pocapká po svých a jdem domů.

pelenka
6. únor 2012

Také ne, od úterka jsme byli včera na půl hodiny, když to kolem poledne vylezelo na -5, dneska už zase sluníčko "sálá" a je minus 12, takže smůla. Ale začínám pozorovat pozitivní změnu, náš domácí nespavec, který spal doma v kočáře max 30 minutek dává s každým dalším dnem víc a víc, dneska už skoro hodinku asi pochopil, že se jinak nevyspí🙂.

zdezli
6. únor 2012

No ja davam mladsiho spat pres poledne na balkon - nabaleneho, namazaneho , v berancim fusaku a dekach az k obliceji. Koukaji mu vlastne jen oci 😀 Ma tam jak v pokojicku, navim stoji na slunicku. Takto to resim, pokud je mene jak -10. Dcerka ma atop, ja taky, a v mrazu to dost boli. Do tech -10 chodime na hodinu.

kami1984
6. únor 2012

My ven nechodíme, jen minulý týden, museli jsme na rehabky abylo -15:( mě zima,malý byl zababušaný,ale neumím si představit v tom mrazáku chodit 1-2hodďky, nestojí mi chvilka na vzduchu,abych pak onemocněla a chytil to maličký:( Jak jsme šli z rehabek, stavila jsem se na převážení u pediatričky a sestra mě sprdla, že nemám vystrkovat ani nos🙂 Bydlím na Karvinsku, takže k tomu inverze a překrocení 4-6x limitu..
Tu i v poledne bylo nejvíce -11:( a je pravda, že už mi doma trošku hrabe!!!

anieanne
6. únor 2012

Chodíme, minimálně jednou, ale většinou dvakrát denně - ráno v kočárku do krámu, odpoledne po svých obejít bytovku. Takže jsme venku tak tu dvakrát půlhodinu.

lu777
6. únor 2012

chodím ale tady je teda max. -10 C... takže jdeme každý den tak na tu půlhodinu, i kdybysme nechtěly, tak stejně musím pro staršího do školky 😉
ale tak pokud není pod -10 C a není to malý mimčo, tak to neřeším 😉 musí se holt chodit, pokud malá nechce jít moc, tak ji strčím radši do kočárky, zabalím a jdeme rychle....
jen teda dávám pozor, aby byly obě děti namazaný krémem a taky dávám probiotika, Imunoglukan a malé od té doby co měla potíže s jedním ouškem, tak preventivně kapu Audiron (super kapky, doporučuju!)