Chodíte s prckama v mrazech ven?

adrianav
6. únor 2012

Maminky zajímalo by mě,jestli chodíte s Vašimi mrňousky ven tady v těchto mrazech..U nás přes den teplota nejde pod -12 stupňů.Už 5 dnů jsme nebyli venku.Mám chlapečka 9 měsíců a všude čtu,že se s tak malými dětmi nemá chodit ven.Jenže si nedovedu představit,že by jsme nešli ven ještě min.týden nebo 2,když hlásí pořád takovou zimu....jsem vzduchomil a už mi z toho doma začíná harašit 🙂 ......děkuji za odpovědi..Adriana

meleri
6. únor 2012

taky mi z toho harasi tady sedet navic mam deti skoro kazdy tyden nemocne. ja chodim tak max na pul hodiny. nez je oblecu a pak zas vysvlecu a sebe taky tak to zabere vic casu nez ta prochazka....jsou dny kdy se nato vyprdnu a pak mi hrabe....jsem vylozene typ co musi porad chodit ven

blanches
6. únor 2012

Moc nechodíme, jak je nad -10 tak nechodíme vůbec, navíc já už jsem hodně unavená jak jsem těhule, takže stejně maximálně objedeme blok a rychle dom, mě se stejně chce hned čůrat a Honzíkovi to stačí.

lienka4343
6. únor 2012

mna by zaujimalo ako chodia mamicky domov z porodnic?!tie ktore nemaju auto?ked sa tu vlastne vsade hovori ze miminka nemaju chodit v takych mrazoch vonku...no ale ako sa inak oni dostanu domov?:(

zurkova
6. únor 2012

Mám půlročního chlapečka, dávám ho spát na chodbu, kde není taková zima, ale kolem nuly tam je, takže ho pořádně obleču, hodím přes něho 3 deky a spinká tam i 3 hodinky, jelikož doma mi ani zaboha neusne. Ta starší je pořád nemocná, takže mě to vyhovuje, že jsme v teplíčku. A pokud ven musíme nutně, tak maximálně na hodinu, a to pak někdo z nás je stejně nemocný :(

leandre
6. únor 2012

Ahoj,
tak mi většinou ven alespoň chvíli chodíme. Chodíme tak kolem 11 hodiny o víkendu ven, kdy je tepleji nebo když jdu odpoledne pro malého do školky tak rovnou zůstaneme chvíli v parku nebo na hrišti, aby se trochu děti vyběhali a syn si sám řekne, kdy chce domů. Ráno jsem syna 4,5 let vedla do školky a s malou 1,5 let jsme chvíli ťapaly venku a to jsem se pak dozvěděla, že byla dnes nejstudenější noc letošní zimy Ale myslím. že tu chvíli jí to nevadilo a sama ani do kočárku nechtěla a chtěla chodit.
No každopádně chodíme pořád alespoň na půl hodiny ven, v sobotu jsme byli asi 2 hodiny. Malá zabalená spala v kočárku (tedy pak už po dvou hodinách jí také začala být zima, tak jsme šli domů) a malý běhal po zamrzlém rybníce a ani domů nechtěl.

Když jsem měla děti menší, tak jsem je zabalila a alespoň na půl hodiny jsme chodili ven. I hygienik a pediatr minulý týden ve zprávách říkali, že děti nad půl roku mají chodit ven i kvůli imunitě a my jsme také přece chodili na sáňky nebo bruslit a vydrželi tam dlouho.

johnatanka
6. únor 2012

ještě jsme nebyli, byla u nás rýma, ale plánuji třebas kolem poledne na půl hoďky na sluníčko s nimi jít, jinak se chystáme do mateřskýho centra a v pátek asi do solný jeskyně, už je vezmu snad i na nákup do nákupního centra, aby měli změnu, syna mám ze školky doma, školka s nimi chodí normal na procházky ven, nechápu....půjde až poleví mrazy....jinak asi naplánuji návštěvy u kamarádek apod...rýma konečně odchází...ale stejně s nimi radši pojedu autem...

a holky, co máte děti ve školce - chodí s nimi učitelky teď ven????

anehap
6. únor 2012

zatím chodíme každý den - tak půl hodinky až hodinku, kolem jedenácté a nejlíp na sluníčko. Malá má 1,5 roku - vždycky jdeme aspoň do obchodu a zpátky. Pořádně ji obleču a přes kočár přehodím pláštěnku, takže ji ještě drží teplo. Chodily jsme i loni, to sice nebyly mrazy tak dlouho, ale vzhledem k předpovědi bysme musely sedět doma celkem měsíc, zatím to na teplejší počasí nevypadá 😒 Dr. mi říkala, že na to striktní rada není - důležité je dítě pozorovat, každé je jiné - pokud je spokojené, v kočárku sebou vztekle nemele,nepláče, ale v pohodě spinká, tak mu mráz nevadí. I děti dají najevo, jestli jim mráz vadí.Malá je vyloženě spokojená, ale opravdu víc jako hodinku rozhodně ne, zase to nesmí jít do extrémů 😉

myskin
6. únor 2012

Ven nechodíme. Mladší je 9 měsíců a ta druhá má 3,5 roku. Školku jsem na tento týden odhlásila, máme to kus cesty, starší to sama neujde, jezdí na stupátku u kočárku a to by umrzla. Jsme doma už druhý týden (před tím jsme byli nemocní). Je to pakárna a už se fakt těšíme až ty mrazy skončí. Jít na půl hoďky nás nevytrhne, jsme zvyklí být dost dlouho venku. A zatím mi každý doktor potvrdil že nevylejzat. Ta starší už chudák je natěšená i na to že pojede se mnou autem nakoupit. Jak tady někdo zmínil solnou jeskyni tak to je výborný nápad, to by se jí mohlo líbit. Přeji všem aby se brzy oteplilo 😀 . Ale zase nastoupí bacily 🙄 .

janey_1
6. únor 2012

ahoja, náš malej bude mít 4 měsíce, naposledy jsme byli venku v kočáře minulý čtvrtek, věřím tomu, že malej byl úplně v poho a spokojenej, ale já málem umrzla☹ vydržela jsem 40 min a pak útěk domů. Od tý doby, max autem k našim. Jinak prý se v takových mrazech nemá kvůli tomu, aby ti úplně nejmenší ten vzduch nedýchali, kvůli průduškám, ale nevím. Pokud nemusím, tak nejdu. Mám pocit, že se mi tím prcek naučil pěkně spát doma v postýlce, ptž. byl zvyklý jen na kočár🙂

mcfc
6. únor 2012

ja davám malou na pul hodky nekdy na hodku do kočárku na terasu pořádně ji oblíknu zabalim a když usne tak já jdu do teploučka a chodím ji každou chvililinku kontrolovat takže jsem tam vlastně pořád 🙂
Ale už aby to skončilo a my vyrazily na procházku 🙂

zoditka
6. únor 2012

Nechodíme. U nás je už týden "nejtepleji" -15, to je šílený. Jo, dneska se vlastně už oteplilo, je -14 😠 . Už se nemůžu dočkat, až ty mrazy poleví, aspoň trošku, jsme už týden doma a myslím že už nám to všem leze na bednu 😝 . Chtěla jsem dneska aspoň na chvilinku jít s děckama ven, ale když jsem viděla těch -14... mě stačilo na vteřinu vystrčit hlavu ze dveří, abych se podívala na teploměr a málem mi umrzl mozek... Kéž by už bylo aspoň -8, to bych už ven určitě chodila, ale v -15 fakt nee 😖 . Já chci teplooooooooooooooooo!!! 😀
@myskin Taky jsem školku teď na 14 dnů odhlásila, ráno tu bývá -20 i méně 😝 .

misi.21
6. únor 2012

Naposledy jsme byli venku minulou středu a já ikdyž byla navalená,tak jsem po půlhodinové procházce chytla chřipku,takže jsme doma a jelikož v noci malá začala chraptět,tak asi jen tak ven nepůjdeme. Mě naštěstí doma spí,ale je to hrozný,aspoň na chviličku by to chtělo. Já slyšela,že když děti dýchají ten studený vzduch,tak z toho může být i zápal plic a není to dobré na průdušky a na srdce. Zima je krásná,ale pro ty děti je to na prd... ☹ Ikdyž ji mám nabalenou,ve fusaku a pod dekou,tak ten vzduch prostě dýchá a studený nos a tvářičky má,to je jasný. On je to pořádný rozdíl,když doma máme 22° a venku je -10°v poledne...

miskadis
6. únor 2012

My ven chodíme, protože jinak by mě doma už asi trefilo 😝 Každej den jdeme aspoň na chvilku, stejně musíme jít nakoupit a třeba i něco vyřídit , takže tak. No a většinou se z tý chvilky vyklube hodina nebo hodina a půl. Malá je nabalená a hlavně je spokojená, že může lítat 😉 Ona stejně střídá kočár a chůzi, takže když je jí náhodou zima, tak šupajdí do kočáru. Ale ona potvůrka nechce nikdy přiznat, že je jí zima 😀

beruska1989
6. únor 2012

tak my chodíme ven každý den odpoledne, na hodinku, nedovedu si představit že bychom byli celej den doma, bych s ní asi nevydržela 😉 , je moc hyperaktivní

fram
6. únor 2012

Někde jsem četla, že kojenci můžou ven do -5 a děti 1-3 roky do -10. Není to kvůli nastydnutí, ale mohou jim omrznout sliznice. Takže my to nezkoušíme a jsme doma. Malá mi doma skoro nespí, tak ji dávám v kočáru k otevřenému oknu. Už aby se oteplilo.

popellka
6. únor 2012

My ven chodíme, tak na hoďku denně určitě, ale když je víc než mínus 10, tak ne 😉 jak píšou holky, jestli takhle bude ještě 14 dní, tak si nedokážu představit takovou dobu nejít ani na chvilku ven

llluckaaa
6. únor 2012

Asi se doma už zblázním. Ven nechodíme, protože roční dcera byla teď nemocná. Ale i kdyby byla zdravá, tak se na žádné dlouhé cesty nevydám - leda v poledne za sluníčka a maximálně na tu půlhodinku.

petaskrdla
6. únor 2012

Tak my jsme chodili, protože jsme zvyklé na procházku každý den a skončili jsme s omrzlinami na tváři 😠

pitruskaskarolinkou
6. únor 2012

nechodíme a už mi z toho slušně hrabe 😀 Malý je moc maličký a má rýmičku, tak to nechci riskovat. Starší dcerka ven chodí s babičkou na hodku 😉

beatris
6. únor 2012

My chodíme kolem 13h a když je max. -10 a jen na půl hodinu 🙂
(mám mimi 4.měsíční)

coxa
6. únor 2012

Chodíme hned jak se malý vyspí, maximálně 40 minut a domů, ale moji kluci už jsou oproti vám @adrianav velcí. S takovým prckem jako máš ty bych ven nešla, ikdyž věřím, že je to na palici. 🙄

kutcher
6. únor 2012

máme 3,5 roku a druhý 3 měsíce a ven chodíme - ten starší to dokonce snáší hůř, než malej

rydal
6. únor 2012

Chodime. Na chvilku je to preci pro zachumlane mimi bez problemu.

arianka
6. únor 2012

Ne. Protože nejde o to, jestli jsou zachumlaní a v teple, ale o to, že ten ledový vzduch nemají dýchat....

A s plínkou nebo dekou přes kočár už třeba moje děti neusnou ...

mrsblack
6. únor 2012

Taky už se těším, až ty mrazy skončí, my ven teda nechodíme (9,5 měsíce), nechci ho brát do toho ledovýho vzduchu kvůli průduškám a dýchání. Zítra máme od 9 ráno Yamahu, tak asi vytáhnu auto (jestli mi nastartuje 😀 ) Dneska v 9 jsme tu měli -16 😲

mamkamarketa
6. únor 2012

ja mam teda 3letaka a ven se snazim chodit minimalne. ony deti 1-3 roky by meli byt venku max do -10. sme oba atopici a ten mraz fakt nepomaha. ja se drapu porad 🙄
argumenty,ze dite nabalene 🙄 tam jde o to jak nekdo psal,ze detem hrozi nebezpeci omrznuti sliznice.
ani nase skolka ven v tomhle nechodi.
ja se snazim vymyslet program ve vnitr. detske koutky,skolka a tak

dana3262
6. únor 2012

My chodíme. 1-2x na pulhodinku-hodinku. Starsi je ale dost zpruzelej. Nevim, jestli je mu zima (to snad ne) nebo mu vadi obleceni (doma beha nahatej-nesnasi cokoli na sobe), takze rukavice, cepice je pro nej peklo. @mamkamarketa my jsme taky oba atopici a udajne by mel mraz pomahat. Dneska si mladej vyzadal otevrit na sebe francouzsky dvere-byl jen v tricku a pline a nechtel se hnout.. Myslim, ze mu to fakt dela dobre.
Mladsiho ale beru do nositka, tam dejcha daleko teplejsi vzduch. Do kocaru bych se asi bala nejakych dychacich obtizi.

kammka
6. únor 2012

mám kamarády v Norsku za polárním kruhem, jsou to Češi, žádní eskymáci, ven se tam s dětmi chodí normálně, pokud nefučí orkán...teřba ve školce se tu opravdu nechodí, když je pod -10..ale naše malá byla třeba včera s tátou venku skoro dvě hodiny, pak si přišla ze zahrady, když už byla unavená..

weri1
6. únor 2012

no v norsku jsou asi děti zvyklý....nemůže člověk porovnávat.....v africe jsou taky zvyklý na horka a my tady až tak ne
já chodím na cca půl hodiny

vrana
6. únor 2012

Tak v Norsku je to krapet jinak... ten mráz co je tady, hlavně na místech bez sněhu je nebezpečný, právě proto, že je suchý. Nad -10 ven cíleně courat nechodíme. Teď teda vůbec, protože máme všichni atb, holky obě měly pěkně zarudlý krk (těžko říct, jestli k tomu ten mráz nepřispěl) a malé padla rýma na průdušky.

Člověk by to měl brát už podle sebe - pokud vám samotným je v tom nepříjemně, zima, špatně se vám dýchá a těšíte se domů, pak se na procházku vyprdněte a nechte děti doma.

Letošní zima je fakt na pytel, kdyby byl aspoň sníh ☹

A ad školka, tak u nás školka ven chodí a pěkně mě tím štvou. Protože jsou sice jen na zahradě, asi 20 minut, ale děti tam lítají jak pometla (vidím je z okna) a silně pochybuju o tom, že všechny dýchají nosem nebo přes šálu. 😠