Chodítko na zahradu. Může mu narušit vývoj?

mamora
21. kvě 2023

Přemýšlím, že bych synovi na zahradu pořídila chodítko. Je mu 11m a tenhle týden udělal pár krůčků bez držení. Máme zeleninovou zahrádku, která potřebuje péči a syn spí přes den max půl hodiny jinak musím ležet u něj. Takže musí na zahrádku semnou. V kočárku ho to moc nebaví, když nikam nejede, tak mě napadlo to chodítko. Že by se mohl trochu pohybovat sám a já mohla dělat. Myslíte, že mu hodina denně může nějak ublížit, narušit vývoj, když už sám začíná chodit?

lis6
21. kvě 2023

@mamora a proč nemůže po zahradě lézt?

daasqua
21. kvě 2023

Bude mít úplně jiné vyvážení těla, dá jinak chodidla, chodítko mu na trávě stejně pojede špatně. Lepší je to lezení a třeba ho to bude víc motivovat a naučí se rychleji chodit, když uvidí zajímavé věci.

zrzeckas
21. kvě 2023

Ja to resila ohradkou 🙂 u nas v zadu po zahrade moc nemohli lozit nebot se nachazelo kde co (i hrebiky a strepy) .... mely tam hracky, neco k jidlu, piti aby se zabavili. Hlidat je sice musis, ale i neco podelas 😁

patypresdevaty
21. kvě 2023

@mamora a proč by nemohl lézt tam, kde by podle Tebe mohl s choditkem..? Je to přirozenější, zdravější... a i když by mel to chodítko, stejne si může chtít sedat, lézt a zkoumat...

me_druhe_ja
21. kvě 2023

Ja si teda myslím, že chodítko by ho hodinu denně fakt nezabilo pokud je mu už skoro rok a skoro sám chodí, ale rozhodně je to zbytečné. Daleko lepší nechat ho po zahradě lézt. 🙂 Pokud máte nějaký nebezpečný místa, tak ohradit. 🙂 Však už je teplo, jen ať si užije volnosti. ,🙂

verka86
21. kvě 2023

@mamora my jsme taky vyřešili ohrádkou. Má v ní dost místa na chození, hraní.... Je lehká můžeš si ji posunout, kam chceš i podle sluníčka/stínu a v klidu si přitom dělat svoje

mamora
autor
21. kvě 2023

Tak myslíte radši nechat lézt po trávě a po hlíně? Já když si představím co všechno ho může poštípat a co si strčí do pusy...

martt
21. kvě 2023

@mamora My jsme oba syny nechávali lézt po zahradě. Blízko záhonů, kde jsem pracovala, jsem jim dala deku , hračky , aby si tam hráli kdyz chtěli tak lezli i mimo. Poštipat ho může kde co i když bude v kočárku a nebo chodit. A pokud nemáte po zahradě jedovaté rostliny tak si vybuduje alespoň imunitu , ale samozřejmě ho musíš stejně hlídat.

michaela666
21. kvě 2023

@mamora Takže se víc bojíš poštípání a toho co ochutná, než špatného držení těla kvůli nesprávné poloze v chodítku?
Nech ho zkoumat svět, nic se mu nestane když ochutná hlínu nebo trávu. Dřív nebo později se to stejně stane. Můžeš brát jako plus, že to bude u vás na zahradě, kde víš že se neválí vajgly, odpadky a kdo ví co všechno.

areh
21. kvě 2023

Obě děti jsem měla navolno na trávě. Tedy původně na dece s hračkami, ale ta je moc dlouho nebavila. Lozily kolem mě, zkoumaly, hrabaly se se v hlíně... Byly takhle na zahradě rozhodně víc než hodinu denně.
Postupné nebyly rozhodně víc než v ohrádce. A do pusy sice strčily kde co, ale neměla jsem tam nic, co by jim ublížilo.

honatko092
21. kvě 2023

Obě děti beru na celé dny na zahradu. Mají tam deku, ale nechávám je víc v trávě. Objevují kytky, stromy, pozorují svět a poznávají...čím jsou špinavější, tím jsou šťastnější a já taky. U skoro 3 letého syna jsme nikdy neprožili žádnou větší nemoc, přisuzuju to dobré imunitě. Ať si zkoumají a ochutnávají...😊 Syn díky trávě přešel z plazení na lezení a pak si rychle začala stoupat (tráva ho šimrala), u dcery uvidíme 😊

prejeta_zaba
21. kvě 2023

@mamora a co by ho mělo poštípat? Neleze po poušti, aby ho kousl jedovatý pavouk,ne? Nehledala bych v tom složitosti, proč by si dítě nemohlo hrát v trávě? 🤷‍♀️ A mezi námi, stejně nic neuděláš, bude ho to bavit dvě minuty a buď spadne nebo začne řvát z jiného důvodu. 😀

zrzinda
21. kvě 2023

@mamora Naše dítě se na zahradě imrvere hrabe v hline, je jak prase, ji pisek. Když ji něco spadne na zem, pofouka a sní to. V létě si sebrala ze země svestku, snedla půlku a druhou půlku si “odložila” do špinavý misky pro kocku. Než jsem stihla zareagovat, svestku si vzala a naprosto v klidu ji dojedla. A víte co? Kromě asi dvoudenní rýmy ji nikdy nic nebylo ♥️ Nechte malyho lozit jak potřebuje. On bude stastnej, ze se hybe a objevuje svět, uvidíte. 🙂

galatea_a
21. kvě 2023

Já bych se jen bála klíšťat (nesnáším je!), ale to se dá řešit posekáním. 😉

mydlova
21. kvě 2023

@mamora pro vyvoj je choditko hodne spatne. Navic je uplne zbytecne, deti miluji se valet v hline. Normalne ho dej na hlinu, do ruky kyblicek a lopatku 🙂 mam podobne stare dite a "pomaha😄" mi denne na zahrade.

mamora
autor
22. kvě 2023

@michaela666 Právě že se bojím, jestli mu tím chodítkem můžu uškodit i v takhle málem měřítku, proto jsem založila diskuzi na to téma ☺️

mamora
autor
22. kvě 2023

Děkuju za reakce 😉 Dnes vyrazíme na zahradu a uvidím jak to půjde

michaela666
22. kvě 2023

@mamora Ze svých zkušeností by tam malá vydržela tak 5 minut max a potom by chtěla na zem. Vem si, že uvidí tebe jak se hrabeš v záhonku, používáš nějaké nářadí. Bude to chtít vyzkoušet protože to vypadá jako super zábava a nebude omezený v pohybu.
Bude špinavý, možná něco ochutná, ale spokojený. Navíc je velká pravděpodobnost, že se bude dřív unavený a pak bude lépe spát.

aspie83
22. kvě 2023

@mamora oba kluci po zahradě lezli úplně v pohodě a byli maximálně spokojeni 😉 když byli menší a já měla tendence jim dávat deku, stejně z ní okamžitě slezli, vykutaleli se apod 😁

misa_pise
22. kvě 2023

Chodítko bych nepořizovala, nechala bych lézt v trávě. Na zahradě máš celkem jistotu, že tam nebudou bobky od psů a zbytek bych neřešila. Moje holky ochutnávaly kde co, je potřeba to hlídat, aby třeba nespolkli šutr, ale děti tak poznávají, posilují imunitu, je to podle mě užitečné, aby se nebáli trávy a přírody.

michalusenka
24. kvě 2023

@mamora zdravá imunita 🤭u nás pes oblizne pusu a neřeším

pajii25
24. kvě 2023

Máme zvířata, zahradu . Syn normálně lezl po zemi- trávě, písku, hlíně. Nebudu počítat, kolikrát se ještě teď vyvalí u ovcí ve výběhu ...... Neuměl chodit, ale na ohradu u ovcí vylezl 😁 Lepší nechat lézt

rozitta
24. kvě 2023

Chodítko NIKDY! Ani na deset minut denně bych ho nepoužila. Ničí správný vývoj a oddaluje samostatnou chůzi.

veronikav31
25. kvě 2023

@mamora chodítko jsem nedávala a mám na to svůj názor.a hlavně,pokud se ti nelíbí,že bude všude lézt a vše strkat do pusy,tak naše děti to dělali taky na hřištích a jsou zdraví. Dokonce,když byl soused malý,tak překusoval žížaly-a je zdravý😀 přirozená imunita,skleníkové děti to pak mají těžší. syn(5 let) i dcerka(7 let) u dědy na zahradě jí jahody přímo ze záhonu a nevadí jim,že je od hlíny...

antoinet
25. kvě 2023

Já jsem nechala děti v trávě (jo, bylo potřeba jim být za zadkem, to se nedá nic dělat, nemohla jsem dělat ještě jiné činnosti než o dítě pečovat) a pro chvilky, kdy jsem se potřebovala vzdálit, jsem venku měla cestovní postýlku s hračkami...to jsem si i to kafe zvládla třeba vypít 🙂

mamora
autor
25. kvě 2023

Už jsme to vyzkoušeli, nechat lézt po zemi. Odnesl to jeden keřík rajčat ☺️ A i když měl pusu zacpanou dudákem a koukala jsem na něj snad každých deset vteřin, tak najednou byl dudák pryč a pusa od hlíny 🤣

veronikav31
25. kvě 2023

@mamora držím se hesla: Šťastné dítě=šťastná máma 😉

pajii25
25. kvě 2023

@mamora Imunita se nesmí nudit 🤣