Chození na nočník, neuspěchali jsme to?

jednazmaminek
19. pro 2016

Milé maminky, prosím o Vaše názory. Mám holčičku, která měla v září dva roky. V létě před druhými narozeninami jsme začali s učením na nočník. Je to bohužel odjakživa ten typ, co je jí úplně jedno co má v plíně, vůbec jí nevadilo být v pokakané. V létě jsem jí tedy nechávala chodit co nejčastěji bez plíny, aby si to více uvědomovala a snažili jsme se ji co nejvíc motivovat, aby začala chodit na nočník. Motivovali jsme ji pochvalami za každý úspěch a pak se k tomu bohužel ještě přidaly bonbony. Po nějakém období, kdy to vypadalo že je jí to celý úplně šumák, si najednou začala docela pěkně na záchod říkat a vypadalo to nadějně. Ani ty bonbony nemusela pokaždý mít🙂 Byly občas nehody a v noci měla pořád plíny plný, ale zdálo se mi že se to časem srovná. Jenže doteď se to nesrovnalo a situace je teď taková, že je sice bez plen a vesměs mi i říká že chce na záchod, ale většinou mi řekne až ve chvíli, když už má v kalhotkách více či méně mokro. Když má plínu, tak mě připadá že do ní spokojeně čůrá a vůbec to neřeší. Začínám mít čím dál víc pocit, že jsme to nejspíš uspěchali a spíš ji na ten nočník dotlačili, než že by sama chtěla. A teď přemýšlím co s tím, jestli to nechat a čekat až se to zlepší a nebo ji zkusit dát zase plíny a počkat na to až si k tomu dospěje sama. Asi za dva měsíce se nám narodí druhé miminko, tak si říkám jestli by jí nebylo líp, kdybysme ji nestresovali plínama a nemusela pořád poslouchat, jestli nepůjde na záchod, že se zase počůrala a je ostuda (babičky atd). Co si o tom myslíte?

barulina
19. pro 2016

Myslim si, ze kazde ditko.k tomu dospeje a ze za rok nebudete o plinach vedet. Dej ji je zpet jestli myslis ze je to pro ni lepsi, ale jestli z toho neni vyslivene vystresovana, zkousela bych dal. Bez bonbonu, ale. Urcite bych ji ale taky nevykladala ze je odtuda. Ja bych pokracovala, ale netrapila bych tim.ani sebe ani malou. A za kszdy uspech bych byla nadsena. Jinak na posazovala od doby co si sedla 5-6 mesic. V podstate neco malo po roce je bez plin ma den,v roce a pul i.na noc. Spis jestli kste nezacli pozde

aalleennkkaa7
19. pro 2016

Holky jsem posazovala na nocnik co sedely, rok mely obe v zimne, tak jen co se oteplilo jsem plinu sebrala, ale kdykoliv ji dostaly treba do auta zpet zacinali jsme vicemene nanovo. Od roku a pul byly bez plen pres den obe, na noc jsem davala asi do 2,5 let, ne vzdy me dokazaly primet v noci vstat

andysebesta
19. pro 2016

Ahoj,já jsem kluky učila hned po prvním roce na nocnicek.Jsou všichni ppdzim\zima narozeni,takže hned z jara jak se oteplilo jsem jim plinky sebrala a pres to léto jsme to vypilovali.Takže bez plinek na den byli do tech druhých narozenin.Ale myslím si,ze když už jste se na tu vojnu dali,neměli by jste přerušovat.Když ji zase vrátíte plinky(vůbec jestli ma všechno na háku)budete začínat od začátku úplně zbytečně.Jestli ted setrvate,uvidíte časem výsledek.Každý děťátko potřebuje vice nebo méně času.Chce to jen obrnit nervy a nepovolit.Jen se to špatně učí v zimě,přece jen když pak jdete ven......zkuste vydržet,az se vám narodí druhatko,třeba se z ni stane velká slečna a jako mávnutím proutku bude bez plinek a pocuravani😉

tinaprofi
19. pro 2016

tohle nemá asi vůbec smysl hrotit, malou jsem dávala na nočník od roku a půl jen formou hry, aby si sedla a zkusila co se dá, když se náhodou něco přihodilo, tak byla "velká sláva" a kokino, aby si spojila nočník s něčím příjemným a zkonektovalo se jí to v hlavě, že nočník je to super místo, za odměnu 🙂 a ve dvou letech už chodila sama automaticky. Na noc měla samozřejmě plýnu, když se jelo někam na dýl, tak taky, čistě z praktických důvodů a přišlo to pak celé samo. /Malou mám na mysli holku od mojí šéfové, které jsem s dětma pomáhala/ ...já osobně nočník považuju za banální záležitost, protože každý děcko to má podle sebe a když se na to jde šikovně a děcko "obelstíte" v pozitivním slova smyslu, tak se to může stát vlastně i zábavou a pak to jde ráz na ráz samo, mám to odzkoušené i na synovi a budu praktikovat i na dvojčatech 🙂 Prostě si myslím, že jak se děcko samo dokáže postavit a nějak si tak šmatlá samo kolem nábytku, už se klidně může sem tam na ten nočník posadit, ale nečekat od toho zázrak, je to v podstatě náhoda, že se tam něco přihodí a když jo, tak jedině dobře a hned se toho chytit a pokračovat 🙂 good luck

astyna
19. pro 2016

Já jsem taky zastánce toho plíny už nedávat, pokud se začne s nácvikem. Mám syna, 13 měsíců, a tomu je úplně jedno,co má v plíně. S nočníkem si jen hraje, na záchodě sedí, ale pak sleze a vyčůrá se vedle. Dle "moudrých hlav" z rodiny už bychom měli posazovat. Ale já to chci fakt pak vyřešit a ne jen "zkoušet", to nemá žádný význam. To samé bych radila i Vám.

Mám i zkušenosti od kamarádek, že děti pak jednoho dne řekly, že už plenku ee a bylo to. Nač se tím zabývat měsíce a zbytečně...

zuzanaii
19. pro 2016

Ja jsem zkusila odplenkovat dceru ve dvou letech. Se mi prave zdalo, ze ji vadi, ze cura do pleny, i jsme ji museli po curani hned prebalit. Ale po tydnu se nechytla, tak jsem to prestala resit a plenu ji vratila. Pak jsem nejak byla lina a neresila jsem to, az ve dvou a pul letech dostala dost osklive nestovice s pupinkama i na pipince, tak se v podstate odplenkovala sama. A to na to prisla hned a meli jsme minimum nehod.

Ale co se tyce souvislosti s prichodem sourozence domu, to neporadim

shine2015
19. pro 2016

@jednazmaminek nase starsi to mela podobne navic na nocnik ani wc nechtela. Zlomilo se to ze dne na den po jejich 3.narozeninach. Probudila se a rekla ze uz plinku nechce....mela ji pak na npc asi tri mesice nebo nevim presne pro jistotu....

My ji nestresovali a uz vubec bych nerikala ostuda apod. Nabizela bych nocnik wc a kdyz by nechtela dala bych ji dva mesice pauzu s znovu...
Okoli vcetne jedne babicky se na me divali jako na neschopnou matku....ale me to bylo jedno. Zkus se na to podivat sama kdyby tobe nejblizsi rikali denne ze jsi ostuda apod...

Mame ted treti dite a taky to nehrotim....at si kazdy dela co chce....za me nabidnout zkusit ale rozhodne nelamat pres koleno....do skoly v plence nepujde neboj nic...
A doporucuji se zacit obrnovat prt to nebude jenom o plinkach ale zacnou do tebe sit i s jinymi vecmi co kdo dela nedela umi neumi jak roste kolik vazi a pak prospech ve skole krouzky a telocvik......je to jinak na hlavu....nechat kazdeho at sibdela co chce....a hlavne nenechat mluvit do svych deti

A prostredni dcera mela uplne stejne podminky a myslim ze dva a pul ji bylo kdyz prestala mit plenky..ale nevim to presne....

Drz se a hodne stesti.

letadlo13
19. pro 2016

@jednazmaminek syn bude mít v lednu 2 a nočníky jsou prakticky nedotčené. Mladší má 3 měsíce 😉 takže podobně jak u vás. Když to nechápe, co s ním... neřeším to. V létě byl bez plen a nic, jen mu vadilo, když někde udělal hromádku. V pleně mu to nevadí, ale někdy mi nahlásí větší nálož 😉 jinak nic. Musela bych ho k nočníku přivázat, je to turbomyš, chvíli neposedí a s kojencem v náručí ho nemíním honit nahého po bytě a pak ještě vytírat koberce a převlíkat postel. Prostě ještě vyčkáme. Zkouším se ptát, někdy i odchytit, když se mi zdá, že by se mohlo zadařit, ale 100% neúspěch. Mám látkovky, tak prostě občas zapnu pračku, jestli peru od jednoho dítka, nebo od obou, rozdíl to moc není. Jsem praktik a nepotřebuju se chlubit, že mám dítě bez plen (a místo pračky plen prát pračku počůraných gatí 😀)