Chození ven s čerstvě narozeným miminkem

misiko
16. pro 2010

Ahoj, mam cerstve narozenou holcicku a chteli bychom ji zacit vozit na prochazku od pristiho tydne.
jak jste to delali vy? prvne jste zvykali u okna? nebo rovnou ven na prochazku?
jake kremy na oblicejicek pouzivate?
diky za radu

kramlinka88
16. pro 2010

no s takhle malinkým miminkem se nesmí ven, pokud je víc než mínus 5 stupňů.....a já bych se zeptala doktorky jestli jít nebo nejít, my jsme byli poprvé asi po 14 dnech a jenom na půl hodinky jsme měli dovolené, malý je 1.března a byla tehdy ještě zima....já bych se fakt zeptala té doktorky. A krém používáme Bubchen proti větru a mrazu...🙂

kijir
16. pro 2010

Ahojky my jsme teda mohli zrovna(po asi týdnu) ven.Jen nesmělo být právě víc než těch -5 a museli jsme postupně.nejdřív jen cestou k doktorce a zpět,podruhé už třeba na půl hodinky pak na hodinu a postupně jsme to zvyšovali 🙂 .Mažeme tedy taky Bubchen 😉 ...
Ale jelikož byl malej v únoru,tak byly velký mrazy takže to většinou skončilo u těch otevřených oken 😀 ....

ladybugie
16. pro 2010

moje malá je rozená na jaře, kdy ještě padal sníh. Na první procházku s takhle malým mimčem se nesmí, když je větší zima, než minus pět, takže my si na kočárkování počkali asi měsíc. Poprvé jsme šli ven, když bylo asi 5 nad nulou a jenom kolem bloku na pul hoďky a domu.
Používala jsem Weledu a teď máme Bubchen, ale stejně to vždycky podmáznu ještě Lenienskou.

rena2
16. pro 2010

Malá je v zárí a chodili jsme témer hnedka. a ted v tech mrazech chodime taky. Myslím si že to některé maimnky moc přehání. Když to škvrně teple obléknete tak neni co resit na tu hodinku by jste mohly jit vpohode.
Akorát opravdu obličejík namazat krémem aby byl mastný a schovat ručičky a halvicku aby na ni moc nefoukalo...
Já používám krém seba mad. A není primo na mráz.. myslim ze nezáleží jaký krém ale aby to bylo mastné. A ne olejíčky... TO je jen má rada. A je pravda ze kdyz je víc jak -5 tak by se nemelo.. ale ja chodim i tak jinak bych se doma zbláznila:( a to jsou malé 2,8mesicu... 😅

lalial
16. pro 2010

Starší syn je narozený na konci listopadu, ven se chodilo denně. Ať byla nula nebo -15. Zachumlali jsme ho, koukal skoro jen nos a jelo se.

andyalukasek2008
16. pro 2010

Krom hranice zmiňovaných -5st. bych takhle malinké miminko zvykala v těchto dnech nejprve v kočárku u otevřeného okna. Nemyslím si, že se to moc řeší, miminko není na tento mrazivý vzduch připravené a neudrží teplotu.
A pak teprve třeba po 2 týdnech začala jezdit na kratinké procházky a postupně je prodlužovala.

lukza
17. pro 2010

jak píší holky pod -5stupnu s ensmí choditz ven skrz plíce prootže pro miminko je ten mráz na plíce velice nebezpečný ale pokud máte váhu nad 3kg tak do těch - 5hurá ven mě se luky narodil loni v unoru a to byly ty mrazi a dělala sem to tak že dva dni byl u okna pak sem sním vždy třeba jen na 1-2minuty vylezla na terasu a pak to prodlužovala a po týdnu jsme vyjely poprvé ven jen okolo baráku a pak každý dne sem to prodlužovala a krém používám bud od HIPP proti mazu a větru a nebo od BUBCHEN protichladu větru vlhku

misicka85
17. pro 2010

U nás taky tak jako u většiny - s novorozencem do -5st, s kojencem pak do -10 a na chvilku, pokud už bylo fakt skoro k těm -10 tak jsem ven nešla pokud jsem vyloženě nemusela a když jsem musela tak jsem hodila přes kočár ještě pláštěnku. Je jasné že mamči miminko teple obléknou,tady jde hlavně o to že mimi ten mrazivý vzduch dýchá.
Proti mrazu používáme krém od Bubchenu (seženeš v lékárně)