Chrčení miminka vleže po kojení. Máte s tím zkušenost?

anett2490
24. lis 2019

Ahoj holky prosím zítra budu volat k doktorce, ale nejdřív se zkusím poradit tady. Mám 7 týdenního klučinu. A vždy když nakojim usne mi na ruce a je krásně v klidu. Jakmile ho položím na rovnou plochu hned ho to vzbudí začne vydávat divné chrčení, začne sebou šít a i ublinkavat ☹️ dnes v noci ho to i budilo a tudíž i mě vzbudí ty je zvuky. Nemáte s tím někdo zkušenost? Bohužel nejde sem vložit video mám to natočené pro doktorku

skritek22
24. lis 2019

@anett2490 ahoj, davas ho odrihnout?
Může vdechnout trochu mléka a pak chrci a budi ho to. Nebo u nás mi mudr řekl, že mi malý chrci, protože rychle přibral a tlačí mu to na dýchací trubici. Ale radši zajdi k mudr, kdyby byl nemocný, je ještě malinký.

anett2490
autor
24. lis 2019

@skritek22 ano dávám, má problémy s tím si odrihnout, ale dnes jsem to pozorovala jestli to dělá i po odrihnuti a dělá. Nám tedy také rychle přibral. Děkuji za odpověď 😊

adel2507
24. lis 2019

@anett2490 To může být reflux. Kvůli nedovyvinuté záklopce se mu vrací mlíčko. Naše malá ho měla dost silný, zvracela obloukem, ze začátku ani nepřibírala. Po krmení jsem ji musela dlouho chovat než jsem ji mohla položit. A hlavně je důležité vyvýšit ležení tak, aby hlavička s hrudníkem byla výš než bříško. Mně se nejvíc osvědčil klín do postýlky i do kočárku. Je to boj, ale časem se to spraví.🙂

anett2490
autor
24. lis 2019

@adel2507 také mě napadl reflux, že když je v náručí ve zvýšené poloze tak je v pohodě, ale právě nezvraci obloukem jen mírně ublinkava. A přibírá ukázkově. Porodní váhu měl 2825g a teď na 7 týdnech má 5kg

adel2507
24. lis 2019

@anett2490 Myslím, že při refluxu nemusí přímo zvracet, stačí, že se mlíčko prostě vrací zpátky. To chrčení znám, taky nás to budilo..🙂 Zkuste vyvýšit to ležení, mělo by to pomoct..

anett2490
autor
24. lis 2019

@adel2507 a to podložit matraci v postýlce? Schválně to zkusím. Mockrát děkuji 😊

adel2507
24. lis 2019

@anett2490 To je celkem jedno, hlavně aby byla hlavička výš než bříško. Malá spí v hnízdečku, tak mám klín pod hnízdečkem. Ale dá se podložit matrace, nebo třeba nohy postýlky. Není zač, za zkoušku to určitě stojí.🙂

petramana
24. lis 2019

klidne zkuste dat pod nohy postylky knizky...

martiniquest
24. lis 2019

@anett2490 To bude reflux. Napolohuj matraci a bude to ok

anett2490
autor
24. lis 2019

Mockrát děkuji za rady 😊

knuffel
24. lis 2019

Možná mě napadá třeba rýma? Špatně se mu dýchá... Napolohovat matraci, snad to pomůže, držím palec!

katka_nedo
24. lis 2019

@knuffel u 7tydenniho ryma moc nehrozi.

knuffel
24. lis 2019

@katka_nedo Aha 😮.

marketa1218
24. lis 2019

Reflux, moje malá ho má také. Teď už je to tedy lepší, budou jí 3 měsíce. Zvednete postylku pod hlavičkou, jak už tady bylo psáno. Chce to vydrzet

katka_nedo
25. lis 2019

@knuffel Staci se zeptat v porodnici.Ale ikdyby ji melo,tak bude uz spatne pit,protoze by nemohlo u kojeni dychat.Pokud chrci az po ulehnuti po jidle,bude chyba jinde.Kdyz mate rymu,tak Vam pri jidle nezmizi a neobjevi se az pri ulehnuti😉😊

kspp1
Autor odpověď smazal
Zobraz
kspp1
25. lis 2019

Malý to má taky, také jsem z toho byla hotová. Podložili jsme postýlku a zahušťujem mléko, aby tolik neblinkal. Má 3m a už je to lepší.

anett2490
autor
25. lis 2019

Tak jsem volala doktorce a prý je to reflux. Mockrát děkuji děvčata, snad už to bude lepší a oba se trochu uklidníme 😊

knuffel
25. lis 2019

@katka_nedo Rozumím, nerozuměla jsem spíš tomu, že u 7týdenního miminka nehrozí rýma...

katka_nedo
25. lis 2019

@knuffel protoze je chranene jeste imunitou.Rodila jsem ted v cervenci a zrovna kolegyne na pokoji prave resila,ze malej jakoby chrci a zda nema rymu a sestricky rikaly,ze takto malinka miminka ji mit nemohou.Malej mel zbytky plodovky a proto chrcel