Chrčí, ale nemá rýmu. Co by to mohlo být?

samsa
21. únor 2008

Ahoj mamky,
potřebuju radu. Mám desetiměsíční holčičku, která už přes 3 týdny chrčí při kojení nebo když má dudlík v puse a nemůže dýchat zároveň ústy. Vypadá to, jakoby měla rýmu, ale nic neodsaju, z nosu jí neteče. Je veselá, teplotu nemá, nekašle. Nevíte, co by to mohlo být? Může to být třeba zvětšená nosní mandle už v tomhle věku? Na prohlídku k mudr. jdeme až v roce věku, nevím, jestli to mám raději řešit hned nebo to nechat.

klarec
21. únor 2008

Možná je to blbost ale náš adámek tohle dělal když mu rostl zub jak měl nateklou dáseň (a to jí měl fakt dost) tak mu to při kojení vadilo a tak jako chrčel a pořád jsem myslela že má plnej nos a nemůže dýchat ale taky při odsátí sucho. Tak jestli ji nerostou stoličky ty jsou u krku tak by jí to mohlo vadit.

s2007
22. únor 2008

my měli to same rymu neměl ale chrčel a doktorka řikala že mám zvlhčovat a do nosu stříkat vincentku a fakt to zabralo mám ji vždycky po ruce je to fakt učinny. 😉

samsa
autor
22. únor 2008

Holky, díky za rady. Tu Vincentku můžu stříkat každý den?

megee
22. únor 2008

mě to dělá malej taky a už od narození, pořád chrčí a když dýchá nosem tak to zní jako by ho měl ucpaný,ale nic z něj neodsaju a dr. mi řekla taky že mám zvlhčovat, že to může být tzv. zadní rýma a že dýchání má čisté, my máme pro změnu Sterimar a taky nám pomáhá

petular
22. únor 2008

Ahoj holky, malý dělá to samé už nějakou dobu, dvakrát jsem byla u mudry a ta řekla, že to bude v dutinách, doporučila právě Vincentku nebo Sterimar a prý se to zlepší, až malý začne sedět, že se pak ty dutiny líp uvolňují. Ještě mu před odsáváním kápnu do nosu Libenar. Většinou neodsajem skoro nic, ale i tak preventivně odsáváme a kapeme denně.

nelis
22. únor 2008

Holky já jsem četla článek, že se někdy rodiče mylně domnívají, že má miminko rýmu, protože chrčí a přitom to je jen tím, že je doma suchý vzduch (třeba kvůli topení) - takže radili zvlhčovač vzduchu. 😉 Třeba postačí když dáte misku s vodou na radiátor, aby se odpařovala. 😉

s2007
22. únor 2008

tak tu vincentku mužeš davat podle potřebí to neubliží já ju davám po každe když je to třeba a jinak mám dva zvlhčovače doma je to vyborná věc muj starší syn je astmatik,tak se nám to osvětčilo tak jsme koupily i druhymu synu.