• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chrčí, ale nemá rýmu. Co by to mohlo být?

22. února 2008 
Ahoj mamky,
potřebuju radu. Mám desetiměsíční holčičku, která už přes 3 týdny chrčí při kojení nebo když má dudlík v puse a nemůže dýchat zároveň ústy. Vypadá to, jakoby měla rýmu, ale nic neodsaju, z nosu jí neteče. Je veselá, teplotu nemá, nekašle. Nevíte, co by to mohlo být? Může to být třeba zvětšená nosní mandle už v tomhle věku? Na prohlídku k mudr. jdeme až v roce věku, nevím, jestli to mám raději řešit hned nebo to nechat.
21. únor 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná je to blbost ale náš adámek tohle dělal když mu rostl zub jak měl nateklou dáseň (a to jí měl fakt dost) tak mu to při kojení vadilo a tak jako chrčel a pořád jsem myslela že má plnej nos a nemůže dýchat ale taky při odsátí sucho. Tak jestli ji nerostou stoličky ty jsou u krku tak by jí to mohlo vadit.
21. únor 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli to same rymu neměl ale chrčel a doktorka řikala že mám zvlhčovat a do nosu stříkat vincentku a fakt to zabralo mám ji vždycky po ruce je to fakt učinny. :wink:
22. únor 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, díky za rady. Tu Vincentku můžu stříkat každý den?
22. únor 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to dělá malej taky a už od narození, pořád chrčí a když dýchá nosem tak to zní jako by ho měl ucpaný,ale nic z něj neodsaju a dr. mi řekla taky že mám zvlhčovat, že to může být tzv. zadní rýma a že dýchání má čisté, my máme pro změnu Sterimar a taky nám pomáhá
22. únor 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malý dělá to samé už nějakou dobu, dvakrát jsem byla u mudry a ta řekla, že to bude v dutinách, doporučila právě Vincentku nebo Sterimar a prý se to zlepší, až malý začne sedět, že se pak ty dutiny líp uvolňují. Ještě mu před odsáváním kápnu do nosu Libenar. Většinou neodsajem skoro nic, ale i tak preventivně odsáváme a kapeme denně.
22. únor 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem četla článek, že se někdy rodiče mylně domnívají, že má miminko rýmu, protože chrčí a přitom to je jen tím, že je doma suchý vzduch (třeba kvůli topení) - takže radili zvlhčovač vzduchu. :wink: Třeba postačí když dáte misku s vodou na radiátor, aby se odpařovala. :wink:
22. únor 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tu vincentku mužeš davat podle potřebí to neubliží já ju davám po každe když je to třeba a jinak mám dva zvlhčovače doma je to vyborná věc muj starší syn je astmatik,tak se nám to osvětčilo tak jsme koupily i druhymu synu.
22. únor 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek