Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

jituskak
23. črc 2009

rozhodně mě nikdo nešokuje a ani nikomu neberu jeho názor, nechápejte špatně, jen jsem se zastala Rehos, do které jste podle mého názoru až moc ryly. nebylo by to příjemné žádné z vás a já jsem se prostě vžial do její situace, jak ji přesvědčujete, že to jde jinak. rozhodně se nechci hádat. nikdo není dokonalý, to je jasný a je dobře, že si to umíme přiznat.

titkovamiriam
23. črc 2009

radsej nie ☹ o čom to je

sisstin
23. črc 2009

jituskak: já se tady s tím setkávám dnes a denně na konovi 😉 tak to prostě je, že lidi nemají stejný názor, proto se ten svůj snažim prezentovat slušně a nerýpavě 😉 no a kor ženský že, to je někdy plné emocí 😉

jituskak
23. črc 2009

a ještě, Rehos rozhodně nemyslela děti mlátit hlava nehlava kvůli kravinám... myslím, že plácnutí přes zadek, nebo po ručičce ještě nikomu neublížilo a ani žádné následky nezanechalo.

titkovamiriam
23. črc 2009

no neviem mne stale nejde do hlavy ze 10m ☹ ☹ ☹ ☹ - na to svoje 3 rocne by som nemohla rukou siahnzt a nieto este na babatko,jitus ty si vies predstavit ze buchnes svojho ako 10m.

sisstin
23. črc 2009

miriam: tak to je myšleno jako plácnutí přes plenku, ne nějakej buchec 😉 já spíš myslím, že to nemá moc výchovnej efekt, a prostě se mi to nelíbí...ale týrání to určitě není 😉 já si třeba neumím představit ani ten zvýšenej hlas, ale já mám doma poseru..na jiné děti to vůbec neplatí 😉

jituskak
23. črc 2009

sis, to máš naprostou pravdu. ženský jsou děsný... ale chlapi jsou taky někdy na ránu, to si člověk nevybere🙂
berte to tak, jak to je.vy nechápe toto, jinej ono. je to jedno. a hádat se můžeme kvůli všemu. nikdy nebudeme mít stejnej názor. já zas vím, že neteř má 9 měsíců a už chodí, nejvíc se jí u babičky líbí prosklená skříňka v obýváku. ona u toho stojí a mlátí do toho. nepomohl zvýšenej hlas, prst nahoře. dostala pleskanek po ručičce a bylo. už na to nechytla... nemyslím si, že by ji tím švagrová nějak týrala, nebo ponižovala.

titkovamiriam
23. črc 2009

sis ja viem ze tyranie nie no u 10m je to o nicom jedine to ukludni mater.no uz sa mi to nechce ozaj rozpytvavat idem si dat v tomto horku studeny melon 😝 😀

sisstin
23. črc 2009

jitus: já to spíš myslela tak, že chlapi se pošlou do zadní části těla..a je to dobrý...za to ženský do sebe rejpou a používaj hnusný intriky, což je mnohem horší 😉 A někdy ty emoce fakt převládnou, že tady nestíhám valit oči, jak do sebe ženský jdou..a i sprostě 😝 jinak k tomu plesknutí, pokud to zabere..tak asi ok, to nikomu neublíží..ale fakt znám případy, kdy děti jednu schytaj vyložene za blbost...a den u nich vypadá tak, že mamka nedělá nic jinýho, než že po dětech křičí alá : nech toho, nedělej to, to nesmíš..a plesk sem, plesk tam...ono to nebolí, ale fakt účinek to nemá žádnej 😉 já vim, že mně se lehce mluví, páč syn opravdu nezlobí( teda šahá mi na pc, občas rozlije pití), ale já tohle za zlobení nepovažuju 😉 v podstatě poslechne na slovo..ale já ho ani nemusím moc krotit...ale já tak furt nějak( možná naivně) věřim, že to jde i jinak..v klidu, bez křiku a pleskání po různých částech těla...jen prostě přijít na to, co na ty naše prcky platí...což není vždycky jednoduchý 😉 já bych snesla i to občasný plácnutí, ale to vyřvávání se mi fakt hodně příčí, a nikomu bych to nedoporučila... 😉

titkovamiriam
23. črc 2009

siss kludne mamy maju kludne deti 😀 😀 😀

jituskak
23. črc 2009

já bych ty situace raděj jak chlap řešila, ale to by taky nebylo dobrý🙂 a jak píšeš, i já bohužel znám případy, kdy děti jsou řezaný za nic a situace v supermarketu, co tu popsala Miriam je taky často k vidění, bohužel. to říkám, že by potřebovala dostat ta matka a ne děti.

sisstin
23. črc 2009

miriam: no já právě moc klidná nejsem 😝 jsem spíš cholerik jak prase 😝 ale kvůli synovi se musím mírnit a bejt v klidu, páč jeho rozbřečí i ty ty ty 😒

sisi.v
23. črc 2009

miriam - no tak to určitě nemají, tím to tedy není. já jsem totál kliďas, neplácám, nekřičím, prosím a děkuji - a mám doma postrach okolí... 😉 co dokáže výskotem překřičet motory od letadla...takže asi tak.

sisstin
23. črc 2009

ještě k tématu, já ani neměla ze začátku myšlenky, že mu jako něco udělám..spíš jako tak, že kdyby si ho tak někdo chtěl na týden půjčit a tak 😝 😀 a to v podstatě jako nic nedělal, plakal málo, jen když měl fakt velký bolesti bříška..v noci vstával jenom 3x na jídlo..přes den chrněl, ale stejně jsem toho měla plný brejle 😕 já teda nebyla po porodu moc fit, strašně mě bolelo šití dlouho a pánevní kosti, furt jsem měla horečky a celkově jsem byla dost k.o., možná kvůli velký ztrátě krve, očistky jsem měla 7 týdnů fakt jako fest, a pak za týden jsem dostala mega silnou MS, který trvala celý jedno balení HAK..takže jsem byla jak mátoha 😝

jitrulka
23. črc 2009

sisstin... jestli ho to nerozbrečí jen proto, že mu to zakazuješ... když on by tolik chtěl strkat prstíky do zásuvky, nebo hrabat v odpadkovém koši (na to je naše malá expert) 😀

sisstin
23. črc 2009

jitrulka: tak hrabat ho v koši klidně nechám 😅 😅 😅 😅 my tam nemám nic závadnýho, do zásuvek máme ty ochrany, a co nechci, aby na to šahal, to prostě máme mimo jeho dosah, jinak má plné pole působnosti 😝 např. vyhozený fusky ze šuplíky mě fakt netankujou 😔 já tohle fakt jako neřešim, zakazuju věci, který jsou fakt nebezpečný..např. skákat bungee z postele po hlavě a tak 😅 , ale fakt stačí, abych zvedla prst, zamračila se..a už udělá podkovu, běží ke mně, dá mi hlavu na kolena a řve a řve..a celej se klepe, a hladí mě a pusinkuje..takže u něj to moc těžký není no 😝

jitrulka
23. črc 2009

no tohle mi malá dělá když slyší že někdo jde. rychle se utíká ke mě schovat, je jak prdá, uplně honem honem... ale to je asi normální. 🙂

sisstin
23. črc 2009

jitrulka: tady jde spíš o to, že některý holky můžou na děcka zaječet, a děti z toho maj prču..já tohle udělat, tak nevim 😕 to by asi nepřežil...já mám fakt citlína, až mě to jako sere 😅 😅 😅 😅

no nic, brou s kobrou 😝

shaula
23. črc 2009

Sisstin, vím, že to nemáš moc lehké, ale trošku ti závidím 😅 Na ty naše raubíře neplatí nic, když se na ně mračím a zvedám prst, tak se mi smějí 😀 Spolehlivě je ale rozbrečí, když jim nedovolím škubat fíkusu lístky nebo lézt z gauče na stolek (s tím se už jednou málem převrátili).

Jituskak - jo, naše taky baví mlátit do prosklené skříňky 😀 Ale zákazy ani plácnutí přes ručičku nezabralo... I když je fakt, že teď si našli lepší zábavu - ten zpropadený fíkus... 😠 Nejradši bych ho vyhodila, ale je manželův...

sisi.v
23. črc 2009

siss to máš jedno, ono si nevybereš - já bych tygra brala! dítě co by mě poslouchalo je můj sen 😵! můžu dělat tytyty, zvedat třeba všechny prsty nebo se postavit na hlavu a ona se mi pořád chechtá...fakt nevím co je horší 😉.

wild.horses
23. črc 2009

dufam, ze zakladatelka tejto temy je v poriadku.
akosi sa to tu rozpisalo 🙂

roka96
24. črc 2009

titkovamiriam ja som total kludna a moj syn total živý chalan takže to vobec nieje pravda!!!! 😀 😀 😀

terezkaaa
24. črc 2009

No, nečetla jsem celou diskuzi-jen ten úvod.Taky jsem zažila zoufalství-to asi každá.To,co popsala zakladatelka je obranná reakce organismu na psychické vyčerpání a vlastně úplně fyziologický.Já takové přetížení řešila odchodem na balkon a cigaretou.myslím si, že než něco provést, je lepší se na chvíli někam vzdálit a hlavně uklidnit.Teď už to ale nedělám-on už by si stejně otevřel 🙂 Navíc už je s ním docela domluva

petja
25. črc 2009

Siss,věřím,že to není pro tebe jednoduché,ale jak jsi vzpomínala,je to tebou,jaký malý je..takže myslim,že pokud máš být naštvaná,pak fakt jedině na sebe.Rodiče jsou ti,co tvarují svoje děti

djd
25. črc 2009

Ja mam obcas chut ublizit svojmu manzelovi, ked mi nechce s malou pomoct 😀 Ale to je uz ina tema..

titkovamiriam
25. črc 2009

pre kludne mamy co nemaju kludne deti-vynimky potvrdzuju pravidlo 😀 a hlavne nech su nase zdrave 😀

djd-asi tak 😀 😀 😀

roka96
25. črc 2009

no aspon, že si dodala!!!! 😉 my sme s mužom velmi aktívny a taký je aj náš syn! Potrebuje stále niečo robit a vymýšlat ale ja som v konečnom dosledku rada, aspon sa s ním nenudíme!

nikes
26. črc 2009

no teda já nevím, ale asi to s tím nedostatkem času, protože Vám mimi stále brečí nebude tak hrozné, když tady máte čas tak často přispívat 🙂 . Je jasní, že každá máme na výchovu tu svoji, zaručeně správnou metodu a nenecháme si ji od nikoho vyvrátit. Dokážu docela pochopit maminky, které mají dvě a více dětí, že se miminku nedokážou tak hodně věnovat, jako maminy jednoho dítěte a že ho třeba nechají nějakou minutku plakat, ale nedokážu pochopit maminky jediného dítěte 😲 Tady si někdo stěžoval,jak si pomalu nestihnou zajít ani na záchod , ale přitom tady na diskuzi neustále přispívají. Holky, to vám těch malých drobečků není ani trošinku líto? Vy si vážně myslíte, že takto malá miminka uvažují stejně jako třeba 2 leté dítě? A srovnávat miminko s dospělým, jak tu zaznělo, že si maminka popláče a taky se ji pak uleví mi připadá šílené. A s těmi věcmi, copak je takový problém dát PC na místo, kde dítě nedošáhne, rozbitné věci dát o polici výše apod? Když máme doma malé dítě, tak tomu taky musíme přizpůsobit byt. Rozhodně by Vám to ušetřilo nervy a nemusely byste na Vaše drobečky být načuřené. A to skutečné zlobení přijde podle mne daleko později. Ted pouze malí drobečci poznávají svět a neví, že se to nesmí

petja
26. črc 2009

Nikes 😉

wild.horses
26. črc 2009

suhlasim, nikes 😉