Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

loafeer
1. únor 2012

@munu neboj, bylo to velmi lehce a dvema prstama, v žádném případě ho to nebolelo ani se mu nemohlo nic stát, protože normální jsem...

romcovaklarka
1. únor 2012

@gemini2 Promiň, ale nedá mi to nereagovat. Ty prý nechápeš tohle téma. Já zase nechápu tvoje reakce 😒

Za prvé, nikdo dopředu neví, jaké to je mít děti, dokud je nemá. Neví, jak bude reagovat. To je k tomu, když píšeš, že si některé holky neměly pořizovat děti.

Za druhé, je super, že máš dvojčata a skvěle je zvládáš, že ti nikdy nervy s nimi neujedou. Ale není to soutěž ani exktní věda, aby ses mohla chválit a říkat "Vidíte, já mám dvě a a zvládám to v pohodě, tak vy nemáte právo nezvládat to s jedním".

Za třetí, tady asi nikdo nikoho neobhajuje v tom, že ubližuje dítěti. Možná jsi jógínka nebo jsi nadaná jinou nadpřirozenou schopností a dokážeš ovládat to, jaké myšlenky ti naskočí v hlavě. Pak věř, že většina z nás to nedokáže a dokážeme ovládat pouze činy. Což také děláme. Dětem neubližujeme. Ale někdy, hlavně když jsme unavené nebo nevyspalé, na ně dostaneme (přiznáváme, že absurdní, neopodstatněný a iracionální) vztek nebo jak to nazvat.

Za čtvrté, v takové situaci považuju za nejlepší se někomu svěřit. Ve vážnějších případech psychologovi, v méně vážných někomu z rodiny, kamarádce, neo dejme tomu i tady na diskusi. I to může pomoct. Ale určitě nepomůže, když ten, komu se svěříme, se nad námi udělá povýšeným, opovrhne námi jako zločinci a "odejde středem". To jsi sem, promiň, ani nemusela přispívat. Zvlášť když podle svých slov sis přečetla jen první stránku. Nikoho jsi nepotěšila a nikomu jsi nepomohla. Jo, je super, že ty ten problém nemáš. Ale je to asi jako kdybys přišla dejme tomu do tématu týkajícího se dětí s nějakou vrozenou vadou a pochválila by ses, že tvoje dětičky to nemají 😒

munu
1. únor 2012

@loafeer vies, len si to tak napisala, ze som sa pozastavila na celej tej vete 😕 co si napisala ten druhy prispevok, tak tam sa mi zdas uz byt v pohode baba.. 🙂 tak sa ospravedlnujem, ze som na teba vybehla, bola to taka urychlena reakcia

gemini2
1. únor 2012

@adriana7 asi to bude tak ako pises.....

adriana7
1. únor 2012

ozaj, a ešte ma napadlo, že naozaj vynikajúca kniha o tom, ako lepšie pochopiť pocity bábätka je od penelope leachovej dieťa a ja...to mi veľmi pomohlo 😵

gemini2
1. únor 2012

@romcovaklarka netvrdim, ze je to v pohode....ze to super zvladam, som na nich casto sama ale v zivote som na nieco take nepomyslela- ublizit dietatu! a ked je to tak ako pises, tak sa v tom DOCERTA nepodporujte, ze -,,ved aj ja mam take myslienky,, alebo ,,aj ja ho obcas udriem,,!!!
nehovorim, ze ste zrele pre psychiatra ale su to PREBOHA vase deti, vynosili ste ich, porodili, a dajte im v zivote lasku........ 😠

loafeer
1. únor 2012

možná jsem to napsala moc razantně. Určitě to neschvaluju a i zvednutí hlasu na tak malé dítě beru jako selhání. Jen jsem chtěla holčinu, která tuto diskuzi založila, povzbudit. Tak nevím, jestli se mi to povedlo, asi ne:o)

adriana7
1. únor 2012

@gemini2 , ja nechápem, prečo sa tak pohoršuješ...ja keď som chodila do školy, deti mi závideli, bola som ešte s dvoma kamoškami z tých, čo rodičia nikdy nezbili, u ostatných detí to boli pre ich rodičov bežné výchovné prostriedky...a kniha vinca šikulu otec ma zderie tak či tak...no šikula dostal za cenu knihu, nikto ho za to nezavrel...vtedy to bola realita...ja síce deti nebijem, ale nebudem sa ani tváriť, že som o tom nikdy nepočula a že sa to nedialo a nedeje....a je rozdiel biť a biť...ale to už odbočujem...a nechcem sa hádať, preto ber môj príspevok len ako môj príspevok a nie ako invektívu voči tebe 😵

p.j.jacky
1. únor 2012

@jolinka krasne a vystizne!Neni co k tomu dodat. 😉

munu
1. únor 2012

zena, co zalozila tuto temu uz ma doma skoro 3-rocneho synceka a verim, ze zdraveho a uz nie takeho uplakaneho ako ked bol 4 a pol mesacny v case, ked ho hodila na postel napriklad.. ja si myslim, ze ona uz ani neprispieva na konika, kedze pridala od zaregistrovania sa len 7 prispevkov a z toho mozno 4 boli zpred 3.rokov.. asi sa kludne mozme bavit aktualnym mamickam, co sa boja svojich myslienok o ublizeni a podobne..

a po precitani vasich prispevkov som si uvedomila, ze ja doma nemam ani jedno dieta narocne.. Matko bol aj je kludne dietatko a Samko je malinky este, ale ked place, tak to ma stale nejaky dovod ako, ze je uz hladny, alebo plienka alebo koliky.. da sa v podstate rychlo upokojit, tak si neviem predstavit ake to musite mat tazke vy, ktore mate babatka doma, co vam hodinu vkuse placu alebo nebodaj viac.. asi by som skoncila na psychiatrii..klobuk dolu pred vami🙂 ste v mojich ociach silne osoby, ak toto zvladate bez problemov a ak mate len niekedy zle myslienky, ale detom v zivote neublizite, tak si z toho nic nerobte.. a podla mna ziadneho psychiatra nepotrebujete..

vejula
1. únor 2012

@gemini2 tak ja ti v dobrom zavidim.... že nikdy v slabej chvilke nezakričiš na dieťa len preto lebo si tak v yčerpana že konaš akoby mimo seba 🙂
Mne sa to stavalo , ked som bola vyčerpana vadili mi veci ktore inak nie, ked ma maly kvakal pri zaspavani, alebo po dvoch hodina uspavania ma mal stale celkom na haku.
Viem že je to moje zlyhanie, ale nejdem vam klamať a hlavne nejdem klamať sama sebe, že som velakrat nezlyhala. Možno je to zažitkami z detstva, nespracovanymi krivdami.
Stale sa snažim, zmeniť, a stale zlyhavam. Občas sa za to nenavidim, a hlavne vtedy ked vidim že existuju take super ženy, ktore tak perfektne zvladaju zaťaž a maju seme seba stale pod kontrolou.
Fakt v dobrom zavidim ti.
JA svojho maleho milujem najviac na svete, bojim sa o neho ako o nič v živote, bez neho by pre mna nič nemalo cenu a i napriek tomu sa niekedy chovam hlupo. Ale nič to nemeni na tom že maly je pre mna všetkym na svete

martineckac
1. únor 2012

@romcovaklarka Vieš sú supermatky, ktoré dokážu všetko zvládnuť bez kričania alebo bez toho aby niekedy to svoje dieťatko capli po zadku a potom sú normálne matky (ako my), ktoré občas stratíme nervy 🙂.
Ja mám dve deti a každé je iné. Dcéra bola anjel a syn je opak,má cez dva roky, budí sa každú hodinu, vyžaduje si veľa pozornosti, veľa plakal (teraz je to už pomenej). Občas som tak na dne, že kričím na všetkých 🙂. Ale utešujem sa,že raz to prejde 🙂.

romcovaklarka
1. únor 2012

@gemini2 Já jenom nechápu, od čeho bereš, že nedáváme svým dětem lásku 😒 Z toho, že si přiznám, že mi párkrát došly nervy a jsem na malého houkla anebo jsem ho musela odložit do postýlky a jít vedle do pokoje napočítat do deseti? Připadá ti, že se tu podporujem? To ti připadá správně, na to tyhle stránky jsou. Akorát já to slovo chápu asi v jiném významu, než ty. Rozhodně nikomu neříkám - jasně, jen si klidně miminkem třes, když ti to udělá dobře, je to úplně normální. Ale přiznat si, že něco není úplně v pořádku, vědět, kde mám problém a zároveň vidět, že v tom nejsem sama, to pomáhá člověku ve většině situací. Tvůj svatouškovský přístup nepomáhá ničemu.

Ještě jednou ti to napíšu srozumitelně - to, že jsi buď ty, nebo tvoje děti (nebo obojí) tak klidná povaha, že ti něco takového ani jen na mysl nepřijde, to máš štěstí a ne zásluhu. A tahle diskuse je zcela zjevně pro maminky, které takové štěstí nemají a i tak se snaží být nejlepšími maminkami svých dětí. Tak se tu prosím nechval.

ivv
1. únor 2012

@gemini2 no ehm.. asi to stale nechapes 🙄 a mozno bude dobry tvoj zamer viac neprispievat do tejto temy .. nikto tu detom neublizuje, stale sa tu pise NIE o myslienkach ktore si unavene matky navodia samy, ako prvoplan ublizit dietatu, ale ako nejaky iracionalny obraz ktory mozog da v case maximalnej unavy, vycerpanosti.. a toto sa fakt neda ovladat 😔
nikdy si nemala sen, po ktorom si sa zobudila a krutila hlavou, ze co za blbost sa ti snivala? tak si predstav, ze toto je cosi take podobne..

adriana7
1. únor 2012

@vejula , existuje aj kopec absolventov leteckých škôl, ktorí tajne dúfajú, že traz poletia na mesiac...ale tých, ktorí zvládnu centrifúgy, samotu a stiesnené podmienky a naviac majú kockaté hlávky a super telesné schránky, tých vyvolených je len pár...ale snažia sa mnohí 😵 ...a tak aj my rodičia...snažíme sa, len niekomu to ide lepšie a niekomu až tak nie...ja sa nehambím priznať, že ničo mi až tak dobre nejde, a vzhľadom na vek som sa už aj zmerila s tým, že dokonalá supermama si nebudem 😀

loafeer
1. únor 2012

@romcovaklarka to je už tvůj druhý příspěvek, pod který bych se mohla podepsat

gemini2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
munu
1. únor 2012

@gemini2 vies co? vytrat sa z tejto temy.. lepsie spravis.. a odpust si pridavat do tejto temy obrazky utyraneho babatka! tu nikto detom neublizuje, tak uz to pochop!!!

loafeer
1. únor 2012

gemini 2- nezlob se, ale mně pořád připadá, že stále nerozumíš tomu, o čem se tu píše. Přece tu nikdo nikoho nepodporuje v násilí na dětech...A tady ta tvoje fotka je taky úplně mimo, to je týrané dítě jak když vyšije a tady nikdo nepíše o tom, že má problém s tím, že mu ujedou nervy a začne týrat své dítě. Chápeš?

vejula
1. únor 2012

@gemini2 a čo si mysliš žene , ktoru trapi to že občas jej myslou prebleskne takato myšlienka, nepomože ked sa s tym zdôveri a trochu sa vyrozprava tu na fore?? Určite že je j to pomože, ale ked ženy, ktore potrebuju pomoc uvidia čo z nich dokaže niekto spraviť - ako napr ty, tak radšej to budu dusiť v sebe a až potomto môže mať take katastrofalne nasledky ako pišeš ty.

A teraz vraciam spať čo som povedala o tebe ako o super matke, ako som prečitala to o plačucom dieťati a tebe s cigou v ustach na balkone... Tak o jedenastej si ešte nejedla, ale ty si ideš radšej na balkon zapaliť 😅 akoby si si mala radšej niečo zajesť. no neviem prinajmenšom zvlaštne

adriana7
1. únor 2012

@gemini2 , ja som napríklad zažila (nie na vlastnej koži), ale u kamarátok v detskom domove týranie od samotných vychovávateľov - od ľudí, ktorí ich mali chrániť...bolo to za totáča, trvalo to roky a nič sa s tým nedialo...čo tým chcem povedať je, že je naozaj dobré, že sa naša spoločnosť posunula do stavu, že aj legislatívne uznala takéto chovanie za odsúdeniahodné 😔 ...ja nemôžem ani pozerať filmy s násilím, o detskom násilí ani nehovorím...ale hovoríme tu stále o tom, že existujú matky, ktoré v čase zúfalstva majú nervy na krajíčku...mamine, ktorá založila tému to už je asi putna, ale ja som s nikým netriasla, ani nehodila na posteľ....ale ten pretlak emócií som mala...aj ja som položila dieťa do postieľky a odišla, musela som...inak moja mama mi raz povedala, že neboj, dieťa od plaču neumrie...lebo ja som ten plač vždy chcela až do dôsledku riešiť...a to tiež okrem mňa vychovala dvojičky, pamätám si to obdobie veľmi dobre...bola vyšťavená ako citrón, dodnes mi hovorí, že ani nevie, ako som preplávala prvou triedou, nikdy sa so mnou neučila, lebo nevydalo...

jolinka
1. únor 2012

@loafeer no teraz pozeram ze tvojma 4 mesiace....moje nervy , taky maly a "rozmaznany" ...jooooj ked take kecy pocujem nozik sa mi vo vrecku otvara...

a ze terorizuje ☹ ☹ chudak maly ... keby vedel rozpravat daco tej dr. mudrej povie

gemini2
1. únor 2012

@vejula preco sa tak jedujes???

munu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
loafeer
1. únor 2012

@jolinka no asi tak...nevím, jesti má nebo nevá pravdu, třeba to ukáže čas, ale já se řídím podle sebe...takže asi tak

loafeer
1. únor 2012

@gemini2 ja ti taky za ni odpovím...protože jsi zřejmě nepochopila tuto diskuzi...

adriana7
1. únor 2012

babulky, už sa to tu zvrháva...ja teda nemám v talóne žiadnu fotku týraného dieťaťa 😖 , nechcem vyzerať ako matka, čo trýznin svoje deti, tak idem piecť koláčik...majte sa pekne 😵

gemini2
1. únor 2012

@munu gumka v gatiach ti je trapna?
kricte si na vase deti, dajte im vychovne, trestajte si ich ako chcete.....ale mozno vam to o par rokov vratia.
A vobec uz mi dajte pokoj. Tu si clovek fakt nemoze napisat svoj nazor. Nabuduce napiste zoznam, kto moze prispievat do temy....som nevedela, ze je to vasa SUKROMNA tema....

vejula
1. únor 2012

@gemini2 prečo mysliš že sa jedujem. Vôbec nie. Len sa mi mnohe o tebe vysvetlilo po tvojom poslednom prispevku s tou fotkou 🙂 😉

briketa
1. únor 2012

Ked mam uz dost tak mi velmi pomaha ist vecer do kina, sama bez deti a manzela.
Kupim si makky praclik, rozvalim sa v sedadle a mysel uplne ponorim do filmu.
Nemam nikdy nutkania voci detom, ked uz - tak tuzim vybehnut na kopec aby som bola sama a okolo mna len ticho.