Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

zuzi118
18. črc 2009

Mumtobe, to co si spravila bol cin zufalej mysle, nedostatok spanku, pocit bezmocnosti, unavny rev to vsetko posobi na nase telo tak, ze urobime aj to co by sme inak nikdy nespravili. Dobre, ze si si nasla figel ako prezit noci bez vaseho tatina a uz vies takej situacii predchadzat. Tvoj syncek ta miluje a urcite ti uz davno odpustil.

Inak ten pocit, ze uz mlc a chut maleho odhodit od seba poznam. Vzdy si strasne hryznem do pery a musim sa poriadne nadychnut, aby som mohla dalej v klude tisit. Potom ked uz je maly o.k., ta nervozita je aj tak vo mne stale a beda muzovi ak mi nahodou v tej chvili skrizi cestu, to na neho viem skaredo vysteknut. ☹

gabrielkaa
18. črc 2009

ahojte, este by som chcela zareagovat ne jeden prispevok ohladom poporodnej depresie. niekto tu pisal, ze v to neveri, a je to len na obhajobu tych matiek, co sa nevedia riadne postarat o svoje deti. vcelku ma prekvapil takyto nazor, kedze poporodna depresia je nieco co je vedecky dokazane a pomenovane. lahsia forma "baby blues" a potom je tazsia forma poporodnej depresie - kde uz pomoze len odbornik. dokonca ak aj matka spacha taky hrozny cin, a zabije svoje dieta po porode, tak sa skuma, ci sa to stalo pod vplyvom tejto depresie a ak ano, tak sa to posuduje uplne inak - samozrejme ako trestny cin, ale inak. takze nie je to nic vymyslene...

casy30
18. črc 2009

gabrielkaa, presne ako píšeš. plne sa stotožňujem s oboma tvojimi príspevkami. 🙂 nepotrebujú žiaden komentár.

zuzi118
18. črc 2009

Tu je o poporodnej depresii popisane viac: http://primar.sme.sk/c/4116704/poporodna-depres...

sarinkam
18. črc 2009

Hm, taky jsem si myslela, že popordni deprese je vymysl zhyckanych hysterek, co nevedi roupama co delat. Do te doby nez jsem ji sama onemocnela. Je to nemoc, co se musi lecit. U me nastesti uspene.

roka96
18. črc 2009

to je jasne, že existuje poporodná depresia... a je to dokazané a tie čo hovoria, že nieje nech si dajú pozor aby ju náhodou nedostali.. nehovorím z vlastnej skúsenosti ale mám známych na ktorých by som to nikdy nepovedala veselí vyrovnaní ludia a padli do toho.. s tým sa nezartuje takže fakt pozor..

f.nina
18. črc 2009

Já jse docela bavím.Někdo tady psal že do jednoho roku jse má dítěti dovolit vše a rozmazlovat ho a pak teda vychovávat.Ano, jsem jedna z těch co to praktikovaly a dnes jse biju do hlavy.Malému jsme splnily co jsme mu na očích videly,a dnes máme malého rozežrance kterej neví coby☹Pokud mu omamžitě něco nedám okamžitě začne všechny kolem sebe kopat,mláti,štípat a k tomu ještě příšerně řve.Když mu něco řeknu,zacpe si uši a dělá že neslyší.Nikdo už k nám nechce chodit jelikož všechny děti okamžite seřeže.Je to opravdu děs.Ani jedni prarodiče s ním nechcou nikam chodit,protože ho opravdu nejde zvládnout a žádne obětí pohlazení čí mazlení nepomáha.Malej je vážne vytoužené dítě,ale teď lituji že jsem nebyla trochu tvrdší ☹

petja
18. črc 2009

fnino:no nemyslim,že by to bylo pouze tím,že jste mu splnili co jste mu na očích viděli!Takto můj názor rozhodně myšlen nebyl! Jen to,že do roka mají děti právo na všechny ty bolístky,projevy pláče,je to jejich komunikace s námi.Děti se musí chlácholit a ne odvrhovat,místo objetí šup s ním do postýlky...

momin
18. črc 2009

boze f.nina snad vi cim to je ne ? ? ? ? ? Noo jeste ji to vymlouvejte . . . 😖

masko
18. črc 2009

f.nina no to je fakt hrozne. urcite by som v tvojom pripade vyhladala detskeho psychologa.moja teta mala podobny problem. syn sa jej hadzal v obchode o zem a jedoval sa az bol fialovy,ale nakoniec to vsetko dobre dopadlo a je z neho slusny mlady muz. 🙂 🙂 🙂, do ktoreho by si to nepovedala.

jonuska
18. črc 2009

holky myslím že dítě není schopné do asi 10m.rozeznat slovo ne...jako zákaz.mám 3děti a nikdy se mi něco takového nestalo.neříkám že je neplesknu a nezvýším hlas ale klukum už je dkoro 6 a 3roky.
u miminka se mi to fakt nestalo že bych zareagovala takhle.a to mi malej špatně spával až do 2let.... 😒
asi to bude ta poporodní deprese.každopádně je třeba s tím něco dělat......držím palce.vždyt ten tvoreček je malej a neumí se bránit.pláče proto že ho něco trápí ne že chce naštvat maminku ☹

shaula
18. črc 2009

momin - f.nina si může myslet, čím to je, může mít pravdu, ale taky ji mít nemusí. Neříkám, že se dítěti má splnit vše, na co si vzpomene, ovšem láskou a objetím, když je dítě nešťastné, nemůžeš žádné škody napáchat, právě naopak, to mi nikdo nevymluví.
f.nina - nemůže být malý i hyperaktivní, nejen "rozežraný"?

misuge
18. črc 2009

Tio...držím pěsti, zvládneš to..jen dvě rady...už to tady bylo..www.kojeni.net......pomohlo mi to hodně...a atopický ekzém se zhoršuje, když se dítě potí a estli má dlouhý overal, je to ještě horší...na koníku je diskuze o atopickém ekzému a je tam spoustu skvělých rad, jak svědění předejít.
Malá spí v krátkém rukávu aklikrát jen v plínce a v noci jak se začně škrábat, vstaneme a promastíme ji ručky a pod nožičkama olivovým olejíčkem a lehce masírujeme až se zklidní a zase usne, lepší je i chladnější vzduch, prostě ať se nepotí..ale dakších rad je spousta...a neboj..jednou se vyspíš....taky jsem byla zoufalá....a dočkala jsemse...miluj své miminko jako doposud...a spi vždy kdy spí taky..na ostatní kašli

marosko08
18. črc 2009

ahoj.myslim,ze ani jedna z nas Ta nemoze odcudzovat.ked sa mi maly narodil,bola som na neho zo zaciatku sama.rodicia nemohli a nas ocko mal vela prace./teraz uz s nim travi vela casu/tiez mi len plakal a sama som nevedela,co mam robit.aj ja som na neho sem-tam skrikla,aj ked viem,ze mi nerozumel.casom som si zvykla a ukludnila som sa.hovori sa,ze ked je matka kludna,bude aj dieta.moze byt,lebo nas maly je zlaty a nieje zly.len Ti chcem napisat,davaj si pozor,aby si mu nahodou ozaj neublizila,lebo detske telicko je krehke,nemalo by sa s nimi triast,ani ho ,,nemrskaj,,do postielky.radsej ho tam poloz a odid,aj ja som to tak robila a o chvilu som bola kludnejsia.odoberam casopis,,mama a ja,, a raz som tam citala,ze deticky v detskom domove v noci neplacu a to preto,ze ked plakali,nemal kto k nim prist,aby ich polubil.tak si zvykli,ze nikto nepride-velmi ma to rozplakalo.uvedomila som si,ze mozem byt rada,ze mam maleho.....maj sa pekne a prajem Ti pevne nervy a vela trpezlivosti.nebude navzdy uplakany.a este,skus ho dat lekarke prehliadnut,ci nahodou neplace preto,ze by ho cosi bolelo.papa Kata

marosko08
18. črc 2009

ahoj este raz som tuna ja.skus mu na noc dat papat nutrilon.mozno je len hladny a prespi Ti noc a Ty si pospis tiez.ja som sice len kojila a tiez velakrat za noc.teraz uz ked prikrmujem,tak sa cez den napapa viac a v noci ma budi len 2-krat.papa Kata

inkinka
18. črc 2009

tiao ozvi sa, čo máš nové

sisi.v
18. črc 2009

tak jsem si průběžně četla tuto diskuzi a rozdělení na menšinu a většinu 😉. Některé názory mě tedy hodně překvapily, ale kupodivu to byly spíš ty vyčtené "modely správného chování" než ty opačné. moje malá byla vymodlená a chtěná, těšila jsem se na ní, dělala vše v těhotenství relativně dobře, porod byl super, ale přesto byla děs miminko, minimálně spací, ječící a chovací, jinak naprosto zdravé, dokonce i bez kolik. přes den byla ochotná spát jen venku v kočárku, takže jsem korzovala jak o život nebo ji nosila doma dokud nezavřela tlamičku. dát jí přes plínu jsem tedy nezkoušela (nečekala bych, že to pochopí 🙂, ale měla jsem jí občas fakt plné zuby a byla happy, když chvíli pohlídala babička nebo manžel. kdo žádnou pomoc nemá, tak se vůbec nedivím, že je KO a rupnou mu nervy, a není to určitě o tom, že by měl méně trpělivosti než ostatní.

chápu momin, protože když jsem položila malou do postýlky, abych se šla napít, najíst atp. - řev. hodně věcí se dá zvládnout jednou rukou nebo vzít si do koupelny mimi v autosedačce (vyzkoušeno) ale upřímně je to otročina, takže nechat miminko (asi tedy ne měsíčního novorozence) 5 minut brečet než si ráno vyčistím zuby (najedené, přebalené atd.) nepovažuju za týrání ani za psychickou újmu.

jinak tedy model do roka můžeš vše, od roka budu vychovávat, no nevím, ale asi strašně moc záleží na osobnosti dítěte.

nikinka008
19. črc 2009

Ahojte,ako zaspavaju vecer vase babatka,je to boj alebo bez problemov?Moja mala do teraz zaspavala tak ze som ju zavinovala do deky lebo inak by bez toho nezaspala,rusili ju rucicky a nozicky ked snimi mohla kopkat...ale chcela som aby sa naucila spinkat v postielke tak som to skusila pred dvoma dnami dat ju vecer do postielky bez zavinovania,nejaky cas trvalo kym tak zaspinkala aj ked medzitym plakala ale nemohla som ju vziat z tej postielky ale stale som k nej chodila davala jej cumel pohladila ju az nakoniec zaspinkala a krasne spala az do rana do pol 9 🙂 na druhy den vecer sa to tiez podarilo ale musela ma drzat za prst aby citila ze som tam a zaspinkala a spala nam do pol 10 🙂 ...ale vcera vecer ked som ju tam dala spustila strasny plac a nie a nie prestat,ale vsimla som si ze ju bolelo brusko lebo plakala asi tym sposom ''au au au''...chudatko ☹ myslela som ze nam to uz pojde ze dokaze pekne zaspinkat uz v postielke bez toho zavinovania lebo na to je uz dost silna a stale sa z toho vyvlecie a ja som nemala uz nervy stale ju zavinovat 10 krat za noc...Viem ze ju vcera bolelobrusko a preto nemohla zaspinkat ale mala som na nu strasne nervy 😠 cez den sa to este da je to ok ale vecer je to niekedy strasne aj z jedenim a potom aj zo zaspavanim a vtedy chytam najvacsie nervy,a nechcela by som jej ublizit ale mam strach,tiez mam len jedny nervy ☹ ☹ ☹

gabrielkaa
19. črc 2009

marosko08 (alebo katka?) 🙂. tiez som citala o tom, ze deticky v ustavoch neplacu, lebo vedia, ze k nim nikto nepride ich utesit, tak proste rezignovali...placom hladaju blizku osobu a na tu sa potom potrebuju naviazat koli citovemu a socialnemu vyvoju (teda okrem placu, ked ich nieco boli) .. je to smutne a ja by som v tych ustavoch ani nemohla robit, lebo by som nerobila nic ine ako nosila a tisila deti, aby si nemysleli, ze su na svete sami..
samozrejme tu nehovorim o 5 minutovom placi ked si mama potrebuje trebarz umyt zuby.... hovorim o extreme, kde si matka nevsima svoje dieta a nechava ho permanentne plakat.

lilak5
19. črc 2009

No tak já jsem se pro změnu pobavila u příspěvku f.niny. nikdo tu nepsal o rozmazlování.

roka96
19. črc 2009

f.nina podla mna sú to rozdielné veci... dieta v takom veku prechádza obdobím vzdoru, myslí si, že hádzaním niečo dosiahne a ked mu to dáš, tak jespokojné a vie, že to može urobit aj nabudúce,,,
aj moj sa začal hádzat a ked to začne robit, jednoducho ho položím chvilku sa pohádže a za pár minút ho to prejde a je ok..takže ono to je o tom, že máš ty ukázat hranice..a ked začne všetkých naookolo mlátit, treba dat po zadku.. no ja by som dala aby vedel, že to je zlé..
ja neodsudzujem nič ale príde mi smiešne, ked niekto napíše, že ho 3 mesačne dieta vydiera plačom... lebo jedna vec je, že prasknú nervy to sa može stat každému, možno aj mne ked budem mat druhé bábo nikdy nikto nevie ako sa zachová-- ale druhá vec je ako to človek povie, lebo fakt povedat že ho bábatko vydiera.. ale možni to nebolo myslené tak ako to niekto napísal.. ale myslím, že ak to človek nezvláda najlepšie je íst za odborníkom ....

briketa
19. črc 2009

Nikinka008, nas v porodnici ucili tento zavin

https://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8

, maly sa mi narodil v najteplejsom obdobi tak som pouzivala len prvy, zavinovala som do satky z rayonu, ktora absolutne makucka,ale nie elasticka a maly sa mi z toho nevyvliekal. Spal ako dudok, tiez miloval byt zavinuty. V zime sa potom pouziju obidva zabaly, len v lete by mu bolo prilis teplo.

nikinka008
19. črc 2009

briketa:
neviem myslim si ze mala by sa z toho vyvliekla ale skusim lebo ona je uz dost silna 😒

elinviki
19. črc 2009

milá tiao akurát teraz v júlovom vydaní mama a ja sa píše ako zvládať svoj uzlíček plaču skús si tam nájsť dobrú radu pre teba a tvojho sinka určite sa dozvieš niečo nového. držím palce

berenika39
19. črc 2009

f. nina - copak takhle se malý začal chovat ze dne na den? hranice, co si může dítě dovolit, určují jen a jen rodiče, ne to dítě....
pokud tomu miminko nerozumí, je to indivindi, tak do deseti měísců, nevím,nejde ho nějak extra rozmazlit, spíš je možné zafixovat mu špatné návyky , ale kolem roka už moc dobře rozumí tomu, co se po nich chce a nechce, takže pak je to z valné většiny jen chyba rodičů. to mi nikdo nevymluví. pokud někoho uhodí jednou, dvakrát, třikrát... a dělá to dál, je to vaše chyba.

nikinka008
19. črc 2009

briketa:
dakujem za radu dnes som malu zavinula tm sposobom a je to dobre,ozaj si mi pomohla 🙂

jeudi
19. črc 2009

briketa nahodou jsem sem nakoukla a moc diky za typ na zavinovani ten druhy zpusob je docela slozity ale ten prvni urcite vyzkousim..dnes uz jsem mela taky nervy na pochodu malej usnul az pred chvili takze diky moc ze si to sem vlozila myslim ze to pomuze vice maminam 😉

petja
20. črc 2009

sisi.v. samože to nebyl návod do roka vše a od roka vychovávat,jen měl být předveden model,že 3.měs mimi určo neví,co po něm nervozní a nepřístupná 😢 ,svého si vynucující matka chce! 😨

jitrulka
21. črc 2009

Zdravím všechny, já už jem tu napsala mnoho příspěvků s podobným tématem. Taky jsme se na mimi moc těšili a miluju ji, ale nebylo to tak vždycky. Kdyby mi ji v šestinedělí odvezli, asi by mi to vůbec nevadilo. Lásku k ní jsem si musela "vypěstovat" časem. Vím o sobě, že jsem dost nervozní matka a bez pomoci manžela a příbuzných bych to asi nezvládla (nebo dost těžko). Nikdy jsem malé neublížila, občas jsem zakřičela ( a to pak samozřejmě mrzí) nebo jsem ji musela položit a jít na chvíli pryč (napočítat si do 10) Ale ted je úžasná a zlatá, veselé a zvědavé miminko.

Ale absolutně odmítám fakt že mimi nejde rozmazlit. Naše malá je s prominutím vychcaná jak mraky. A vždycky byla. Přesně ví co chce a jak toho dosáhnout. A to nemyslím její životní potřeby. Např. podle mě už celkem dlouho chápe co to znamená NE a FUJ. Je na ni moc dobře vidět že tomu rozumí, ale někdy poslechne a někdy schválně ne.A pak pozoruje jak se na to tváříme 🙂

Nebo někdo tu odsuzuje, že daj mámy spát, že položej dítě do postýlky a jdou pryč... já bych ji jinak neuspala. Položit, pusu a rychle a nenápadně zmizet, pač jinak považuje vše okolo za hru a zkrátka neusne. Chovat nechovat, každá máma musí zjistit co vyhovuje oběma stranám.

sabuse1
21. črc 2009

S tím usínáním: každé miminko vyžaduje něco jiného...naše malá ze začátku usínala jedině v náručí, vyloženě se musela unosit, v kočárku třeba usne, ale jakmile se zastaví je vzhůru a začne brečet, ale jakmile je unavená už máme vypozorované, že je spokojená když jí dám do postýlky, zapnu jí kolotoč, ona ho chvilku pozoruje a za chvilku je tuhá🙂 běhám jen podávat dudlík🙂))