Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

evuliatko_tn
6. únor 2012

maminky nemame to lahke ked nam deturence placu, nenechaju nas oddychnut si v noci ci cez den a pod, no malinke su len raz, o par rokov si povieme ze dokelu aj napriek vsetkemu to bolo naj obdobie nasho zivota, tak sup usmev 🙂

bobsent
7. únor 2012

@mistrulka, @alamo tá fotka nemá chybu! len nechápem prečo ten skvelý obrázok zmazali-trošku to síce na prvý pohľad od témy bolo ale v podstate až tak veľmi nie 😖 a odľahčovalo to situáciu 😉
ale príspevky s urážkami nestopol nikto-napr. mne napísali že som zlá a provokatívna osoba a ostalo to bez povšimnutia 😖
neviete odkiaľ bola tá fotka? som si ju chcela uložiť.

marionmarion
24. únor 2012

@krpcek si neskutocne sebecka...naco si mala dieta, ked nan nemas nervy??? to si nevedela, ze ta bude potrebovat? alebo si si myslela, ze bude cely den spinkat a usmievat sa aby ti robilo radost? tak si si mala kupit v hrackarstve babiku!!!...zjavne nie si zrela byt matkou a doplaca na to tvoje male dieta! na tvojom mieste by som sa nad sebou hlboko zamyslela, namiesto toho ze tu obhajujem svoje bludne nazory!

paja1975
4. bře 2012

@jolinka pročítám tuto debatu, došla jsem na tvuj přizpěvek a musím s tebou jen souhlasit. také mám uplakanou holčičku. tedy už vlastně neplače. všichni mi řikali, nechovej tolik, nekoj tolik, nenechávej ji spát u sebe atd bude rozmezlená. Tak At je!!!! Je to moje miminko a já ji chci utěšit a chránit. myslím že láskou se nedá rozmazlit. Ale i na druhou stranu jsem k tomu musela sama dojít, taká jsem si prošla bezesných dní a nocí, nervy pracovali a i se mi stalo, že jsem byla na koncáku a musela od ní odejít do jiného pokoje a uklidnit se. Nejme roboti, jsme jen lidé a i my máme nervy jen jedny. Přesně jak píšeš, obvinovala jsem se, že jsem neschopná a nekde uvnitř jsem to vyčítala malej. Ale pak jsem si řekla, že určitě má důvod plakat, že musím přijít na to jakej. přestěhovali jsme postýlku, změnila jem polohu kojení, vyprala všechno oblečení....... A nakonec u nás to bylo asi tím, že čím víc plakala, tím víc byla unavená.......A tak jsem ji od nás z pokoje (spíme v obýváku, takže televize, počítat atd) přestěhovala do pokojíčku k bráškovi a byla tam s nimi. Malému tříletému pláč nevadil, chodil jí zpívat a to hoooodně zabíralo...na něj se smála 🙂 A tak jsem ho zapojila a postupně jsme ji naučili spinkat. trvalo to 14dní, použili jsme metodu 5,10,15 a už od vánoc spinká celou noc, jen jednou se probudí na papání. A přes den? je usměvavá, pláč se ozve jen když je poklad v plence. už začíná lézt a to je zábava 😀 takže s tebou suhlasím, je třeba zjistit, co miminku vadí. Prostě ted je vyspinkaná, odpočatá, tak se smějeme a mazlíme do alelujáááááá 😉

všem maminkám plačíčích miminek přeji pevné nervy.....vydržte, nenechte se strhnout k nečemu, co by jste si později musely vyčítat, i jen to houknutí na miminko- vždyt to ho musí rozhodit ještě víc. Ono to jednou přestane a bude dobře......pevné nervy 😉 😉 😉

koniarova
4. bře 2012

@marionmarion To sú teda kecy. 😝 😝 😝 😝 😝

paja1975
4. bře 2012

a ještě něco.......ono těch situací bohužel nastane později ještě dost kdy bude třeba na dítko trochu houknout. někdy i na prdku je třeba plácnout, ale to už je jiné.....to už je výchovné a to vlastně člověk dělá pro jejich dobro, nemyslím nějaké tvrdé tresty, ale sem tam je prostě potřeba ukázat hranici trochu výrazněji (např,když malej asi 2,5letý pořád chtěl utíkat do silnice a vysvětlování nepomáhalo, s bříškem jsem za ním nemohla už běhat, tak dostal jednu přes prdku a od té doby to neudělal) ale u miminek je prostě brzy. Stejně nakonec tím, že miminko zvýšeným hlasem chceme potrestat, potrestáme jen sami sebe 😒

paja1975
4. bře 2012

@marionmarion nemáš právo soudit a urážet krpcek. Nejsi v její kůži!!!! Nikdy nevíš jak ty se sama v jiné situaci zachováš 😖 soudit je snadné, máš zameteno před vlasním prahem!!!!!

vejula
4. bře 2012

@koniarova
@paja1975 niesom dokonala matka, velmi bojazliva, z čoho vyplyva niekedy moja prehnana hysteria. Ale vždy to berem ako moje zlyhanie a pripušťam si chybu. Tak isto akozakladatelka temy je nešťastna že ma niekedy take myšlienky ake ma, uplne to chapem, lebo človek ked je vyčerpany tak niekedy hlave nerozkaže.
Ale krpček piše o tom ake je to normanle nechať dieťa vyrevať, že však ju nebude tyranizovať a podobne. Tam je to už podla mna rozdiel. JE normalne ked matka zlyhava a uvedomuje si svoje chyby, ale pokial matka bere ako normalne nechať dieťa dlho srdcervuco vrieskať a bere to ako tyraniu zo strany svojho dieťaťa ked chce pri sebe maminu, tam je to podla mna už trošku ina vec

paja1975
4. bře 2012

@vejula ano já si také myslím,že není úplně v pořádku nechat mimi vykřičet. A nepopírám že i přesto, že si tohle myslím, jsem to i jednou zkusila. Když jsem prostě zjištovala co dělat, aby tak neplakala. Přesto si ale myslím, že není třeba soudit a nikdo nemá právo soudit druhého. Jsme tu proto, že si máme radit a pomoci a ne se urážet 😒 marionmarion má názor jaký má, já jí ho neberu, samozřejmě ho může vyjádřit, ale musí počítat i s tím, že jí někdo bude oponovat. A ani ji za její názor neodsuzuji. Ono by to šlo napsat i trochu jinak.....ale to se dostane jinam, na jinou rovinu této diskuze. Každá máme se svým miminkem své starosti a máme jich dost, proč se tady dohadovat 😉 budme rádi, že toto forum je.játedy ráda jsem, už jsem tu vyčetla spoustu dobrých rad a zkušeností.................

marionmarion
4. bře 2012

@paja1975 svoj nazor pravo vyjadrit mam. a nemam potrebu k tomu uz nic viac dodat

rainee
24. kvě 2012

ahojte, nahodou som narazila na tuto kontroverznu temu. nechcem nikoho obhajovat ale ja osobne si myslim ze psych.vycerpanie dokaze privodit reakcie a myslienky, ktore by za normalnych okolnosti nikdy neboli. velmi zalezi na psychike maminky, nejde ani tak o to kolko ma deti a ci su narocne alebo nie, ale ako to vie v sebe spracovat a nasledne reagovat... ak je toho uz moc, treba navstivit odbornika a prosim nikoho za to neodsudzovat, urcite nikto nechce mat taketo myslienky naschval a nedajboze vedome ublizit dietatu.

tepka
18. zář 2012

Ja mám ten pocit že malu tiež nezvládam akoby mi robila naschvál...potom kričím nervačim niekedy tiež s ňou zatrasiem alebo niečo potom si to tiež vyčítam a revem ☹ v noci sa budí raz už len ale reve a reve aj hodinu je to na nervy tiež neviem ako daľej nezvládam to ☹ mám pocit že som zlá matka..a pritom ju tak milujem

rainee
18. zář 2012

@tepka take male babo este nevie robit "naschval" 😉 ono je to tazke, su deticky "narocne", uplakane, hyperaktivne, maju obdobie vzdoru, kto to nezazil nepochopi...mysli na to ze ono za to nemoze a neuvedomuje si to. nemas nikoho kto by ti mohol pomoct s malou, ta vystriedat aby si si oddychla a vyspala sa? kazdopadne ked si uplne na dne tak radsej ju nechaj v postielke chvilu poplakat, odid do vedlajsej miestnosti sa trosku ukludnit, to pomaha a urcite malou netras alebo nieco podobne.

emkab
18. zář 2012

@tepka nie si zla matka, si zrejme len vycerpana matka 😉 ak by si bola zla, tak sa nad tym nezamyslas, nechas dieta vyplakat sa aj v noci a nemas vycitky, ze to nezvkladas...a neboj, to pocituju mnoihe maminy, nie si v tom sama, len sa s tym nie kazda "pochvali". Ak dospejes do stadia, ze nevladzes dalej, tak ab ysi nejako babom nezatriasla (co moze mat dost fatalne nasledky 😒 ), poloz ho do postielky alebo skratka niekam, kde si nemoze ublizit a vyjdi z izby. Do niecoho kopni, slahni o zem, skratka nieco, aby si tu zlost dostala zo seba aj fyzicky a k babatku sa vratis kludnejsia-mam to vyskusane 😉

skrutka11
16. říj 2012

Ahojte, moje dieta je zive dieta a ma rozumu za dvoch, je ale i citlivy a vsetko co mu je ublizene si pamata. Panna. dnes rano ma pohryzol, to som este ustala, hned nato ma trafil do oka, ze to som uz reflexivne dala drobcovi pohlavok (viac som trafila krk ako hlavicku). Ma 3 roky a 1 mesiac, to sa mi stalo asi druhy krat a nie som nato hrda a strasne sa preto trapim a dnes mam po peknom dni. Maly sa ku mne hned pritulil a chcel sa lubkat, tak sme sa lubkali, povedal mi, ze mamu nechce a to ma bolelo urcite viac ako jeho hlavicka. Obcas dostane capanec na zadok, ked hryzie, ked ma udrie, ale 99% pripadov sa hambi v kute a to je navacsi trest pre neho. Bitka neucinkuje, ale jednoducho niekedy ked ho chyti amok, hadze sa vo vani, kde hrozi ze si rozbije hlavu (raz ho uz zosivali) a nechce ist von, klze sa mi, tak dostane capanec aby sa trocha ukludnil, lebo dohovaranie, prosenie neucinkuje. Milujem svoje dieta a nikdy by som mu nechcela ublizit, ale dnes som mu ublizila. Skvor jeho hrdosti ako telicku a nato fakt nie som hrda. Verim, ze ked pridem domov, zacnem odznova pracovat na sebe ako kazde rano a slubovat si, ze vsetko zvladnem ovela lepsie. Aj ked pridem domov zasa raz o pol siedmej, lebo do roboty som prisla na 9:00, lebo sme zaspali a maly nechcel rano spolupracovat, nemali sme doma mlieko (nebol kto kupit), tak sme utekali po ranajky do obchodu....Prve co urobim pohram sa s nim a vsetka robota si na mna pocka ako vcera ked som do jedenastej zehlila. Moj muz mi pomaha, ale je to chlapska pomoc, ked sa mu chce, tak vsetko urobi a ked nie, musim sa zmierit s neporiadkom ak nechcem prezit zivot iba upratovanim. Tak toto som ja, moj zivot, moje dieta a moje starosti. Niekto tu napisal, ze mnohe sa nepriznaju k takymto trapeniam, lebo mama musi zvladnut vsetko. Ja sa snazim a na 70% to zvladam, ale aj napriek tomu, ze som v robote dlhsie, donesiem viac penazi, vsetko si odmakam rovnako ako chlap a asi aj viac, lebo u zeny sa to tak akosi ocakava. A ze sa chvalim? Radsej budem doma sediet, nech ma chlap zivi, to mi verte. Akosi som dnes nahnevana na cely svet, takze asi ma nepochvalite, ale ja som to musela dostat zo seba von a som vdacna, ze mi to konik umoznil

blahova_andrea
29. dub 2013

úplně jako bych to před rokem psala já ☹ já myslím, že tě spooousta maminek chápe, hodně žen to jistě taky někdy zažilo a cítilo se pak stejně hrozně jako ty. jsme jen lidi a bohužel někdy prostě nervy a únava udělají své a vyhrají nad selským rozumem, který ví, že ten prcek za nic nemůže a schválně to nedělá ☹

ifkael
29. dub 2013

ano. 😅 😀

hani1991
17. čer 2014

@rehos a kdyz se diteti vice naplaca na zadek neublizi se mu. Jen mam strach mala se dnes tak strasne vztekala a nedala se nijak uklidnit tak jsem ji dala asi tri vetsi rany ☹