Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

renesmee2
31. led 2012

@irriss - uznávam že ked matka napíše že ju bolela ruka tak asi ho musela riadne zmlátiť toto ja neuznávam ani napriklad to ako za socíku zvykli ľudia biť deti remeňom alebo varechou. 😕 Moja malá má 2,5 roka a na zadok dostala možno 2-3 a odvtedy sa tomu vyhýbam ako len môžem lebo beriem to ako svoje zlyhanie že som sa neovládla. To isté s krikom, písala som že nechcem na malú kričať aby ma nebrala že na ňu len kričím, už takto asi rok fungujeme že sa strašne snažím, tak podarilo sa mi necapnúť ju ani raz a ten krik som dosť obmedzila to už musí byť strašne zlá a ja na konci s nervami tak hlas zvýšim...

Ešte k tým myšlienkam ja som tiež ostala dosť v šoku ked tu poniektoré písali že chceli bábo škrtiť alebo vyhodiť z okna, to už sa mi zdá nie v poriadku, chcieť dieťa zabiť. Tam už by som tiež rozmýšľala či to nie je depresia ako diagnoza.

bobsent
31. led 2012

@irriss prepáč ale poviem ti to otvorene-ja mám tento pocit z teba. ako by ťa nejaká nespokojnosť alebo nešťastie nútili obhajovať, presviedčať, argumentovať...
proste taký nepokoj, ide z tv.príspevkov alebo čo.
nemyslím to útočne, nehnevaj sa možno ťa ozaj niečo trápi v rodine alebo v manželstve. ale máš dobré detičky robia ti radosť tak chápem že ťa dráždia príspevky ako ženy napadajú hrozné veci o vlastných deťoch.

bobsent
31. led 2012

@irriss odpovedala som v predošlom 😉
ja som pokojná (relatívne)-to by si videla príspevky pred pol roka 😀
nervózna som hocikedy...
a herečka nie som-nemám na to vizáž ani vek

renesmee2
31. led 2012

@irriss - v jednom s tebou súhlasím že ked je matka nervozna tak dieťa tiež začne reagovať podráždené ale zároveň dávam za pravdu tým ktorý veria že existujú náročné deti lebo také sú, ja chvalabohu také nemám ale videla som veľa takých aj v rodine a to kým som nevidela na vlastné oči že za to rodičia nemôžu tak som si vždy myslela že sú to rodičia ktorí na všetko kašlú a nevedia vychovávať deti, moja kamoška mala bábo ktoré bolo od mala strašne náročné, vrieskalo a revalo od rána do večera už od narodenia, ona chudinka schudla za mesiac 10 kíl čo ju to tak vyčerpalo a pritom ona je strašne kľudná povaha, muž tiež a dieťa hotový tyran takže nie vždy za správanie dieťaťa môžu rodičia. 😝

irriss
31. led 2012

@bobsent
jsi zla...provokativni... 🙂
a matka..
Preju Ti, abys jednou pochopila i roli MAMINKY a nemyslela jsi, ze je to to same jako byt matkou..
Byt matkou je DAR, ale byt maminkou je zivotni STESTI..

p.s. Prijde mi, ze ti mate soukromy pokojicek, do ktereho pokud nekdo vstoupi, tak si musi hrat s hrackama, ktere mu date do ruky (do pusy) vy, jinak je vyhozeny ...
Proto sem nikdo neprispiva...nema to smysl...

Preju Vam, aby doslo na uzakoneni paragrafu, ktery je zde..
pokud dite neprimnerene place a matka rve, je slyset hadka...
aby byla moznost jednoduse vytocit cislo a zavolat..
dite je okamzite odebrano do pece PREVENTIVNI pece uradu, umistenop u nahradni matky a PAK je propsetren pripad..
potrebovali byste vedet, co to je "odlouceni ci ztrata" ditete, abyste pochopili ZAZRAK, kdyz je s Vami.. 😉

irriss
31. led 2012

@renesmee2
z ceho to vyplyvalo?
u meho syna to bylo narocnym porodem..narusila se hranice EEG 😢

renesmee2
31. led 2012

@bobsent - no musím sa zastať @irriss lebo ja si MK pravidelne čítam ona prispieva do tém vždy ked sa niečo rieši a zatiaľ sa mi jej názory veľmi pozdávali, nezdá sa mi nešťastná ani nevyrovnaná, práve naopak. Ja jej závidím ten pokoj a kľud ktorý si dokáže za každých okolností zachovať lebo tak na mňa pôsobí. Je pekne že napriek tomu že s deťmi preskákala kadečo tak to zvládla lepšie než my čo tu píšeme, trochu aj chápem že potom sa jej ťažko vžíva do našej kože. 🙂

renesmee2
31. led 2012

@irriss - myslíš to kamarátkino dieťa? Neviem proste taká povaha zlá už od narodenia. Je strašne náročný, ona si nemôže pri ňom ani na chvíľu vydýchnuť, žije síce s rodičmi ale tí sú starší tak tiež nevládzu bohvieako jej pomôcť. Neviem o tom že by mala nejaký komplikovaný pôrod pokiaľ viem.

luciebx
31. led 2012

@tiao ahojky... neboj ono se vse zpravi.. ja taky byla ko.. a taky sem jednou s malym zatrasla.. a fakt sem se za to proklinala... jeste ted nekdy na to vzpomenu.. taky byl mensi.. a kdyz sem to jeste rekla manzovi ze si myslim ze nejsem normalni ze mozna mam ten pooporodni stres.. tak mi rekl ze si musim davat pozor ze treseni fakt malymu muze vazne ublizit.. takze opravdu nejsi jedina.. jsi unavena.. vim ze se to lehce rekne.. vse se spravi casem.. hodne sily

irriss
31. led 2012

@renesmee2
Dekuju, uprimne jsi mi utrela slzy..

ja mam sikanou utyraneho syna, postizeneho.. 😢 a toto bylo tema, ktere bych radeji nevidela..

Casto spolecnost omlouva sikanujici deti, protoze pochazeji z rodin, kde dite "trpelo"..neznaji se limity a hranice utrpeni, ktere dite poznamenalo..hranice a limity jsou ruzne..bohuzel se pohybuji od otresu jiz "v kolebce" az po deti alkoholilku a nasilniku... 😢

bobsent
31. led 2012

@irriss 😕 😕 😕
netvrdím že som dobrý človek...ale neprajem ti nič zlé.nechápem prečo ma posudzuješ hneď ako zlú.
snažím sa skôr provokatívny príspevok mierniť.
na nikoho nepíšem že je takej onakej povahy, neodsudzujem 😕 vysvetľujem.
stratu dieťaťa poznám o jedno som prišla. na druhé som čakala osem rokov. prešla som adopčnou prípravou aj testami 😉 pre prijatím adopčátka som ostala tehu.
nemala som v úmysle ťa ničím provokovať,skôr naopak. neviem prečo ťa všetko tak dráždi. nemala som v úmysle ťa hnevať, len je mi divné ako všetko berieš tak negatívne...
nehnevaj sa že ti už neodpíšem, nie preto že by som ťa ignorovala ale nie je mojím zámerom rozdúchavať na fóre hádky 😉
všetko dobré.

bobsent
31. led 2012

@renesmee2 hej ja som myslela len tieto príspevky 😉

renesmee2
31. led 2012

@irriss - čo je u teba neprimeraný plač? Moja mala napríklad ked niečo chce a nie je po jej tak začne tak vrieskať a revať jak keby sme ju týrali aj trepe s vecami pri tom, s dverami, potom narazí niekde lebo tak beží tak zase rev lebo sa udrela, ja tiež potom začnem kričať nech sa ukľudni, tiež by toto mohol niekto len tak z počutia klasifikovať že ju týrame a pritom opak je pravdou. Je iné ked počuješ že rodičia dieťa bijú a nadávajú mu do kadečoho a to decko deň čo deň reve a oni naňho ale ked sa stane napríklad len taká situácia akú opisujem tak predsa nezavolaš na toho rodiča sociálku...

irriss
31. led 2012

@renesmee2
...pokud ziji spolecne, staci casto malo..i to,- jako je "snaha" nerusit v tomto pripade "starsi rodoice"..nemusis byt nervozni napovrch, staci neklid uvnitr..muzes byt ta njsladci mama ke svemu diteti, ale pokud to z Tebou vibruje uvnitr...dite to vyciti..

je lepsi nebrat miminko do naruce..vnitrni vibrace je velmi silna...prenasi se jako "signal"...a rozechveje telicko..

bobsent
31. led 2012

@renesmee2 ja to mám také isté s dieťaťom a tiež ma napadol náročný pôrod ....neviem niečo na tom asi bude

renesmee2
31. led 2012

@irriss - no o šikanovaní by som vedela vyprávať hotové story, prešla som si tým na základke aj strednej, moja jediná chyba bola že som bola tiché a dobré dieťa ktoré sa nevedelo brániť útokom iných detí, nebola som bitá ale psychicky týrana inými deťmi, bolo to peklo ktoré by som niekomu nepriala aj ked v kutiku duše som si želala aby tí dotýční raz prišli na to ako veľmi ma to bolelo. ☹ Keby toto niekto robil môjmu dieťatu tak by som mala sto chutí ho zabiť. !!!

irriss
31. led 2012

@bobsent
chybi melodie hlasu..pomahala jsem si smajlikama, ale zrejme malo.. 😉

zla a provokativni.... 🙂

v tom smyslu, ze to tak vypada... 😉 ☹
tezko lze neco dobre vycitit, pri tak slozitem tematu... 😎

irriss
31. led 2012

@bobsent
narocny porod u nas mel prave nasledky..netvrdim dozivotni..ale v hodne smerech... 😉
od hranicniho limitu EEG..to se zjisti az u vetsich deti, dyslexie, dys, dys, dys...epilepsie..
ted nestrasim..ale toto je vysledek narocnych porodu...

irriss
31. led 2012

@renesmee2
Prave ze zde je takovy Zakon, ze se dite z preventivnich duvodu odebere a pak resi..
dala jsem to jako priklad "s nadsazkou"..je to strasny extrem, ktery nikomu nepreju..
dite tu nesmi plakat..dokonce ani ve skole si nesmi dovolit NIC spatneho rict diteti..
ale je to extrem, spatne reseny a vyreseny..
neco jako kdyz hresis cely tyden a pak jdes do kostela v nedeli a koupis si tim "odpustku"..

Ale zrovna tady u nas v baraku mame rodinu - manzele se hadaji,bydli spolecne s rodoici a deti chodi po 18te hodine domu...a deti rvou, kdyz se rodice hadaji, do toho prarodice..malej jde k zabradli domu (uvnitr) a jezdi autickem po tech zeleznych rampach..a dostaly se k soudu..
predbezne opatreni..prarodice se museli odstehovat..a rodoice delalji co muzou...aby uhajily deti..deti jsou ted u prarodicu..

no a kdo to udelal?
stacilo, kdyz zavolala jejich sousedka (pod nima) polici, at jdou premerit hluk v jejim byte, kvuli stekani psa odvedle a kvuli binci nahore..premeruje hluk mistni dopravni policie..a byl konec.. 😢

acrobaleno
31. led 2012

Už se perou 😀.

irriss
31. led 2012

@renesmee2
sikana=podobna situace..
do urcite miry "chyba" pochazejici z vychovy - pokud rodic svemu diteti vysvetluje, ze v zadnem pripade se nesmi pouzivat na obranu ani ruce, ani sprosta slova..dite zustane stat a necha do sebe busit...
pak se to vystupnuje a prijde domu se zlomenyma zebrama, ...otekly hrudnik..pak te zavolaji do nemocnice, a najdes ho s rozrezanou rukou, protoze tam mel vrazenou a schvalne zlomenou tuhu pera..priste te tvoje vlastni dite nevidi, protoze byl zmlaceny do spanku a castecne prisel o zrak...atd...

ale to jsem psat nechtela..jen jsem chtela napsat a zduraznit to, ze VINICI techto zraneni jsou deti, ktere DOMA utrpely BOLEST - psychickou, fyzickou..od moznych otresu z plenek po zakroky rodicu opilcu..(predmetem studii limity i hranice)
paradoxne zakonem osetreny a omluveny jejich ciny, protoze za to NEMUZOU 😖

irriss
31. led 2012

Pozor na kazdou ranu, ktera NEPADNE "vedle"
Preji pekny den

renesmee2
31. led 2012

@irriss - Teraz asi nerozumiem začo môže výchova za to že tvoje dieťa šikanuje niekoho iného alebo naopak? Lebo ja si nemyslím že to že som bola tiché dieťa je chybou rodičov, moji súrodenci sú dodnes oveľa viac sebavedomí ako ja, ja som bola vždy hanblivé dieťa a aj dnes som dosť uzavretý človek a s tým akosi nejde nič robiť. Povaha sa nedá len tak zmeniť.

jancip
31. led 2012

@irriss 😀 😀 😀 😀 😀 Ty jsi fakt mimo. 😀 😀 😀

irriss
31. led 2012

@jancip 😀 😀 😀 😀 😀

jsem mimo - mimo tema... 😉
ty jsi tercem a spravcem zdejsiho "pokoje"...predavam Ti slovo.. 😉

irriss
31. led 2012

@renesmee2

charakter se nejen zrodi, ale i vytvari...

@estterka - libi se mi, jak vzdy pod podobnymi prispevky , ktere nemaji zadnou jinou podstatu nez vysmech ci urazku proti me osobe, a jsou urceny MNE najdu prave Tebe..
😀 😀 😀 😀
pokud mi neco chces rict, rekni mi to primo nebo do IP..a nemusis byt neustale v zavesu a schovana pod paci sa mi.. 😀 😀 😀 Nikde jinde jsi nic nelajkovala jen zde a toto..zvlastni?..ne uz uplne normalni...zvykla jsem si na Tvou pritomnost...i na Tvou radost 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝
Co takhle vlastni nazor...a nebo paci sa mi i nekde pod prispevkem..a nejen pod vysmechem.. 😉

jancip
31. led 2012

@irriss Mimo téma ani ne, ale mimo svými dedukcemi 🙂 Navíc, neříkala jsi, že tady na to nemáš čas?

irriss
31. led 2012

Tusim, ze jsi psala, ze nemas deti...pokud se nemylim, ptam se Te opet..

co tu delas? Zrovna zde se pripravujes na materstvi? Jdes nejak odzadu..tady je konec...

😎

jancip
31. led 2012

@irriss Myslím, že je to čistě má věc, co tu dělám a nemusím se nikomu zpovídat...ale Tvá otázka opět svědčí o Tvé výborné dedukci...tady jsou jen ty, co mají děti? Neřekla bych 🙂

irriss
31. led 2012

@jancip
V zadnem pripade to nebudu ja, co bych Te vyhazovala, pro mne je tu vitan KAZDY kdo prijde uprimne a k necemu mu MK pomuze a je schopen zarpven i neco dat... 😉
Jak muzes prispet do tematu "o biti deti" jinak nez "provokaci"kdyz nemas deti..zvlastni priprava na materstvi... 😖

Vetsinou se zeny, ktere nemaji deti zastavi u temat jako je
"oplodneni"...a az pak prolezou jine "kanaly"..ale ty jdes nejdriv do "kanalove politiky"..proto mi to neni jasne,..jake mas zamery...pokud "bolestne" mela bys vazne zvazit jinou stranku.. 😎