Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

sisstin
13. črc 2009

alishia: Tygr nikdy nebyl kojenej, nejí v noci od 3m, do roka spal v postýlce..a byla ta katastrofa, vstávala jsem snad každejch 10minut, tak jsem si řekla dost, ted spíme spolu a je to 1000x lepší, ale celou noc stejně nespí.... 😉

alishia
13. črc 2009

siss: kazdy dite je jiny, no. Ja bych to, ale zkusila. Nas malej taky nebyl kojenej, vsak to vis🙂 Jen je jasny ze ja bych vyzkousela vsechno , spanek miluju. nastesti u nas vstava manzel, takze ja spim a mam silu do noveho dne.

sisstin
13. črc 2009

alishia: no já jenom to, že se furt tvrdí, jak se kojený děti furt budí...tak tím to taky není 😉 holt některý to tak maj i do 3let a déle 😒 on se vzbudí bud na pití, nebo na dudlík, nebo na prdy..a nebo má nějakou noční můru...ale poslední dny je to tuk, tuk lepší...dneska jsem vstala asi 2x, jenom se napil a byl hned tuhej 😀 ale ty začátky jsou děsný, já byla fakt půl roku úplně mimo..a to se zdaleka tak moc nebudil, ale byla jsem fakt K.O. 😔 někdo ten nedostatek spánku fakt nedává...pro mě to byl totální šok 😕

shaula
13. črc 2009

Alishia, nejde o "oddávání se kojení", jde o to, že kaše velmi často opravdu nepomůže a předčasné zavádění příkrmů není pro dítě vhodné.

Momin, já rozhodně neříkala, že máš své dítě vychovávat podle knížky. Pláč sice ještě nikoho nezabil (?), nicméně když je dítě často necháváno plakat bez pomoci, tak to může zanechat stopy na jeho psychice. Berunka má pravdu, dítě neumí mluvit a tak pláčem volá o pomoc a nechápe, proč maminka odejde a nechá ho plakat... Představ si, že bys byla na jeho místě a něco by tě třeba šíleně svědilo, ale nemohla ses poškrábat. Taky bys volala o pomoc jediným způsobem, který znáš - pláčem. A nikdo by ti nepomohl... Nepříjemná představa, že? 😉
Ale nemluvím o pláči minutku dvě, než se maminka uklidní a rozdýchá to, to opravdu dítěti neublíží, mluvím o delším pláči a "metodě vyřvání", tu prostě neberu.

moda08
13. črc 2009

alishia - kaši nedávám, protože malej neumí pít z lahve (ještě se to nějak nenaučil) a když už jsem do něj nějakou kaši dostala a pak dokojila, tak se v noci kroutil, protože ho ta kaše zabetonovala. Ale to si musí každý vyzkoušet sám. Takže není nikdy jistý, že ta kaše pomůže k tomu, že budou spát celou noc.

sisstin
13. črc 2009

moda: pokud má dítě sklony být nespavé, tak ti nepomůže ani boží vůle 😉 je to těžký, do toho roka jsem byla vyřízená, ted už deficit spánku dávám...ale dva dny v týdnu si malýho na noc berou naši, abych se vyspala 😉

moda08
13. črc 2009

sisstin - tak to je asi naše dítě nespavec, ani přes den tomu moc nedá, dopolko si pospí tak hodinu a odpoledne jestli spí taky tu hodinu. to si pak člověk řekne, jak bude v noci krásně spát, že musí být unavený a ono houby. No co se dá dělat. Já ho zatím na noc nemůžu nikam dát - kojím.

sisstin
13. črc 2009

moda: Tygr spí v noci 9h trhaně, přes den teda dá i 3hodky, ale taky se budí 😉 takže musím být pořád s nim, jak by se probudil a zjistil, že tam nejsem..tak už neusne 😝

katy1979
13. črc 2009

alishia preco radis dat 4,5mesacnemu mimcu kasu? vsak by ta pediatri ukamenovali. od hladu urcite malý nerve ked dostane mlieko. moj malý bol kojený do 18 mesiacov a kasu dostal az ako 9 mesacny. aj tak to k nicomu nepomohlo k prespatiu noci. svoju prvu noc prespal fakt az po tých 18 mesiacoch a vstavala som k nemu ja celý cas. spanok tiez milujem ale jednoducho ked to inac nejde tak to nejde.

k noseniu jednoznacne treba skusit nosit pomoze to aj drobcovi aj nam vycerpaným maminam.
samozrejme klokanku nie. ak si netrufas na viazanie satky tak nejaký ten ergonomicky nosic.

kazdej z nas asi uz rupli nervy niekomu viac niekomu menej. tie hrozne predstavy mam aj ja. ked pol hodinu reval co bol nastvany kvoli ihrisku tak uz dostal aj nazadok, nepomohlo to ani jemu a ani mne. uz som na neho aj kricala aj som sa uz len tak vyrevala ze vaaaa lebo by mi asi hlava praskla. fakt asi pomoze len ho niekomu dat a ist to rozdychat. malý ma dva roky cele dni a noci som s nim. velmi malo kedy som od neho prec cca 2 hodinky. ale vdaka bohu aj za tie dve hodiny. aj ked je to len vybehnutie na urad ci hocikam ale na ukludnenie nervov to staci.
s tým trasenim dietata sa clovek asi pouci. predpokladam ze raz ti to uz stacilo urobit druhýkrat si uz asi uvedomis ze to nie.

momin
13. črc 2009

shaula a kdyz vim ze rve ciste jenom proto ze se chce nosit a byt na rukach ? ? ?

sisstin
13. črc 2009

momin: tohle je těžký, já to třeba neberu, že si dítě vyřvává to, že chce nosit..mně to přijde normální( kor u dítěte do roku), že potřebuje maminku a hlavně fyzický kontakt, a nošení je jedna z jeho základních potřeb 😉 ale pokud uznáváš to, že nošení je rozmazlování...tak to je potom jiná 😉

sabuse1
13. črc 2009

Ahojky taky jsem byla ze začátku hodně vyřízená, cca 6.týden byl dost hroznej, malá pořád brečela, chtěla se chovat a to už jsem se na ní taky utrhovala a pak mě to mrzelo. Pak nám jednou začal pískat monitor dechu - nejspíš planej poplach, ale v tu chvíli sem si uvědomila jak strašně malou miluju a od tý doby se tak něják zvládám ovládat. Ale taky si myslím, že když tohle některá mamina udělá není to o tom, že by byla zlá, ale že už prostě nemůže a je prostě vyčerpaná. Já třeba přes týden nemám možnost malou komukoliv dát, až večer manželovi, společně jí vykoupeme, nakojím jí a on jí uspává, ale přes víkend se jí věnuje daleko víc nebo jedem k babičkám a občas mi stačí i ta tříhodinová pauza mezi kojením kdy s ní nejsem abych načerpala síly🙂

lada82
13. črc 2009

tiao, ahoj, nedocitam celou diskusi... jen Te chci uklidnit, ze Te chapu a i ja mam ted obcas hrozne myslenky a chut malou vzit a zatrast s ni, at se uklidni, i kdyz je to hrozne...
starsi chlapecek byl moc hodne miminko a na naseho noveho rvouna si nejak nezvladam zvyknout, jsem unavena, mam z toho zdravotni problemy atd., ale bude lip! musim to zvladnout s chladnou hlavou 😔
chlapecek obcas dostane pres zadek, a i to si pak vycitam, ale nekdy je to, rekla bych, nutne

shaula
13. črc 2009

Momin, tříměsíční dítě na to má podle mě nárok, potřebuje pocit jistoty a blízkosti maminky. Láskou a nošením dítě nemůžeš rozmazlit, to můžeš udělat věcmi. A ona ta doba, kdy bude dítě chtít být stále v náručí, brzy pomine, mně teď už kluci často odstrkují, nechtějí se chovat, chtějí lézt a poznávat, takže se mi někdy po tom neustálém chování stýská... Tak si to užij, dokud můžeš 😉

Sabuse, pro mě byl takový zlomový okamžik, když jednou Davídek plakal a nechtěl přestat, tak jsem na něj vztekle zavrčela. On se zarazil, přestal plakat, sklopil hlavičku a začal koukat do země. Vypadalo to jako "no tak dobře, já stejně vím, že mě nemáš ráda". Mně to tak strašně vyděsilo, že od té doby se fakt víc ovládám.

sisstin
13. črc 2009

shaula: já ti půjčím Tygra, a užiješ si neustálého chování až až 😅 😅 😅 😅

mkeen
13. črc 2009

Ahoj, Tiao, take neprocitam celou diskusi, ale NEBOJ, bude lip. Taky jsem byla prvni 3 mesice uplne vyrizena - problemy s kojenim, s placem, nervy, ale vse se uklidnilo. Do ted nechce nic jineho nez byt u mne v naruci, jinak rve, kocarek, postylka, autosedacka - vsechno nesnasi... Myslim, ze si tim prosla nejedna maminka.. Tak HLAVU VZHURU, bude lip. V naproste vetsine pripadu je vse jednodussi uz v prubehu sestinedeli.
Souhlasim s tim, ze potrebujes pomoc rodiny - nejdulezitejsi je se vyspat. Jestli kojis, odstrikej a nech manzela jedno kojeni v noci podat z lahvicky nebo ze strikacky.
A druha nejdulezitejsi vec je si s nekym promluvit. S kymkoliv, komu duverujes a kdo bude poslouchat a nebude te soudit - at uz kamaradka nebo maminka. Nekdy je nejlepsi uplne nekdo cizi - kdybys mela krizi, klidne zavolej me - 725801799 - rada si s tebou popovidam, poradim...
A neboj, opravdu bude lip!!!

diddi
13. črc 2009

dieta je nervozne aj z nervoznej matky....matka by mala byt v pohode a vediet dieta normalne ukludnit....ak to nie je v pohode dietata,treba hladat pricinu u lekara

tiao
autor
13. črc 2009

Dekuji za takove mnozstvi prispevku, zatim sem je nestihla ani vsechny precist, malej mi neda ani chvilku ☹ Ted mi lezi na brichu a ja jednou rukou datluju...
Chtela jsem reagovat na tolik veci ale urcite toho pulku zapomenu jak se znam ☹

Kojim plne a to s intervalem 1,5 hod, nekdy i 1 hod a vyjimecne vydrzi az 2,5 hod, ale to musi spat aby tak dlouho vydrzel. Strasne me to vycerpava, nekdy se mnou u toho silene bojuje a nekdy papa pekne ale treba i 30-45min.. Takze ze by s nim nekdo nekam na den, pulden sel nepripada bohuzel v uvahu. I v noci jime co 2hodiny.

Malej je opravdu strasne tezkej, to noseni ale jako jedina vec pomaha takze ho furt taham a silene me z toho boli zada. Od ctvrtka me moc boli bricho, mela jsem i horecku, tak mozna to jeste pridalo k tomu celkovemu vycerpani a dopadlo to jak to dopadlo ☹ Strasne me to mrzi a od te doby se malemu v kuse omlouvam, vim, ze za to nemuze ☹

Syn je atopik takze i proto je cely den neklidny, stale place a v noci je snad 10krat vzhuru... skrabe se, musi ho to strasne moc svedit!!!

Rodiny mame daleko, jak moji tak manzelovu, ale to je stejne jedno protoze nemame vubec dobre vztahy!!!!! Obzvlast moje rodina me dost depta uz od puberty, moje matka, to je kapitola sama pro sebe ☹ 😠 takze u nich opravdu pomoc hledat nemuzu ☹ Sem vic v klidu kdyz o nich neslysim ☹

Ta moznost ze si s nim pujdu pres den lehnout tu bohuzel neni ☹ syn pres den usne jen v kocarku, v aute a nebo kdyz lezi na me /na manzelovi. Sam v postylce v zadnym pripade.. A kdyz ho zkusim prenest tak se v 99% probudi a zacne plakat ☹

To nositko urcite koupime, uz sem nad tim mnohokrat uvazovala ale prave mi prislo, ze kdyz je takhle tezkej tak ho v tom stejne neunesu ☹ Aby to nebyly vyhozeny penize.. Ale kdyby to pomohlo!!!

soanpe
13. črc 2009

tiao
některé firmy nosítka půjčují na zkoušku, třeba beco

já nejsem nosička, ale holky ti určitě pomůžou

tady je půjčujou http://www.babynositka.cz/ jsou krááásný , ale Sofi naštěstí nevyžaduje nošení a od narození spinká sam av postýlce 😵

držím ti palce, aby se stav zlepšil 😉

sisstin
13. črc 2009

tiao: a jak jsi na tom tělesně..váha a tak? 😉 Syn se taky dost nosí, takže jsem si na zkoušku půjčila Manducu( syn má necelých 10kg, takže hubenour), ale já jsem to teda nedala bohužel 😒 opravdu na moji postavu je to zátěž moc velká 😒 ale naštěstí, on je v kočárku rád..s tímhle problém nemám žádnej, a doma ho mám na klíně nebo tak..zas pořád to taky není, ale on už je velkej oproti tvýmu chlapečkovi 😉

soanpe
13. črc 2009

siss
ty si vychrtlina 😀 na tebe nikdo nemá 😉

sisstin
13. črc 2009

soanpe: no právě že, i o dost vychrtejší holky nosí v pohodě celej den, na mě to teda není..a je mi to líto 😒

katy1979
13. črc 2009

tiao nic ine ti neostava iba to vydrzat. malý mi tiez jedaval kazde dve hodiny az kým neprisli prikrmy. vo dne aj v noci.
neboj sa tazký ti nebude. my sme mali babyvak asi do jeho 7 mesiacov ale to uz mi bol tazký kedze to je len cez jedno plece. ked mal rok sme kupili manducu a do mal 11 kg. teraz ma 15,5 kg a v pohode by som ho odniesla. tiez som vychrtlina ako baby hovoria.

soanpe
13. črc 2009

siss
možná je to tím,že si malá a máš úzkou kostru. některý jsou vychrtlý, ale maj širokej skelet, jsou širší

tiao
autor
13. črc 2009

A jake nositko je nejlepsi pro takhle velke dite? Manduca, Ergo, Beco??

Sis, mam vcelku normalni postavu, 64kg, ale asi sem nejaka slaba no ☹

Moc Vam vsem dekuju, moc jste mi pomohli 🙂 Mate pravdu, ze bych potrebovala vypnout, ale kdyz neni kdo by pohlidal jde to tezko ☹

raady
13. črc 2009

Tiao, mám nosítko Manduca měřím 163 cm. Barča váží 7 kg a měří 70 cm. Opravdu ji skoro necítím. V šátku byla mnohem těžší. Nosítko vyhovuje i manželovi, měří 180 cm. Já ji většinou nosím na bříše, manžel na zádech.

Přeji ti hodně trpělivosti, je to opravdu normální. Já zažívám podobné situace také. Paradoxně až s druhým dítětem. Matýsek byl totiž hodňoučké zlatíčko, ale to tak úplně vím až dnes. 🙂
Barunka je normální dítě (jak říká manža), tak si to užívám se vším všudy 😉 Plus mám k tomu Matýska, který je sice už větší, ale má také své potřeby, radosti a stesky 😵 a potřebujeme mě nejlépe klidnou, trpělivou a usměvavou 😝

dandulina
13. črc 2009

tiao, neboj vsetko prejde a bude lepsie, uvidis 😉. U nas to bolo zo zaciatku tiez tazke a uz som bola z toho aj na nervy, hlavne ked sa mi maly v noci budieval aj 10 krat a ja nevyspata,unavena..ale zas som sa to cez den snazila dospat,ked som maleho ulozila spat, lahla som si knemu a bolo.. Po roku som kojit prestala a odvtedy aj noci uz boli lepsie. Musis byt silna a nevzdavat to, ved su to nase deti 😉

alishia
13. črc 2009

tiao: A nepremyslela si aspon nad tim mu dat na noc umele mleko? treba by to pomohlo. Podle me je hladovy kdyz vyzaduje prso tak casto. Ono je to tezke, kdyz ma clovek prvni dite. U druheho je to lehci, teda pro me by bylo, uz bych vsechno tolik neresila a mela vetsi nadhled, ale druhe dite uz nechci, staci zahul s tim prvnim. Tak ho neprendavej z kocarku do postylky, nech ho spat v kocarku. Vzdyt je jeste malej. Ja to tak delala bezne, malyho sem uspala venku a nechala sem ho tam spat, a kdyz sem treba videla ze se uz probouzi tak sem s kocarkem parkrat popojela treba v obyvaku a spal dal. Kdyz byl tak maly jako tvuj, tak mi klidne v kocarku spinkal 3 hodiny. Sam mi v postylce taky nikdy nespal, a prendat se nam ho taky nedarilo, jakmile byl nad postylkou v tu ranu rev.
ja bych si to nositko nejdriv v te prodejne poradne vyzkousela nez ho koupis. Podle me je na to tezkej, a jestli ses drobna tak to bude krok z blata do louze.

raady
13. črc 2009

Tiao, Ještě jsem ti chtěla napsat, že tě obdivuju s kojením. Já jsem u prvního dítěte nevydržela psychicky, kojila jsem jen 6 týdnů. Pak jsem dávala UM. Bylo mi to líto ještě dlouho. Ale Matýsek byl naštěstí spokojený.

Barunku jsem kojila 11 měsíců. Měly jsme pár krizí. Pomohla mi laktační poradkyně na www.kojení.net Její rada opravdu zafungovala. 🙂 Třeba ti také její rada pomůže.

alishia
13. črc 2009

tak ja mam 164cm, a 53kg a fakt bych 8kg dite neunesla v nicem.) stacilo ze byl v naruci chvili🙂 taky me silene bolely zada a bolej do dneska, prece jen musim jeste obcas nosit. treba ze schodu do schodu, sice umi do schodu sam, ale furt se u neceho zastavuje a zkouma, a to bychom sli nahoru tyden🙂 me stacila ta klokanka na zkousku a sem od toho odrazena a skepticka. ale vim ze nektere maminky si to silene pochvalujou.)