Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

denduska
13. črc 2009

caute necitala som celu diskusiu, ale... tiao, si totalne vycerpana, a zufala, ale mozem ta uistit ze sa to zlepsi!!!!! Nasa mala revala tak ze ju ani nikto na ruky nechcel vziat lebo bol z nej zufaly! Manzel mi nepomahal, cele dni je v praci a to den aj noc, nemam tu ziadnu rodinu, ziadne kamosky nikoho. Bola som non-stop full servis a to naozaj myslim non-stop...a tiez som ju raz hodila na postel, no hodila, asi z par cm vysky a raz som nou zatriasla, vobec nie silno, ale vycitam si to doteraz a budem vzdy. Chvalabohu nic jej nie je, teraz je z nej slniecko o ktore sa kazdy bije a ktore vobec u mamy nechce byt... 😠 😢

urcite nemusis ist ani na usg mozgu ani na rentgen hlavy, este nech ta niekto posle na CT, naozaj 🙄 aby tam bolo nieco vidno, ak by to bol shaken baby syndrom, musela by si ho triast systematicky dlhsiu dobu, lebo ak by mu teraz po tom jednom zatraseni naaaahodou nejaka cievocka aj praskla, garantujem ti ze na sone prd uvidia...a snad nebudes davat ozarovat malemu dietatu hlavu rentgenom! na tom by videli este vacsi prd, jedine CT by vam daco ukazalo, a z jedneho CT hlavy, co je makke rtg ziarenie sa ludsky mozog spamatava 1 rok.

a k tomu placu - nuz veta ze ziadnemu dietatu plac neublizil - moja mala, ked sme boli v nemocnici a robili jej vysetrenia, plakala ale tak ako som ju nikdy nepocula..nepustili ma k nej...po tom mala asi dva mesiace zachvaty placu, a ked som k nej hned nepribehla, povracala sa, odmietala jedlo, nevedela spat, budila sa s vreskotom..a velmi tazko sme sa toho zbavili... 😔 takze tolko o "vyplakavani sa",. nechcem to uz nikdy zazit, radsej ju budem nosit aj keby neviem co bolo.
Drz sa.

abetka
13. črc 2009

tio/ ja ta uplne chapem aj ti verim tie vycitky. Sama som matkou dvoch deti, jedno anjel, druhe cert ako sa narodil. Sama som bola uplne odrovnana a poviem ti pravdu, ked sa otocim a zamyslim nad tym ako to bolo a tak , tak sama tomu neverim. Aj teraz ma starsia kiahne a ma krizu, place, stipe ju to, nemoze ani chodit. Mam nervy, ale neskutocne, snezim sa ovladat, ale tiez kricim po nich uplne bez dovodu a raz si pamatam, ze som bola taka, ze maly reval ako tur, ja som ho nechala a spala dalej. Jednoducho som nevladala ani vstat z postele. Ak mas taketo chvilky, radsej chod s nim von, prechadzaj sa s nim , nebud doma. Tie steny sposobuju a prehlbuju nase depresie a pod. pocity. Nechaj manzelovi na hodinku maleho, ak je to len trochu mozne, lebo MM ani raz nekupal maleho, nemal cas 😠 . Chod len na nejaky nakup, alebo na kavu k susede.Si skvela matka, nie stroj 🙂 .Vela stastia a trpezlivosti

smilers
13. črc 2009

Necetla jsem celou diskuzi, ale vim presne tiao jak se citis a ver, ze opravdu jsi jen clovek a ne robot, taky mas sve slabe chvilky

to co popisujes se me taky stalo, a doted toho lituju, jenze clovek v tom zkratu opravdu svym zpusobem nevi, co dela, proto bych uz ted vubec nekomentovala ze zenska v afektu zabila sve dite, protoze staci vterina, kdy je clovek totalne vycerpany nebo na dne, a muze to bohuzel udelat taky

sama vim, ze trepat s ditetem se nema,byt tebou tak si opravdu promluvim s nekym , koho ty povazujes za svou vrbu a je schopny ti pomoct, ono vapovidat se , neni nekdy na skodu 😉 Ja mam teda to stesti, ze bydlim s rodici, ale i tak,i kdyz si vemou holky nebo jedeme s manzelem nakupovat, tak me to v hlave porad srotuje, co holky atd. proste clovek si moc neodpocine ani kdyz ma odpocivat, proto tyto zkraty neodsuzuju, uz jen proto, protoze jsem to sama udelala a vim, ze nekdy se tomu proste zabranit neda, proto ti drzim palce at se to brzo umoudri a neboj bude lip 🙂

evinkaa
13. črc 2009

tiao: Souhlasím s Alishiou. Někdy UM opravdu pomůže. Mám taky první dítě a bojovala jsem prakticky stejně, jako Ty. Malá často plakávala, trpěla na bolesti bříška a já z toho byla na nervy. Občas jsem jí plácla přes zadeček přes plínku, pak litovala... Po třetím měsíci mi nechtěla přes den vůbec spávat, ale vypadala spokojeně. Pak přestala z ničeho nic přibírat a když už byla situace kritická, musela jsem chtě nechtě dát na radu dr a začít přikrmovat UM. Rázem všechny problémy zmizely. Malá krásně spí i přes den, což byl dřív zázrak a na spokojenosti jí to neubralo. Vždycky nakojím a ještě jí nabídnu flašku s Nutrilonem a kolik vypije, tolik vypije. Někdy třeba jen 40 ml a někdy i 150 ml. Podle toho, kolik si vezme mlíčka ode mě. Možná má malý opravdu hlad, přijde mi, že kojíš dost často a pokud pláče... Každopádně se předtím ještě zkus poradit s laktační poradkyní, jak Ti radí holky výše. Malá mi asi od 2 měsíců prospí 10 hodin v noci v kuse, ale začátky byly taky krušné, vstávat každou hodinu, ale chce to vydržet a udržet si jakýsi "nadhled". Ono to zní jako otřepaná fráze, ale opravdu bude líp. Ten drobeček Ti Tvoji péči několikanásobně vrátí a vynahradí, neboj. 😉

katy1979
13. črc 2009

alishia ale uniesla by si ho. len staci vyskusat nieco ine ako klokanku. baby tu uz pisali ze v klokanke ta boli vsetko. v manduce ani nevies ze mas na sebe taku vahu.
ja mam taku vahu ako ty len meriam o 10cm viac.
vsak pockaj malý Vojta bude mat za chvilu 15kg a potom ked dvihnes 11kg dieta si povies ake je lahucke 😀

alishia
13. črc 2009

jak sem psala, musi to tiao vyzkouset v obchode nez to koupi 😉

katy1979
13. črc 2009

bohuzial vacsinou ich v obchode nekupis. jedine si ho pozicat cez net. popripade cez nejaku poradkynu nosenia.

lienockaa
13. črc 2009

tiao-manduca pomohla aj nam, niesom vobec ziadny atlet, tiez vychrtlina, ale ergonomicky nosic je fakt dobra volba, nas maly sa tam vzdycky ukludnil a boli casy, ked tam zaspaval..nosime sa doteraz, aj ked uz nie tak casto, lebo vie chodit a chce skumat svet sam..vyskusaj, nikdy som neolutovala, ze som nosic kupila..

ani UM ani kasu ti neporadim, podla mna to dlhsiemu spanku maleho nepomoze, skor je problem v tom atopaku, skus to www.kojeni.net , ta laktacna je strasne super..😉

kim
13. črc 2009

Ahoj Tiao,
jak už psaly holky, jsi skvělá mamka, která svoje mimčo moc miluje a to, že jsi založila tuto diskuzi, to jen potvrzuje!!!
Věřím, že si to třesení strašně vyčítáš, ale jak už někdo psal, musela bys s dítkem třást vícekrát, aby došlo k nějakému problému...
Měla jsem začátky taky strašně divné, porod komplikovaný a po příchodu domů to bylo hrozné.Do 4,5 měsíce Daníka jsem měla depky, každé ráno jsem bulela, že mě čeká další den ☹ Daník taky nespal doma, jen v kočáru a tak jsme pořád lítali venku, tudíž můj odpočinek nulový.Do toho jsem strašný magor na úklid, takže jsem tu pořád šmejdila po bytě a uklízela.A samo ještě vařila.Dan dost trpěl na prdy a ještě jsme po 4.měsíci zjistili, že mu nesedí normální mlíko a musí mít spešl bez laktozy, takže každodenní pláč a kroucení.Prostě veliký chaoz a moc věcí na práci a asi je to prostě na některé ženské moc....naštěstí jsem se teda taky dost dokázala ovládnout a nikdy jsem teda s malým netřásla, jen zvyšovala hlas.Přes zadek jsem mu teda taky mnohokrát lupla dost a litovala toho, ale až kolem 9.měsíce, kolem roka nejvíc, když vyloženě s legrací dělal to, co měl zakázané....ale teď už musím říct, že je vše v relativní pohodě, občas je to taky na budku, když rostou zuby a celý den bulí a vzteká se, ale je to už jiné, takže opravdu, jak píší holky, musíš vydržet, vše se zlepší a hlavně si zvykneš na tu totální změnu v životě, co s malým mimčem je 😉 😉

Kde bydlíš????????????????????????????????????

nikollette
13. črc 2009

Tiao 64kg, urcite ho uneses...
Ja ma 49 kg a 165cm a maleho unesem v pohode... 😉

martinka1981
13. črc 2009

Tiao,ja by som radila vyhladať psychologa. Kamaratke sa stalo to iste,maly nespaval,plakaval. za 24 hod spal asi 4hodiny,šialenstvo! Tiež bola na neho zla a potom ju to velmi mrzelo 😢 nakoniec vyhladala psychologa lebo sa bala že malemu ubliži... A teraz je všetko ok 🙂 Tak prajem ti vela šťastia a sil...

sabuse1
13. črc 2009

tiao: opravdu vyzkoušej to nosítko nám taky hodně pomohlo při pláči - my teda máme manducu a jsem s ní spokojená, ale každýmu vyhovuje něco jiného.
Psala si, že malej usne jen u někoho z vás...nepomůže třeba ani když si ho dáš k sobě do postele a držíš ho za ruku? Takhle byste se vyspali oba, ty sice ne tak tvrdě, ale lepší než nic, takhle se za chvilku opravdu zhroutíš...

tiao
autor
13. črc 2009

Porad nestiham docitat, skoncila jsem na zacatku treti stranky...snad az prijde manzel.

Ten muj malej satan se od rana nezastavil!!!! Jeci nepretrzite ☹ Kdykoliv ho dam z ruky tak behem vteriny uplne silene zacne rvat!!!! 😒 Nekdo tu radil, ze se dite nesmi nechat kricet. Boze, ja se snazila, furt ho nosila, neudelala sem doma absolutne nic, k ranni higiene jsem se dostala treba ve 4 odpoledne, o domacich pracech ani nemluvim... Copak se to ale da vydrzet?? On neprestane a neprestane a ja mam opravdu chut skocit z okna ☹

Omlouvam se, ale ja to fakt asi nezvladnu. Tohle nemuze byt normalni. ☹ ☹ 😢

lyongirl
13. črc 2009

alishia - ja mám 164cm a 46kg a malého nosím v šatke. Má síce zatiaľ len 6.5kg, ale je to v pohode, len som si tiež musela zvyknúť. Zo začiatku ma chrbát bolel, ale už je to pohoda, je to úplne iné, ako na rukách, tie mi idú odpadnúť, keď malého nosím. Myslím, že ak je dieťa také zlé, treba vyskúšať nosenie, mama viacej stihne a dieťa bude spokojné, že je pri mame...

tiao - skús to nosítko, ale ako písali baby, musí byť kvalitné, lebo by to bolo zas len na úkor teba, alebo malého...

sabuse1
13. črc 2009

tiao: a mluvila si o tom s pediatrem? Třeba taky poradí...hlavně v těhle vedrech je asi protivných většina dětiček. Malá si dneska třeba slastně užívala když jsem jí dala nahou na nepromokavou podložku, takhle se tam skoro hodinu protahovala tak to můžeš taky zkusit třeba to zabere aspoň na chvilku...

ollako
13. črc 2009

tiao ahoj, nepises nahodou moje myslienky, ja som mala to iste!
ale ja ti poradim tiez vyhladat psychologa, ja som to sice neurobila, mam nastasie vela blizkych, ktori mi pomohli...
musis sa snazit prist na pricinu placu! a hlavne nepripustas si ten plac! lebo sa zblaznis...musis si povedat, ze on ine nevie!
neviem co vsetko si vyskusala, aby neplakal dam Ti nejake typy:
skus ho dat do kocika nie celkom do sedu daj mu nejake hracky,
daj mu cumlik do praskoveho cukru (niektore ma ukamenuju, ale potrebujes vypnut, radsej mu dat troska cukru akoby sa malo stat nieco horsie),
daj mu plastove flasky nejake nove hracky, nieco co najdes v kuchyni, ale neublizi si s tym ,
daj mu napit caj,alebo prevarenu vodu lyzickou..
alebo rozbal ho aj z plienky a nechaj ho vetrat aj to pomahalo , ked uz som nevedela co snim..
skus ho posadit do autosedacky a nech sa na teba diva co robis, spievaj mu, musis proste prist nato kedy aspon chvilu nebude plakat...viem si predstavit, ze ta unavuje uz len to , ze place!! a place huci ti z toho v hlave a zdviha ti to tlak, ale hladaj kedy sa citi lepsie a nebude plakat...ja davam malemu vreckovku, alebo plienku a stou je spokojny..
mozno ho boli brusko, tak mu pocvic nozickami, pritlacaj kolienka k brusku, alebo zober plachtu a zaves ju niekde ako hojdaciu siet(napriklad po stvol, ale tak aby nedociahla na zem), tak aby nespadla, daj do nej maleho...mozne je aj to , ze mas malo mliecka, ked kojis tak casto a stale place...mozno mu je teplo, skus ho okupat alebo si vlezte do vane spolu a mozno mu bude lepsie a aj tebe...proste musis hladat a skusat, kedy sa upokoji...a hlavne neprispustaj si ten plac!!!ja som kaslala na domacnost a s malym som behala a behala a uz len to, ze som sa vonku niekomu vystazovala mi pomohlo! nemas nejaku kamaratku, mozno sa jej maleho bojis dat bez tvojho dozoru, tak skus ju pozvat k tebe, nech ti aspon doma dava na neho pozor, zatial co ty si das vanu! hladaj spolocnost neostavaj s malym sama! a neboj vsetko to prejde! bude lepsie uvidis!!! vydrz..

sayast
13. črc 2009

ahojky tiao,
nebudu opakovat vse co tu je jiz zmineno, jen bych rada abys vedela,ze obcas ujede kazdy (me se to teda jeste nestalo,ale to jen proto ze mame zlate dite). nedovedu si predstavit ze bych zazivala to co ty.
preju hodne sil a brzke zlepseni

co se tyce nositka,mame manducu,je skvela! a to mam 152 cm,50 kg a dcera ma ve 4 mesicich pres 8 kg. nosi se v ni perfektne!

jindri
13. črc 2009

tiao: vyloučili jste onemocnění? Co na to dr? Mě se nezdá normální, že takhle pláče 😕

janajanajana
13. črc 2009

Tiao, asi ta nepotesim, ale ja takyto pripad poznam, ako keby som citala o mojom synovcovi, velmi vela plakal a to aj cez den aj v noci, dodnes nevieme pricinu jeho placu, no po pol roku sa ako tak zmenil, teda fnukal stale, ale viac menej uz kazdy vedel ze mu nic nie je, akurat tie noci boli pre moju svagrinku na nevydrzanie, ríesila to tak, ze bola s malym cely cas u mamy, sama by to neuniesla, bola to fakt velka zataz. Ked mal cca rok a pol zistili mu alergiu na bielkovinu mlieka, takze ten neustaly plac bol pravdepodobne sposobeny bolestami bruska. svagrinke tiez praskli nervy a maleho hodila na postel, samozrejme nie nejak silno, ale jednoducho tiez mala problem zvladnut situaciu a kazdy ju chapal. Moja zas plakala kym bola len cisto kojena, totiz nestacilo jej moje mliecko, ked mala asi 6 tyzdnov, skusila som ju dokrmit a razom sa zmenila na slniecko. Ale samozrejme ze vo vasom pripade nemusi byt na pricine hlad, len skus ozaj najst tu pricinu.Urcite ma nejaky dovod na plac

tiao
autor
13. črc 2009

Sabuse, to ja nemuzu ☹ Malej ma atpicky ekzem, musi byt neustale v overalku, jinak by se cely seskrabal do krve!!!!

sabuse1
13. črc 2009

tiao: aha, no to je škoda☹ nám třeba hodně pomohla zavinovačka ve které se dají svázat i ručičky, ale na to je ten váš drak možná už dost velkej...Třeba ho právě v těhle vedrech svědí ten exém a proto tak pláče a uklidní se jedině v náručí, těžko říct asi bych s ním zašla k dr. aby zjistil příčinu. A ani hračky na něj nezabírají? Nevydrží si třeba ani chvilku sám hrát?

kveta
13. črc 2009

Tiao, napadlo ma pár vecí:

Hovoríš, že spí v kočíku, na postieľke nie. Tak ho do toho kočíka vraz a zaľahnite obaja a spite doma.

Hovoríš, že spí v aute. Ok, choďte do auta, on zaspí, Ty si pospi na sedadle vedľa neho. Aspoń troška si pospíš.

Napadlo ma, že ak je dieťa až takto nepokojné kvôli atopickému ekzému, stálo by za to poradiť sa s lekárom o jemných ukľudňovákoch pre dieťa aspoň na noc, nejaké bylinné čajíčky na skľudnenie, lebo ani jemu ten stres z permanentného šteklenia kože nijak nepomáha, takže tým pádom ono sa vyspí a bude pokojnejšie, Ty sa vyspíš a budeš spokojnejšia.

A medzi nami: väčšina žien sa minimálne raz dostane do situácie, keď sa bojí, že svojho potomka zabije. V tomto si fakt normálna. 😉

A prvá pomoc hneď teraz: nalož ho do kočíka a vyrazte okamžite von. Krik, nekrik. Uvidíš, že Ti aj krátka prechádzka pomôže.

pammy
13. črc 2009

Tiao,
moc Vam drzim palce, urcite to bude casom lepsie. Baby Ti tu napisali par skvelych rad 🙂
Nas Bubacik je takisto nespavec, v noci sme viac hore ako spime a tiez som riadne vycerpana.

Nosic je fakt super vec a urcite budes vladat nosit. Ja mam 42kg a Bubacik cca 7kg. Mam Manducu a kludne ho mam v nej aj 2 hodiny. Zaspinka tam a potom je hned lepsie, spokojnejsi je on i ja 🙂

Drz sa !!!

artuse
13. črc 2009

Tiao, určitě zakup to nosítko, já mám odzkoušenou Manducu a šátek na nošenía je to fakt super! Myslím, že ti někde i nosítko půjčí na pár dní na vyzkoušení, pokud je v místě tvého bydliště nějaký obchod s ergonimickými nosítky, chce se tam poptat...jinak mrkni na www.nosenideti.cz . Píšeš, že má malý atopický ekzém, možná pláče i kvůli tomu, svědí ho to, na to bych Ti poradila zkusit homeopatickou léčbu, je neškodná i takto malých dětí a zabírá! Chce to ale najít dobrého homeopata, objednat se, zajít tam. Ekzém u těchto malých dětí se homeopaticky léčí celkem běžně a hodně to dětem pomáhá...no a když přijde manžel z práce, ať vezme malého na procházku nebo si s ním hraje a chová a Ty se věnuj sama sobě, jinak se to zvládnout nedá..

artuse
13. črc 2009

Tiao, nevím sice kde bydlíš, ale např. v Brně pořádají kurz vázání a prezentací šátků na nošení - http://www.branakdetem.cz/clanek/prezentace-3. Určitě by se dalo něco podobného najít i v Praze, příp. jiném městě...

artuse
13. črc 2009

ještě jednou odkaz, předtím moc nefungoval... http://www.branakdetem.cz/clanek/prezentace-3

schatzilein
13. črc 2009

Nikto nie je zo zeleza a kazdemu by po nejakej dobe rupli nervy. Moj maly tiez zvykne dlho vyrevovat "bez priciny". Vtedy si predstavujem, ako by som ho vyhodila z okna, alebo prastila, len aby bol uz konecne ticho. Hned na to ma napadne, ze by som o neho prisla a idem si "vychladit" hlavu do sprchy alebo idem do inej miestnosti. Ked je manzel doma, zvykne mi pomahat s malym, takze o to to mam jednoduchsie.
Pokial sa nasilie na dietati objavuje len v myslienkach, ked uz len ten tam hore vie, preco nase ratolesti revu, tak je to v poriadku.....

roka96
13. črc 2009

ahoj nečítala som všetko ale chcem napísat moj príbeh.. my sme tiež malý dieta ktoré plakalo 24 hodín denne. ticho bol len na rukách... a tak aj bol. mala som ho na sebe nonstop, nechcela som aby plakal. manžel to riešil tak, že bol v práci stále.. bývame od rodiny dalej takže som bola na všetko sama. nespal mi ani cez den ani v noci.. plakal všade okrem rúk, čiže aj v kočíku apod.. ale ja som nikdy nepomyslela na to, že by som mu ublížila.. je to náročné to áno.. a nepochopí to človek, čo to nezažil. ja som sa vždyy snažila si povedat,, že niekto by aj za ten plač dal všetko a predsa mám naj syna na svete a taktiež nemože za to, že plače... niktoré dietatko neplače len tak. preto som miesto myslenia na zle veci hladala príčinu prečo plače.. každy mi može hovorit, že vyrastie.. dieta neplače len tak a som štastná, že som našla príčinu prečo plakal ten moj aj ked mi každý doktor povedal, musíte to len vydržat a pod. po polroku od návštevy dokt. sa syn zmenil neplače len tak. pravda je , že spí málo ale ja som štastná, že vidím že je ok. zvykla som si nespat a som štastná, že vidím ako sa moje slniečko smeje.. je to fakt poklad celej rodiny vždy každého rozosmeje a všetci ho lúbime. manžel sa mi ospravedlnilza to, že ma nechal na všetko sám. teraz robí podstatne menej a velmi mi pomáha a vždy mi povie: ako si to mohla sama zvládnut ved to je na prášky.. pre neho je to aj teraz vela lebo máme extremne živého syna ale ja si to už užívam..
ked myslíš na také veci fakt by si mala zájst za psychológom aj kvoli dietatku ale hlavne sebe.. je to náročne a nieje to hanba íst tam. a urobíš dobre aj sebe. som sa rozpísala...

gedgitka.a
13. črc 2009

alis. já teda za sebe a moje další 2 kamarádky můžu říct, že kaše nezabrala ani u jednoho z našich prcků všechny jsme plně kojili a holky dokonce kojí stále i 6x za den a to je mají, už na 4 příkrmech za den můj malej je kusan na svůj věk a jen z plného kojení přibíral kolem 1kg za 3-4týdny i tak jsem v 7 měsíci do jehož konce jsem kojila plně kaši zkoušela a nic naopak jsme se s holkama schodly, že to bylo spíš horší a co jsem tak mluvila s maminama tak u většiny to bylo podobně 🤐

a co se týká k tomu nosítku já měla od Chicca jeden model do 13kg malej měl na 6 měsících téměř 9,5kg a 74cm a vpoho jsem ho v něm nosila věšel se mnou prádlo, chodil venčit hafinu a to ještě nedávno s váhou přes 10kg nejsem žádná korba měřím 174cm a vážím 58kg a k tomu mám špatnou páteř rodově po matce, ale nosítko bylo celkem fajn pomocník 🙂

roka96
13. črc 2009

v nosiči bol aj náš malý ticho.. maly sme chicco klokanku a ja som v pohode nosila mám 49 kilov a syn mal asi aj 10,,,,teraz máme manducu syn má 11 kíl a ja v pohode nosím skoro ani necítim..