Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

mamaj
13. črc 2009

ahojte,
tiao, v ziadnom pripade ta neodsudzujem, za vsetkym je tvoja totalna vycerpanost. Bolo tu napisanych uz vela dobrych rad, ja z nich na 100% potvrdzujem kladny prinos nosenia, my mame Manducu a je super. Nas syn mal velke problemy s kolikami a tiez sa dost naplakal, ale vzdy som si hovorila, ze on za to nemoze a jedini, kto mu moze pomoct sme my jeho rodicia, lebo on si este pomoct nevie. A este jedna, podla mna dobra teoria, ktoru prezentovala v jednom casopise p. Saudekova, je teoria "velkej medvedice".
Nenapisem to asi doslova, ale podstata spociva v tom: Ked zahynie matka medvedica, zahynu aj medviedata, ale ked zahynu medviedata, medvedica moze mat dalsie.
Jasne, ze to neplati doslovne aj na ludi. Touto teoriou chcem len povedat, ze je velmi dolezite to ako sa citi matka a to sa prenasa aj na dieta, preto musis byt hlavne ty vpohode. Vyuzi vsetky rady co ti tu baby popisali a urcite zazen negativne myslienky. Mne vzdy, ked bolo zle, manzel povedal: Neboj bude uz len lepsie. A na to myslim aj teraz, ked idu nasmu malemu zubky 😒
Drzim palce.

A ozaj aj ja som velakrat "datlovala" s malym na hrudi, ked mi len takymto sposobom spinkal a uz to mame tiez za sebou, tak neboj, BUDE UZ LEN LEPSIE 🙂 😉

veronika.m
13. črc 2009

Tiao jedna moje kamarádka má holčičku a je to přesně jak píšeš, ale jen do té doby než jí zjistily atopický ekzém a začala jí bohužel mazat kortikoidy. Ale ekzém po třetím namazání zmizel a malá je jako andílek. Třeba tvoje mimi něco trápí.... 😉

jankajs
14. črc 2009

Kočky, trasenie dieťaťom v záchvate zlosti je veľmi nebezpečné. Dieťaťu "lieta" nekontrolovateľne hlavička a často dochádza k ťažkému poškodeniu zdravia. Volá sa to SYNDRÓM TRASENÉHO DIEŤAŤA. Odporúča sa radšej kričiace dieťa položiť do postieľky, tam sa mu nič nestane a radšej sa vzdialiť do druhej izby, kúpeľne, vyzúriť sa tam, kopať do stien, mlátiť do vankúša, opláchnuť sa studenou vodou, predýchať... určite treba ventilovať nahromadený stres, ale v bezpečnej vzdialenosti od dieťaťa.

stvura
14. črc 2009

Ja mam chvilky zlosti hlavne o takejto hodine, ked uz maly od druhej nespi...a vzdy zavidim kockam co maju super rodinu ze im pomahaju....

wild.horses
14. črc 2009

...v ziadnom pripade neodsudzujem, aj ked si neviem predstavit takuto emociu voci mojmu dietatu.

Najlepsie je asi naozaj si trosku oddychnut a vyventilovat hlavu, ked je uz najhorsie.

My na slovensku nezijeme, sme na vsetko samy plus mame 4 psov a prestavujeme dom. Su chvilky, ked ho od unavy nevladzem ani na rukach drzat, to priznavam. Pred niekolkymi tyzdnami bol may na operacii, nieco sa tam vsak stalo a ja som si na moment myslela, ze ho stratim... Nikomu to nezelam zazit, neda sa to ani popisat. V tu chvilu som si uvedomila, ze nikoho na tomto svete nemilujem a nikdy nebudem milovat viac nez jeho... ani samu seba nie! Dakujem aj za to, ked place alebo ked je mrzuty a nechce zaspat. Len nech je zdravy a stastny...

No treba si aj uvedomit, ze deticky sme chceli MY. Tak teraz je nasou ulohou sa o ne postarat najlepsie ako vieme. Musia sa citit lubene a v bezpeci.

kveta
14. črc 2009

Tiao, ako sa dnes máš?

wiwienne
14. črc 2009

..urcite ti treba oddych, nic tak nepomoze ako oddych, zlate to babky🙂..nemas sa za co hanbit, detsky plac a koliky su fakt zabijak rodicovskej nehy, u nas mal nervy manzel, nechapal to, ako moze babo tak dlho plakat, este ze ja mam trpezlivost, ale aj ta ma uz skoro opustala, chvalabohu skoro...drzim ti palce, oddychni si a uvidis v zrkadle uplne inu zenu a skvelu matku..

katka008
14. črc 2009

ja mam tiez 4mes. synceka, ale je strasne dobry, spinka uz 9 hodin v noci ale to preto ze papa uz UM. Takze som este taketo stavy nemala. Ale moja dobra kamoska uz nespala 8 mesiacov, maly je kazde 2 hodiny hore, vo dne v noci. nonstop place. skoro skocila ta kamoska z okna. najviac je pomohlo priznat si ze potrebuje pomoc s malym a poziadala o to rodinu. drzim palce a uvidis to sa spravi, je to len docasne obdobie, tvoje baby je pre teba to najvacsie stastie.. 😉

scandya
14. črc 2009

Tiao- ja ta uplne chapem, ja keby som nemala doma moju maminku tak sa zblaznim , aj napriek tomu ze mi pomaha som chcela vyhladat psychologa. a to mam zevraj super dieta ktore malinko place. Ja keby som bola sama tak som asi na tom rovnako ako ty- OBDIVUJEM TA!!! drzkaj sa. Myslim si ze tvojmu dietatku nieco je , lebo takto plakat nieje normalne, chodte k doktorovi urcite!!!

bubosek
14. črc 2009

Ahoj Tiao a všechny mamky s uplakánkem,
máme dobré zkušenosti s tím, že když jednomu docházejí nervy, vrazí dítko tomu druhému a tak pořád nastřidačku, až to bude neunosné předej manželovi, vezmi si čokoládovou tyčinku s oříškama(jestli to můžeš, ohledně kojení) čokoláda uklidnuje a dodává energii, taktéž oříšky. Když já padám na ústa, tak si přes den dám hroznový cukr. chápu tě, nejsi zlá matka a chceš to řešit. Až budeš kojit a malý bude u toho v klidu, nikam ho nepřenášej a zdřímni s ním ve vaši posteli. 😉 Jestli ti spí jen v kočárku, seber deku jed do parku a tam se natáhnu vedle kočárku. A hlavně tvoje dětátko je na tom hůř jak ty, tak si vždycky řekni, on je to božatko a moje problémy vůči jeho jsou nicotné. Řeš tu vyrážku, protože to je příčina jeho pláče, najdi si na internetu něco a zkoušej, samozřejmně pod dohledem dr. všechno možné co by mu mohlo ulevit, já nevím aspon nějaké koupele v heřmánku nebo v černém čaji, nevím o tom nic, musíš koukat na diskuze, třeba něco uleví aspon trošku a uvidíš, že bude líp.
Hodně sil přeju a bude líp neboj.

tutifruti
14. črc 2009

Tiao: U nás zabralo, keď som manželovi povedala, že chápem ženy, ktoré ublížia svojim deťom...

krpcek
15. črc 2009

ahojte. taktiez nemame doma ziadneho anjelika - potvirka zistila, ze placom dosiahne to, ze ju zoberieme na ruky. tiez som jej uz par krat dala po riti (samozrejme cez plienku), vytaca ma hlavne vtedy, ked po pol hodinovom uspavani na rukach ju polozim a ona spusti krik akoby som ju vrazdila. 😠 😠 😠
tiez som za to, ze dieta sa kludne moze nechat vyvrestat.

v piatok vecer sme s manzelom chceli ist von, malu mala strazit moja mama, ale ta mala bosorka vycitila, ze chceme ist prec a zacala robit neskutocny bordel - tak sme nikam nesli a manzel ju viac ako dve hodiny nosil na rukach. vtedy mi moja mama povedala, ze ja som ako mala robila to iste a oni ma nechali parkrat vyrevat a ze potom som sa naucila, ze placom nic neziskam - toto bolo pre mna ako blesk z jasneho neba a od tej chvile som si povedala, ze ked to praktizovali moji rodicia a som (celkom 😀 ) normalna tak to mozem malej parkrat urobit aj ja.

dnes rano sa nam mala zobudila uz o pol piatej svieza ako rybicka - tak manzel vstal a siel s nou pozerat telku. samozrejme, ze po malej chvili si mala zmyslela, ze uz pozerat nechce, ze chce spat, ale sa uz nevedela ulozit tak sa zacal kolotoc - manzel s nou pochodoval po dome, vozil ju v kociku, kazdu chvilu mi ju nosil na krmenie (mala sa mi nan vybodla, akurat co sa este viac na prsniku rozcertila), tak ju len nosil a nosil. po troch hodinach zaspala, ale od vycerpania.

ja dakujem za to, ze aspon v noci spinkame ako tak - budi sa mi len dvakrat. 🙂

tete
15. črc 2009

ahaj maminky, poviem vam cim i tie deti vacsie tak su prefikanejsie, nas mala ma 6 a pol mesiaca, od dvoch mesiacov spava celu noc, este nemame zubky tak mozno prave vtedy sa nam to pokazi.....ale tiez uz teraz si vie vydobit svoje....!!!!!!!!!!
Krpcek ...ahoj, ja som ani nevedela ze mas malu...gratulujem, prepac ale dlho som tu nebola!!!!

krpcek
15. črc 2009

tete dakujem. 🙂

flavi
15. črc 2009

tiao - ja som kojila ako ty, kazdu hodinu, padala som "na hubu" a jedla som vacsinou, az ked niekto prisiel z prace - ci uz moj chlap, abo moja mama a vzali malu na ruky. mala proste akonahle som ju pustila z ruk, tak bekala, aj na WC som chodila tak, ze som ju polozila do autosedacky a mala som ju pred WC a otvorene dvere, aj to uz spustala kutiky
aj moja cez den nespala vobec
po piatich mesiacoch sa konecne predlzili intervaly medzi kojenim napriek tomu, ze som este neprikrmovala a aj prestala plakavat a spravil sa jej rezim, zacala spavat aj cez den, takze hlavu hore, naozaj sa to zmeni.
a v sobotu proste hned po kojeni sup do kocika, kocik manzovi do paprcky, manzo na vzduch a ty do postele, nie aby si si povedala, ze aspon riad umyjes!! 🙂

drzim palce a citim s tebou, ja som tiez bola na maslu, uplne sa v tvojej situacii vidim, dufam, ze druhy prcek nebude taky

a myslim, ze ten atop tvojmu malemu fakt na pohode nepridava....

medi
15. črc 2009

ahojte maminy padajuce (chvilami) na hubKu, pripajam sa k vam a prosim o radu/ nazor/ hocico. moja mala ma necele tri mesiace, po velmi tazkych zaciatkoch (kliestovy porod, rozidene sitie, rozbite bradavky, krv miesto mlieka, zapal prsnika) sme sa naucili na celkom pekny rezim, drobec papal 6x denne a pekne priberal (teraz vyse 6 kil), v noci max. jedno budenie, a hned potom zaspala. mali sme problemy len so zelenym kakanim, ktore ale doktorka nijako neriesila, a s grganim, ale na to sme si tiez vypracovali system skakania po byte s malou v naruci a vsetko bolo relativne ok.
posledny tyzden je zrazu mala ale ako z retaze odtrhnuta, hystericky reve a ja jednoducho neviem co s nou je. nosenie na rukach zrazu nepomaha a rozcerti ju este viac. reve tak, ze fialovie a potom lapa po dychu. nemam zatial chut nou triast, len sa o nu strasne bojim, pretoze si myslim ze takto proste revat bez priciny nemoze.
ukludni sa jedine v kociku (iducom!, takze len tak v byte v nom nezaspi), alebo v aute (rovnako), ale aj to musi byt cerstvo napapana.
je mozne ze je hladna a ja to proste nepoznam.. ja neviem. doteraz som ju kojila vzdy ked zaplakala, vychadzalo to po tych troch hodinkach.. no keby som ju mala kojit pri kazdom placi teraz, tak nic ine nerobim. niekedy ju nakrmim a potom reve lebo nevie odgrgat, inokedy s nou skacem po byte na odgrganie, a nakoniec sa ukaze ze bola cely cas hladna. som zufala, asi najhorsia matka na svete, ked nerozumiem svojmu dietatu.
neviem ci to bolo k teme, ak by ste mi niektora vedeli cokolvek poradit, budem velmi vdacna.

simona55
15. črc 2009

fuuuuuha. tiao to musi mat velmi tazke. ale ma dobru vahu malinky ked ma len 4,5mes.a uz ma 8kg. moj maly ma 13mes. a ma 10kg aj on sa rad nosi na rukach. ale u toho malinkeho moze aj ten atop znervoznovat a takom teple strasne svrbiet chudatko. a nemoze byt ze ma slabe mliecko tiao ?a maly je hladni furt.? asi nie vsak ved ma dobru vahu.chuda male .ale ozaj poznam taku maminu co ma 8deti a to vsetko tak ze maju medzi sebou rok alebo su ani neni este rocny .a bez manzela lebo je viac vo vezeni ako doma.tak sa deti najedia ked im ide do kontajnerov pre jedlo. ale ona ich vobec nebije vravi ze ich miluje nadovsetko.raz som jej dala plno siat po starsich detoch,a vravela jej ze naco su jej tolko deti.ona sa namna nahnevala ze co jej rozpravam do zivota.ale somjej chcela dobre lebo sanujem tie deticky, ziju bez elektriny. a vodu si nosia z bliskeho cintorina.timto nechcem nikoho urazit len tie deticky my je luto .

kveta
15. črc 2009

Medi, preventívne by som s malou zašla k pediatričke.

nikinka008
15. črc 2009

krpcek:
ja som to dnes tiez po prvy krat vyskusala,mala mi cez den vzdy zaspava na rukach a uz je dost tazka a moja chrbtica to nezvlada 😒 tak som ju dala do kocika ale tam nie a nie zaspat aj som ju trosku povozila potriasla s kocikom ale nic,potom tam zacala este aj plakat,manzel spal v spalni a ja som uz nemaa na to nervy tak som sa zobrala a sla na chvilu hore,potom som pocula ako sa mala poriadne rozplakala to asi trvalo 10 min plakala a plakala a potom zrazu ticho,tak som prisla dole a malicka uz krasne spinkala,a dokonca zaspala aj bez cumla co nikdy nezvykne..uvidime ci sa to podari aj dalsi raz 😀

medi
15. črc 2009

kveta, dakujem za odpoved. tiez som nad tym rozmyslala, neviem si sice predstavit co doktorka na to, ked pridem s malou "lebo place".. po minulom zachvate ked revala asi s troma parminutovymi prestavkami od 15 do 23h som sa rozhodla ze hned rano ideme, nech sa robi co sa robi.. no nasa pani mudr ma akurat dovolenku 😠 najviac ma znepokojuje ze niekedy place aj pri papani, bud len tak nespokojne zafnuka, alebo sa odtrha a nahlas reve. nikdy predtym to nerobila.

krpcek
15. črc 2009

medi moja mala zacala robit to iste asi pred dvoma tyzdnami. akonahle som ju prilozila k prsniku, chvilu potahala a zacala revat . . .tak som hladala na nete ze co to moze byt, radila sa s laktacnymi poradkynami . . . a vyslo mi jedine . . . .veeeela deti okolo 3.mesiaca strajkuje. a je vela mamiciek, ktore preto vzdaju kojenie. . . treba len vydrzat. ja som urobila (mozno aj chybu) prikladala som malu ako casto to slo, aby sa najedla, vzdy si potahala 2,3 minutky a spustila rev - tak som nerobila nic ine len som skoro cely den kojila. potvorka sa naucila, ze ma cely den pristup k prsu a teraz sa aj pricucne pekne, neplace, ale nikdy sa poriadne nenaje a za hodinku si pyta znova . . . tak teraz ju zase "tyranizujem" dvojhodinovymi intervalmi, aby sa naucila, ze ked ma prso musi si z neho vytianut co najviac, lebo zase ho dostane az o dve hodiny - je to trosku drasticke riesenie, ale ja si po hlave skakat nedam.

nikinka gratulujem 😉 dolezite je vydrzat a nepolavit . . . mne mala plakala aj 40 minut . . . ale nebolo to preto, ze by ju nieco trapilo, bol taky jedovity plac, ze sme jej nedali nieco co chcela.

petja
15. črc 2009

taky si myslim,že mimčo potřebuje hlavně tvoji blízkost,vždyť pláčem si o to vyloženě žádá! Sama píšeš,že nošení pomáhá,nevim,jaký jsi měla porod,nebo těhu,zda nejsi člověk celkově víc ve stresu,toto jsi mohla na maličkého přenést a nadále přenášíš i teď!Mimčo se ale pláčem projevuje a pokud se ti zdá že moc,určitě je nějaký problém!Nervozitu bych viděla jako problém č.1.Je nutné říct si o pomoc,je nutné aby jsi byla občas jen sama ze sebou,zjistila,že jsi pořád žena,nejen matka,uklízečka,kuchařka,chůva a kdoví co všecko,Chce to klid a meditaci,to každopádně,protože mateřství umí být se zvýšenou pohyblivostí dítětě ještě daleko náročnější.Do šátku bych určitě šla,pro neklidné děti ideální!Pokud by to ulevilo i tobě,neváhala bych vzít si mimčo do postele,ať se aspoň trochu vyspíš!A hlavně pozorovat mimčo,proč se tak projevuje a těmto situacím se vyhýbat.Doporučila bych vyhledat homeopata,který by ti jistě pomohl.Je spousta homeopatik určených k období mateřství...

petja
15. črc 2009

Krpcek,naprostý nesouhlas s metodou nechat dítě vyřvat!Samože dosáhneš svého nakonec ty,ale dítě pláčem něco sděluje a nenechám si skákat po hlavě u 3.měs.mimina.. 😨 ,tak to je teda síla! 😢

sugars
15. črc 2009

Naprosty souhlas s Petjou.Nas maly plakal dost tak od druheho mesice. Trapila ho kolika. Nechtel zaspavat sam v postylce, jenom u me na prsu a v posteli. nekdy jsme bojovali az do dvou do rana. Doktorka radila nechat vyplakat a ze za tri dny se to nauci.. no vydrzela jsem ani ne pet minut..od te doby uz nikdy 🙄 Hroznej pohled. Malej rudej a vydesenej k smrti..hruza.

wild.horses
15. črc 2009

ani ja nesuhlasim s metodou nechat dieta vyplakat. Do 6 mesiacov sa dieta neda rozmaznat.
Je zavisle na mame a jej starostlivosti. My sme chceli deti, nie oni nas!!! Place ked nieco potrebuje, chce, boli ho... Nie je len preto, lebo plakat chce alebo ho to nebodaj bavi!!! nie je dospelak ani pubertiak, ze si nieco namysla! a 3 mesacne dieat uz toboz nie.
vela trpezlivosti maminkam

roka96
15. črc 2009

ja by som to tiež nedokázala nechat vyplakat... a hlavne nie také maličké... može mi každy hovorit čo chce,,,
teraz už máme rok a syn sa niekedy hádže o zem pretože mu nedám čo práve chce alebo pod.. a to ho plakat nechám, nech si nemyslí, že sa rozplače a bude mat čo chce. a vačšinou hned prestane, lebo vie že mu to aj tak nepomože... ale do toho polroka aj dlhšie som ho plakat nenechala ...

petja
15. črc 2009

samože nikdy miminko nepláče,aby tě naštvalo,vydíralo!To snad umí jen dospělí,ne?! 🙄 Též myslim,že u takového prcínka,jakým je 3.měs mimčo, musíš vše trpělivě přijmout a potom s tím hlavně dál pracovat! Možností je spousta!Ale nosit v sobě toužebné miminko,být s ním v kontaktu 24hodin po dobu 9.měsíců a potom,kolikrát po náročném porodu,kdy nechápe co se s ním vlastně událo po něm něm chtít aby bylo samostatné?Ano,ale ne násilným způsobem!!!A hlavně myslim,že prckovi do 1 roku je dovoleno snad téměř vše,bezpečnost je samože zásadou!

sugars
15. črc 2009

Ja porad slysim od rodiny, ze ho mam nechat plakat..ze je rozmazleny..to do me vzdycky vjede vztek. On je naprosto uzasny dite..pokud ho nic neboli nebo netrapi. Nekdy je mu smutno, tak zaplace, ja pochovam a uz je zase usmevavej a hraje si dal.
My jsme to do 4 mesice meli taky krusny..porad jsem si ale rikala, ze jsme si ho moc prali a ze musim vydrzet..a opravdu se to srovnalo. Nam hrozne pomohla klokanka, mame od Baby bjorn..zada vubec neboli ma to spec. vystuhu. Kdyz to bylo nejhorsi proste jsem nosila a nosila, vsechno mu ukazovala a povidala mu a on na ty bolistka zapomnel. Samozrejme nevic mi pomahal manzel. V noci jsme se stridali, aby jsme se oba trochu prospali.
Dneska uz je to v pohode, obcas ma taky trapeni..ted zrovna zuby a prdy nas porad trapi, ale je to opravdu mnohem lepsi.
Chce to vydrzet..a pokud ma nekdo problem jako tiao, tak bych urcite vyhledala lekare nebo homeopata, proste hledala pricinu

petja
15. črc 2009

roka 96,njn od roka už začít vychovávat musíme 😀

petja
15. črc 2009

sugars,super že jedeš podle sebe!Tvůj instinkt ti dává jasně najevo co je pro malýho best 😉